Перейти до змісту

ЗАПИТАЙТЕ АРХІТЕКТОРА


Tutichka

Рекомендовані повідомлення

Спробую дати об'єктивні поради всім хто ступив на шлях розробки проекту свого житла, чи будь-якого іншого об'єкту нерухомості. Давайте створимо красиве і функціональне житло, кафе, магазин чи навіть гараж)))

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО БУДІВНИЦТВА І ЗАБУДОВИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ (і не тільки :_04: )

У Вас є питання щодо проектування чи будівництва?

Мрієте про власний будинок, але незнаєте з чого почати втілення своїх мрій?

Що потрібно для отримання будівельного паспорта?

Хочете розширити житлову площу?

Незнаєте як узаконити самовільне будівництво?

Хочете зробити перепланування квартири?

Є сумніви як дешевше і єфективніше зробити ремонт?

Як добудувати, прибудувати, надбудувати і нікому при цьому не заважати?

Незнаєте, як змінити цільове призначення землі? і т.д.

Як вивести межі земельної ділянки в натуру?

Цікаво знати, які питання і проблеми виникають у вас щодо даної теми.

ПИШІТЬ БУДУ РАДИЙ ДОПОМОГТИ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 181
  • Створено
  • Остання відповідь

є шлаковий будинок. кути цегляні. стіни ніби прогинаються по центру і відходят ьвід внутрішніх стін. як це зупинити? и чи є сенс це робити взагалі..

як до такого будинку добудовуватись?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Barugan

Вам потрібно звернутися в сільську раду, на території якої знаходиться земля відведена під сільське господарство.

Якщо село "є прогресивним"))) і має розроблений генеральний план, чи схему планування території, і ваша земля за цими документами передбачається під житлову забудову, то ви можете без будь-якої додаткової документації звертатись в землевпорядну фірму, яка змінить вам призначення землі.

Якщо ж (що більш вірогідно) село не має розробленого генерального плану то ваші дії такі:

-звернутися в сільську раду, щоб вона розглянула можливість зміни цільового призначення землі;

-якщо відповідь буде позитивною то сільська рада має дати Рішення на розроблення проектної документації детального плану території;

-з рішенням звертаєтесь в проектну організацію, яка має сертифікованого архітектора;

-проектант розробляє ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН ТЕРИТОРІЇ вашої ділянки.;

-на основі ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ сільська рада складає протокол про дозвіл на зміну цільового призначення;

-на основі протоколу землевпорядна фірма змінює призначення землі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

є шлаковий будинок. кути цегляні. стіни ніби прогинаються по центру і відходят ьвід внутрішніх стін. як це зупинити? и чи є сенс це робити взагалі..

як до такого будинку добудовуватись?

для більш професійної оцінки ситуації бажано б виїхати на місце і візуально оглянути будинок.

з Ваших слів можна зробити висновок, що має місце просідання фундаментів. Наймовірніше гідроізоляція між стіною і фундаментом порушена, або ж взагалі відсутня.

Реальні дії такі: потрібно зробити шурф і визначити стан фундаменту, його заглиблення і вже на основі цього зробити висновок чи є можливість його підсилення. Це дозволить зберігти існуючу стіну.

Якщо стан фундаменту незадовільний, по периметру поряд з існуючим зробити новий фундамент (як варіант можна застосувати фундаменти Тисе, чи сваї Чевердинського) на яких встановити нову кам'яну стіну стіну. На такий новий фундамент є можливість зведення і надбудови (мансардного чи повноцінного другого поверху). Тоді при такому варіанті можливо і відпаде потреба добудови.

Можливість добудови залежить не лише від стану конструкцій вашої бдинку, але й вашої земельної ділянки. Чи будуть при добудові витримуватись протипожежні розриви до ваших сусідів і т.д.

Якщо хочете отримати конкретнішу консультацію з виїздом на місце звертайтеся в приват

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

добрий день, більше року тому мені виділили земельну ділянку в селі під забудову, зробили всі документи, але фірма не позначила мені межі ділянки стовпчиками. Що порадите робити далі, бо зараз є дискусія з сусідом стосовно меж. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але фірма не позначила мені межі ділянки стовпчиками. Що порадите робити далі, бо зараз є дискусія з сусідом стосовно меж. Дякую.

поїдьте у ту фірму, і за окрему плату зроблять. сусіда не забудьтк взяти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

добрий день, більше року тому мені виділили земельну ділянку в селі під забудову, зробили всі документи, але фірма не позначила мені межі ділянки стовпчиками. Що порадите робити далі, бо зараз є дискусія з сусідом стосовно меж. Дякую.

Фірма яка робила документи на землю має точні координати вашої ділянки. Ці координати мають юридичну силу. Перегляньте свою технічну документацію на земельну ділянку, якщо у вас є ці координати вшиті в документацію, то межі в натуру може винести будь-яка землевпорядна фірма (в прикладеному фото наведений приклад координат земельної ділянки). Якщо ж до документації координати не прикладені, звертатесь безпосередньо в фірму, яка розробляла документацію.

Ще перевірити свою ділянку ви можете на сайті www.map.land.gov.ua. це публічна кадастрова карта України. По кадастровому ромері, що вказаний в витязі ви можете подивитись розміщення вашої дфлянки і її призначення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую. Кадастровий номер є, на карті свою ділянку знайшов. Але переглянув свою документацію і не знайшов координати ділянки. В вашому повідомленні нема прикріпленого фото, то я шукав по всій документації і нічого такого не побачив. То тепер я маю йти в ту фірму, що виготовляла документацію? І це лише вони можуть позначити ділянку стовпчиками? А інша фірма може? Де вона тоді візьме координати? І скільки це приблизно може коштувати? Ще раз дякую за відповіді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую. Кадастровий номер є, на карті свою ділянку знайшов. Але переглянув свою документацію і не знайшов координати ділянки. В вашому повідомленні нема прикріпленого фото, то я шукав по всій документації і нічого такого не побачив. То тепер я маю йти в ту фірму, що виготовляла документацію? І це лише вони можуть позначити ділянку стовпчиками? А інша фірма може? Де вона тоді візьме координати? І скільки це приблизно може коштувати? Ще раз дякую за відповіді.

Тепер з файлом має бути все гаразд.

Якщо координат ділянки не знайшли, то зверніться на фірму яка робила вам документацію. В їх архівах координати є обовязково. Вони і винесуть вам в натуру межі ділянки за окрему плату. Ціну вам точно не підкажу, але думаю це буде коштувати близько 300-500грн.

Координати землевпорядні фірми бережуть. Бо вивід меж в натуру це непоганий підзаробіток. Тому між собою конкуруючі фірми цією інформацією діляться неохоче.

Запитуйте частіше))) - буду рада підказати не лише по земельних питаннях, а й по питаннях дозвільної документації на проектування будинку

post-25838-0-02619200-1400236446_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Запитуйте частіше))) - буду рада підказати не лише по земельних питаннях, а й по питаннях дозвільної документації на проектування будинку

а не підкажете скільки приблизно може вартувати здача будинку в експлуатацію, щоб можна було приписатися?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікавить повна процедура переведення дачного приватизованого будинку (струмівка) в житловий фонд (дозвіл на зміну цільового призначення із с/р є 2007року), дозвіл на приписку є.

Чи можна приписатися на дачі для постійного проживання техдокументація із БТІ є.

Якщо можна все конкретно із зазначенням куди іти кіко платити....

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго вечора

Питання наступне. Хочу купувати земельну ділянку. Ділянка 16 соток розміром приблизно 26х60. На плані лідянки позначена охоронна зона ЛЕП 0.0239 (10кВ). Провода проходять приблизно на відстані 1.5 метри від межділянки

Враховуючи розміри ділянки виходить приблизно 9 метрів від меж ділянки.

Також в пункті "Експлікація земельних угідь" ці 239 кв.м. стоять як "В зоні дії обмежень"

Виходить шо ближче цієї відстані (9 метрів від меж ділянки) навіть гараж не можна буде побудувати??

Хоча коли подивитись ДБН 360-92 то там для ЛЕП до 20кВ включно написано: "При цьому відстань по горизонталі від проекції крайніх проводів при їх найбільшому відхиленні до найближчих частин будинків і споруд, які виступають, повинна бути не менше 2 м"

Цікавить чи зможу я побудувати гараж на відстані 2 метри від забору/межі ділянки??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Запитуйте частіше))) - буду рада підказати не лише по земельних питаннях, а й по питаннях дозвільної документації на проектування будинку

а не підкажете скільки приблизно може вартувати здача будинку в експлуатацію, щоб можна було приписатися?

щоб здати в експлуатацію будинок потрібно виробити технічний паспорт (колись видавався БТІ, а тепер приватними особами , які мають на це відповідні ліцензії). Його орієнтовни вартість 1200-1500грн. (якщо ціни не змінились)))). З розробленим технічним паспортом Ви маєте подати декларацію про завершення будівництва в органи ДержБудКонтролю. подача декларації безкоштовна.

На основі Декларації Вам видають Свідоцтво права власності на нерухоме майно. Детальніше тут

http://www.drsu.gov.ua/show/9843

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

питання, тут тільки Tutichka може давати відповіді?

Звичайно ні. Допомагайте мені і уточнюйте при потребі))

Завжди цікаві інші думки і знання стосовно теми будівництва і архітектури

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго вечора

Питання наступне. Хочу купувати земельну ділянку. Ділянка 16 соток розміром приблизно 26х60. На плані лідянки позначена охоронна зона ЛЕП 0.0239 (10кВ). Провода проходять приблизно на відстані 1.5 метри від межділянки

Враховуючи розміри ділянки виходить приблизно 9 метрів від меж ділянки.

Також в пункті "Експлікація земельних угідь" ці 239 кв.м. стоять як "В зоні дії обмежень"

Виходить шо ближче цієї відстані (9 метрів від меж ділянки) навіть гараж не можна буде побудувати??

Хоча коли подивитись ДБН 360-92 то там для ЛЕП до 20кВ включно написано: "При цьому відстань по горизонталі від проекції крайніх проводів при їх найбільшому відхиленні до найближчих частин будинків і споруд, які виступають, повинна бути не менше 2 м"

Цікавить чи зможу я побудувати гараж на відстані 2 метри від забору/межі ділянки??

Ви зіслались на вірний ДБН.

Також в цьому ж таки ДБН 360-92** написано п.8.23*:

В охранных и санитарно-защитных зонах электрических сетей запрещается:

а) строить жилые, общественные здания и дачные дома;

а нижче

В охранных зонах ВЛ напряжением 110-220 кВ допускается по техническим условиям!!!!!! владельцев этих сетей и органов государственной пожарной охраны размещение коллективных гаражей легко­вых транспортных средств, производственных зданий и сооружений, выполненных из огнестойких материалов, и подъезд к ним в границах всей охранной зоны, в том числе под проводами ВЛ.

Технические условия должны содержать требования действующих нормативных актов строи­тельства, эксплуатации, охраны пожарной и электрической безопасности энергообъектов.

Тобто, якщо Обленерго (власник цих мереж) дасть дозвіл будувати гараж в охоронній зоні лінії електропередач це можливо, але зсилаючись на Вашу цитату з ДБН відстань по горизонталі стін гаража від проводів має бути не менше 2м.

Дякую за запитання. В понеділок я уточню в працівника Обленерго чи виникають проблеми з отриманням даного дозволу і відпишу Вам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікавить повна процедура переведення дачного приватизованого будинку (струмівка) в житловий фонд (дозвіл на зміну цільового призначення із с/р є 2007року), дозвіл на приписку є.

Чи можна приписатися на дачі для постійного проживання техдокументація із БТІ є.

Якщо можна все конкретно із зазначенням куди іти кіко платити....

Дякую.

Приписка в дачному будинку неможлива.

Поясніть докладніше що у Вас зазначено в державному акті в строці "цільове призначення ділянки"?

Ваш дачний кооператив вже ліквідований? ваш масив вже приєднаний до сільської ради?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня!!! Цікавить таке питання якщо межі ділянки вже виведенні в натуру. Хочу поставити забор шириною наприклад 20 см я його маю ставити суту на своїй ділянці чи пополам з сусідом? чи можна у сусіда хватанути сантиметрів 20-30.? Дякую за відповідь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чи можна у сусіда хватанути сантиметрів 20-30.

Забор ваш, а ставити його хочете в сусіда, та щей 10см собі привласнити))

На свой території..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня!!! Цікавить таке питання якщо межі ділянки вже виведенні в натуру. Хочу поставити забор шириною наприклад 20 см я його маю ставити суту на своїй ділянці чи пополам з сусідом? чи можна у сусіда хватанути сантиметрів 20-30.? Дякую за відповідь.

По законодавству влаштування огорожі між суміжними земельними ділянками окремих землекористувачів, конструкція якої передбачає часткове втручання на суміжну земельну ділянку, можливе при умові нотаріально завіреної згоди власника суміжної земельної ділянки.

Якщо добре живете з сусідом то 10см з вашої сторони 10см з його за спільні кошти. і маєте спокій.

якщо ж стосунки з сусідом не склалися будуєте на своїй території.

Мало того Згідно ДБН 360-92** пункт 3.19* : Этажность застройки, предельные размеры жилых домов, площадь застройки, требования к хозяйственным постройкам, их составу, ограждению участков, благоустройству территории устанавливаются местными правилами застрой­ки в зависимости от размера участков, условий инженерного оборудования, инсоляции домов и территорий, других нормативных требований, региональных традиций. Тобто на вас сусід може навіть пожалітись що ви поставили глухий паркан з його сторони чи занадто високий зсилаючись на місцеві правила.

Приміром знайшла рішення Львівської міської ради щодо даної проблеми.

http://www8.city-adm.lviv.ua/Pool%5CInfo%5Cdoclmr_1.NSF/%28SearchForWeb%29/7F8BE1B05527C8ADC225790B00307B39?OpenDocument

в Луцької міської ради))))

http://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDAQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.lutskrada.gov.ua%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fporyadok_vstanovlennya_ogorozh.doc&ei=gPZ5U-bVF4KPyQOt74C4Bw&usg=AFQjCNFxePWy0G1sqTnky0KuqpHLgh3R3Q&bvm=bv.66917471,d.bGE

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добре ще запитання де можна подивитись кому належить земля наприклад прилеглої території до дороги

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добре ще запитання де можна подивитись кому належить земля наприклад прилеглої території до дороги

Швидше за все прилегла територія до дороги належить сільській раді чи міській раді. це так звані землі загального користування. Кожна дорога має ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ. Це лінії, в межах яких забудова заборонена, тому і ділянки в цих межах в приватну власність не надаються. Чим більшого значення дорога чим більша межа червоних ліній.

Перевірити розміщення будь-якої ділянки, її площу і цільове призначення можна на сайті www.map.land.gov.ua. це публічна кадастрова карта України. Швидше знайти свою ділянку можна ввівши в полі пошуку кадастровий номер, який зазначений в Витязі з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Але інформація про власника ділянки є конфіденційна. Якщо частина землі, яка вас цікавить на цій карті не підсвічена синім кольором то це землі загального користування або неприватизовані.

Якщо земля яка вас цікавить межує з вашою ділянкою, то в земельному акті старого зразка на зворотній стороні є ескіз вашої ділянки і по точках А,Б,В,Г є зазначені прізвища всіх ваших сусідів. Також там вказується і якщо з ділянкою межують землі загального користування

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікавить повна процедура переведення дачного приватизованого будинку (струмівка) в житловий фонд (дозвіл на зміну цільового призначення із с/р є 2007року), дозвіл на приписку є.

Чи можна приписатися на дачі для постійного проживання техдокументація із БТІ є.

Якщо можна все конкретно із зазначенням куди іти кіко платити....

Дякую.

Приписка в дачному будинку неможлива.

Поясніть докладніше що у Вас зазначено в державному акті в строці "цільове призначення ділянки"?

Ваш дачний кооператив вже ліквідований? ваш масив вже приєднаний до сільської ради?

кооператив не ліквідований

дачний масив струмівка

хочу знати всю процедуру і приблизні ціни щоби перевести дачу в житловий будинок причому є багато бажаючих, якщо можете зробити цю процедуру то ціла вулиця (десь 5-6 будинків для початку) хочуть це перевести, чекаю інформацію....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікавить повна процедура переведення дачного приватизованого будинку (струмівка) в житловий фонд (дозвіл на зміну цільового призначення із с/р є 2007року), дозвіл на приписку є.

Чи можна приписатися на дачі для постійного проживання техдокументація із БТІ є.

Якщо можна все конкретно із зазначенням куди іти кіко платити....

Дякую.

Приписка в дачному будинку неможлива.

Поясніть докладніше що у Вас зазначено в державному акті в строці "цільове призначення ділянки"?

Ваш дачний кооператив вже ліквідований? ваш масив вже приєднаний до сільської ради?

кооператив не ліквідований

дачний масив струмівка

хочу знати всю процедуру і приблизні ціни щоби перевести дачу в житловий будинок причому є багато бажаючих, якщо можете зробити цю процедуру то ціла вулиця (десь 5-6 будинків для початку) хочуть це перевести, чекаю інформацію....

Доброго дня.

Щоб перевести дачний масив в житловий фонд потрібно внести зміни в генеральний плана села Струмівка. Зміни в генплан села по законодавству вносяться раз в 5 років. Дізналась Вам, що сільська рада Струмівки робила зміни в генплан в минулому році. Тобто найблищі 4 роки вносити зміни не можна буде.

Вам потрібно звернутись в сільську раду с.Струмівка і поцікавитись чи не перевили під час минулорічних змін вашу вулиці в житловий фонд. Якщо цього не зробили у Вас не буде можливості перевести дачу в житловий будинок.

Проблема з дачними масивами виникає постійно. дачні будинки побудовані без пожежних розривів між ними, недостатня ширина проїздів, будинки збудовані на червоних лініях доріг.

Звертайтесь в сільську раду і Вам конкретно скажуть чи закладена ваша вулиця на перспективу в житловий фонд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...