Перейти до змісту

Park im Pierackiego


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні переглядав книжечку "Вулиці Луцька" 1939 року люб"язно наданої паном Петром (нік Лучанин) .

Парку імені Перацького я не знайшов але !

Але я знайшов вулицю Перацького - це теперішня вулиця Франко.

Логічно було б заключити що парк повинен був бути при однойменній вулиці.

(поляки ж нормальні люди і не розкидували однойменні вулиці, парки, університети по різних куточкаж міста, ну ви зрозуміли про що я)

Так ось саме підходяще для цього парку місце було саме біля Сапалаєвки, і зараз там є великий зеленений майданчик

L2Z64.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І хто ж цей Пєрацький був?

Бронісла́в Вільге́льм Пера́цький (пол. Bronisław Wilhelm Pieracki) (*28 травня 1895 Горлиці — †15 червня 1934 Варшава) — польський військовик, політик, міністр внутрішніх справ Польщі у 1931—1934 рр. Керував політикою пацифікації українців у 1930—1932 рр. Страчений членом ОУН Григорієм Мацейком на виконання рішення трибуналу ОУН.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Воно як би сходиться,але в мене бабця на Вчительській жила.То я памятаю як ми малі весною там на плотах плавали,коли Сапалаївка розливалася.Це все було затоплено.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що-сь схоже на парк було за територією хлібзаводу в сторону вул.Радянської.

Ви певно маєте на увазі ділянку від Винниченка по Франко до хлібзаводу. Так, там на старих фото дійсно багато великих дерев.

0vjcw.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а мені здається що парк все ж таки був ближче до Стиру, між вулицями Франко, Набережною та Шевченка

погляньте на фото, це може бути вигляд в сторону моста Бена - видно будиночок що стояв на початку моста і трубу Винокурні що була біля Кулька.

1OveB.jpg

J56FR.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, хто його знає. Давайте ще врахуємо, що на зламі ХІХ-ХХ століть в Луцьку у цьому районі точно було два парки (сади, сквери). Один із них - на місці нинішньої лікарні на перетині Шевченка і Чернишевського. Це був сад/парк Марцинішиних. Територія доходила до вулиці Янки Купали. Тобто в принципі, якщо фотграф був на цій рівні ділянці, то в його кадр дуже легко потрапляла труба, про яку пише Отто.

Ще був сад Ельдорадо - біля раднської рятувальної станції на вулиці Залізній, поряд із жовтим високим житловим будинком.

Один із них цілком міг називатися парком Пєрацького за Польщі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

троха оффтоп але будиночки на розі Винниченка -Франка є і зараз - їх видно тільки з двору

mbTGY.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Один із них цілком міг називатися парком Пєрацького за Польщі.

якщо фотографію зробили в першій половині дня, то це, напевно, вулиця Залізна

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо зі сторони *між вулицями Франко, Набережною та Шевченка** то може фото так має виглядати?А якщо зі сторони рятувальної,то все правильно.

post-1989-0-15322600-1400148177_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Łuck, koniec lat 30-tych. Na spacerze w parku im. Pierackiego. Z prawej Janina Podolska.

Нажаль це фото і ваші останні фото відомі ще з 2007-го року

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...