Перейти до змісту

Наше звёздное небо


Рекомендовані повідомлення

А я сам собі кільце вистругав. Тобто майстри зробили. Схема така: оскільки в мене вже був перехідник із кенонівського байонета на М42, то треба було просто зробити кільце з різьби підокулярника на різьбу М42 - от і сапоп приєднаний. Тільки що ви зробите ним без двигунів на дві осі й гідування? Місяць, Сонце (якщо фільтр є). В мене є двигуни, але на жаль, немає гіда - без нього виходить змаз. А загалом з таким причандаллям вже можна і непогані фото робити, попередньо освоївши техніку накладання кадрів і віднімання шумів, бо одиничний кадр нічого путнього не дасть, хоч на перший час і сильно приємно вразить, як то було зі мною. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 164
  • Створено
  • Остання відповідь

З тією монті , можна тільки місяць зняти . Двигун там тільки на 1 вісь . Можна фотик закріпити на замість телескопа і знімати на об"єктиви до 200 мм , якщо гарно налаштувати полярку --- 2-3 хв можна витягнути .

Про гід забцдьте , його туда не причепити .

Мінімум , що потрібно --- EQ-3 .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а, ну то якщо вона менша, ніж ек3, то тоді так. я хоч і не користувався такими, але також чув, що на слабших за ці, важко говорити про офтографію. в мене якраз ек3. але я ще не пробував серйозно нею зайнятися.

пан микола, а ви фотографували? що виходить?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виходить поки жах :_07:

Зараз нема часу . Тай як купив ЕКУ-6 , стало трохи льньки її витягувати , з ЕКУ-5 було краще . Ноут потрібно придбати , але то після НР , а то з кімнати незручно керувати , потрібно бути поряд . Хочу по діпам постріляти , є Кенон 20Д , тільки засвітка від цегельного заводу заважає . :_03:

А так є Сатурн через фотик Самсунг S500 в 152 мм рефлектор через окуляр , весна 2008 р.

35b6ca431038f3e00f4a64f69267275f.png

або

dad9a5b47b783cea7299f1ac0a909d97.png

Серія фоток затемнення місяця 16.08.2008 через хмари з тим же обладнянням :_07:

По місяцю постріляв також мильницею , є кілька десятків таких роликів оброблених

ff5259c6a9d2a63990a58762e694991a.jpg

c8d8243d3b8a0e0516c11da77ba8392b.png

Потім купив VAC-135 , пробував клеїти панорамки

Наприклад

dd47ffcffdbft.jpg

da5da6c5eb3dt.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене Місяць приблизно так само виходить. а ще маю плівку для Сонця, можна знімати навіть плями!) але то дуже важко. влітку - внаслідок жари все пливе. велика апертура - теж погано. я знайшов для себе, що для Сонця варто брати діаметр 70-80 мм. але щоб фоткати плями, тра великий фокус, що при таких апертурах дає надто малий відносний отвір. от і виходить трикутна дилема. треба експериментувати, особливо зараз, коли холодна пора. Плями в мене так класно, як Місяць, не виходили.

може-то створити тему для власних астрофото?.. впевнений, що трохи людей приєднається! і самим підтягнутися і іншим буде мотив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давай створимо . Нехай модератор відріже останні пости і створить нову тему . :_02:

А по сонцю --- попробуйте діафрагму між розтяжками ньютона , яка влізе . Сам з сонцем не пробував . Тут ролик потрібно знімати и складати в Регістаксі .

dce405f40bbb.jpg

Червоний круг -- власне діафрагма . Поміряв у себе --- в 200 мм можна зробити 80 мм між розтяжками .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а в мене кришка має додатковий десь такий же отвір, як на зображенні. тільки-от чорна вона... суб'єктивно - краще виходить ніби, коли взяти 70 мм рефракторець, ніж пробувати отвори на дзеркалах.

регістакс - це напевно щастя. ви вже пробували ним працювати? бо я ні. але бачив результати з нього - воно свою роботу виконує.

мені найближчим часом мають віддати мій перехідник для байонета. спробую нову серію різних знімків. тоді можна тему створити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А який у вас фокус у рефлектора ?

Регістакс --- нічого складного , головне ролик хороший зняти , є багато мануалів в мережії

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

F=750 mm

D=150 mm

параболічний ньютон

Класика . Сінта ? Ще з 1.25" фокусером ?

Так , тут переглянув свій сетап для фото діпів

Замовив адаптер М42-1.25" і адаптер 1.25 на вебку Логітеч 4000 ---- буде гід через об"єктив на М42

Кинув тут оголошення на купівлю недорогого ноута для керування монті і фотиком

Їдуть з Ебея флешки в фотик ( потрібно перешити сам фотик на новішу прошивку , зі старою глючить дзеркало , стандартна болячка 20Д)

Шнури , БЖ и т.п маю =)

Що ще треба :

Потрібно виготовити площадку на фотик з об"єктивом + гід --- можна буде вчитися знімати з гідом

Потрібно посилити трубу в районі фокусера ( потрібен майстер , що зігне полосу Alybond 4 мм товщини в трубу діаметром 230 мм і шириною 30 см , якщо маєте контакти такого майстра --- підкажіть .

Потрібно замінити діагональне дзеркало на більше ( зараз 50 мм , потрібно 65-70 мм )

Потрібно докупити коректор коми , але то пізніше , поки можна постріляти и по компактних об"єктах -- планетарки , скупчення и т.п

Потрібно виготовити електрофокусер з управлінням від компютера , один зразок спаяв , але ще не вирішив , який ставити двигун на привід фокусера

Поки , ніби , все

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SkyWatcher, ще синенький, зараз вже чорні продають.

А не пробували замість вебки знімати відео дзеркалкою? Останні моделі дзеркальних Сапопів знімають відео. І ноута не треба, якщо є нтковий гід з пультом. Мабуть, краще буде? Я хочу спробувати, вебки навіть не маю.

Серйозна робота намічається у вас :) Зараз така погода ммм, тільки Місяць хай пропаде.

На жаль, контактів майстрів не маю.

Вчора пробував Сонце знімати. Все ж не побачив переваги бічної дірки між розтяжками вторинного дзеркала перед повністю відкритою трубою. Тільки темнішає = треба подовжувати витримку, що для такої ацкої турбулентності погано. Ось одиничний кадр на 150 мм, 1/3200 с. Підняв ісо заради скорочення витримки - а раптом попаду в "дірку". Кадр не дуже радує, але із 22 спроб це найкраща.

до речі, дайте посилання на хороші інструкції для регістаксу - хочу розібратися. бо відстаю від часу...

post-3831-0-37849000-1320746922_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Непогане сонечко . Можно анімацію зробити , якщо зробити серію в тиждень і більше . Це через Астросалар ? Візуальна чи фото ?

А не пробували замість вебки знімати відео дзеркалкою? Останні моделі дзеркальних Сапопів знімають відео.

Мій не знімає , купувати заради відео не хочу , та й вебка дешевша .

І ноута не треба, якщо є нтковий гід з пультом. Мабуть, краще буде?

Без ноута зараз ніяк , 21 століття надворі . Ціна йому 100 доларів , навіть дешевші є . Б.в звичайно .

Постійно дивитися на зірку и кнопки нажимати --- ноги потягнеш :D

На буде ноут заведено ( зараз через стаціонарний працює ) :

Через хаб :

--- шнурок керування монті з шнура на старий телефон( в мене NEQ-6 SynTrek , без самонаведення ( зайві 300 баксів за пульт нічого давати , якщо окремо пульт коштує 180 та й мало хто ним користується , всі через ноут рулять ) , керую з ноута через EQ-MOD і планетарії )

--- ЮСБ в фотик на зчитування файлів і т.п

--- шнурок для довгих експозицій більше 30 секунд ( з шнура на старий телефон )

--- шнур на вебку

геймпад для керування монті --- ним зручніше : запограмував кнопки і керуй

планується один порт на фокусер

Так що мінімум 6 портів треба для комфортного керування .

А якщо в ручну --- пуль фотика , пульт монті , пульт фокусера --- забагато , як на мене .

Я хочу спробувати, вебки навіть не маю.

Спробувати можна , звчайно

Але на ЕКУ-3 , якщо полярка правильно виставлена , можна робити на фокусі 200 мм 2-3 хвилини експозицію без гіда . Який у вас фотик і чи є якісь об"єктиви ?

Я собі купив Юпітер-37а 135\3,5 , Зеснар 200/4 (його планую на гід ) , Такумар 55\2,2 .

Якщо задумаєте брати вебку -- свисніть , там будь-яка не підійде .

Серйозна робота намічається у вас :) Зараз така погода ммм, тільки Місяць хай пропаде.

Як тільки приходить нова залізяка або скло --- погода пропадає . Перевірено :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сонце через астросолар, але яка вона вже забув. бо давно купувалася. нормально нею оком дивитися і фоткати з такими витримками.

в мене сапоп 350д, але в мого друга є сапоп якийсь-там, що відео дає. недавно купив. шуми там просто пісня - мінімальні. завтра візьму в нього і спробую зняти.

об'єктиви в мене є. це юпітер 200/4, кенонівський 70-300 іс усм, є два японські: 35 мм і 50 мм, російський зенітар 50/2. Ну і кітовий :). А друзяка на днях придбає собі кенонівський 50/1,8 і ще якийсь японський 135/2,8. Крім того, в мене є ЗРТ-457. Це така труба з подвійним окуляром, рефрактор 70 мм. Фокус там десь 420 мм приблизно. Є чим гратися.

Оце, звичайно тонко підмічено - "якщо полярка правильно виставлена". ;)

У мене просто нема ноута і вебки, а найголовніше - зараз грошей абсолютно нема. Я буду пробувати щось зі своїми фокусами і відеодзеркалкою працювать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну , 350Д --- це культовий астрофотик , вистачає на всі 100%

Оце, звичайно тонко підмічено - "якщо полярка правильно виставлена".

З балкона спостерігаєте ? Полярної не видно ? Досить загнати Полярну в отвір для шукача полюса , спробуйте спочатку широке поле на 35 чи 50 мм

До речі , Юпітер-21 у вас з літерою М чи А ?

Я буду пробувати щось зі своїми фокусами і відеодзеркалкою працювать.

Обладнання більш , ніж достатньо для початку ї

У мене просто нема ноута і вебки, а найголовніше - зараз грошей абсолютно нема.

Ну , Абрамовичів тут нема :P , так що все попереду . Я , щоб купити ЕКУ-6 , розподав колекцію окулярів і фільтрів , яку збирав декілька років . :_11: Задишив тільки Віксен плессл 9 мм і ЛБ Селестрон Ультима 2х , щоб на Місяць дивитися . :_37:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Здається, Юпітер з М. Але не точно, бо він зараз в друга лежить. Я з того часу, як купив кенонівський 70-300 іс усм, то юпітер закинув, хоча він дуже класно підходить для художньої фотографії.

З балкона фотографій практично не роблю. Краще спостерігати з землі, я робив то на дачі, далеко від міста і з відкритим горизонтом. Ось там і на полярну добре можна настроїтися. Я не вперше робюитиму нічні фото. Широке поле має свою красу, я робив класні одиничні кадри ще на плівку Чумацького шляху з кількома хвилинами витримки. Двигун працював, спец окуляра-гіда не було, та якось через у звичайному тримав. Саме через широкість тієї точності мені вистачило. Але зараз хочеться поскладати кадри глибшого космосу. Робив кенонівським одиничні кадри туманностей, на перші рази навіть непогано виходило, але на жаль, десь втратив ті файли з компа...

Погода зранку не радує! А я вже націлився був на Сонце...

Ну , 350Д --- це культовий астрофотик , вистачає на всі 100%

з цим фотиком астрономи дипломні захищають! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Точність ведення для цифри має бути набагато більше , ніж для плівки . Піксель в цифровика в декілька разів менший за зерно на плівці ..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пан Маколкін видав черговий Місяць , в кольорі

Удивительной гадостности погода выдалась в наших краях этой осенью! С большим трудом удалось прервать вынужденную паузу в 5 месяцев...

И тем приятнее представить на суд коллег новую работу.

5 ноября 2011г.

ТАЛ-250К.

Цветное изображение получено в технике LRGB, в качестве L-канала использована мозаика, получнная камерой DMK31 с фильтром Astronomik IR Pro 742nm, в качестве RGB использована мозаика снятая на Canon 350D двумя сериями.

Сложение в Регистакс 6, для ч.б. - 300 кадров из 2000 в каждой из 22 авишек, потом деконволюция и слейка панорамы, для цвета - 50 из 100 кадров в каждой серии, потом увеличение цветонасыщенности в фотошопе и там же совмещение с L-каналом.

http://www.makolkin.ru/Gallery/111105/Moon_color_111105_dvmak.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а сделайте познавательный астровечер для борды, там где можно доехать еще маршруткой и где не так много засветки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а сделайте познавательный астровечер для борды, там где можно доехать еще маршруткой и где не так много засветки...

Можна , але є декілька ньюансів в моєму випадку .

1. Я не місцевий і знімаю житло , тому в мене не зібратись .

2. Для мого монстра потрібно 220в для живлення ( а також для ноута , якого я купив без батареї і який потрібен для керування :P )

3. Потрібна машина , щоб перевезти , а я машину можу взяти не завжди

4. Зараз я продав діагональне зеркало від свого телескопа і активно шукаю інше , більше . Розраховую знайти за кілька тижнів , але як буде --- не знаю .

5. Для купівлі монтіровки я продав майже всі окуляри , які в мене були .

З цього виходить :

Я не против тусовки , якщо хтось мне забере і привезе назад ( район 1 цегельного ) з моїм барахлом і там буде 220в мережа .

Готовий надати :

Монті

http://www.astromagazin.net/product_info.php?products_id=184

окуляр

http://www.astromagazin.net/product_info.php?products_id=550

високоякісну ЛБ

http://www.astromagazin.net/product_info.php?products_id=124

та скоп , приблизно такий , як знайду нове дзеркало

http://www.astromagazin.net/product_info.php?products_id=842

В принципі , якщо дивитися тільки Місяць і планети --- мережі 220в не треба , вистачить акумулятора 12в і стандартного пульта монті

З моїм окуляром телескоп дасть збільшення 111х і 222х з ЛБ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ясно, ну автомобиля у меня нету, так что со своей стороны могу только предложить компанию и чем-то согреться =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можна було б це все робити в нас на ділянці в СТрумівці. Є 220! - тому для зацікавлених можна організувати і фото. Відносно відкрите небо (по горизонту дерева). Можна буде взяти додатково і мій телескоп, сякі-такі окуляри. Нема як те перевезти...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...