Перейти до змісту

СБУ оприлюднює факти бандитизму НКВД


vanus

Рекомендовані повідомлення

Служба безпеки України оприлюднила документи про спеціальні групи Міністерства державної безпеки СРСР, які видавали себе за воїнів ОУН і УПА й діяли в західних областях УРСР в 1944-1954 роках. Вони вбивали та грабували населення Західної України, компрометуючи та підтасовуючи дії справжніх загонів УПА. Потім поширювалась пропаганда про бандитів Бандерівців.

У повідомленні зазначається, що до кінця 1945 року органи внутрішніх справ і держбезпеки УРСР використовували 150 вищезгаданих груп, до складу яких входили 1,8 тис. осіб. Згідно з документами, станом на 1 липня 1945 року вищезгадані спецгрупи ліквідували 1980 учасників підпілля, 1141 особу взяли живими, вилучили понад 1 тис. одиниць зброї.

А сьогодні багато таких "обдурених" людей з закритими очима а коли і свідомих будуть клястись що так дійсно Бандерівці це бандити і цей топ не виключення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мдя...вот вам и грани бытия...а тем временем, на другом конце нашей страны....

Харківська обласна рада визнала ОУН-УПА ”воюючою стороною на боці фашистської Німеччини”.

Депутати визначили, що на території Харківської області ОУН-УПА – ”це формування, які підпорядковувались командуванню фашистської Німеччини та використовувались ним під час Другої Світової війни проти Радянського Союзу і держав антигітлерівської коаліції».

За матеріалами УНІАН

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Офтопом не займатись!!!

Ось тут можна договорити попередньо прочитавши

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=1201

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=1344

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vanus, ну все, теперь сам черт не разберет, где были "те", а где "эти". а может вообще не было никакого ОУН/УПА, а это все красноармейская симуляция? :lol: кто знает что нам "откроют" в нужный момент из архивов еще через день, месяц, год. подождем?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вопрос я думаю не в исторической справедливости, а кому это выгодно в будущем и кто из этих "кому" вложит побольше бабла в пиар :lol:

Это же так естественно что кроме патриотов на войну ходят и шакалы, чтобы грабить и насиловать мирное население. с любой стороны.

фашисты, оуновцы или те же красногвардецы. есть пропаганда, есть контрпропаганда. есть обязательное условие единения своей страны

за счет обесчеловечивания противника. всегда и везде. на любой войне. Иначе если нет четко выраженных полюсов - зачем идти на войну и

бороться за интересы купки недоделков у власти ? Нет, всегда надо строить идеологию что тут например все белые и пушистые, а там

черные уроды и подонки. В жизни то на самом деле все не так. Все серое серое. Дык Гитлер в 30 годы тоже считался освободителем

немецкой нации у самих то немцев. Пропаганда была на уровне. Я считаю что развивать нацизм в Украине кое кому очень выгодно.

Когда страна погрязнет в гражданских спорах/войнах ее грабить явно легче.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

есть еще мнение, что подобная пропаганда помогает отвлечь внимание людей от реальных проблем присутствующих в стране. ведь когда народ занят внутренней конфронтацией, он и цен высоких не заметит и снижения уровня жизни.. "те" будут винить "этих" и наоборот. а подпитывают внутренний конфликт именно "открытия" вроде изложенных выше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Служба безпеки України оприлюднила документи про спеціальні групи Міністерства державної безпеки СРСР, які видавали себе за воїнів ОУН і УПА й діяли в західних областях УРСР в 1944-1954 роках. Вони вбивали та грабували населення Західної України, компрометуючи та підтасовуючи дії справжніх загонів УПА. Потім поширювалась пропаганда про бандитів Бандерівців.

Ни капли не верю,  а украинским историкам в особенности, а тем более уж сбу Украины. Если честно то до правды не докопаться, каждая власть историю переписывает, можно только полагаться на память тех людей что тогда жили, коих осталось не много.

А в эту истори тем более, это ж надо было столько лет хранить и только сейчас выставить на показа, еще небось напишут что чисто случайно нашли в архиве. Три буквы: lol.

А если ща в России найдут царские бумаги где написано что Украина была продана Петру I, вы тоже поведетесь?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згоден зі Шкодером на рахунок такої технології. Ізза такої мене тошнить від теліка і інтернет смі. Скоро перейду на вісті ковельщини чи там голос любомля.

Ну а Оушену можу тільки поспівчувати БЕЗ КОМЕНТАРІВ. (див. 3 абзац мого 1-шого повідомлення).

Ми прості люди багато чого не бачимо, не чуємо і навіть не уявляємо про скриті події і 1918, і 1920, 1930, 1945, 1960 і нарешті 1990 -х роів. Архіви постійно чистились, все вивозилось. Навіть підпільні інформаційні бюлетні цих років що мають неабияку історичну цінність теж знищено. І дійсно в яке село не зайдеш на заході люди памятають УПА, усвідомлюють їх вклад, і не перевелися ті ж НКВДисти що досі будуть рвати на собі рубаху і клястись, божитьсь як бендерівці різали, вішали і т.д.

ту Лумакс Памятаю розповідь маєї бабусі як Бандерівці спасли еврейські родини ховаючи їх в санітарних криївках, згодом старші з них стали бандерівським лікарем і тим хто ремонтував збройові механізми. Не даром советська влада так гнала евреїв - "бей жидов спасай росію" Всі євреї, вірмени, молдавани, білоруси входили до союзу поневолених народів і боролись проти комунізму в лавах УПА під гаслом "Воля народам воля людині" Ну а що говорити про Голду Майєр яку бандерівці спасли сховавши її замуровану в стіну. Думаю як єврей ти знаєш хто така Голда. Ці факти були теж зафіксоані в історичних хроніках на різних носіях, які теж конфісковувались та знищувались. лишаючи лише записи в журналах на кшталт "виявлено та конфісковано книжних видань 50, листівок 200. Знищено згідно ....."

На рахунок знищення документів то це одне з улюбленіших справ завойовників. Так само як знищувалась Київська література (в т.ч. релігійна) часів Русі та переписування її в Москві на іншій мові (мові того регіону). Так саме як і фашисти палили всі цінні книги і оригінали великих єврейських діячів Німеччини. Зтирали їх імена з усіх підручників і держ архівів., так само це робили Перси, Османи, Монголи, Поляки (напротивагу Литовцям).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Абзац 3 также могу отнести и к тебе. Сочувствие, аналогично.

У тебя всегда такие реплики, как будто ты на 100% уверен в своей правоте (что собстно высвечивается почти в каждом твоем посте).

А мысль что бандеровцы тоже могли под нквд косить к тебе не приходила.

Что бандеры, что фашисты, что НКВДисты не есть белыми и пушистыми.

Ми прості люди багато чого не бачимо, не чуємо і навіть не уявляємо про скриті події і 1918, і 1920, 1930, 1945, 1960 і нарешті 1990 -х роів.

только с этим согласен, и врятли что-то что похожее на правду узнаем.

Все что всплывает, включая эту "новость", всплывает явно не просто так...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не люблю дискутувати на цю тему. Всеодно я цього не застав і знаю про це тільки з преси, зі слів "виживших" очевидців.

Для себе збираю інфу як від тих, так і від інших, аналізую історичну ситуацію того періоду, збираю докупи!! І поки що я все-таки за УПА. Просто не бачу реально причин УПА шкодити свому народові.

Але мені бридко, що такими речами маніпулюють задля своїх корисних цілей :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ту Лумакс Памятаю розповідь маєї бабусі як Бандерівці спасли еврейські родини ховаючи їх в санітарних криївках, згодом старші з них стали бандерівським лікарем і тим хто ремонтував збройові механізми. Не даром советська влада так гнала евреїв - "бей жидов спасай росію" Всі євреї, вірмени, молдавани, білоруси входили до союзу поневолених народів і боролись проти комунізму в лавах УПА під гаслом "Воля народам воля людині" Ну а що говорити про Голду Майєр яку бандерівці спасли сховавши її замуровану в стіну. Думаю як єврей ти знаєш хто така Голда. Ці факти були теж зафіксоані в історичних хроніках на різних носіях, які теж конфісковувались та знищувались. лишаючи лише записи в журналах на кшталт "виявлено та конфісковано книжних видань 50, листівок 200. Знищено згідно ....."

А я помню противоположные рассказы своей соседки по лестничной площадке, только это ничего не доказывает. И по одну, и по вторую сторону баррикад были свои герои и свои подонки.

А к национальному вопросу давай лучше не будем возвращаться, хорошо? Я помню прочитанную на одном из сайтов, посвященных идеологии национализма, сканированную архивную докладную одного из отрядов, в которой подробно описано, сколько "жидів" было задержанно во время рейда, сколько из них было убито на месте и сколько у них было изьято денег и драгоценностей. Поскольку ни ты, ни кто-либо другой не может доказать мне оригинальность или фиктивность этого документа - я не вижу смысла заново поднимать пыль. Тем более, вряд ли кто-то из нас сможет переубедить оппонента. :) В начале топа я просто наглядно показал существование диаметрально-противоположно ориентированных новостей, ничего более.

Каждому своё ИМХО... :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

vanus, заголовок очень уж "желтый", содержание не лучше. типа "Вся правда про отношения Стоцкой и Киркорова" в каком-нить Спид-инфо :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

vanus

Не даром советська влада так гнала евреїв - "бей жидов спасай росію"

Шо шо? Кто гнал евреев? Ничего не напутал?

Я понимаю, в европу собрались, толерантность, ага.

Сами евреи хорошо помнят, кто их гнал, кто устраивал погромы,

кто помогал фашистам уничтожать. Тут все свалить на других не

получится! vanus - украинский историк?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
vanus

Не даром советська влада так гнала евреїв - "бей жидов спасай росію"

Шо шо? Кто гнал евреев? Ничего не напутал?

Я понимаю, в европу собрались, толерантность, ага.

Сами евреи хорошо помнят, кто их гнал, кто устраивал погромы,

кто помогал фашистам уничтожать. Тут все свалить на других не

получится! vanus - украинский историк?

Совєтська влада воювала на стороні єгиптян проти євреїв, в єгипті були совєтські солдати що захищали плотину від обстрілів її євреями.

Якраз в той час євреї втікали з срср бо їх щемили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зачем спорить? Который раз говорю. Сажите, что сделала УПА для украинского народа? Конкретно, по пунктам.

Что прохого сотворили краснопёрые все знают. Так веть речь не за них, или я не прав?

Около миллиона украинцев были рабами у немецких землевладельцев, та на заводах. Про эту у самих немцев можно почитать.

Сколько УПА предотвратила вывозов эшелонов? Мож хоть не миллион, мож хоть сто тысяч спасла от рабства?

Кто знает - скажите. Мне интересно. Я хочу знать.

УПА - народная партизанская армия. Сколько аэродромов взяли (неважно, чьих)? Сколько складов взорвали?

В конце концов, сколько гитлеровцев/сталинцев перебили?

ЧЕМ занимались???

Зачем споры, давайте посмотрим и сравним. А не установим законодательно правду, какой бы она не была.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут почитай - "Протоколи допитів СБ ОУН"

http://cdvr.org.ua/protokoly.php

там ще інші документи є, прочитаеш, а завтра буду питати...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зачем спорить? Который раз говорю. Сажите, что сделала УПА для украинского народа? Конкретно, по пунктам.

Сколько УПА предотвратила вывозов эшелонов? Мож хоть не миллион, мож хоть сто тысяч спасла от рабства?

Кто знает - скажите. Мне интересно. Я хочу знать.

УПА - народная партизанская армия. Сколько аэродромов взяли (неважно, чьих)? Сколько складов взорвали?

В конце концов, сколько гитлеровцев/сталинцев перебили?

ЧЕМ занимались???

На ваші прохання:

100 найбільш переможних битв УПА з Німецькими каральними військами

100 найбільш переможних битв УПА з Радянськими каральними військами (НКВД, СМЕРШ)

Надіюсь, це частково задовольнить твою (і не тільки) цікавість

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

С линка:

Втрати ворога: 7 вбитих, включно з командиром жандармерії інші розбіглися. Втрати УПА: 1 вбитий і 2 ранених.

Втрати німців: 20 вбитих; втрати УПА: 2 вбитих, включно із к-ром Коробкою.

Втрати німців: 60 вбитих і ранених;

Втрати ворога: 58 вбитих і ранених, 5 знищених автомашин;

Втрати ворога: 250 вбитих, 150 ранених і полонених.

Верба - 120 вбитих, Шумське - 29 вбитих, Остріг - 32, Мізоч 11...

Втрати німців: 80 вбитих і ранених; втрати УПА: 0

Знищено 56 німців і 140 фольксдойчів, ранених 200.

Втрати ворога: 60 солдат.

Вбито німці близько 350 солдатів. Основні ворожі втрати були, коли їх військовий підрозділ попав в пастку в урочищі. Тоді загинуло біля 200 німецьких солдат.

Итого около полка. За несколько лет. Негусто. + банки да тюрьмы отбивали. Да, эт тока немцев. Но тем не менее. СМЕРШ, так думаю, и десятой части такого делать не давал.

Полк. Полк! За несколько лет. И се поголовно ерои, о да.

А за всю оборону Сталинграда, среднее арифметическое время жизни пехотного лейтенанта - 10 минут.

Вся УПА - не страшнее одного отделения красных, человек 20-30? Национальные герои?

Да любой парт отряд (один!) в сто человек раз в 10 минимум больше настрелял.

...а вот сколько украинцев не дали угнать, так и не сказал.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на лагер УПА біля Висоцька напали дві німецькі роти. Відділ УПА вступив у важкий бій, після прибуття допомоги німцям чисельністю 350 осіб відділ відступив у ліс. Втрати німців: 20 вбитих; втрати УПА: 2 вбитих, включно із к-ром Коробкою

28 березня німці, чисельністю 1500 осіб, напали на сотню УПА, що квартирувала у м.Людвиполі. Розгорівся довготривалий, жорстокий бій. Підоспілі частини СС незмогли захопити укріплені позиції УПА і відступили до Костополя. Втрати ворога: 58 вбитих і ранених, 5 знищених автомашин; втрати УПА: 10 вбитих і ранених.

Втрати німців: 80 вбитих і ранених; втрати УПА: 0 и т.д.

Дас ист фантастиш :yesmaster: Когда сочиняли эти сказки? В соседней Польше запретили фильм "4 танкиста и собака", предлог - лучшую армию того времени -Вермахт, изображают в фильме как балбесов. Они не читали отчеты УПА с того сайта!

1500 немцев, которым приходят на подмогу части СС, нападают на сотню УПА, и после продолжительного и жестокого боя -Втрати ворога: 58 вбитих і ранених, втрати УПА: 10 вбитих

В УПА служили Бэтмэны и Рэмбо?

Включите мозг, ребята. На одного убитого солдата Вермахта приходилось семь, а по некоторым источникам и больше, убитых красноармейцев. Противник в той войне у наших дедов был серьезный, и победа досталась большой ценой.

Не юродствуйте ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2Medvedko

Ну тут ти трошки загнув. Так цифри досить нереальні, але.....

СА - тут будучи солдатом при втримуванні укріплень:

- ти не маєш відступу (За плечима Москва);

- Камандір стоїть з пістолетиком, тобто або грудью на пулемет, або свої закопають;

- в тебе в руках в кращому випадку вінтовка Мосіна, ППШ довго не було;

- ТИ регулярна армія, і в тебе є фронт.

Візьмемо партизанів:

- доступ до будь-яких трофейних стволів. Кулемети, гранатомети, гранати і стаф;

- завжди є відступ;

- партизанський спосіб життя - налетіли, вкусили і втекли. Передбачає втрати ворога при грамотному командуванні 1/10-1/30.

- співпрацця населення, розвідка і снабженіє.

- мобільний спосіб життя, таку групу чи армію дуже важко знайти і знищити в ті часи.

Приведу приклад:

Чого при партизанській війні в Вєтнамі, американський десант дох як мухи?? А їх вирізали на своїй територій майже без втрат. (І не треба казати що в них Ак-47 і вони все рішали :) ). Во Вєтнамі в основному регулярна армія зазнавала втрати, партизани не сильно.

Тепер Ірак. Чого тут так важко партизанам, тобто териростам, розвідка і комунікації підтянулись до такого рівня, що армія в якої рівень комунікацій на порядок нижчий програє війну ще до її початку.

Кароче відкидайте всі емоції і нейтрально жуйте факти, а висновок сам вилізе ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Итого около полка. За несколько лет. Негусто. + банки да тюрьмы отбивали. Да, эт тока немцев. Но тем не менее. СМЕРШ, так думаю, и десятой части такого делать не давал.

Полк. Полк! За несколько лет. И се поголовно ерои, о да.

по-перше це далеко не повна статистика, а всього 100 перемог. А такі перемоги були кожен день, по кілька на день. А по-друге, немає різниці що вони встигли зробити. Важливий факт, що жменька слабо підготовлених людей знайшли в собі силу і відвагу виступити проти потужних військових машин радянської росії і фашистської німеччини. Фактично-то і шансів в них не було. Не потрібно думати, що в житті все так просто як в фільмах, де один Брюс Уілліс без особливих пролем може перебити армію невеличкої держави. Насправді важливі наміри, хоробрість, відвага. Більшість з тих відважних вояків на 100% знали, що вони йдуть на смерть. На смерть заради свободи своєї Батьківщини, яку вони щиро любили. І незважаючи на це, вони брали в руки зброю і воювали, не жаліючи себе. Ось це -- героїзм.

А з твоєї точки зору -- так нікого героєм назвати не можна. Скільки ешелонів знищив Гастелло, коли віддав своє життя? Один? Що, всього один?! То який же він герой? От якби з десяток, то да, а так...

А за всю оборону Сталинграда, среднее арифметическое время жизни пехотного лейтенанта - 10 минут.

Вся УПА - не страшнее одного отделения красных, человек 20-30? Национальные герои?

Ти не рівняй. В Сталінграді люди не мали вибору, так чи інакше -- помирати. І краще було померти в бою, маючи хоч якусь надію. А воїни УПА мали вибір. Вони могли спокійно сховатись і чекати чим це все закінчиться, або піти в ту ж червону армію і мати набагато більше шансів на те щоб вижити. Але ж ні, вони не сховались, і не зайняли бік ворога, не зрадили себе і свій народ. Вони віддали свої життя. Вони показали приклад, як потрібно любити свою Батьківщину. Тому вони герої.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Служба безпеки України оприлюднила документи

СБУ це те саме НКВД трансформоване в часі. А років так через 50 ше якась служба "національної безпеки і якихось там розслідувань" оприлюднить злочини СБУ теперішніх часів. І так далі. Я думаю не варто обговорювати документи, які не можна перевірити. А СБУ стоїть задача оприлюднити не правду, а те що для них вигідно на даний час.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну про інші факти, можливо, напишу далі, а поки що радує те, що Medvedko не називає бійців УПА фашистськими союзниками і бандитами. Тобто, факт, що УПА боролась з фашистами визнано.

Тобто, позиція зараз така: так, УПА боролись, але щось слабенько і це не порівняти з радянською армією - я вважаю, що це вже позитив в нашій дискусії!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Служба безпеки України оприлюднила документи

СБУ це те саме НКВД трансформоване в часі. А років так через 50 ше якась служба "національної безпеки і якихось там розслідувань" оприлюднить злочини СБУ теперішніх часів. І так далі. Я думаю не варто обговорювати документи, які не можна перевірити. А СБУ стоїть задача оприлюднити не правду, а те що для них вигідно на даний час.

Так! Не исключено, что они эти документы не только обнародуют, но и изготовляют еще сами!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...