Перейти до змісту

Як боротись з недобросовісним орендарем ставка


Гість Selbeor

Рекомендовані повідомлення

Перш за все. Договір оренди є публічною інформацією, от напишіть запит на доступ до публічної інформації, в десятиденний термін мають дати відповідь, 1 аркуш коштує ніби 1гривню, якщо попросите відповідь надати в електронному вигляді буде безкоштовно. 

Але от мене бентежить інший момент. З ваших слів він не такий вже і не добросовісний, якщо окультурив ставок.  Я також не люблю орендарів, так як вони зазвичай "більше калічать чим лічать", але завжди є винятки. 

Ви спочатку напишіть запит, а тоді буде видно. І доречі де ці ставки? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановний @nemo не путайте зелене з квадратним, оренда і приватна власність різні речі. Зариблюють ставки тільки трьома видами риб: короп, амур, товстолоб.

Одне питання до Вас, от я з сином після роботи взявши по вудці сидимо на ставку спілкуємось ловимо рибу, а тут бах прийшов орендар і тепер мені потрібно їхати за 25км? Це нормально? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відповіді по темі  

– Заборона ж вільного доступу до ставків є підставою для розірвання договору оренди! Адже відповідно до Правил любительського спортивного рибальства, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України, риболови-любителі мають право на безоплатний вилов риби вудочками і спінінгами не більше ніж на п’ять гачків на будь-яких ставках і водних об’єктах України, незалежно від їх цільового призначення чи підпорядкування будь-яким господарюючим суб’єктам у будь-яку пору року. Заборонено ловити рибу в період нересту на ставках і річках лише з 1 квітня і до 21 травня, а на водосховищах – з 1 квітня і до 10 червня.

– Тобто, в інші терміни – приходь і лови?

– Так. Любительська ловля риби здійснюється безкоштовно і не потребує будь-яких дозволів. При цьому рибалка-любитель має право зловити не більше трьох кілограмів риби, і, разом із тим, має право на вилов тільки лише «аборигенних» видів риби, до яких належать ті, що розмножуються природним шляхом: карась, плітка, окунь, щука, тощо.

– А якщо ця вимога порушується?

– Виловлені рибалкою-любителем короп, товстолоб чи білий амур, яких розводить орендатор ставка, повинні бути випущені до водойми. Риболовам-любителям не дозволено вилов риби та інших водних живих ресурсів, занесених до «Червоної книги» України.

– А звідки рибалка-любитель знає, які риби хто розводить і вирощує?

– По-перше, Законом дозволяється орендування ставків тільки для розведення, відгодівлі, вилову і реалізації окремих видів риб, зокрема коропа, товстолоба і білого амура. А на вимогу рибалки-любителя орендатор зобов’язаний пред’явити йому акт зариблення орендованого ставка державного стандарту, в якому вказуються час його зариблення і яким видом риб.

–  А орендар може виловлювати ту рибу, яку не вирощує? Скажімо, карася?

– Орендар не має права вилову аборигенних риб, зокрема карася, плітки, окуня, щуки тощо в орендованій ним водоймі. Більше того – після попадання в сітку цих видів риб такий вилов підлягає обов’язковому поверненню до водойми.

– Отже, орендар не має права заборонити любительське рибальство на ставку чи водоймі?

– Так. Також не дозволяється стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво, що підпадає під дію Кримінального кодексу України. Але рибалка-любитель зобов'язаний підтримувати належний стан водойми – не залишати на березі у воді чи на льоду сміття та інші відходи. Також він зобов’язаний не допускати пошкодження щитів, аншлагів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах, не застосовувати для рибної ловлі заборонені Правилами рибальства снасті та знаряддя, не мити транспортний засіб у рибогосподарських водоймах або в прибережних смугах, не перебувати на водоймі чи біля неї з вибуховими чи отруйними речовинами.

Hide  

 

Ось тут розписано що як і де дозволяється і забороняється. 

Можете брати документи йти сідати на березі всім селом і ловити рибу (згідно правил описаних вище) і випускати заведену рибу орендарем ... 

Але ж по факту так не буде ...  правда ж ? 

А от розумна компенсація за вилов риби як на мене ідеальне рішення. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 хвилин тому, Barugan сказано:

Але реально так і ніхто не відповів, можна ловити рибу 1 вудочкою з 1 гачком на орендованому ставку чи ні?

P.S. В селі моїх батьків посидіти і риби половити безкоштовно не має де, всі ставки в оренді. :(

Можна, навіть більше. Можна на 5 гачків в післянерестовий період до 3кг риби і риба від певного розміру. Наприклад короп від 25см, карась без омежень, як і окунь, щука ніби 35см. Прочитайте правила любительского та спортивного риболовства. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, 3JIo6uK сказано:

Можна, навіть більше. Можна на 5 гачків в післянерестовий період до 3кг риби і риба від певного розміру. Наприклад короп від 25см, карась без омежень, як і окунь, щука ніби 35см. Прочитайте правила любительского та спортивного риболовства. 

Виловлені рибалкою-любителем короп, товстолоб чи білий амур, яких розводить орендатор ставка, повинні бути випущені до водойми. -- а зверху в повідомленні написане таке. :_34: чесно не дивуюсь, це ж Україна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Selbeor сказал:

Інформації ніякої немає, умови водокористувачем умови не доведені до відома населення, все покрито таємницею

тут всі питання до вашого сільського голови якого ви ж самі і вибрали.

 

53 минуты назад, Barugan сказал:

В селі моїх батьків посидіти і риби половити безкоштовно не має де, всі ставки в оренді. 

ну самі ж вибираєте голів а потім комусь жалієтесь що краде, питайте з своїх очільників які підписують такі оренди.

 

51 минуту назад, Selbeor сказал:

в оренді всі ставки, громада і піднімає це питання, щоб забрати ставки, якими не займається орендар і впорядкувати.

то які питання, піднімайте договора оренди, беріть голову який їх підписував за комір і вирішуйте що де не виконується і заберайте.

 

51 минуту назад, Selbeor сказал:
57 минут назад, Barugan сказал:

Але реально так і ніхто не відповів, можна ловити рибу 1 вудочкою з 1 гачком на орендованому ставку чи ні?

І я хочу почути цю відповідь, але тут більшість мені про совок і приватну власність втирають.

почитайте уважно договір, впевнений там є відповідь на це питання. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Barugan сказано:

Виловлені рибалкою-любителем короп, товстолоб чи білий амур, яких розводить орендатор ставка, повинні бути випущені до водойми. -- а зверху в повідомленні написане таке. :_34: чесно не дивуюсь, це ж Україна.

Це при умові якщо короп є в карті зариблення, якщо його не запускали чому не можна забирати? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, Dieselsmart сказал:

тут всі питання до вашого сільського голови якого ви ж самі і вибрали.

я нікого не вибирав, тому що я там не живу

ви також самі вибрали президента! багато він дав відповідей і що він творить?!

8 минут назад, Dieselsmart сказал:

почитайте уважно договір, впевнений там є відповідь на це питання. 

договору на руки ніхто не дає, напевно треба писати офіційний запит, як вище хтось рекомендував

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ось вам і відповідь http://volynrada.gov.ua/regulation/tipovii-dogovir-orendi-vodnikh-ob-yektiv-mistsevogo-znachennya-0

Quote

2.2. Орендар зобов’язується:

2.2.11. Відповідно до статті 47 Водного кодексу України надавати водний об’єкт для загального водокористування на встановлених ним умовах за погодженням з Орендодавцем та сільською, селищною радою, на території якої знаходиться водний об’єкт (Додаток 2). В разі встановлення обмежень загального водокористування на певних умовах, вони є невід’ємним додатком цього Договору.

в додаток два здогадаєтесь заглянути, так само і здогадаєтесь, що там буде писати.

тема вичерпана

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

я може трохи наплутаю, бо розбирався з цим питанням "для себе" рік назад, але пам"ятається приблизно таке:

Оця вся інформація, котра пішла по змі про те, що ловити рибу можна всім і всюди, вилізла із постанови кабінету міністрів про затвердження типового договору оренди (щось 2 роки тому було), де це і було прописано

Типового договору і все. а договори укладалися зовсім на інших умовах до затвердження цього типового договору(на момент прийняття цієї постанови фактично всі ставки волині і рівенщини були вже в оренді). це раз. Два - ніхто ж нікого не зобов"язує брати ставок в оренду саме на умовах типового договору. Можна ж і переписати там пару пунктиків... Тим більше в нашій то ж країні...Самі розумієте......

це про типовий договір 

про статтю 47 - це стаття про загальне водокористування.

А халепа в тому, що більшість ставків по тому ж  договору (ніфіка не типовому)  оформлені ніфіка не для загального водокористування, а "для промислового розведення риби" і ще якісь там варіанти. і стаття 47 тут вже не працює, бо цільове призначення оренди інше. і умови інші. І стаття інша тоді вже. і ці всі нюанси типу "карася можна карпа ніззя" теж не проходять

Я зараз не беруся щось комусь доводити, бо знову прийдеться 3 дні гуглити, а ссилки я не здогадався позберігати

Десь в якійсь темі на борді було це все і там я конкретно розписував зі статтями, постановами і тд, але фіг знайду

В загальному смисл в тому що всі власники ставків, які були взяті в оренду до 2013 року і які вказали цільове призначення ставка як "для промислового розведення риби" нічого нікому не винні і можуть самостійно визначати правила та умови любительського рибальства. (а це, мабуть, усі ставки так оформлені)

журналісти тупо роздули проблему не розібравшись що і до чого

ця "стаття 47" вже форумами 2 роки ходить

p.s. враховуючи, що моя писанина не підтверджена ні лінками ні фактами, пропоную усім хто вважає що "маю право" спробувати уявити який буде результат поїздки в оконськ, якщо там закинути вудку і сказати "я тут карася ловлю, маю право" :)

p.p.s. прохання тапками не кидатися, не факт що все правильно пригадав. але те, що за 2 роки гуляння цієї інформації інтернетами усі масово карася нахаляву іще не ловлять - то мабуть таки щось десь я і правильно розібрався

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був нещодавно в с. Радянське, вищенаведені слова переповідав орендар ставка одному із любителів поспорити. Показував договір, в якому вказано, що водойма надана в оренду терміном на ... років (точно не пам'ятаю, брехати не буду) "для промислового розведення риби". Хлопці погомоніли, розвернулись і не захотіли платити 120 грн. :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

продовження в тему. Був сьогодні в Боголюбах на останньому великому ставі. пані яка "облілєчує" від мене отримала вічливе "ні" на пропозицію про оплату - в неї на руках немає жодного документа про право здійснення цього виду діяльності, ще й собаку відігнав (добре діло зробив) що прив"язалась до не, яку вона боялась дуже ))) через 20 хв приїхало БМВ з кримезним дядькок і паперами, а саме - статут Культурного Рибного Господарства (далі КРГ) де прописано якимось чином відношення його до даної водойми (документ не прошитий та не пронумерований, степлером зкріплений, на головній сторінці лише печатка та підпис голови). став дубом перед вудкави, дві поплавчанки по гаку одному, плати  грн або вали. тут по темі і по закону - карась це аборигентна риба яка не підлягає оплаті і яка в даній водоймі з покон віків водиться. за десяток мізинчикових карасів відсипати 60 грн закруто. почали рубатись з ним не по дитячи, збавив обороти коли я реально почав поліцію набирати, бо хамло почало погрожувати, касир його вступилась і почала його заспокоювати. по орендованих ставках все гарно по законодавству виходить, а от щодо  КРГ ст.3.10 Правил любительського і спортивного рибальства містить цікаве ствердження "Правила рибальства на водойми КРГ не поширюються". можливо є в когось аргумент?

П.С. спілкувався з поліцією про інцидент, єдине що можуть інкрімінувати то тільки погрози розправи, бо фізично впливати він не має права, тільки попередити, але це не по ПАЦАНСКІ )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Страна не пуганых идиотов. Гранату в BMW, гранату под окно дома, битами вечером в темноте этого кремезного жлоба, пока от страха не покакает. Ну а как с ними еще? Они ж все думают что Бога за бороду поймали и держат. Так скоро приедишь на рыбалку,заплатишь за рыбу и еще за воздух, которым дышал возле его ставка....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Barmalej от чомусь навіть не дивно, що такі слова звучать російською,

даєш кожному по гранаті, жлоб це той, хто починає качати права на рівному місці, не розбираючись в ситуації, а не той хто приїжджає з паперами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У меня смарт без украинского,это первое,второе: я образованый человек,могу разговаривать как на русском, так и на украинском,а писать по украински русскими буквами не грамотно как то... Ну и в третьих: не заганяй себя в рамки, вроде свободная страна, или ешь только борщ,галушки,ходишь в шароварах? )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, Barmalej сказал:

Страна не пуганых идиотов. Гранату в BMW, гранату под окно дома, битами вечером в темноте этого кремезного жлоба, пока от страха не покакает. Ну а как с ними еще? Они ж все думают что Бога за бороду поймали и держат. Так скоро приедишь на рыбалку,заплатишь за рыбу и еще за воздух, которым дышал возле его ставка....

абсолютно підтримую вашу радикальну думку, але..... тим цивілізована Європа до якої Ми прагнемо дістатись і відрізняється своєю цивілізацією. по закону "наказати" такого жлоба буде більша насолода. щодо мови якою спілкуєтесь відверто по барабану, аби без матерщини )) щодо бит, є така історія: погана людина зробила погане добрій людині, добра в свою чергу вбила погану і сама цим стала поганою людиною, у підсумку на світі кількість поганих людей лишилась незмінною, а хороших на одну менше.

ситуація з такими орендарами напрягає далі нікуди. якби нормальний був хазян то нема питань, заплачу. Проміь, Радомишль, Несвіч - взяли в оренду, нічого не робили, тільки спустили в кінці сезону, рибу забрали і покидали водойми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, Barmalej сказал:

У меня смарт без украинского,это первое,второе: я образованый человек,могу разговаривать как на русском, так и на украинском,а писать по украински русскими буквами не грамотно как то... 

Увага, сеанс написання українського тексту на російській розкладці :

 

*В мене смарт без украiiнськоii, це перше, друге : я освiтчена людина, можу розмовляти як росiйською, так i украiiнською, а писати украiiнською росiйськими буквами не грамотно якось * 

 

Прикинь, написалось, правда букву *і* брав з англійської розкладки, довше, тяжче, але можна при бажанні. Розмовляй й пиши якою хочеш, але не потрібно *чесати*, що не пишеш українською лише тому, що нема української розкладки, в мене на компі декілька років української розкладки не було, тим не меньше тут на форумі я писав виключно українською, тому знаю, про що кажу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну бачиш, голове ви мене зрозумiли i на росiйськiй. Напрягтися можу написати, але якщо все i так ясно,нафiга тi розкладки??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...