Перейти до змісту

Сонячні колектори хто за хто проти )


Serg20279

Рекомендовані повідомлення

Щось там і перевипромінюється, але як показала практика - ефективність

цікаво, скільки треба теоретичних викладок наклацати на клавіатурі, щоб нагріти 100л води до 45 градусів? :)

ефективність у них у всіх на рівні чорної бочки, ба навіть меньша - бочка то гріє без витрат на насос і втрат при передачі теплоносія по трубах ;)

і тут хоч хрестиком зварні шви роби, факт покращення/погіршення ефективності бажано бачити в цифрах, а то можна в 2-3 рази збільшити вартість колектора, а ККД збільшити на 1-3%...

заміряй температуру з обох боків поверхні листа у сонячний день

ніколи не думав, що теплопровідність 2 мм салі така мала, що цю різницю можна виміряти побутовими термометрами :) може стальними листами хату обшити, а то всі про пінопласти якісь говорять...

, а чому відразу на дах почепив? не було бажання поекспериментувати трохи на землі? Робилось по проекту чи політ фантазії? Тильну сторону чимось утеплював? Є фото зібраної конструкції зблизька?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 292
  • Створено
  • Остання відповідь

порівнювати сталь і мідь, як шось із пальцем, ага?

тобто у відео лист в колекторі мідний???

тут в темах описували колектор з гумового шлангу і всім його теплопровідність здавалась вроді як нічого (хоча різниця теплопровідності мідь-сталь-гума приблизно така 7-1-0,05) Тобто, керуючись вашою логікою в гумовому шлангу взагалі воду не нагрієш. Але ж діючі установки є на відео ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

, а яка потужність того насоса, що ганяє воду по контуру?

Цікаво порахувати, наскільки тен аналогічної потужності нагрів би тих 100л води за час роботи системи.

ps

не полінувався і таки порахував:

1вт=3600дж/год

теплоємність води: 4,218кДж/кг*К

насос мінімум 80Вт (судячи по висоті підйому, може і більше)

маємо:

(80вт*3600дж/год*7год)/4218/100кг(води)=4,78 градуса

тобто "вихлоп" 1:6

нехай навіть буде 1:4 (насос потужніший), це теж непогано...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для початку, нехай у сонячний день заміряє на скільки градусів вода нагрівається за 1 годину, тоді:

За допомогою цього калькулятора http://nagrev24.ru/voda/ ...

Можна порахувати потужність, тоді знаючи площу і знаючи кількість ват на 1 кв. метр(грубо кажучи 1000 Вт/кв.м у сонячний полудень) можна буде порахувати ККД системи.

Судячи з того, що я прикинув, виходить не дуже... Так що , тобі ще є над чим працювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

цікаво, скільки треба теоретичних викладок наклацати на клавіатурі, щоб нагріти 100л води до 45 градусів? ефективність у них у всіх на рівні чорної бочки, ба навіть меньша - бочка то гріє без витрат на насос і втрат при передачі теплоносія по трубах і тут хоч хрестиком зварні шви роби, факт покращення/погіршення ефективності бажано бачити в цифрах, а то можна в 2-3 рази збільшити вартість колектора, а ККД збільшити на 1-3%...

Я так зрозумів, що у навчанні біологія мала пріоритет над фізикою.

А розрахунок збільшення витрат через просте розвертання адсорбера іншою стороною і збільшення

довжини зварювального шва, що підвищить вартість колектора в"2-3рази" - це результат кількаденного

зморщування лоба над калькулятором?

Людині дали пояснення основної помилки - я би був вдячний, якби мені допомогли виправити

помилки, щоб витрати не були марними.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а яка потужність того насоса, що ганяє воду по контуру?

60Вт

Судячи з того, що я прикинув, виходить не дуже...

А "дуже" це скільки?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у навчанні біологія мала пріоритет над фізикою

Я б не радив переходити на особистості, це як мінімум заборонено правилами ;)

Окрім того, я ніде не писав, що це не допоможе, тому і питав, у автора, чому не попробував на землі ефективність. АЛЕ у всій вашій писанині, окрім терії, навіть без цифр, не побачив жодних викладок по ефективності (наприклад наскільки зросте ккд при додаванні більшої кількості швів). А це доводить, що усе це не більше як гола теорія, яка не завжди в'яжеця з практикою. Я навіть поясню чому: у школі вчать систему спрощувати до примітиву, тому і виходить у вас, що покраска фарбою суттєво вприває на енергоефективність, а 2мм сталі це уже теплоізолятор :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щоб відпало багато непотрібних запитань та тверджень - пропоную почитати трошки спец.тему

http://krainamaystri.../threads/13252/

бажано з першої сторінки.

А десь на 40-50 є розрахунки моделей: що і скільки необхідно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тоді знаючи площу і знаючи кількість ват на 1 кв. метр(грубо кажучи 1000 Вт/кв.м у сонячний полудень) можна буде порахувати ККД системи.
Судячи з того, що я прикинув, виходить не дуже...

я ж вище прорахував вам ККД, відносно затраченої електроенергії, при насосі 80вт і наданих тс даних (час, об'єм, різниця температури теплоносія). Думаю тепловтрати контуру і ккд перетворення ел.енергії в моторі насоса трогати не будемо...

при 60-ватному насосі ккд ще більше і цього замало? О_о

м-да теоретики вони такі... теоретики. Є дані по конкретній установці, і всерівно пробують прорахувати теоретичний ККД :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

яким чином керується робота насоса ?, коли сонця немає циркуляція відбувається ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коли сонця немає циркуляція відбувається

тут логічніше ставити питання вимкнення насосу коли температура в колекторі меньша за температуру в баку з водою. Але це при умові що контур замкнений і по ньому циркулює якийсь антифриз, а в баку є теплообмінник. В іншому випадку - порве труби колектора при заморозках.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А "дуже" це скільки?

Сьогодні 3 день як працює, сьогодні можна сказати вийшов більш-менш на свій рівень роботи. З 9 до 16 години був нагрітий 100 л. бойлер з 18 до 45град.

За допомогою цього калькулятора http://nagrev24.ru/voda/ прийшов до висновку, що в середньому виходить 0.448

кВ/год. Знаючи площу - можна порахувати ККД.

Грубо кажучи 2 кв.метри це 2 КВт сонячної енергії, 0.448-0.06(насос) КВт/год / 2 КВт/год = 0,194 тобто ефективність, якщо порахувати на пальцях, твоєї системи виходить усього 19%.

Так що є над чим працювати, але в цілому навіть 19% це непогано, я думав вийде менше, та і цифри дуже абстрактні виходять, треба дочекатись сонячного дня, заміряти температуру, засікти годину і заміряти знову температуру, ось тоді вже можна буде робити якісь висновки, а так, я порахував все на пальцях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коли сонця немає циркуляція відбувається

тут логічніше ставити питання вимкнення насосу коли температура в колекторі меньша за температуру в баку з водою. Але це при умові що контур замкнений і по ньому циркулює якийсь антифриз, а в баку є теплообмінник. В іншому випадку - порве труби колектора при заморозках.

Та варіантів є трохи. Мені цікаво як реалізовано в даному конкретному випадку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
коли сонця немає циркуляція відбувається

тут логічніше ставити питання вимкнення насосу коли температура в колекторі меньша за температуру в баку з водою. Але це при умові що контур замкнений і по ньому циркулює якийсь антифриз, а в баку є теплообмінник. В іншому випадку - порве труби колектора при заморозках.

Мій контролер вирішує всі питання взаємодії, колектора з Бойлером, та опаленням

ціна питання 1500 гривень.

https://www.youtube.com/embed/Glzky-cf9Dk

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
7458815.jpg7467007.jpgОсь в минулу суботу приварив штуцера і закинув балона на дах. Підключив в розрив водопроводу).
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ізолятор тра було теж чорним задути

Я думав трохи інакше- положити поверх ізолятора пару шматків чорної бляхи, яка б нагрівалась і віддавала тепло повітрю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

то є різон якщо бляха алюмінієва, а краще мідна, оцинковка не така ефективна.

а от чорний (в ідеалі матовий) ізолятор поглинав би додаткову сонячну радіацію, + декілька градусів на воді було б.

на практиці замітив різницю, коли пофарбував окрім бочки, тильну сторону алюмінієвого даху в літньому душі, зник перекос температур (коли зверху ємкості - майже чай, в на дні - прохолодна).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...