Перейти до змісту

Наше звёздное небо


Рекомендовані повідомлення

Жал було похмуро так не було видно затемнення але відчувалося десь на пару хв все затихло маю на увазі пташок....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 164
  • Створено
  • Остання відповідь

Самонавіювання - дуже сильна штука, ну просто дуууууже ;)

Цього затемнення на території України не було видно взагалі.

200px-SolarEclipse2013Nov03H.GIF

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні о 17:47 проходячи міст пр.Перемоги - пр. Соборності, у напрямку супермаркету "Там-Там", помітив яскраво-жовту ?зірку?. Дістав мобільний, та почав знімати. По закінченні "фотосесії" пішов забирати дружину з роботи (район будівництва храму по пр.Соборності). До речі,звідти "зірку" також було добре видно. Вона по яскравості не поступалась ліхтарям. Через хвилин 5-7 (дійшли до "Там-Таму"), знову почали шукати очима "зірку", та вона зникла.

Фото:

post-20055-0-71366500-1383947147_thumb.jpost-20055-0-71017900-1383946889_thumb.jpost-20055-0-70105900-1383946891_thumb.j

З.і. На китайський ліхтар не схоже - дуже яскравий, та й "висів" довго на одному місті. Може ще хтось бачив?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так вчора ж хмарно було ввечері, якщо я не помиляюсь...значить не зірка?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так вчора ж хмарно було ввечері, якщо я не помиляюсь...значить не зірка?

Ну не зовсім - місяць іноді визирав, але зірок дійсно не бачив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з якої точки знято? спробуйте зробити такий кадр удень, щоб визначити напрямок.

елементарний ліхтар чи габаритний вогонь на будівельному крані, на даху багатоповерхівки, на трубі, на БС мобільного зв'язку і тому подібне. Знаю хлопців, які на днях ставили антену на даху увечері. Могли врубити собі світло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з якої точки знято? спробуйте зробити такий кадр удень, щоб визначити напрямок.

елементарний ліхтар чи габаритний вогонь на будівельному крані, на даху багатоповерхівки, на трубі, на БС мобільного зв'язку і тому подібне. Знаю хлопців, які на днях ставили антену на даху увечері. Могли врубити собі світло.

Фото/відео виглядає досить темно (знято на слабеньку камеру телефону) але як зазначив вище, знімав о 17.47. Тобто небо ще не було досить темним, щоб не помітити антену. Та й "вогник" був надто високо.

Знімав з двох точок - з кінця мосту (ближче до "Там-Таму"), і перед переходом (в кінці мосту).

Якщо буду там сьогодні вдень, зроблю фото для порівняння.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Венера, а видно було добре того що близь горизонту просто не було хмар напевне. Вона зараз знаходиться на близькій відстані до Землі що робить її ще більш яскравою

post-295-0-79347100-1384161101_thumb.png

post-295-0-48703900-1384161096_thumb.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Венера, а видно було добре того що близь горизонту просто не було хмар напевне. Вона зараз знаходиться на близькій відстані до Землі що робить її ще більш яскравою

post-295-0-79347100-1384161101_thumb.png

post-295-0-48703900-1384161096_thumb.png

Можливо. Але видовище містичне)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна зробити декілька стопкадрів з відео і накласти їх, використовуючи контрольними точками ліхтарі знизу. таким чином можна визначити чи рухався об'єкт (якщо зірка то 100% буде прямолінійне зміщення на невеликій швидкості). варіант вовчика цілком правдоподібний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна зробити декілька стопкадрів з відео і накласти їх, використовуючи контрольними точками ліхтарі знизу. таким чином можна визначити чи рухався об'єкт (якщо зірка то 100% буде прямолінійне зміщення на невеликій швидкості). варіант вовчика цілком правдоподібний.

Я не знаю чи було б її (зірку) видно від відділення "нової пошти", якби вона стояла на місці (там де я її знімав). Бо ми її звідти бачили. Вона була трохи вище ліхтарів, що на мосту.

З.і. Дійти від мосту до "нової пошти" - хвилин п'ять-сім.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні ввечері теж знайшов ДУЖЕ яскраву "зірку" (неозброєним оком). Думав що летить якийсь супутник, але воно не рухалось. Витягнув підзорну трубу, побачив планету і два супутники навколо неї. Не Венера це точно, бо надто високо, тож мабуть це Юпітер.

P.S. На час написання даного повідомлення планета була практично над головою. Досить цікаво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну из планет сейчас только Юпитер и виден, но далеко не над головой :) Над головою, скорее всего, ты видишь Капеллу :)

побачив планету і два супутники навколо неї. Не Венера це точно, бо надто високо.

Не Венера. Однозначно. Но не потому, что слишком высоко, а потому что у Венеры спутники отсутствуют ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

взагалі астрономам-аматорам рекомендую на свій відроїд поставити

SkyMap https://play.google....stardroid&hl=uk

я частенько з її допомогою розглядаю небо.

А любителям МКС і інших ШСЗ включно з Іридіумами ще ці дві:

ISSdetector https://play.google....sdetector&hl=uk

Satellite AR https://play.google....edreality&hl=uk

І усі видимі світлі цятки на небі детектяться на раз-два :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Сьогодні ввечері теж знайшов ДУЖЕ яскраву "зірку" (неозброєним оком). Думав що летить якийсь супутник, але воно не рухалось. Витягнув підзорну трубу, побачив планету і два супутники навколо неї. Не Венера це точно, бо надто високо, тож мабуть це Юпітер.

P.S. На час написання даного повідомлення планета була практично над головою. Досить цікаво.

Тепер точно знаю, що це був Юпітер. Зараз дуже грано видно зорі.

Побачив Юпітер зі своїми супутниками, туманність Андромеди (видно у вигляді продовгуватого пятна у телескоп, а знайшов її неозброєним оком(М31)), М42 та М43. Дивився в підзорну трубу 50мм:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

прикольно

дякую laser за проги для Андроїда, кому інтересно знайшов прикольні додатки які корисні не тільки для астолюбителів але й для установників супутникових антен

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.kenzhekul.tashiev Таблица спутниковых частот

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runar.issdetector&hl=uk ISS Detector

P.S. Діма соррі за оффтоп, але інфа дійсно корисна

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Небо ещё достаточно светлое... И так забавно на нём блестят друг напротив друга тоненький серп Луны и фонарик-Юпитер :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Телескоп Хаббла сделал самую большую фотографию Андромеды (1.5 млрд пикселей)

Screen-Shot-2015-01-06-at-10.37.57-am-671x214.png

Если знать когда и куда смотреть, то галактику Андромеда можно увидеть на небе невооруженным глазом. И это самый отдаленный от нас в Космосе объект (2.5 млн световых лет), который можно увидеть без помощи оптических приборов.

Теперь рассмотреть нашего ближайшего соседа в локальной группе Галактик можно в недоступном ранее разрешении благодаря новой фотографии сделанной телескопом Хаббла. Ее размер, в доступном на сайте Хаббла разрешении, составляет 4.3 ГБ, само разрешение – 69536 x 22230 пикселей, и для ее просмотра понадобилось бы 600 HD-телевизоров.

Изображение можно посмотреть на сайте Хаббла, где есть функция зума.

Джерело

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А не пробовал в течение ночи фотографировать, с интервалом 30-60 минут, чтобы можно было отследить изменение теней от кратеров на терминаторе?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
  • 1 місяць потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...