Перейти до змісту

Цікаві факти...


ODZER

Рекомендовані повідомлення

Человек не может представить как выглядит реальная картинка бытия, поскольку он может видеть менее 1% от электромагнитного спектра и слышать не более чем 1% от акустического.

90% клеток в вашем теле работают в симбиозе с микроорганизмами, которые имеют собственную ДНК и не являются "вашими".

Атомы в вашем теле представляют на 99,9999999999999999% пустое пространство и ни один из них не является порожденным вами - все заимствованы из бывшего звездного вещества, когда-то возникшего в чреве взорвавшейся звезды.

Человек имеет 46 хромосом, на 2 меньше, чем картофель.

Радугу в дождливый день человек показывает только себе: ее существование связано с особенностями человеческого зрения и зависит от конических фоторецепторов в ваших глазах - для других живых существ, не имеющих подобных конусов-колбочек, радуга вообще не существует. Таким образом, вы не просто смотрите на радугу – вы создаете ее. Это довольно удивительно, особенно если учесть, что все красивые цвета которые вы видите, составляют менее 1% электромагнитного спектра.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

без пруфа цитата ніщо. Обговорення в ЖЖ тут.

І до вище сказаного не вистачає, імхо, фрази про те, що людина використовує свій мозок на скількісь там процентів всього-навсього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

без пруфа цитата ніщо. Обговорення в ЖЖ тут.

І до вище сказаного не вистачає, імхо, фрази про те, що людина використовує свій мозок на скількісь там процентів всього-навсього.

Тобто Sergio Toporek все це вигадав ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну деякі люди можуть бачити ультрафіолетовий спектр, внаслідок операції на кришталику чи взагалі його видалення.

але якби можна було вже вибирати, то краще бачити інфрачервоне випромінювання :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну деякі люди можуть бачити ультрафіолетовий спектр, внаслідок операції на кришталику чи взагалі його видалення.

але якби можна було вже вибирати, то краще бачити інфрачервоне випромінювання :D

Чому саме інфрачервоне, а не ультрафіолетове?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Человек не может представить как выглядит реальная картинка бытия, поскольку он может видеть менее 1% от электромагнитного спектра и слышать не более чем 1% от акустического.

Какой-то невообразимый бред.

Вот вам флеш-картинка, показывающая, что человек может если не увидеть, то уж точно представить, как выглядит вселенная даже за пределами электромагнитного излучения. Для этого существуют приборы, созданные им: от гамма-телескопа сверхвысоких энергий до гравитационно-волнового телескопа. И с акустическими волнами то же самое. Так что первую фразу надо заменить на "Первобытный человек не мог..."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Человек не может представить как выглядит реальная картинка бытия, поскольку он может видеть менее 1% от электромагнитного спектра и слышать не более чем 1% от акустического.

Какой-то невообразимый бред.

Вот вам флеш-картинка, показывающая, что человек может если не увидеть, то уж точно представить, как выглядит вселенная даже за пределами электромагнитного излучения. Для этого существуют приборы, созданные им: от гамма-телескопа сверхвысоких энергий до гравитационно-волнового телескопа. И с акустическими волнами то же самое. Так что первую фразу надо заменить на "Первобытный человек не мог..."

Мова йшла про людину як таку, а не про пристрої які вона створює. :)

Сподіваюсь Ви не будете стверджувати що можете побачити інфрачервоне випромінювання без пристроїв.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Человек не может представить как выглядит реальная картинка бытия, поскольку он может видеть ...

невірне толкування :) уявити може :)

Та, яка має уяву ;) будь вона і сліпою і глухою

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мова йшла про людину як таку, а не про пристрої які вона створює.

Кхм... я думав, що мова йшла про те, чи може людина уявити будову всесвіту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мова йшла про людину як таку, а не про пристрої які вона створює.

Кхм... я думав, що мова йшла про те, чи може людина уявити будову всесвіту.

мова йшла про те, що та реальність , яку ми сприймаємо з допомогою органів почуттів, і та Реальність, якою вона є насправді - це не тотожні речі.

В певній мірі ми сприймаємо лише інтерпретацію реальності, створену в нашій свідомості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мова йшла про людину як таку, а не про пристрої які вона створює.

Кхм... я думав, що мова йшла про те, чи може людина уявити будову всесвіту.

В оригінальній цитаті (http://lunarscience.nasa.gov/articles/beware-of-images/) слів про те що людина не може щось уявити не має. Наскільки я зрозумів це вже "вольность" перекладача.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мова йшла про те, що та реальність , яку ми сприймаємо з допомогою органів почуттів, і та Реальність, якою вона є насправді - це не тотожні речі.

В певній мірі ми сприймаємо лише інтерпретацію реальності, створену в нашій свідомості.

А що таке "реальність", а? ;)

"реальність" не є якоюсь статичною і однаковою для всіх :)

Вона якраз і є саме такою (для когось конкретно), як її сприймають (той хтось конкретний)

ПиСи Філософствувати тут можна до здоху ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є фільм автора цитати Серджио Топорека.

Шкода, не знайшов цього фільму з перекладом. Якщо хтось знайде, киньте сюди лінк.

Poetic vision by Sergio Toporek 1-3 part

http://www.youtube.com/watch?v=OtDpXyNs-Yo&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=f6D9o125kMc

http://www.youtube.com/watch?v=Vb7s2azGpXI

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

без пруфа цитата ніщо. Обговорення в ЖЖ тут.

І до вище сказаного не вистачає, імхо, фрази про те, що людина використовує свій мозок на скількісь там процентів всього-навсього.

Тобто Sergio Toporek все це вигадав ?

Не знаю чи він, але наса скопіпастило звідси. :) А ще є таке.

В певній мірі ми сприймаємо лише інтерпретацію реальності, створену в нашій свідомості.
matrix has you :)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

І ще відеоролик

Органы чувств. Реален ли цвет?

ніачьом...

ODZER, :) як би тобі цього не хтілось би, але ми не в Матриці :)

"Из праха в прах..."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще відеоролик

Органы чувств. Реален ли цвет?

ніачьом...

ODZER, :) як би тобі цього не хтілось би, але ми не в Матриці :)

"Из праха в прах..."

Матриця тут ні до чого.

Просто кольорів, як таких немає . Колір, це досить ілюзорне явище. Є тільки світло і різна довжина хвилі цього світла. Різниця між кольорами є лише різницею довжини хвилі світла.

Довжину хвилі світла ми сприймаємо з допомогою "колбочок". І в нашій свідомості утворюється образ кольору.

Причому , в багатьох живих істот таких "колбочок " просто немає, вони бачать світ чорнобілим.

http://colory.ru/colortheory/

"... все красивые цвета которые вы видите, составляют менее 1% электромагнитного спектра.."

Як я вже казав , та реальність , яку ми сприймаємо з допомогою органів почуттів, і та Реальність, якою вона є насправді - це не тотожні речі.

Повторюсь, в певній мірі ми сприймаємо лише інтерпретацію реальності, створену в нашій свідомості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як я вже казав , та реальність , яку ми сприймаємо з допомогою органів почуттів, і та Реальність, якою вона є насправді - це не тотожні речі.

а хто сказав, яка вона є насправді? ;)

Як я вже казав ;), реальність така, якою ми її бачимо :) Принаймні для нас.

І вона не може бути "насправжньою", чи "ненасправжньою" :)

Да, світло - це така нерозуміла фігня, яка, з однієї сторони, прямолінійний потік фотонів (тобто матерія), а з іншої - вона (та фігня) має властивості електромагнітних хвиль... Уявити це (не кажучи вже побачити) - ну дуже важко :)

Але разом з тим воно таке є і ми його так обраховуємо у своїх формулах/розрахунках. І їй (тій фігні) однаково як ми її сприймаємо/бачимо. Вона така, як вона є.

Тобто про що я... А про те, що реальність завжди реальність, просто бачити ми можемо її по різному.

Ну і, як продовження лінії бачення "реальності" - "

" :) Ще одна фантазія, обгорнута в "науковий" фантик :)

В цій частині "обосновують", звідки світло і чому ми його бачимо :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як я вже казав , та реальність , яку ми сприймаємо з допомогою органів почуттів, і та Реальність, якою вона є насправді - це не тотожні речі.

а хто сказав, яка вона є насправді? ;)

А про те, що реальність завжди реальність, просто бачити ми можемо її по різному.

Тобто, різні живі істоти по-різному її інтерпретують. Що я і хотів сказати.

Якщо 10 тварин різних видів, типів, класів будуть дивитись на одне й те ж саме дерево, то всі вони побачать його по-різному. Адже всі вони сприймають, як мінімум, різних діапазон світлових хвиль., та й око у всіх може бути зовсім різним(наприклад, фасетка)

Тобто дерево( реальність) зажди дерево,просто бачити ми можемо його по-різному. Порівняйте з Вашою фразою "...що реальність завжди реальність, просто бачити ми можемо її по різному..."

То яке ж сприйняття дерева "правильне"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та я до того й веду, що поняття "правильне" і "неправильне" тут НЕДОРЕЧНІ!

І необов'язково бути людиною/мавпою/собакою/інопланетянином, щоб бачити одне й теж саме дерево ПО-РІЗНОМУ :)

Ми всі бачимо ВСЕ ПО-СВОЄМУ. Хто блакитніше, хто помаранчевіше ;) (жарт)

Тобто, це дискусія "ні про що". Ми не можемо судити про те, що не можемо сприйняти. От і все. Навіть коли ми намагаємось уявити собі щось таке паралельносвітнє/потойбічне/іншовсесвітнє, все одно ми це уявляємо своїми мірками/шаблонами/відчуттями свого сприйняття :)

і як би ми не пнулись, глухий звуку не побачить, а сліпий світла не почує...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та я до того й веду, що поняття "правильне" і "неправильне" тут НЕДОРЕЧНІ!

І необов'язково бути людиною/мавпою/собакою/інопланетянином, щоб бачити одне й теж саме дерево ПО-РІЗНОМУ :)

Ми всі бачимо ВСЕ ПО-СВОЄМУ. Хто блакитніше, хто помаранчевіше ;) (жарт)

Тобто, це дискусія "ні про що". Ми не можемо судити про те, що не можемо сприйняти. От і все. Навіть коли ми намагаємось уявити собі щось таке паралельносвітнє/потойбічне/іншовсесвітнє, все одно ми це уявляємо своїми мірками/шаблонами/відчуттями свого сприйняття :)

і як би ми не пнулись, глухий звуку не побачить, а сліпий світла не почує...

Те , що поняття "правильне" і "неправильне" тут НЕДОРЕЧНІ - я з Вами абсолютно згоден.

Слово "правильне" - я для того і взяв в лапки. Це поняття дуже умовні, та їх і немає ..

Між Вашими фразами "Ми всі бачимо ВСЕ ПО-СВОЄМУ" , "... реальність завжди реальність, просто бачити ми можемо її по різному..." та моєю "...ми сприймаємо лише інтерпретацію реальності, створену в нашій свідомості" я не знаходжу по суті ніякої різниці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...