Перейти до змісту

"Ревізора" побили у "Кориді" (Івано-Франківськ)


LinerLutsk

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Вчора ввечері керівництво одного із закладів громадського харчування намагалося силою перешкодити діяльності знімальної групи телекомпанії «Новий канал», яка готувала черговий випуск телепрограми «Ревізор», внаслідок чого членам знімальної групи було завдано тілесних ушкоджень, а також було пошкоджено телекамеру.

Журналісти БРІЗу провели невеличке розслідування і з’ясували, що вказаний інцидент стався вчора, близько 20-ї години у кафе «Корида», що по вулиці Дністровській в Івано-Франківську.

Цікаво, що з заявами про побиття їх «невідомими особами» до правоохоронців звернулись як представники телеканалу, зокрема, виконавчий продюсер «Нового каналу» Анастасія Краснікова, так і орендар кафе Роман Гринишин.

Так, в першому випадку йдеться про грубе перешкоджання законній діяльності журналістів з боку невідомих осіб, які не дозволили знімальній групі увійти до закладу громадського харчування, завдали незначних тілесних ушкоджень та пошкодили телекамеру. Орендар же нарікав на те, що невідомі особи увійшли до кафе і спробували проводити «несанкціоновану відеозйомку». При спробі ж завадити їм завдали у свою чергу «незначних тілесних ушкоджень» йому самому і навіть порвали йому куртку.

Слід також відзначити, що на момент, коли виникла штовханина, у залі кафе чимала група відвідувачів відзначала день народження. Тож усі події відбувались на їх очах. Враховуючи популярність телепрограми «Ревізор» в народі, не залежно від того, чи знайшов би «Ревізор» (а може й ні?) щось у «нетрях» кафе, влаштувавши штовханину просто у залі, орендар уже вимставив свою кав’ярні у вельми негативному світлі. Нічого не поробиш: місто маленьке…

Нагадаємо, за фактом перешкоджання законній діяльності журналісту розпочато кримінальне провадження. Процесуальне керівництво його розслідуванням здійснюється органами прокуратури.

Опубліковано
  В 07.03.2013 в 16:22, Ko3bMa сказав:
  Цитата
Враховуючи популярність телепрограми «Ревізор» в народі

Популярне? ЕТО? 0_о

Ну не "криве дзеркало" ж дивитись)))

[offtop]А, "Прокурорська перевірка" по ІСТВ це жесть взагалі)[\offtop]

Опубліковано

"Корида" ж, ніби натякає :).

Провести зйомку людей на дні народження без їхньої згоди законно ?

Опубліковано
  Цитата

Провести зйомку людей на дні народження без їхньої згоди законно ?

якщо зйомку вести прихованою камерою

Стаття 359. Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації

Стаття 359. Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації

1. Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації -

карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням воді на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

якщо ж знімати відкрито

Цивільний кодекс України

Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.

3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

Опубліковано

день народження в кафе по ідеї не є заходом публічного характеру. тут можна посперечатись незважаючи що проводилось в кафе.

Опубліковано
  Цитата

день народження в кафе по ідеї не є заходом публічного характеру.

кафе було закрите для сторонніх, а фреймут і ко зайшли через службовий вхід? *сарказм*
Опубліковано

Фреймут ще полюбляє прориватися в службові приміщення прикриваючись посвідченням журналіста, я ридаю коли вона доводить що має на це право.

Втручанням в особисте життя можна кваліфікувати хіба що коли знімають якусь конкретну приватну особу, акцентують увагу на ній, її діях, тощо. А в господарській структурі - громадському місці (а кафе являється таким) знімати відкритим способом можна, дозвіл осіб на це презумується.

Опубліковано

1. Коментована стаття передбачає захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відео зйомки. Дане положення є суттєвою гарантією реалізації багатьох особистих немайнових прав: права на індивідуальність (ст. 300 ЦК України), права на особисте життя (ст. 301 ЦК України), права на повагу до гідності та честі (ст. 297 ЦК України), права на недоторканість ділової репутації (ст. 299 ЦК України) тощо.

Під поняттям "фото-, кіно-, теле-, чи відео зйомка" слід розуміти процес фіксації фактів на відповідний фото-, кіно-, теле-, чи відеоносій. Оскільки процес відповідної зйомки може суттєво порушувати певні особисті немайнові права фізичної особи, то законодавець визначає, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. При цьому, законодавець виходить з того, що згода фізичної особи може виражатись як у письмовій так і в усній формі, в тому числі і шляхом конклюдентних дій. Конкретна ж форма повинна бути обумовлена обставинами, при яких провадиться відповідна зйомка. Але в будь-якому випадку, така згода на проведення фото-, кіно-, теле-, чи відео зйомки фізичної особи повинна бути отримана до моменту початку зйомки.

Проте, в окремих випадках згода особи на зйомку презюмується, тобто фізична особа вважається такою, що погодилась на зйомку, аж поки вона не виразить своє заперечення щодо цього. До таких випадків презумпції згоди на знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку законодавець відносить зйомки, які проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. У випадку, коли фізична особа заперечила щодо її фіксації на відповідну плівку, то зйомка повинна бути припинена, а моменти з її участю вилучені.

З метою захисту особистих немайнових прав фізичної особи, законодавець надає можливість захисту навіть у випадку, коли вона попередньо погодилась на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку. Так зазначається, що фізична особа має право вимагати припинення її публічного показу в тій частині, в якій це стосується її особистого життя. Це означає, що наприклад, коли відзнятий цикл передач про відому людину, в одній з яких він поширив інформацію, яка стосується його особистого життя, а потім передумав щодо оприлюднення цієї інформації, то він вправі вимагати від відповідної телерадіокомпанії вилучення даної частини інтерв'ю з передачі. Ідентичний правовий режим поширюється законодавцем також і на випадок, коли фотографом була підготовлена виставка, окремі з фотографій якої фізична особа, що попередньо дала згоду на їх розміщення, вимагає вилучити із загальної виставки. Але зрозуміло, що сам процес демонтажу відзнятого матеріалу чи виставки є доволі тривалим та працемістким процесом. У зв'язку з цим, з метою захисту майнових інтересів особи, яка проводила відповідні зйомки за попереднім погодженням з фізичною особою, законодавець надає першій можливість вимагати від останньої відшкодування всіх витрат, що пов'язані з демонтажем запису чи виставки. До переліку витрат, що підлягатимуть відшкодуванню слід відносити як реальні збитки, так і упущений дохід, а також моральну шкоду.

2. Законодавець здійснює також і обмеження відповідної гарантії, щодо отримання згоди фізичної особи на її зйомку на фото-, кіно-, теле-, чи відеоплівку. Так, дозволяти здійснювати непогоджену зйомку фізичної особи, в тому числі і таємну, однак лише у випадках, що прямо встановлені законом. Так, наприклад, оперативні підрозділи для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності при наявності, передбачених ст. 6 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", підстав мають право здійснювати візуальне спостереження в громадських місцях із застосуванням фото-, кіно- і відеозйомки (п. 11 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність").

Опубліковано

Цікаво, чим тоді керуються власники магазинів і кафе розміщуючи стікери із перекресленою камерою? Скажем прощє: чи має право покупець сфоткати на камеру телефона цінник на товарі і сам товар, покупців в магазині і продаців і тп?

Опубліковано

Мені здається що для цього є зу про захист прав споживачів, конституція. також маса нормативно правових актів щодо приватності особи, т.н. про доступ до публ. інформації. в разі процесу кожна сторона буде опиратися на той чи інший нпа.

в даній публікації не йде мова про зйомку саме відвідувачів, а закладу..

відвідувачі в цій ситуації на мою думку є досить важливими в конфлікті. кожна сторона може підмазати їх до себе.

  В 07.03.2013 в 17:48, Dream сказав:
  Цитата

день народження в кафе по ідеї не є заходом публічного характеру.

кафе було закрите для сторонніх, а фреймут і ко зайшли через службовий вхід? *сарказм*

згоден, логічно, але якщо виходити з теорії права а саме диспозиції\гіпотези ст.307 є ньюанси.

Опубліковано
  Цитата

Скажем прощє: чи має право покупець сфоткати на камеру телефона цінник на товарі і сам товар, покупців в магазині і продаців і тп?

Формально - має право, але імовірно доведеться мати неприємну розмову з твердолобими охоронцями які дуже не люблять "вумних" і страждають синдромом вахтьора.

Опубліковано
  Цитата

Скажем прощє: чи має право покупець сфоткати на камеру телефона цінник на товарі і сам товар, покупців в магазині і продаців і тп?

має право, згідно із Законом України "Про інформацію", ст.5

Стаття 5. Право на інформацію

1. Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість

вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту

інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і

законних інтересів.

і не важливо, яким чином Ви хочете зберегти інформацію - записавши ціну товару у блокнот, чи просто зробивши фотографію цінника на телефон.

покупців та продавців - лише з їх дозволу. Вище вже писав, в яких випадках згода особи на зйомку припускається

  • 2 року потому...
Опубліковано

одна сторона - дивно, що так тупо підставились - все робили прямо під камерами.

друга сторона - камери круті, з зумом оптичним, поворотні і хтось знімав саме їх, камера крутилася саме за помічницею, хлопчиком, наближала зображення, хоча там були сотні інших людей, а про їх відношення до фреймут до початку вистави не могли знати.

дивно

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...