Перейти до змісту

Чи підтримуєте ви повернення в паспорт графи національність?


phantom

  

104 користувача проголосувало

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Ну, політика мультикультури в Європі не виправдала себе. Про це казали А.Меркель і Н.Саркозі - тут.

А я б поставив би ще так питання (можливо трохи оффтоп): кого б з політиків позбавити українського громадянства?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

MANJAK11, відповідаю:

Тут в іншому розділі є тема про Сирію. Яка там зараз ситуація? Там фактично одна конфесія ісламу - алавіти контролюють всю владу і всі багатства країни, встановили диктатуру і всі мають славити місцевого диктатора-президента, який в країні війну розв’язав.

Тепер дивіться, яка ситуація в нас: вся влада фактично належить жидо-кацапській кримінально-олігархічній хунті під керівництвом Януковича. Вони контролюють всю власність в країні, демократичні вибори відмінили, лідерів опозиції посадили, вже й до української мови добираються...

Тому і винокають такі більш радикальні сили, як Свобода, які захищають інтереси етнічних українців, а графа в паспорті в даному випадку буде носити просто символічне значення, для добровільної ідентифікації себе, як справжнього українця. Хто не хоче вказувати своє походження - це його справа, ніхто силою ж вас не заставляє...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для висвітлення двох точок зору - це стаття, яка проти введення такої графи:

Графа "національність" в паспорті: на чий млин вода?

Американська політологія, яка у розпал Холодної війни мала всі підстави серйозно займатися дослідженням радянської системи, так і не змогла передбачити розпад Радянського Союзу.

Один з небагатьох аналітиків, який зумів це зробити, був відомий "сов'єтолог" професор Джері Гаф. Ще в 1970 роках він вирахував, що на початку 1990-х до влади в Кремлі прийде нове покоління комуністів, які вже не застали сталінських репресій. Відтак, в Радянському Союзі стануться масштабні зміни, які матимуть геополітичні наслідки для всього регіону.

Так воно і сталося після приходу до влади "наймолодшого з Політбюро" Михайла Горбачова.

Свого часу, автор мав можливість не раз спілкуватися з паном Гафом під час поїздок до США. На запитання – "А чи могло би, в принципі, щось зупинити розпад Радянського Союзу?", професор незмінно відповідав: "Сталіну не треба було вписувати "національність" у радянський паспорт. Замість того, щоби вважати себе "радянськими людьми", громадяни продовжували ідентифікувати себе з різними етнічними групами".

Міжетнічний конфлікти, відтак, і розпад імперії був закладений інституційно – альтернативна радянській етнічна ідентичність була вкарбована у кожний паспорт, і це була для імперії трагічна помилка.

Джері Гаф знав про що говорить.

У багатьох країнах, насамперед в США, держава зацікавлена у творенні єдиної спільноти, в якій громадяни ототожнюють себе з державою і аж ніяк не з власною етнічної приналежністю.

Ця концепція більш відома під назвою "плавильний котел", що означає системне нав’язування представникам всіх етнічних груп єдиної спільної культури, яка би переплавляла всі відмінності в ім'я державного патріотизму.

І це не лише досвід "країни емігрантів" США. Свого часу схожі процеси були і в європейських країнах. Наприклад, мало хто знає, що у Франції 19 століття не так багато французів розмовляли французькою, а тим більше – ототожнювали себе з Францією.

Майбутні французи тоді розмовляли бретонською, гасконською, баскською, каталанською, корсиканською та іншими мовами-діалектами, і ототожнювали себе не з Францією, а з локальними ідентичностями.

І лише після півстолітньої індоктринації держави, яка тривала аж до 1914 року, "селяни", за висловом відомого дослідника Евгена Вебера, стали "французами".

Схожі виклики свого часу стояли і перед Німеччиною і Італією, і держави теж нав’язували своїм громадянам патріотичне відчуття "єдиної родини".

Але є й інші приклади – Радянський Союз, Югославія, Чехословаччина. В них інституційно закріплені локальні ідентичності виявилися сильнішими за державний патріотизм.

І це не лише історія. Зовсім недавно європейські лідери висловились доволі критично щодо концепції мультикультуралізму – політики, яка спрямована на збереження та розвиток культурного розмаїття і яка чітко резонує з ідеєю появи графи "національність" в паспорті.

Так, канцлер ФРН Ангела Меркель публічно визнала, що мультикультуралізм в Німеччині зазнав краху, і перед етнічними спільнотами є єдиний вибір – культурно інтегруватися в німецьку спільноту.

Схожі одкровення можна було почути і від екс-президента Франції Ніколя Саркозі, який заявив, що усякий, хто приїздить у Францію, має або стати частиною нації, або бажаним гостем в країні не стане…

Логіка проста – ці країни мають високі амбіції у світі і вони не можуть собі дозволити розпорошуватись на дискусії щодо розмаїття власної ідентичності.

І це зовсім не схоже на стереотипний європейський політичний лібералізм, який передбачає, зокрема, увагу до культурного розмаїття. Нікому в голову з європейських політиків не приходить вкарбовувати можливість внутрішніх розколів у окрему графу паспорта.

Щоправда, іноді графа "національність" і досі наявна в спеціалізованих анкетах громадян, в паспортах яких така графа відсутня. Наприклад, у США графа "етнічність" обов'язкова у анкетах при прийомі на навчання або роботу.

Але задача цієї графи дещо особлива – держава та приватний сектор, під тиском борців за права етнічних меншин, збирають таку інформацію, аби адміністративно забезпечити рівне представництво різних етнічних груп у владі, бізнесі і доступі до освіти.

Чому ідеологічно права "Свобода" так прагне запровадити графу "національність" у паспорті, якщо це може призвести до інституційного закріплення етнічного розмаїття країни? Того самого розмаїття, яке відстоюють прихильники неприйнятного "Свободі" лібералізму?

Щоправда, суттєвою різницею між лібералізмом та мультикультуралізмом є можливість застосовувати ідею колективних прав до етнічних груп, тоді як лібералізм наполягає винятково на індивідуальних правах.

Але наслідки послідовного лібералізму та мультикультуралізму для етнічного складу країни однакові – це збереження культурного, релігійного, мовного розмаїття та відсутність єдиної національної спільноти.

А чи не краще для України аби всі ми відчували себе, насамперед, українцями? Чи не краще "не-українців" шукати десь поза межами країни?

Очевидним наслідком появи графи національність у паспорті стане погіршення якості політичного дискурсу України.

Замість того, аби зосередитись на дискусіях щодо необхідності системних реформ в країні, боротьбі з корупцією, справедливому розподілі бюджету, підвищенні статусу України у міжнародній політиці, ми зациклимось на маркерах ідентичності.

Актуальними питаннями політики стануть – хто і чому себе ототожнює з тими чи іншими етнічними групами? Що може бути критерієм для етнічної ідентичності – мова, церква, власний вибір? Які особливі права можуть мати представники етнічних спільнот? Чи мають вони право на особливе представництво у органах влади?

На часі стане і реалізація омріяного Кремлем проросійського проекту, який би мобілізовував громадян не на основі лояльності олігархічним групам сходу України, а на основі лояльності до російської етнічної ідентичності.

Поява графи значно полегшить роздачу румунських паспортів на Буковині, російських – в Криму, адже під такі дії тепер буде закладена серйозна інституційна база – відзначка в українському паспорті, яка нехай не де юре, але де факто даватиме право на відповідне подвійне громадянство.

Та і скандальний закон про мови відмінно впишеться в логіку паспортної багатоетнічності.

І тому мене зовсім не дивує, що нинішня КПУ, яка претендує на роль посольства "русского міра" в Україні, заявила що, можливо, підтримає законопроект опозиції.

Стратегічний програш запровадження "графи" в паспорті – неминучі складнощі для творення єдиної політичної нації.

Традиційні суперечності між "сходом" та "заходом" України не мали згубних наслідків значною мірою тому, що у нас ніколи не було чіткого маркеру, який би відділяв два регіони.

Мова, церква, етнічність – ці традиційні маркери для поліетнічних суспільств не працювали в Україні через те, що серед політичних сил обох таборів є носії усіх мов, представники різних конфесій та етнічних груп.

І тому, наприклад, у Києві, де на вулиці переважає російська – голосують за націоналістів, а в україномовних селах Луганщини – за Партію регіонів. А от тепер такий маркер може бути – він буде вбитий окремою графою в паспорт та створюватиме бар'єр для політичних компромісів.

Зазначу, що коли йдеться про політизацію маркерів ідентичності досягти остаточних компромісів, в принципі, неможливо. Можна досягти компромісу коли йдеться про економічні питання – розподіл бюджету, пільги, систему оподаткування, пріоритет розвитку окремих галузей, стратегію економічних реформ – все те, що є предметом дискусій у розвинених демократіях.

Та не можна досягти згоди щодо того, чия мова, релігія чи етнічна особливість краща.

Постановка питання ідентичності в центр політичних дискусій неминуче призведе до суспільної дестабілізації. І плеcкатимуть цьому в долоні не етнічні українці, і не в Україні.

Нарешті, масштабна кампанія з повернення графи в паспорт – ще один кілок у імідж України в очах Європи, яка, судячи з вельми суперечливої резолюції по "Свободі", і так часом втрачає розуміння українських реалій.

Я далекий від думки, що, опозиція є нещирою у прагненні захистити "права українців". Але кожен законопроект має свою логіку і свої наслідки. І саме вони мають бути в основі законопроектів та будь-яких стратегічних рішень.

Сергій Таран, політолог, для УП

Одночасно підтримав і плюсонув даний пост. Як на мене єдиний де висловлена ТОЧКА ЗОРУ. 95 % інших постів звелося до "подивіться який я правильний" (борюся з неонацистами) та до "захистимо український народ" (нічого проти не маю, але тут треба бути обережним. В нас в країні є куча болгар, німців. інших національностей, яких нинішня влада те ж по своєму пресує ігноруючи їхні мовні потреби. Не варто ображати цих людей). Тому закликаю всіх бути толерантними та не розпалювати міжнаціональну ворожнечу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, політика мультикультури в Європі не виправдала себе. Про це казали А.Меркель і Н.Саркозі - тут.

А я б поставив би ще так питання (можливо трохи оффтоп): кого б з політиків позбавити українського громадянства?

Вместе с тем канцлер подчеркнула необходимость иммиграции в Германию, особенно квалифицированных специалистов. По ее словам, ежегодно на пенсию уходят 200 тысяч немцев, что создает нехватку рабочей силы в стране

Це як розуміти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це питання не до мене, а до Меркель... ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як завжди українські політики під шумок зі всякими там мовними законами, громадянствами і таким іншим роздерають залишки державних коштів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені цікаво - а що змінить в принципі введення такої графи? Що конкретно?

Тут треба підходити до питання по іншому: проводити тоді політику культурної асиміляції, а не т.з. сегрегації.

І я не розумію в цьому питанні ВО "Свобода". Вже доведений факт, що в загонах УПА були різні національності, а євреї були лікарями. Це якось не співвідноситься з їхньою підтримкою УПА та деклараціями щодо введення графи, де буде вказана національність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені цікаво - а що змінить в принципі введення такої графи? Що конкретно?

Тут треба підходити до питання по іншому: проводити тоді політику культурної асиміляції, а не т.з. сегрегації.

І я не розумію в цьому питанні ВО "Свобода". Вже доведений факт, що в загонах УПА були різні національності, а євреї були лікарями. Це якось не співвідноситься з їхньою підтримкою УПА та деклараціями щодо введення графи, де буде вказана національність.

национальность: лікарь, банкір, скрипаль....:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це якось не співвідноситься з їхньою підтримкою УПА та деклараціями щодо введення графи, де буде вказана національність.

УПА - це вже якось давно трохи було... Це все таки друга світова була...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені цікаво - а що змінить в принципі введення такої графи? Що конкретно?

хай це аргументують ті, хто проголосував "за".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як завжди українські політики під шумок зі всякими там мовними законами, громадянствами і таким іншим роздерають залишки державних коштів.

А хіба це влада цей закон пропонує?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут треба підходити до питання по іншому: проводити тоді політику культурної асиміляції, а не т.з. сегрегації.

Розумно ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це питання не до мене, а до Меркель... ;)

Ти трохи питання плутаєш... Одна справа мультикультуралізм, а інша справа питання влади. Що хіба в Німеччині влада належить туркам, як у нас жидо-кацапам?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

УПА - це вже якось давно трохи було...

давно, але у багатьох людей риторика та розвиток думки зупинився на ідеях того часу...

так сучасне суспільство не збудувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Расскажу то, что видел сам: в Германии очееень много евреев из бывшего ссср

все их дети (99,9%, т.к. в каждой семье не без урода) заканчивают университеты

русско/украинцев тоже не мало: заканчивают вузы единицы

после этого спрашивается: кто кому доктор?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Расскажу то, что видел сам: в Германии очееень много евреев из бывшего ссср

все их дети (99,9%, т.к. в каждой семье не без урода) заканчивают университеты

русско/украинцев тоже не мало: заканчивают вузы единицы

после этого спрашивается: кто кому доктор? :)

а це до чого?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Расскажу то, что видел сам: в Германии очееень много евреев из бывшего ссср

все их дети (99,9%, т.к. в каждой семье не без урода) заканчивают университеты

русско/украинцев тоже не мало: заканчивают вузы единицы

после этого спрашивается: кто кому доктор? :)

Саме через це з великою повагою ставлюся до євреїв. Ну, гаразд, можливо про повагу і загнув, але завжди вважав, що у них є чому повчитися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а це до чого?)

а подумать?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Расскажу то, что видел сам: в Германии очееень много евреев из бывшего ссср

все их дети (99,9%, т.к. в каждой семье не без урода) заканчивают университеты

русско/украинцев тоже не мало: заканчивают вузы единицы

после этого спрашивается: кто кому доктор? :)

а це до чого?)

Ну, типу завуальовано та м'яко натякнув про слов'янську меншовартість.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а це до чого?)

а подумать? :)

Тобто якщо в нац. графі буде писати "Єврей", то це куча поблажок буде давати?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а це до чого?)

а подумать? :)

Тобто якщо в нац. графі буде писати "Єврей", то це куча поблажок буде давати?)

Якби це дійсно так було б тоб відповідна графа в паспорті вже б давно була б. І пів України вже було б євреями . :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а це до чого?)

а подумать? :)

Тобто якщо в нац. графі буде писати "Єврей", то це куча поблажок буде давати?)

Тобто якщо в нац. графі буде писати "Доктор", если ты не понял... :)

А серьезно: учится надо, чтобы быть конкурентоспособными

Станешь специалистом в своем деле - никакой еврей будет тебе не страшен... :)

Ни и совсем напоследок, один абзац из романа:

"Эта гребаная абитура, – сказал, поморщившись, Сергей, – эта гребаная абитура приходит наниматься на работу, и, вместо того, чтобы сперва узнать о своих должностных обязанностях, о сути того дела, которым им, возможно, предстоит заниматься в случае благоприятного исхода собеседования, вместо этого они немедленно заявляют, что их заработная плата должна составлять ну никак не менее двух с половиной тысяч долларов. И все дальнейшие их мысли только о том, как эти деньги потратить. Сходить в ночной клуб, купить новую сумочку или, допустим, пиджак и с этой сумочкой или в этом пиджаке сходить в ночной клуб, а потом еще купить новые «крутые шузы» и в них сходить в ночной клуб, а уж после этого сделать себе в пупке дыру, продеть в нее кольцо и с дырявым пупком сходить в ночной клуб. И все, все они таковы. Очень редко среди них попадаются выходцы из приличных семей, которые дали им умение правильно ориентироваться в жизни…"

Ничего не напоминает?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто якщо в нац. графі буде писати "Єврей", то це куча поблажок буде давати?)

Блін, не тупи. Якщо в графі тій буде писати "УКРАЇНЕЦЬ" - розумнішим не станеш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто якщо в нац. графі буде писати "Єврей", то це куча поблажок буде давати?)

Блін, не тупи. Якщо в графі тій буде писати "УКРАЇНЕЦЬ" - розумнішим не станеш.

ну значить треба туди писати "Доктор", так? :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Расскажу то, что видел сам: в Германии очееень много евреев из бывшего ссср

все их дети (99,9%, т.к. в каждой семье не без урода) заканчивают университеты

русско/украинцев тоже не мало: заканчивают вузы единицы

после этого спрашивается: кто кому доктор? :)

Я можу назвати одну із причин - євреї навчаються безкоштовно, навіщо працювати коли можна вчитись і отримувати гроші на життя від держави.

.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.

×
×
  • Створити...