-
Постів
389 -
Зареєстровано
-
Відвідування
Весь контент bohgdan
-
-
Наскільки я розумію у Вас однополосна шпалера. у такому випадку я б на цей рік робив 2 лози. Та і загалом, треба дивитись як у Вас там з сонцем чи варто узагалі робити 4 лози (чи не буде загущення). Це звісно Ваша справа але я при схожому розміщенні планую робити усього 2 лози. отримаю кілька урожаїв, тоді буду дивитись по тому як дозріватиме. ще 2 лози ніколи не пізно доростити.
-
-
Якщо у Вас ще не має винограду то можете зробити так як робив свого часу. Щоб не чекати 2-3 роки на перший врожай, 1 кущ винограду я купив дворічним саженцем у контейнері. посилання тут. По коштах виходить дороговато, але ви отримуєте у рік посадки уже сигнальний врожай. На наступний рік отримаєте уже практично повноцінний врожай.
-
-
-
-
Спробую відповісти по пунктам 1. Не смачого винограду практично не буває - просто у кожної людини своє бачення на те що йому смачно 2. Для нашої кліматичної зони оптимально підходять ранні (100-120 днів) та раньо-середні (120-130) сорти, якщо у вас південний схил і ніщо його не затіняє то достигатимуть і деякі сорти з середнім строком дозрівання. 3. Такого винограду до котрого не чіпляються хвороби (особливо у наших кліматичних умовах) - не існує. Меньше потрібно доглядати за технічними сортами, але по контексту я так розумію що Вас цікавлять столові сорти. По сортах котрі потребують мінімального догляду ТУТ 4. Знову ж таки, більшість столових сортів доведеться вкривати на зиму або ризикувати залишитись без врожаю на рік. Якщо ж коротко то мій вибір напевно буде таким: зелений - Пісня або Аркадія, з рожевих напевно - кишмиш Лучистий. Детальніше про кожен конкретний сорт можна почитати ТУТ П.С. Раджу усе ж таки перед висадкою винограду почитати про його догляд, обробки, укриття та агротехніку, інакше результат Вас може розчарувати.
-
Ну на цей рік Вам великих витрат ще можна уникнути. Правда тут усе залежить від обраного способу посадки. З основного то це перегній, добрива, труби пластикові (якщо плануєте підземний полив), я ще давав на дно посадкової ями трішки щебеню щоб розрихлити важкий грунт. lanima Де у Вас виноградник? Якщо звісно не секрет).
-
-
-
Більшість столових сортів боїться морозів -25 і далі. Хоча останні зими і не були холодними але я б не ризикував залишати виноград не укритим. Якщо ж говорити саме про не укривні, то для нашого регіону потрібно підбирати сорти з температурним лімітом -30. ТУТ орієнтовний список але його можна доповнювати. Список моїх сортів я викладав вище. Які саме саджанці будуть у залишку стане видно десь за місяць. Тоді буду бачити як розвивається коренева система та вегетативна "зелень". Деякі сорти у мене є саджанцями у кількості 3-5 штук, а висаджувати планую по 1-2. Знову ж таки наголошую що зараз ще рано говорити про ті котрі залишаться))). До речі, продовжую записувати відео. Кому цікаво можете підписатись на канал, https://www.youtube.com/channel/UCAq0XpleCY-aE8A4KMWc_zg обіцяю що для початківців буде цікаво та пізнавально. Окремо хочу звернути увагу читачів, якщо ви хочете просто посадити виноград і нічого не роблячи (як з Ізабелою) чекати врожаю, то у Вас нічого не вийде. Щоб виростити столовий сорт винограду необхідні знання. Слава Богу зараз є багато відео звідки можна почерпнути знання. Також раджу вивчити ЦЕЙ сайт.
-
-
-
Хм. порахував наявні у мене чубуки і вийшло 88 штук. тепер от також задумався про школку))). в хаті на підвіконнях розміщу від сили 30-40 штук. А що до обміну то я не проти правда поки не планую розширення виноградника у 2017 році. Мені би з тим, що уже висаджено та заплановано до висадки у 2016 році , впоратись.
-
Більшість столових сортів винограду є вразливими до хвороб. Частіше усього у наших широтах виноград хворіє на оідіум та мілдю. Проти нах бажано боротись профілактичними обробками. Існує багато схем обробки але в середньому виноград у залежності від сорту потрібно обробляти від 4 до 7 разів за сезон. Про оідіум детальніше можете почитати тут. І ще судячи по фото у вас не лише Оідіум а і Мілдю посилання на опис тут
-
Доброго дня. Бачу трішки обговорюєте виноград. Ось список моїх сортів: Висаджено одно. дво. трьох річними саджанцями у 2015 році: Наталія, Дунав, Чорна орхідея, Гурман, СК-28 (Монарх), Подарок Запоріжжю, ЧФТ, Біле чудо (Пісня), Сашенька (чорний), Ксенія (Анжеліка), Софія, Кишмиш №342, Русбол мускатний, Лора, Кінг-рубі, Новий подарок Запоріжжю, Бордова мантія, Траубен Шварц, Буковинка, Піно Нуар, Шардоне, Ізюминка, Цитронний Магарача, Байконур, Маркет. Висаджено саджанці восени: Соляріс, Велес, Юпітер, Страшенський, Однорічні саджанці котрі, у підвалі, очікують висадки навесні: Візантія, Аркадія, Юбілей Новочеркаська, Віктор. Планую у 2016 році виростити (уже лежать закуплені у холодильнику) з чубуків: Геліос, Кишмиш лучістий, Кодрянка, Лія, Памяти Журавеля, Рафінад, Юліан, Манікюр фінгер, Мускат янтарний, Елегант сверхраній, Тасон, Преображеніє (Пам. Крайнова), Супер Экстра, Гарольд, Галахад, Райский, Аладін, Касный палец (скарлет рояль), Століття, киш. Запорізький, Богатянівський, Долгожданный, Водограй.
-
Пришел мужик к попу исповедоваться. Поп и говорит: - Ну как же я отпущу тебе грехи, если у тебя из кармана бутылка водки торчит? Пойди вылей. Мужик вышел, походил и снова к попу. - Ну что, вылил? - Нет. Не могу. В этой бутылке половина водки моего кума. - Ну так пойди, вылей свою половину и заходи. Мужик снова вышел. Потом зашел. - Ну что, вылил? - Нет, не смог! - Почему? - Моя половина снизу... Жизнь скучна и однообразна. Но всё меняется, когда приходят ОНИ… – деньги на карточку! - Знаешь что? - Что? - Иди ка ты в мягкие ткани задней и латыральной поверхности таза представленной в виде ягодичных мышц подкожной клетчатки и кожи. - Вот как мы заговорили. Иди ка ты на нермативное бранное название мужского полового органа в русском и других славянских языках. Вперед!
-
-
-
Цитата И вообще, дожились, это должны были продумать политики, а не мы на форуме предлагать и обдумывать идеи поднятия Луцкого депо.... им некогда... тут я з Вами не згідний, політикам до проблем рядових громадян немає ніякого діла, якраз проблеми які турбують людей самі ж люди і повинні доносити до політиків. Зверніть увау на відсоток Громадських організацій в Україні і за кордоном і Ви усе зрозумієте. А з тих ГО що у на є необхідно ще вдмінусувати ГО які є чиїмось політичними проектами. ГО в усьому світі доносять потреби та проблеми звичайних громадян до політичних еліт та відстоюють їх інтереси. Я ні в якому разі не хочу агітувати Вас у яксь політичні проекти але допоки самі громадяни не будуть зацікавлені у своєму ж добробуті, ніхто нічого для нас не зробить за власною ініціативою.
-