Перейти до змісту

Обряд введення дитини у храм


sweetlena

Рекомендовані повідомлення

Яку роль відіграє введення дитини до храму і чи може вона приймати участь у церковних таїнствах, якщо дитинку не вводили до храму? Чи може дитина йти до сповіді та причастя?

Чи здійснювали ви цей обряд з дітками? Цікавить особиста думка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 58
  • Створено
  • Остання відповідь

Минулого року своїй малій робили введення в храм... хоча, думаю дитина може й в майбутньому не захоче бути християнином (а ми такий вибір вже за неї зробили).

чи може вона приймати участь у церковних таїнствах, якщо дитинку не вводили до храму? Чи може дитина йти до сповіді та причастя?

Так ніколи не пізно ніби?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя думка така, що не важливо водили Ви її в дитинстві до храму чи ні, я більш ніж впевнений, що воно нічого не додасть і не відбире. Головне те що в середині якраз це і вплине на подальше життя цього часу і не тільки! Це тільки моє ставлення!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мое мнение - надо дать человеку вырасти и уже потом осознанно выбрать то, что действительно нужно. случиться это может и в 18 лет и в 81.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мое мнение - надо дать человеку вырасти и уже потом осознанно выбрать то, что действительно нужно. случиться это может и в 18 лет и в 81.

полностью поддерживаю.

Чтобы понять кто ты, зачем ты в этом мире и что тебе нужно... все это решается не в раннем детстве и нужно не мало времени.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я уже давненько разменял 30-тник, и я не имею вообще никакого понятия,что такое сповидь и прычастя.я никогда там не был.

одни говорили,что это хорошо,другие-что плохо.

я же думаю,что каждый САМ должен делать СВОЙ выбор,а не то,"як скажуть люды"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обряд введення дитини у храм

саме слово "обряд" говорить про себе... про те що це традиція яка засновувалась роками (треба йти.. бо так треба) і ніяк "свобода вибору"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

очень важную роль в этом вопросе играет фактор сообщества,в котором живёт сабж.

если бабушки-дедушки-свекровья-сваты-браты-соседи по этажу-прочие личности... будут долбить:ТРЕБА! А ШО Ж ЛЮДЫ СКАЖУТь?...

таким со старта РО,и думать своей головой

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Конкретна відповідь на питання.

Якщо обряд введення не здійснювався, то дитина не може приймати участь в богослужінні. Перед причастям та сповіддю священник здійснює введення в храм (в будь-якому віці),якщо цього не робилось раніше. Взагалі введення має звершуватись на 40-й день після народження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мое мнение - надо дать человеку вырасти и уже потом осознанно выбрать то, что действительно нужно. случиться это может и в 18 лет и в 81.

Есть и такой опыт в православной церкви. В таком случае ОЧЕНЬ много зависит от родителей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба йти.. бо так треба

Нет такого понятия. Если Вы сами не решите, что это Вам нужно, никто за Вас этот выбор не сделает. Многие люди не понимают зачем они идут в храм. Для многих это сфера ритуальных услуг.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

может и не в тему,но...

пару лет тому проходил я возле нашей церквушки,дело было перед Пасхой,гляжу,выходят на крыльцо два пацанчика,лет так по 16.Один,закуривая сигарету,(на ступенях церкви !!!) говорит:"Все,бл..ть,видсповидався,тепер в киоск за бухлом пишлы"

вот вам и пример...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Владімір, тут недалечко Ви писали, що мали відношення до супермаркетів, і це кагбе дає Вам право висловлювать свої міркування з їх приводу. Ну а тут Ви ж самі написали: ні до причастя, ні до сповіді. Так може утримаєтесь від разглагольствованій? умнішим виглядітимете ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

может и не в тему,но...

пару лет тому проходил я возле нашей церквушки,дело было перед Пасхой,гляжу,выходят на крыльцо два пацанчика,лет так по 16.Один,закуривая сигарету,(на ступенях церкви !!!) говорит:"Все,бл..ть,видсповидався,тепер в киоск за бухлом пишлы"

вот вам и пример...

это не пример... :(, а действительность

просто "культура прёт"...:friday:

может и поэтому молодые родители озабоченны духовным воспитанием своих детей, им ведь не безразлично их будущее :smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Введення у храм маляти- це посвячення дитини Богу. Заодно вводиться у храм і мати після пологів. Повертається до церковного життя. У неї закінчуються післяпологові виділення і вона знову "чиста". Тому й на 40-й день.

Дитя до введення у храм може приймати участь у богослужіннях. У таїнствах-причастя-ні. У православній церкві діти не сповідаються до 7 років. Так як до цього віку вважаються безгрішними.

Якщо ви, як батьки, вважаєте себе християнами і прихожанами певної конфесії то чому ставите під сумнів обов"язковість обрядів? Якщо виникло такого роду питання, то краще звернутись до священника. Лєн, недалечко від вас Миколаївська церква, там дуже чуйні і привітні отці. Зверніться, вони не відмовлять у поясненні.

Обох своїх дітей несли до вводу. Дуже зворушливий обряд, особливо коли отець тримає дитя в руках і вклоняє його людям, а люди вклоняються дитині у відповідь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як завжди думки розійшлись. Православна церква цікава тим що в ній кожен ,хто вважає себе православним встановлює свої власні канони і правила . Кожен сам призначає який обряд важливий а який другорядний чи взагалі не обов'зковий . Читав багато думок про не обов'язковість обряду вводу , а я Вас запитаю про обряд вінчання чи сповіді чи хрещення і більщість скажуть "Так це треба".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За певний час після народження першої донечки зрозуміла, що упустила цей момент. Ніколи не ставила під сумнів жодного з обрядів, просто, можливо, в той час не було кому підказати, можливо, тому, що нас самих в радянські часи навіть охрещували з деякою боязню, а скоріше тому, що не була готова готова до цього важливого моменту...Тепер зрозуміла, що це питання дійсно визріло свідомо. І тішить, що фактор бабусь-сусідів-кумів жодним чином не вплинув на це. Дякую, Толік, за слушну пораду.

Цікаві були ваші думки з цього приводу, бо знаю, що багато батьків вважають зовсім недоцільним цей обряд, інші ж навіть не заходять у церкву доки малеча не піде до вводу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба йти.. бо так треба

Нет такого понятия. Если Вы сами не решите, что это Вам нужно, никто за Вас этот выбор не сделает. Многие люди не понимают зачем они идут в храм. Для многих это сфера ритуальных услуг.

что Вы говорите... "нет такого понятия" если мне 7-10 лет и мама мне сказала пошли сынок в церковь (на вопрос а что это и что оно дает) в ответ... потому, что я хожу и твоя бабушка ходила и значит так и надо!

Но когда я сознательно старший вот тогда и "нет такого понятия" и я сам решу что мне надо!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У православній церкві діти не сповідаються до 7 років. Так як до цього віку вважаються безгрішними.

Ісуса привели в храм в 12 річному віці (Луки 2:41-49)

Він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в 30 річному віці.

А поскільки людина створена по образу і подобію...

Чому ж таки хрестять немовлят після народження і звідки взялось under 7 років безгрішності?

Якось троха в'яжеться, чи не так?

А як же первородний гріх Адама та Єви?

Виходить що гріх в новонародженої дитини сum lacte nutricissuxisse?

Ну і

«Бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави» (Рим. 3:23)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в 30 річному віці.

«Бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави» (Рим. 3:23)

за що і мова тільки не кожен хоче це прийняти і повірити... хоча у кожного в домі лежить біблія і знову... у деяких вона лежить бо це щось святе, в інших просто залишилась від батьків тощо і просто пилиться але є і ті, що використовують її як за "правду" Божу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все ви вірно говорите , але обряд введення дитини до храму це обряд православної церкви , згідно каконів православної церкви ,хоча в Біблії про це ні слова. Взагалі в Біблії багато суперечностей з канонами ортодоксальної церкви. Особисто мені колись один священник сказав ": Сам не читай , впадеш в єресь". Так що як я вже писав кожен сам собі визначає канони ,згідно яких він бажає жити, хтось сліпо вірить тому що кажуть священники , інші самі читають ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

что Вы говорите... "нет такого понятия" если мне 7-10 лет и мама мне сказала пошли сынок в церковь (на вопрос а что это и что оно дает) в ответ... потому, что я хожу и твоя бабушка ходила и значит так и надо!

А Вы не замечали, что часто родителей на вопросы детей: почему? и зачем? отвечают: так надо! потому что! Разве это правильно? Родители просто обязаны отвечать на вопросы ребенка и как можно точнее, чтобы не оставалось недомолвок. И не говорите, что ребенок ничего не понимает. Все он прекрасно понимает. Он верит своим родителям. Они для него авторитет. А если от него отмахиваться и кормить дежурными фразами, то потом любознательное дитя идет спрашивать у кого-то другого и кто знает где оно окажется.

Сейчас нет запретов на информацию. Она доступна. Книги, интернет - бери не хочу. Так нет нам лень, нет времени, подрастет сам все узнает. И узнают, а родители потом в храм бегут, плачут и не знают как вымолить своих детей, как наставить на верный путь. А что можно теперь исправить...? Дети выросли и на мамину мольбу: "Сынок, сходи в храм". Любимое чадо отмахивается и кидает в ответ: "Мне некогда и вообще, я уже взрослый сам решу что мне надо! "

Вообще ответ на вопрос ТС был дан еще в посте #10, остальное уже отступление от темы.Можно вынести в отдельный топик, если так уж хочется.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто мені колись один священник сказав ": Сам не читай , впадеш в єресь"

Ти краще приходь на службу, ми тобі на старослов'янській більш доходчиво донесем :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...