Перейти до змісту

Помогите советом


sashulya

Рекомендовані повідомлення

Мне подарили вот такой цветок, но я не знаю как за ним ухаживать, помогите советом пожалуйстаpost-8103-0-16141100-1331306680_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

спасибо, гуглом пользоваться умею)))) просто интересны советы цветолюбов)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це - орхідея Фаленопсіс. Догляд доволі простий. Не любить прямого сонячного проміння, холодних місць. Походить рослинка із вологих напівтемних лісів (джунглів), умови мають бути подібні (в ідеалі). Я тримаю таку квітку на північному вікні.

Поливання: раз на тиждень занурити горщик у воду на 15-20 хвилин (увага! волога не повинна потрапити у розетку листків - загниє. Якщо вода все ж потрапляє, акуратно вимакую водичку серветкою чи ваткою); листки протирати вологою ваткою, щоб не було пилу. Все :)

Мої фаленопсиси ростуть і довго цвітуть :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це - орхідея Фаленопсіс. Догляд доволі простий. Не любить прямого сонячного проміння, холодних місць. Походить рослинка із вологих напівтемних лісів (джунглів), умови мають бути подібні (в ідеалі). Я тримаю таку квітку на північному вікні.

Поливання: раз на тиждень занурити горщик у воду на 15-20 хвилин (увага! волога не повинна потрапити у розетку листків - загниє. Якщо вода все ж потрапляє, акуратно вимакую водичку серветкою чи ваткою); листки протирати вологою ваткою, щоб не було пилу. Все :)

Мої фаленопсиси ростуть і довго цвітуть :)

Спасибо большое)))) а пересаживать когда и какого размера должен быть горшок?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пересаджувати - навесні, як побачите. що корінню вже тісно в горщику. Горщики мають бути тільки прозорими - бо коріння поглинає світло. Мої квіти ростуть в пластикових. Наступний горщик - на 2-3 см більший в радіусі, ніж попередній. Субстрат - спеціальний, для орхідей. Я віддаю перевагу "Поліському" (в Епіцентрі є), різна розфасовка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо можна, то я б доповнила і внесла б де-які уточнення. Наскільки я знаю, полив потрібно робити тоді, коли корені з зелених стають сріблястими і зникає конденсат всередині горшка , тоді чекаємо ще день-два і поливаємо(методом занурення в доволі таки теплу воду - 30-35 градусів хвилин на 20). принаймні я свої фаленопсиси так поливаю, бо ж полив залежить від умов в яких росте рослинка, якщо прохолодно, то й полив має бути не таким частим.

Щодо субстрату: в Епіцентрі купувала для орхідей, зараз не пам"ятаю точну назву виробника, але потрібно вибирати такий, де кора великими кусками і якомога менше домішок(торфу, поролону, кокосового волокна і сфагнуму). Я частину кори подрібнюю, щоб була кубиками по 1.5,- 2см, додаю до більших кусочків кори і висаджую фаленопсиси. Роблю ще додаткові дірочки збоку горшка, щоб були не лише на дні, бо корінням потрібне повітря для нормального росту й розвитку.

Орхи не люблять протягів - можуть скинути квіти.

Для підвищення вологості я ставлю де-які свої орхи в акваріум з водою,роблю гірки з керамзиту, на верх цих гірок ставлю горшки з фаленопсисами так, щоб вода не торкалася коріння (вода взагалі тільки на дні акваріума, щоб помаленько випаровувалася) і їм так добре. Але знову ж таки один нюанс - якщо в кімнаті прохолодно, то такий варіант небезпечний, бо вода всередині горшка між корінням погано випаровується і можна втратити коріння.

А взагалі тут багато факторів, і тільки ви самі маєте відчути, як живеться у вас тій чи іншій рослинці. І досвід приходить з часом. Отож, спостерігайте за рослиною і сподіваюся, що все вам вдасться!!! Нехай радує вас своїм цвітінням!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...