Перейти до змісту

Ответственность за збитого пешехода


dimmon

Рекомендовані повідомлення

Мы вчера спорили с друзьями насчет этой темы.

В виду того что мне под капот вчера из-за маршрутки вылетел пешеход.

Я двигался примерно км 50-60, я проезжаю светофор (если ехать от моста на 40-ый) что возле Гостинца, проезжаю метров 20, смотрю слева спереди посереди перекрестка!!! останавливается маршрутка, потом она подала сигнал я чуть начал притормаживать и вруг мне на капот вываливается тело, слава богу я был готов и успел нормально затормозить. Ничего не случилось человека даже не задел. Но жаль в машине я вез родителей, так бы вышел и ноги бы дибилу переламал.

Вопрос в том что кте несет ответственность за наезд на пешехода, если водитель ехал с нормальной скоростью по все правилам, а пешеход переходил дорогу в не положенносм месте. Я вчера говорил что водитель если у него все по правилам абсолютно не виноват и его не могут привлечь к какойто ответственности, а друзья говорили что могут и посадить если (тьху, тьху, туху, не дай бог кому либо такое) с летальным исходом.

Зы: забыл сказать что было уже темно, и чтоб народ не флудил это было прям по середине перекрестка!!! было далеко и до одного (тот что я проехал) и до следующего (что возле троянды) пешеходного.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Исходя из моего опыта аварийных ситуаций/разбирательств в ГАИ - следователь не смотрит, кто ехал по правилам, а кто - нет. Главный пункт - "мог ли водитель предусмотреть аварийную ситуацию".

Т.е. красный сигнал светофора просто указывает - пропусти других. Если же джигит забивает болт на светофор, а ты ехал на зеленый и МОГ ПРЕДУСМОТРЕТЬ, что быстро_несущийся_агрегат_хрен_затормозит - ты виноват не меньше, чем он.

Примерно так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а не дай Бог сбить пешехода.

прав - неправ, потом долго можно по судам доказывать, что ты не верблюд.

а по ситуации - это как, из маршрутки кто-то выходил, когда маршрутка была в левом ряду?

на таких маршрутчиков надо всегда держать кирпич в салоне (кармане)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а по ситуации - это как, из маршрутки кто-то выходил, когда маршрутка была в левом ряду?

на таких маршрутчиков надо всегда держать кирпич в салоне (кармане)

Маршрутчик там не причем он просто ехал по левой стороне и метров 5-10 впереди, я по середине, справа от меня никого небыло, он не высаживал людей пешеход еще шел со стороны загса. Мы стояли на светофоре, загорелся зеленый никого вообще небыло на дороге, да я и не мог видеть т.к. встречную чторону закрывал маршрутчик т.к. он поехал быстрее меня и вообще темно было. Но пешеход проходил прямо по середине, для ориентира это там где эта яма такая друная, она там никогда не заживает. Ну прям по середине всех дорог. Я даже не мог предположить что так какойто идиот может там ходить, да еще и в темное время суток, да еще ан зеленый свет машинкам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Исходя из моего опыта аварийных ситуаций/разбирательств в ГАИ - следователь не смотрит, кто ехал по правилам, а кто - нет. Главный пункт - "мог ли водитель предусмотреть аварийную ситуацию".

Т.е. красный сигнал светофора просто указывает - пропусти других. Если же джигит забивает болт на светофор, а ты ехал на зеленый и МОГ ПРЕДУСМОТРЕТЬ, что быстро_несущийся_агрегат_хрен_затормозит - ты виноват не меньше, чем он.

Примерно так.

Да но если:

1. Агрегат не сильно несущийся

2. Человек не то что забил болт на светофор, он забил болт на что что вообще зебры в том месте нет

3. Человек забил болт на то что полная темень, машины слепят друг друга и нифига не видно кроме фар других.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сорри за оффтоп но: 1 складывается мнение, что 70% людей переходящих улицу - дауны

2: Если бы ГАИ штрафовали не только водителей нарушившых правила, а и пешеходов создваших аварийные или проблемные ситуации, то наездов на этих самых пешеходов пешеходов было бы гораздо меньше, а так получается игра в одни ворота...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За прикладом ходити далеко не потрібно. В сусіднії Білорусії пішоходів так штрафують, що ті не то що самі не переходять дорогу в непризначених місцях, а і інших попереджають, якщо хтось не в курсі (тіпа турист) і хоче перейти де-небуть, аби швидше на ту сторону.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На жаль мав колись нагоду побувати в подібній ситуаціїї.

Пяний мужик (як потім вже все вияснилось), валив через 4 полоси і двойну сплошну (вул. Рівненська, навпроти колишньої "обнови") і я подумати не міг що він буде перебігати перед машиною.

Коротше зацепив я його добряче, побив свою "девятку". Моя єдина проблема була що я їхав 80-90км .

Ну пішло поїхало - міліція, машину на штраф площадку. Мужик на щастя живий і не поломаний (пяним завжди везе).

але от що мені сказав дядя міліціонер - те що мужик був пянийЮ і переходив дорогу не в тому місці і не в той час і т.д. і т.п. є ПОМЯКШУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ на суді. Тобто, водій завжди виступає як той, хто керуючи засобом яке несе ПОТЕНЦІЙНУ НЕБЕЗПЕКУ для пішохода, повинен передбачити обставини, які можуть виникнути надорозі (збавити швидкість, перестроїтись в інший ряд ну ви розумієте). Тобто, якщо водій і не винуватий на 100% то це потрібно буде довго доказувати.

Якщо в пішохода травми легкої і середньої важкості, справу в міліції відкривати небудуть (отделался легким испугом). Якщо важкі травми або смерть - відкривають кримінальну справу і там як Бог дасть. Якщо збитий пішохід або його родичі мають серйозні звязки - видоять грошей або посадять. Тому висновок - пішоходи в нас, шо тупі вівці - ходять де хочуть і як хочуть. Їздіть обережно і думайте про те що МОЖЕ трапитись на дорозі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

(отделался легким испугом).
обделался легким испугом :)
або посадять
і тут у всій красі ми бачимо ідеальну систему наших виправних закладів. Людина, яка все життя жила абсолютно чесно, совість в якої чиста як труси цнотливої дівчини, людина, яка навіть податки в державу платить все до останньої копійки, потрапляє в такі ось умови, стається нещасний випадок і вона збиває якогось п'яного виродка. За це її садють. До того ж садють в одну камеру з уголовниками, в яких дійсно руки в крові і совість давно пропита... і сидять вони разом в одній камері кілька років... питається -- хто після цього стане кращим, а хто гіршим? Якою з тюрми вийде людина, яка випадково збила п'яного пішохода?..
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і тут у всій красі ми бачимо ідеальну систему наших виправних закладів. Людина, яка все життя жила абсолютно чесно, совість в якої чиста як труси цнотливої дівчини, людина, яка навіть податки в державу платить все до останньої копійки, потрапляє в такі ось умови, стається нещасний випадок і вона збиває якогось п'яного виродка. За це її садють. До того ж садють в одну камеру з уголовниками, в яких дійсно руки в крові і совість давно пропита... і сидять вони разом в одній камері кілька років... питається -- хто після цього стане кращим, а хто гіршим? Якою з тюрми вийде людина, яка випадково збила п'яного пішохода?..

Точно такое же хотел написать. Это же просто тупость. Бред. А если этот пешеход вообще самоубийца и специально выбижал, это капец.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ти доведеш, що він кинувся під машину для самовбивства - ніякої відповідальності не буде (є спеціальна стаття).

Якщо в загальному, то все залежить від того, чи правильно ти їхав і що запишуть в протоколі наші доблесні ГАЙшники. Звичайно, якщо буде суд, то і від адвоката - ібо зацепок і несуразиць в законах дуже багато.

взагалі питання втемі поставлено трохи неправильно, правильніше б було так "чи має право потерпілий вимагати якісь відшкодування від наїхавшого" - відповідь однозначна: "має". а от що платити, скільки і чи платити взагалі, це вже визначаєця обставинами наїзду (типу чи ти правильно їхав, чи він правильно переходив, чи тобі нічого не заважало передбачити ситуацію - нюансів безліч). Повторюсь, в таких випадках справу часто вирішує толковий адвокат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ти доведеш, що він кинувся під машину для самовбивства - ніякої відповідальності не буде (є спеціальна стаття).
а правильно було б -- щоб вони доводили, що він НЕ кинувся. Не потрібно забувати про права і про презумпцію невинності.

Близько двох тижнів тому на моїх очах збили дівчину на пішоходному переході біля Троянди. Там вже ясно -- нічого доводити не потрібно. А в такій ситуації як могла трапитись в dimmon'а -- мусили б доводити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

або посадять
і тут у всій красі ми бачимо ідеальну систему наших виправних закладів. Людина, яка все життя жила абсолютно чесно, совість в якої чиста як труси цнотливої дівчини, людина, яка навіть податки в державу платить все до останньої копійки, потрапляє в такі ось умови, стається нещасний випадок і вона збиває якогось п'яного виродка. За це її садють. До того ж садють в одну камеру з уголовниками, в яких дійсно руки в крові і совість давно пропита... і сидять вони разом в одній камері кілька років... питається -- хто після цього стане кращим, а хто гіршим? Якою з тюрми вийде людина, яка випадково збила п'яного пішохода?..

Бачив колись телепередачу в якій розповідали про те що водіїв які збили пішоходів саджають на 7 років у спец. тюрму, в якій такі ж самі водії

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SanyaSS, аналогичная информация в виде статьи на несколько страниц была в журнале ЗА РУЛЕМ, но вроде речь шла о России

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...