Перейти до змісту

Медицинская этика


Arven Rivendell

Рекомендовані повідомлення

Не хотела создавать новую тему, но не знаю куда пристроить свои соображения, а ваше мнение интересно.Сегодня по состоянию здоровья ходила в частную клинику на УЗИ, после процедуры решила кое что уточнить у доктора, задала вопрос ,соответственно, в ответ получила тоже вопросы, один из них был задан совершенно обычным тоном( как будто у меня спрашивали чищу ли я зубы каждый день)спросили сколько абортов я делала, я чуть не поперхнулась, ответила что такого не делала, меня это просто выбило из колеи, ответила я довольно эмоционально. К чему я все это... Я вышла из кабинета, анализируя данную ситуацию и поняла, что меня оскорбляют такого рода вопросы...Для меня это противоестественно, что кто то допускает нормальность аборта в моей жизни....пускай даже врач, пускай работа у него такая. Меня это унижает и оскорбляет...Может это слишком категорично, но для меня это просто страшно...выходит это норма в современном обществе, а что делать нам, людям которые это не приемлют, отвечать на такие вопросы???Я даже слушать их не хочу, не то что ответ давать...Я понимаю, что тема острая, возможно кто то посчитает это максимализмом, меня слишком категоричной...Но это форум, тут все высказывают свое мнение и это мое...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...выходит это норма в современном обществе,...

Не так давно була тема на борді що хтось побачив чиюсь дочку за пікантним заняттям. Його рознесли в пух і прах... хоча років 20 та ще 10 тому погляди суспільства були прямо протилежні. Напевно потрібно ставитись до того як до чистки зубів ....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мене теж колись запитували в жіночій консультації, СКІЛЬКИ я абортів робила. Ні щоб запитати: "Ви робили в своєму житті аботри?" Мене це теж пам"ятаю образило, що про мене могли так подумати. Я розумію ваше обурення і ваші відчуття.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ця процедура є дозволеною (і то давно), то слід і відноситися до неї відповідно.

Питання, можливо, викликане медичною необхідністю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лікар запитав, чи не робили ви аборт. І що тут аморального? Це все одно, що механік запитає, скільки км ви наїздили на першій передачі.

В медицині взагалі мало морочаться етичними питаннями, особливо якщо до них добровільно прийшли на прийом.

Логіку розумієте? Є проблема зі здоров'ям - прийшли до лікаря. Йому немає задоволення з вас, таких вразливих, морально знущатись, особливо в приватній клініці. І взагалі, йдете до лікаря - забудьте про етичну сторону питань, які стосуються вашого організму.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ця процедура є дозволеною (і то давно), то слід і відноситися до неї відповідно.

Питання, можливо, викликане медичною необхідністю.

Лікар міг акуратніше про це запитати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ця процедура є дозволеною (і то давно), то слід і відноситися до неї відповідно.

Питання, можливо, викликане медичною необхідністю.

Лікар міг акуратніше про це запитати

Згідний, одна для людини розумної і водночас емоційної це нічого не змінило б.

З іншого боку не можу з вами не погодитися, що емоційна сухість наших мед. працівників дійсно інколи вражає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Есть выражение: "Какой вопрос, такой ответ... "Может стоит придумать подходящий ответ на подобный вопрос, получив который, врач станет деликатнее ...Только на ум не приходит ничего ...

Якщо ця процедура є дозволеною (і то давно), то слід і відноситися до неї відповідно.

Питання, можливо, викликане медичною необхідністю.

Я потому и назвала тему медицинская этика, ее еще никто не отменял, если почитать об этом, то такой вопрос не этичен, т.е. врач, конечно, имеет право его задать, но форма дожна быть другой, хотя бы такой как писала murabura. Отсюда делаю вывод, что врачам не хватает этики, заметьте, клиника была частной, цены приличные, потому аргумент, что низкая зарплата - плохой сервис здесь не проходит.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ця процедура є дозволеною (і то давно), то слід і відноситися до неї відповідно.

Питання, можливо, викликане медичною необхідністю.

Цілком можливо, що ця інформація була необхідною для точнішого встановлення діагнозу, наприклад. Але постановка питання абсолютно некоректна і безтактна. "Скільки абортів Ви зробили" стверджує те, що аборти робилися 100%, питання лише в кількості. А це вже не є професійним підходом з медичної точки зору, і може образити пацієнтку. Набагато тактовніше було б запитати, напр.: "Чи переривалась у Вас коли небудь вагітність?", і при наявності позитивної відповіді, задати уточнюючі питання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лікар запитав, чи не робили ви аборт. І що тут аморального?

Он не спросил не делала ли я аборт, он спросил сколько абортов я делала это разные вещи...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

выходит это норма в современном обществе
Не так давно одна знайома робила аборт. Я потім з нею розмовляла - так вона каже - там (в жіночій консультації) жива черга. Без будь-яких попередніх записів. В коридорі на стіні висить прайс, де вказані ціни, залежно від терміну (тільки перший триместр). В той день в тій черзі було ВІСІМ дівчат. Я їй кажу: можливо, вони ходили спіраль діставати, чи ще чогось, вона відповіла - "ні, ми ж всі разом потім в одній палаті лежали - говорили хто і чого". В мене був шок.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Он не спросил не делала ли я аборт, он спросил сколько абортов я делала это разные вещи...

А не пофіг? Його цікавлять подробиці функціонування вашого організму, які, як варіант, можуть вплинути на результат діагностики. До чого тут етика?

Повірте, лікарям, особливо в приватних клініках, немає абсолютно ніякого задоволення з вас морально знущатись. Вза-га-лі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Он не спросил не делала ли я аборт, он спросил сколько абортов я делала это разные вещи...

А не пофіг? Його цікавлять подробиці функціонування вашого організму, які, як варіант, можуть вплинути на результат діагностики. До чого тут етика?

Повірте, лікарям, особливо в приватних клініках, немає абсолютно ніякого задоволення з вас морально знущатись. Вза-га-лі.

Я понимаю, что он не хотел меня обидеть и не злюсь на него, я поблагодарила его за прием, но осадок остался, вот такая нежная натура, ну простите. С другой стороны есть, оказывается, такое понятие деонтология в гинекологии, потому этика как раз тут и при чем...вот цитаты из Википедии - 1.Общение с гинекологической больной требует особенных качеств у медицинских работников.2.Умение рассказать о пользе профосмотров, правильно сориентировать женщину в случае обнаружения каких-то симптомов заболевания ,«не напугав женщину», требует серьезных деонтологических навыков. Кроме обширных знаний, доброжелательности и внимания, умения слушать, необходимо хорошее владение словом и терпение, а обсуждение проблем интимной жизни женщины часто в присутствии ее супруга требует такта и деликатности. Очевидно, что профессия врача, медицинской сестры, акушерки, фельдшера предполагает наличие общей культуры и эрудиции, хорошего профессионального уровня и высоких моральных качеств/

P.S. Не пофиг и судя по всему не мне одной.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

выходит это норма в современном обществе
Не так давно одна знайома робила аборт. Я потім з нею розмовляла - так вона каже - там (в жіночій консультації) жива черга. Без будь-яких попередніх записів. В коридорі на стіні висить прайс, де вказані ціни, залежно від терміну (тільки перший триместр). В той день в тій черзі було ВІСІМ дівчат. Я їй кажу: можливо, вони ходили спіраль діставати, чи ще чогось, вона відповіла - "ні, ми ж всі разом потім в одній палаті лежали - говорили хто і чого". В мене був шок.

Да уж...тут можно отдельную тему открывать и разных мнений будет еще больше, но это действительно страшно, возможно из за таких пациенток и их количества врачи и воспринимают это как само собой разумеющееся...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не хотела создавать новую тему, но не знаю куда пристроить свои соображения, а ваше мнение интересно.Сегодня по состоянию здоровья ходила в частную клинику на УЗИ, после процедуры решила кое что уточнить у доктора, задала вопрос ,соответственно, в ответ получила тоже вопросы, один из них был задан совершенно обычным тоном( как будто у меня спрашивали чищу ли я зубы каждый день)спросили сколько абортов я делала, я чуть не поперхнулась, ответила что такого не делала, меня это просто выбило из колеи, ответила я довольно эмоционально. К чему я все это... Я вышла из кабинета, анализируя данную ситуацию и поняла, что меня оскорбляют такого рода вопросы...Для меня это противоестественно, что кто то допускает нормальность аборта в моей жизни....пускай даже врач, пускай работа у него такая. Меня это унижает и оскорбляет...Может это слишком категорично, но для меня это просто страшно...выходит это норма в современном обществе, а что делать нам, людям которые это не приемлют, отвечать на такие вопросы???Я даже слушать их не хочу, не то что ответ давать...Я понимаю, что тема острая, возможно кто то посчитает это максимализмом, меня слишком категоричной...Но это форум, тут все высказывают свое мнение и это мое...

Дарма кіпішуєш. Нормальне запитання як для лікаря. Аборт є стресом для організму, збій гормонального рівня, удар по імунній системі і куча всього ін (наднирники, лімфа і т.д.) і як наслідок - поштовх до захворювань. Кожен слідуючий аборт призводить до ще гірших наслідків. Тому його питання розцінюй як спробу виявити передумови стану організму вцілому.

Приходячи у лікарню питання про Боткіна розцінюєш як нормальне? Попереднє відноситься до того ж класу. Це треба розуміти, а не сприймати в штики.

Як що звертаєшся по причині болей в кишківнику, лікар спитає срав (сорі) сьогодні, чи ні - подаси на нього в суд за неетичне питання?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отсюда делаю вывод, что врачам не хватает этики, заметьте, клиника была частной, цены приличные, потому аргумент, что низкая зарплата - плохой сервис здесь не проходит.

етики НЕ не вистачає, вона ще не сформувалась. те що клініка приватна, абсолютно нічого не міняє. можливо для тебе "так", адже за платні послуги чекаєш відповідного відношення. та проблема в тому, що там сидять лікарі, які так само працюють в державних медичних закладах (якщо і не працюють, то школа та ж сама), а там з такими поняттями не дуже й то знайомі. ті хто ж знайомі є невеликою краплею в морі і їх етика не наслідок професійного обов"язку, а скоріше результат особистих людських якостей. тому "приватність" клініки і платність послуг не робить з лікарями того неймовірного перевтілення, на яке очікує пацієнт. менталітет такий менталітет...

а питання дійсно поставлено некоректно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

деонтология

Ну що ж вам сказати? Після спілкування з нашим людом лікарі, видно, неслабо загрубіли. Та й викладається вона досить скорочено.

Попросіть відмітку в медичній картці про "особливо тонку і вразливу натуру" - і буде вам щастя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

деонтология

Ну що ж вам сказати? Після спілкування з нашим людом лікарі, видно, неслабо загрубіли. Та й викладається вона досить скорочено.

Попросіть відмітку в медичній картці про "особливо тонку і вразливу натуру" - і буде вам щастя.

Да, наверное, обклею свою мед. карту бабочками, сердечками, цветочками ну и котятками)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да, наверное, обклею свою мед. карту бабочками, сердечками, цветочками ну и котятками)

Ельфів, ельфів не забудьте!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Он не спросил не делала ли я аборт, он спросил сколько абортов я делала это разные вещи...

А не пофіг? Його цікавлять подробиці функціонування вашого організму, які, як варіант, можуть вплинути на результат діагностики. До чого тут етика?

А що тоді регулює медична етика як не поведінку медпрацівника стосовно пацієнта? Може у довідниках з медичної етики нічого не сказано про ставлення гінеколога до пацієнтки, яка знаходиться перед ним в незручному становищі?

Може гінеколог має право "паржать" побачивши щось смішне "там"? Може на мобільник сфоткать і переказати друзям "о-о-о, в неї п_зда поперек"?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може у довідниках з медичної етики нічого не сказано про ставлення гінеколога до пацієнтки, яка знаходиться перед ним в незручному становищі?

Питання етики і отої "-логії" торкаються тільки при вивченні відповідного розділу; окремих "довідників", принаймні в наших вузах, немає, наскільки зі мною поділились студенти-медики 4 і 5 курсів. От запитає у вас уролог - наскільки часто ви мастурбуєте? І що? Обурення-слюні-і-крики? А для нього - відомості про стан простати, що напряму стосується до поставленої задачі - визначити діагноз і призначити лікування.

Може гінеколог має право "паржать" побачивши щось смішне "там"? Може на мобільник сфоткать і переказати друзям "о-о-о, в неї п_зда поперек"?

А оце можна було б і не ховати. Лікарі - досить цинічні люди, і ваше "ха-ха в не органи не такі як у дівок на фотках в інтернеті" їм далеко до лампочки.

Електрик не сміється з оголених "ой-ой, яка ржака - вони оголені if you know what i mean" дротів, а інженер - з роботи поршня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо порівняти лікаря з механіком, то це одне і теж, у механіка це вузли якоїсь меганічної системи, в механіка це мотор, в лікаря це серце.

Ви для лікаря одна з тисяч, якщо він буде підбирати слова то у нього не буде часу вас лікувати. Ви чомусь не кажете на слова лікаря "роздягайтесь" що це неетично, відностесь простіше, збережете нерви.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У лікарів, якщо через їх руки проходять сотні, тисячі, десятки тисяч хворих людей, вони до них відносяться абсолютно рівнодушно. Конвейєр - він усюди конвейєр.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ko3bMa, тобто ти вважаєш прийнятним коли лікар презюмує факт мастурбації/аборта/нетрадиційного сексу? Ти, будучи натуралом, залишився б байдужим до запитання проктолога "як регулярно твій партнер має тебе в задній прохід"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як дивляться "Інтернів", то ржуть, а коли в лікарні потрапляють на "Бикова", то падають в обморок...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...