Перейти до змісту

Купівля/оренда нерухомості без посередників


Skorpio76

Рекомендовані повідомлення

Спостерігаю як знайомі шукають для купівлі квартиру. Був трохи вражений, коли в газетах оголошень 75-80% - це клоновані оголошення всіляких посередників. Після розмови з кількома такими "мунеджерками" (а тон розмови на тій стороні трубки був зверхньо-наглий) вирішили шукати прямо власників. Робота непроста, але деякі результати є.

Хто успішно пройшов цю "школу" - прошу поділитися секретами.

Я знайшов сайт, який допомагає з досить високою точністю визначати кому належить номер телефону. поданий у оголошенні - власнику нерухомості чи посереднику.

Можливо хтось зустрічався зі схожими ресурсами, які дають змогу відбирати лише пропозиції власників або їх віднаходити шляхом аналізу різних сайтів нерухомості (про можливості сортування оголошень на emarket.ua та dom.ria.ua знаю).

Для себе зробив висновок, що у газетах безкоштовних оголошень (Афіша, Волинські оголошення) "пасуться" переважно посередники. Можливо власники нерухомості менш економні і не шкодують грошей на оголошення? В яких тижневиках з платними оголошеннями пропозицій нерухомості є досить багато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нормальні ріелторські кантори знайомі звертатися пробували?

Пробували... Без договора говорити не хочуть. Договори відверто "стрьомні". Ніяких гарантій, тільки давай гроші.

Тому про посередників у цій темі не хотілося б говорити. особливо приховано рекламувати якісь конкретні контори.

Буду вдячний, якщо тема буде вільна від посередників.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Подумай логічно, продати нерухомість треба затратити купу часу, покази , зустрічі, пояснення.Власники тупо не мають часу та терпіння на це.До того ж власники не завжди знають чи хочуть розказати всі тонкощі операцій з нерухомістю.

Не варто себе тішити, що знайдеться якийсь недалекий власник і раптом продасть дуже дешево дуже хорошу квартиру.

Любий чоловік може поміняти шини сам, але краще заїхати на шиномонтаж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Подумай логічно, продати нерухомість треба затратити купу часу, покази , зустрічі, пояснення.Власники тупо не мають часу та терпіння на це.До того ж власники не завжди знають чи хочуть розказати всі тонкощі операцій з нерухомістю.

Не варто себе тішити, що знайдеться якийсь недалекий власник і раптом продасть дуже дешево дуже хорошу квартиру.

Любий чоловік може поміняти шини сам, але краще заїхати на шиномонтаж.

1. А що показ відбувається без власників? Ви дозволили б малознайомій людині приходити у ваш дім за вашої відсутності? Сумніваюся. Ще гірше. Замість однїєї-двох людей по квартирі періодично шастатимуть "делегації" з незавжди тактовними торгашами -"екскурсоводами". А коли ціна завищена (агенством) візитів буде значно більше (поки знайдесть багатий буратіно, якому "втулять" переоцінену квартиру), ніж коли стоїть реальна ціна від власника.

2. Сторонній менеджер більше знає деталі (історія ремонтів, гарантійка на колонку, наявність пса у сусідів, температурний режим у кімнатах у різні пори року, наявність підвалу, нюанси з сантехнікою , тріщини у фундаменті, у стінах будинку і т.д.) про вашу домівку ніж ви? Сумніваюся. А от "лапши на вуха" саме посередник навішає ого скільки. Маніпулювати заради своїх комісійних - їх професійна робота. Тоді як у багатьох власників (непрофесійних торгашів), язик не поверниться брехати

3. На багатьох квартирах агенства накидають свої 1,5-2,0, а то і більше тисячі (перевірено на кількох оглянутих квартирах, власники яких називали ціну, яка відрізняється в меншу сторону на тих же 1,5-2 а то і 3 тис). Дивуюся власникам, які погоджуються на такі умови "віртуозів" "втюхінгу". Шанс продати квартиру без посередників за ринковою ціною 38 тис у.о. вищі, ніж з посередниками вже за 40-42 тис. Особливо коли гроші потрібні терміново (одні власники бідкалися, що вони вже знайшли варіант купівлі більшого житла, але агенство "заламало" ціну і їхня стара квартира не продається).

4. Можливо ще порадите новобудови купувати через посередників? Ми добре знаємо адреси офісів ЛСМ 536, Житлобуда, ВВС, Волиіндустрії, ЛДБК та інших компаній.

5. А щодо тонкощів операцій з нерухомістю - головні, юридичні, краще вирішувати з іншим прямо незацівленим спеціалістом - нотаріусом. Він ціную свою ліцензію і не робити щось потизаконне. Тоді як серед посередників переважна більшість - пройдисвіти (про це писали навіть і на Борді). Не маючи ніякої ліцензії, розповідаючи (інколи навіть показуючи якісь папірці) про своє ніби членство у якихось гільдіях, спілках - вони не несуть відповідальності нічим. Гільдію створити і надрукувати на кольоровому принтері папірець зможе будь-хто. В нотаріуса ж документи суворої звітності, які можна запросто перевірити по серії та номеру.

6. Не путайте реальну роботу (заміна шин), для якої крім усього іншого потрібне і спец обладнання з торгівлею номерами телефонів не гарантовано власників нерухомості.

Тому прохання, переваги посередників не озвучувати. Цікавить інше питання - прямі контакти з власниками.

Дякую за розуміння!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яку саме квартиру шукають знайомі, в мене сусід продає однокімнатну якщо цікавить?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Купити квартиру без посередників цілком реально і не важко!

Знайомі це довели на власному прикладі.

Кілька порад для тих, хто цілком обгрутовано не хоче витрачати час, нерви та чималі гроші на горе-ріелторів та типу справжніх ріелторів.

1. Подати оголошення у доступні видання (в оголошенні обов"язково вказувати - покупець/власник).

2. Моніторити оголошення у газетах та інтернет-ресурсах (Емаркет, торг.юа, dom.ria.ua ). Саме таким чином знайомі віднайшли чимало варіантів і на одному з них зупинилися.

3. Для економії часу оголошення посередників відсіювати з допомогою сайту

4. Також варто розклєювати оголошення по місту (для обрання точок (вулиць) розклеювання можна користуватися таблицями агенств (де вказується вулиця і поверховість будинку). Там дані старенькі, але інколи відгукуються господарі з дуже цікавими пропозиціями, ціни на які на 1-2 тис нижчі, ніж в агенствах).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Купити квартиру без посередників цілком реально і не важко!

Знайомі це довели на власному прикладі.

Кілька порад для тих, хто цілком обгрутовано не хоче витрачати час, нерви та чималі гроші на горе-ріелторів та типу справжніх ріелторів.

1. Подати оголошення у доступні видання (в оголошенні обов"язково вказувати - покупець/власник).

2. Моніторити оголошення у газетах та інтернет-ресурсах (Емаркет, торг.юа, dom.ria.ua ). Саме таким чином знайомі віднайшли чимало варіантів і на одному з них зупинилися.

3. Для економії часу оголошення посередників відсіювати з допомогою сайту

4. Також варто розклєювати оголошення по місту (для обрання точок (вулиць) розклеювання можна користуватися таблицями агенств (де вказується вулиця і поверховість будинку). Там дані старенькі, але інколи відгукуються господарі з дуже цікавими пропозиціями, ціни на які на 1-2 тис нижчі, ніж в агенствах).

Згоден, все це працює. Але...

Ви, фактично, починаєте працювати ріелтором, причому початківцем.

Подати оголошення в ЗМі та розклеїти їх по місту - це приректи себе на тисячі дзвінків, серед яких лише відсотків 20 буде від власників ( напишите Ви там "покупець/власник" чи ні - не має значення).

Моніторити оголошення, відсіювати посередників і т.п. - знов таки, виконувати роботу ріелторських компаній. Якщо все це Вам "не в падлу" і, як кажуть, "є час та натхнення" - в добру путь!

Якщо ж Ви до всього, ще й юридичні тонкощі знаєте - Вам і карти в руки. Хоча тут є тонкощі. Так як лікарі бувають урологами, а бувають й стоматологами, так і юристи можуть спеціалізуватись на кримінальному праві, або на земельних відносинах. Звісно, нічого неможливого немає...

ЗІ. Я вже років з 8 -10 не бортую особисто колеса, не клею/вулканізую їх і т.п., хоча міг би (навіть в гаражі залишився старий вулканізатор), а їзджу на шиномонтаж. Я даю заробити їм, вони дають заробити мені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти знаєш, а я всеж згоден з Skorpio76.

Особливо після того як на дзвінок по обяві попав на ріелторів які толком не змогли відповісти на питання, а "за посмотрєть" запропонували зареєструватися в них за 800 з лишком гривень і тільки тоді можна "посмотрєть". Від названої суми за реєстрацію я мяко кажучи трішки охувтратив дар мови, що аж забув спитати назву ріелторської фірми. Так що за 100 баксів я ,образно кажучи, краще куплю нові камери і збортую сам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти знаєш, а я всеж згоден з Skorpio76.

Особливо після того як на дзвінок по обяві попав на ріелторів які толком не змогли відповісти на питання, а "за посмотрєть" запропонували зареєструватися в них за 800 з лишком гривень і тільки тоді можна "посмотрєть". Від названої суми за реєстрацію я мяко кажучи трішки охувтратив дар мови, що аж забув спитати назву ріелторської фірми. Так що за 100 баксів я ,образно кажучи, краще куплю нові камери і збортую сам.

Так і я ж про те!

Але кожен воліє обирати сам!

А часом не цю назву "контори" (див.Тємко) ти забув?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. На відміну від посередників, які в газетах/на підїздах пишуть "куплю (розумій усе) квартиру", знайомі чітко писали яку квартиру шукають.

2. Було чітко вказано, що шукають ДЛЯ СЕБЕ!!!! Тому продавці аж раділи, що спілкуються з реальним покупцем, а не витрачають час на одні і тіж розповіді десяткам крутих ріелторів (доречі, підмічено, серед рієлторів переважно вульгарно-наглі баришні).

3. Витрати часу. Пошук тривав десь до трьох тижнів. На цей час ніхто відпустки не брав. Створення оголошень на сайті та моніторинг щодня займав годину (інколи півтори). Аж шукаєш для себе!

4. Було оглянуто десь 5-7 квартир. Без усіляких заморочок.

5. Зекономлено кілька тисяч гривень, а можливо і доларів (зекономлені гроші - ЗАРОБЛЕНІ ГРОШІ). Я напевно за місяць щоденної роботи не зароблю стільки, скільки заспівали б за послуги ріелтори. Тому коли у мене особисто виникне потреба купувати нерухомість, згідний буду взяти відпустку за власний рахунок. Все одно буде вигідніше.

6. якість послуг. Ви впевнені, що куплена у супермаркеті котлета краща за домашню, зроблену для себе? Ото ж і я переконаний, що агенству головне здерти гроші (більшість людей купують житло один раз у житті, тому не варто турбуватися про те, що б клієнт став постійним).

Юридична грамотінсть... Елементарний запит "документи на оформлення квартири" у гуглі - і ви майже на рівних можете говорити з нотаріусом, не кажучи про тупих і наглих дівиць з агенств, які незважаючи на пряму вказівку в оголошенні "без посередників" все одно лізуть і починають "лічити", що ви самі не впораєтеся. Знайомі, до речі не юристи, впоралися дуже успішно!!!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Елементарний запит "документи на оформлення квартири" у гуглі - і ви майже на рівних можете говорити з нотаріусом, ...Знайомі, до речі не юристи, впоралися дуже успішно!!!!!!

Честь і хвала!

Я ж писав

Якщо все це Вам "не в падлу" і, як кажуть, "є час та натхнення" - в добру путь!

... Звісно, нічого неможливого немає...

Зрештою, маючи інтернет і атомну бомбу можна виготовити самотужки.

Кожен має право вибору, чи платити комусь за послуги (якість яких, дійсно, буває сумнівною), чи займатись цим самому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене був випадок. Дзвінок у двері. Відкриваю. "Ви квартиру не продаєте?" - за порогом добре вдягнута жіночка. Коротше вона порозпитувала хто може в моєму під"їзді продавати, а потім трохи порозпитував я її. Вулиця в нас маленька, 8 чотириповерхівок, вона вичитала в ріелторському оголошенні що по моїй вулиці продається квартира, і щоб зекономити на посередниках зробила поквартирний обхід. Думаю свого вона досягнула.

Чим не спосіб?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поради для продавців нерухомості:

1. Чітко описуйте в оголошеннях свій обєкт - площа, стан, розташування, стан комунікацій і т.д. По-перше, ви зекономите свій час на відповіді на найпоширеніші питання потенційних покупців. По-друге, дуже короткі оголошення виглядають як оголошення посередників, які бояться щоб раптом не обійшлися без них.

2. Вказуйте - "без посередників". Таким чином ви збережете дуже багато свого часу та нервів. В Луцьку є 15-20 кантор і канторок, які іменують себе агенствами нерухомостіі (а насправді просто формують базу даних нерухомості). В такій конторі як Луцький центр кожен мунеджер працює сам по собі. І тому продавець, який не вказав "без посередників" прирікає себе на 15-20 дзвінків від настирливих стервятників, які побачили свіжу жертву і будуть мучити спершу "вбалтуванням" на ексклюзивну угоду, а потім розпитуватимуть про обєкт. Кожна така розмова залежно від стану вашої нервової системи може зайняти 5-10 а то і більше хвилин. Крім обіцянок, що саме вашим обєктом вони будуть наполегливо займатися Ви нічого з того потраченого часу не отримаєте!

3. Якщо маєте намір швидко продати об"єкт - уникайте посередників однозначно!!!! Не раз переконувався з розмов з продавцями, що в агенствах на їх квартири/будинки "докидають" 1-5 тис дол в ціні. Зрозуміло, що швидше придбають однокімнатну за 20 тис дол, ніж знайдеться "лапух", якому "втюхають" її за 22 тис. Ви буде втрачати час, нервуватися, а агенство на ваших нервах матиме змогу без затрат (просто повезло) заробити 1-2 тис дол. Вам потрібна така благочинність???

4. Деякі агенства самі прикупляють обєкти. В такому разі вони навмисно затягуватимуть ваш продаж. Далі скажуть, що відсутній інтерес до вашої пропозиції. І потрібно знизити ціну. Побачивши простачка з досить популярним варіантом житла- ціну занизять, викуплять самі, потім перепродадуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ключовий момент- за 3тижня оглянули 5 квартир. А в портфел1 р1елтора набагато б1льше

.Зв1сно в сел1 р1елтор не потр1бен., а от у великих м1стах, де люди знають ц1ну часу ,завжди будуть профес11 р1елтора,свахи та 1нших посередник1в.

Приказка ,,Скупий платить дв1ч1..., досить правильна.Особливо продовження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ключовий момент- за 3тижня оглянули 5 квартир. А в портфел1 р1елтора набагато б1льше

.Зв1сно в сел1 р1елтор не потр1бен., а от у великих м1стах, де люди знають ц1ну часу ,завжди будуть профес11 р1елтора,свахи та 1нших посередник1в.

Приказка ,,Скупий платить дв1ч1..., досить правильна.Особливо продовження.

Ключовий момент - ПРИДБАНА КВАРТИРА без зайвих витрат. А 5 оглянутих квартир - це ознака того, що покупці чітко уявляли, що вони шукають. І не бажали морочити собі та людям голову, якщо варіант їм не підходив. Доречі, наскільки мені відомо, саме цю квартриру посередники виставляли на продаж за ціною, на 2 тис доларів вищою (а для однокімнатної квартири це суттєва цифра), ніж її мали намір продати власники.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 8 місяців потому...

Не перестаю дивуватися, як агенства одне обіцяють ("да ми вашу квартиру подамо як цукерочку...." чи щось типу того), а насправді навіть елементарно описати об"єкт лінуються чи бояться. Ось для прикладу далеко не саме погане оголошення агенства. Порівняйте його з конкретикою у цьому оголошенні від власника. Висновки очевидні.

P.S. Квартири, як здається, різні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Ще трохи про "користь" посередників-ріелторів.

Знайомим було потрібно здати досить хорошу квартиру. Як відчували, вирішили уникнути послуг посередників. Про це чітко вказали в оголошенні ("без посередників"). Нажаль, посередники-стервятники не оминули увагою таку пропозицію. І почалися підстави. Інакше це не назвеш. Про зустріч домовляється одна людина, на квартиру приходить геть інша, яка заявляє, що вона вже сплатила гроші за послуги і вона незалежно від бажання власника квартири, буде там жити. Оскільки власник розраховував на інший тип постояльців, розпочалася неслабенька і тривала трьопка нервів. Счихатися нав"язливих людей було дуже важко.

Не встигла влягтися ситуація з першим випадком, як інший (а) велика "гуру" ринку нерухомості обробляє на гроші і "дає наводку" іншому "клієнту", який вже у першій телефонній розмові починає "грузити" аналогічно "Як це так, гроші я вже сплатив, а ви вже зараз не можете кинути усе, аби показати мені квартиру".

Виходить досить цікаво: агенство бере гроші, а потім розрулювати усі питання з випадковими людьми доводиться власнику житла.

Ще потрібно відмітити зверхньо-наглючі прогрузочні телефонні розмови працівників агенств.

Тому не варто тішити себе надією отримання допомоги в операціях з нерухомістю від посередників. У них інше завдання - якнайбільше продати ваш номер телефону. І їм байдуже кому - циганам, безбашенним гопнікам чи іншим аналогічним персонажам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Луцьку та Волинській області знайти нерухомість без посередників можна на сайті
. Профіля агенств та посередників після перевірки просто блокуються. Єдина умова - додавати оголошення мають право тільки зареєстровані користувачі. В разі виявлення посередника можна в кінці оголошення "поскаржитися"
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

допоможіть дізнатися реальну ціну оренди на діюче кафе площею (з обладнанням та меблями) 160 кв м (2 зали) розміщене в центрі міста

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

допоможіть дізнатися реальну ціну оренди на діюче кафе площею (з обладнанням та меблями) 160 кв м (2 зали) розміщене в центрі міста

реальна - це та, яку Ви готові заплатити, а орендодавець прийняти, а не та, що десь там написана. ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

допоможіть дізнатися реальну ціну оренди на діюче кафе площею (з обладнанням та меблями) 160 кв м (2 зали) розміщене в центрі міста

від 150 грн./кв.м., якщо це візуально доступний центр.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо це візуально доступний центр

тобто "візуально доступний"? З вікна маршрутки №15 видно чи як?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...