Перейти до змісту

Ремонт настольної лампи, електроніка


difoto

Рекомендовані повідомлення

Сталася засада з настільною лампою, а вона наразі дуже потрібна. Несправність була виявлена зразу, але провтикав повернути її. Зараз знайшов.

Питання - чи ремонтується таке, чи можна купити цю балайду десь окремо?

6T5oe.jpgvEzog.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На фото видно згорів транзистор, замінити його і перевірити всі діоди потрібно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо транс (дросель?) цілий, то ремонтується. По фото важко щось сказати, схоже на електронній баласт, міняй транзистор, перевіряй діоди і резистори на відповідність номіналу, ну і конденсатор не мішало б замінити, такі наслідки часто із за його висихання.

Там де згоріла дорожка чистиш все від нагару і паяєш провід замість дорожки.

Включаєш це все щастя через послідовно увімкнену лампу розжарення на 20-40Вт, і дивишся чи запуститься (лампа врятує від феєрверку, якщо щось піде не так).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо транс (дросель?) цілий, то ремонтується. По фото важко щось сказати, схоже на електронній баласт, міняй транзистор, перевіряй діоди і резистори на відповідність номіналу, ну і конденсатор не мішало б замінити, такі наслідки часто із за його висихання. Там де згоріла дорожка чистиш все від нагару і паяєш провід замість дорожки. Включаєш це все щастя через послідовно увімкнену лампу розжарення на 20-40Вт, і дивишся чи запуститься (лампа врятує від феєрверку, якщо щось піде не так).
Від звичайної "економки" баласт підійде?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В принципі, якщо це робиться просто перепайкою, я певне дам Андрюсі_ГПЗ , якщо все так просто. Я ні разу не монтажник, просто навіть не шарю - це діоди чи резистори. При першому включенні не запрацювало, через пару днів купив сапасну лампу - знов не працює.... тепер пройшов рік - знайшлась і потрібна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SysR, думаю так, тільки треба від такої ж по потужності лампи брати. І ще, мабуть, прийдеться трохи доробити саму лампу. В звичайній U лампі в корпусі, де контакти, схований газорозрядний стартер, а в єкономках замість нього конденсатор і термістор.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Останній раз я щось паяв років з 10 назад. Але як на мене на фото звичайний трансорматорний б.ж. з захистом від короткого замикання.

Можна фото і характеристики лампочки? Судячи з розмірів трансформатора, це має бути світлодіодна лампа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SysR, думаю так, тільки треба від такої ж по потужності лампи брати. І ще, мабуть, прийдеться трохи доробити саму лампу. В звичайній U лампі в корпусі, де контакти, схований газорозрядний стартер, а в єкономках замість нього конденсатор і термістор.

Я теж так думав, але китайський прогрес пішов далеко вперед! :D

Нема там ніякого стартера. Відкрив цоколь лампи, а там така картина! ))) див.фотку

Викинув конденсатор з справної плати економної лампи, встановив її замість погорілої плати, і в Діфото тепер видно так, що він може на футболках логотипи хрестиком вишивати. )

post-2161-0-16995000-1370718933_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Andruha_gpz28, це лампа з світильника діфото? Якщо так то нічого дивного що там конденсатор, якщо з нової то цікаво як воно працює без стартера.

п.с. конденсатор треба було замінити на той що був в економці, якщо звичайно він відрізнявся номіналом, його ємність грає роль.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це лампа з конденсатором, яка була в комплекті, але в неї китайці закачали мало ртуті, і вона ледве світилася.(брак)

Діфото купив точно таку ж аналогічну Maxus, і вона вже дуже гарно засвітилась. Лампи обі по 11 Вт, плату я теж поставив з лампи такої ж потужності. Цоколь Максуса розбирати не став, просто випаяв конденсатор з плати, оскільки в лампі є свій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я чого запитав, бо сам колись цікавився переробкою таких світильників, на електронні баласти, робив розрахунки і навіть деталі закупив, але потім різко зменшився вільний час і все заглохло(. Так от із двох світильників які в мене є з такими лампами, в обох стоять стартери. А ця лампа скоріш за все була підшаманена конкретно для даного світильника з електронним баластом.

А конденсатор все ж потрібно було в лампу поставити той який в баласті був, там ще міг і термістор стояти, оскільки його ємність розраховується конкретно для даної схеми, в купі з дроселем, під частоту роботи генератора і потужність лампи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю, раніше були ті лампи зроблені по класичній схемі, і китайці їх копіювали з ,наприклад, колишньої чесної фінської лампи LIVAL, яка була виготовлена як стара совіцька лампа з дросселем і стартером, тільки з якісних комплектуючих. В корпусі Діфотового світильника над кріпленням струбцини, якою вся та конструкція до стола кріпиться, є місце під дроссель, але під кришкою пусто, просто проходить тудою мережевий шнур. Тобто китайозики, як завжди економлячи метал для здешевлення виробу, замінили то діло на електронний баласт з найдешевших детальок, а в самі лампи тепер тулять конденсатор. імхо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну в мене теж китайські лампи, але з дроселями, які я і хотів переробити на електронній баласт.

Я думаю тут діло в конкретній лампі. Потрібно було все ж розібрати максус і глянути що там, впевнений що там стартер стоїть.

п.с. якщо цікавить тема електронних баластів, то рекомендую почитати про IR2520, для цієї серії мікросхем і програма для розрахунку є.

На ній я і збирався робити баласти для своїх ламп, виходить правда трохи дорого і громіздко, зате надійно і лампи служать довго.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую, як зацікавить, обов"язково почитаю. На разі цікавить ремонт кількох мобіл і фотоапаратів, які лежать на столі, і чекають своєї черги, поки складаю ноутбук. )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...