Перейти до змісту

Охолодження акваріума. Хто як?


Oli

Рекомендовані повідомлення

цікавить як ви охолоджуєте свої акваріуми, рекомендації, поради...

літо близько...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

цікавить як ви охолоджуєте свої акваріуми

НАВІЩО?

як це навіщо? в мене температура піднімається до 28-30, вентилятори вночі шумноваті...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Риби живуть в тропічних водах. І водичка там не наша волинська, :)Від 24-26°С вода має бути. Інакше можуть змерзнути. Не розумію, також, навіщо охолоджувати!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене 29-30

Звідки ти знаєш, коли нещодавно запустився?

Якщо температура води 30, то скільки ж тоді в кімнаті?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда... пішов оффтоп...

знаю, питав людей+література

в кімнаті 20-25, як коли. в акваріумі 29-30 тому що гріють трохи лампи+знизу компютер.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рибок поміняйте, на тих, які люблять теплу воду :)

Може слід заміните лампи, на ті, які будуть менше гріти, і поставити акваріум, подалі від компьютера?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А для мене питання стоїть. Буде риба у мене, якій 24 градуси це вже гаряча ванна...

На когось іншого міняти не збираюсь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А для мене питання стоїть. Буде риба у мене, якій 24 градуси це вже гаряча ванна...

На когось іншого міняти не збираюсь.

В таком случае Вам лучше приобрести кондиционер(небольшой и недорогой для помещения в котором стоит аква).Лично я использую компьютерные кулеры, температура в жару(у меня солнечная сторона)не превышает 27 градусов.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А для мене питання стоїть. Буде риба у мене, якій 24 градуси це вже гаряча ванна...

На когось іншого міняти не збираюсь.

В таком случае Вам лучше приобрести кондиционер(небольшой и недорогой для помещения в котором стоит аква).Лично я использую компьютерные кулеры, температура в жару(у меня солнечная сторона)не превышает 27 градусов.

Кондиціонер не справляеться. Куллер від компьютера на мій літраж мало, напевне. Вже й лід кидала... І нічого (

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Воду гріють лампи (економки сильніше), також фільтр трохи

Охолоджувати можна так: кулери в кришці, відкриття на деякий час кришки, дехто кладе пластикові бутилки з замороженою водою, ще можна підмінами води знизити температуру

Але це все тимчасові рішення, головне це температура в приміщенні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене нема ламп та звісно за відстутності ламп нема й рослин. Така зараза як буде у мене дуже псує зелень.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В темі вже написали всі відомі акваріумістам способи охолодження (хіба елементи Пельтьє ще не згадали :) )

З досвіду:

- кондиціонер - саме те, якщо є можливість поставити

- лід малоефективний (підміна холодною водою в рази краща, аби тільки не переборщити)

- куллери теж дієвий і саме головне недорогий варіант. Їх ставлять 2-ма способами: охолодження простору під кришкою, охолодження саме води в акваріумі.

В першому варіанті ми просто зменьшуємо нагрів води від ламп, але якщо в кімнаті +29-30, то нижче цієї планки не охолодиш :(

Коли куллер дує на воду (нахил відносно води 45 градусів) ми отримуємо оходження акваірума завдяки випаровуванню. Ефект просто чумовий :) вмене два пропеллера по 12см спокійно збивали температуру на 6 градусів в акваріумі 180 літрів над яким висіло 2 МГ по 150Вт + купа обладнання. Правда випаровування до 10л на добу.

З загальних рекомендацій на літо:

- тримати привідкритою кришку

- зменьшувати тривалість і кількість світла

Amaranth, правильно встановлений куллер (два) - наше все :) Як варіант - лінива протока холодною водою.

ЗІ Oksana04, що за вороже ставлення до топікстартера?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну наведу аналогію як охолоджують компопоненти ПК, проганяють воду через радіатор який може обдуватись а може і не обдуватись кулерами але таким чином можна охолодити до кімнатної, якщо треба холодніше то... навіть не знаю.

Найдешевше певно купити радіатор від пічки якогось авто і помпу яка би ганяла воду по ньому і 2 кулера, останній компонент найдешевший або як тут говорилось вище просто кулери на обдув.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вот хочу сделать на Пельтье теплообменик (помпа,шланги,радиаторы).

или может лучше просто перед вентиляторами поставить? выйдет такой себе кондиционер...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не все так просто, пельтьє одну сторону охолоджує другу нагріває тобто з другої сторони повинен бути добрий радіатор або поменьше але його треба буде обдувати кулерами, ось для прикладу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Актуальним це питання стає зазвичай в липні-серпні ;)

ЗІ про радіатори від пічок забудьте - тосол яд ще той.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЗІ про радіатори від пічок забудьте - тосол яд ще той.

А якщо прогнати через того радіатора кілька кубів води перед використанням?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Актуальним це питання стає зазвичай в липні-серпні ;)

ЗІ про радіатори від пічок забудьте - тосол яд ще той.

Та й новий буде окислятись\забиватись...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://lis.aqa.ru/aero.2/aerocooler.html

Бюджет? є ще кілька ідей, можна зробити власноруч водоблок від амдешного боксового кулера який можна прикріпити до пельтьє... щось типу того тільки бюджетніше.

56a65552bfbf.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну пельтьє самий оптимальний варіант якщо зробити якось так:

Досить спірний варіант, беручи до уваги недоліки елемента Палетьє ;)

є ще кілька ідей, можна зробити власноруч водоблок від амдешного боксового кулера який можна прикріпити до пельтьє... щось типу того тільки бюджетніше.

Чоловіче про що Ви пишите? Яке може бути бюджетніше :0162: Ви маєте уяву про вартість водоблоку і його доступність?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...