Перейти до змісту

Трансформатор vs 220V


Рекомендовані повідомлення

Вопросик к знатокам:

Существует освещение, которое регулируется резисторным выключателем.К нему подключен трансформатор 220V 60W, который обеспечивает работоспособность трём лампам 12V 20W.

Все работает и радует мой взгяд, но вот при изменении подачи напряжения на всю сеть, естественно и на трансформатор.

Лампочки на 220 V и лампочки на 12 V, приятно меняют свой накал, а трансформатор начинает "нервничать" и злясь гудеть в мою сторону.

Можно ли сие пофиксить? В голову пришла мысль взять трасформатор побольше. Но поможет ли.

Заранее спасибки за ответ!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Тут тобі поможе стабілізатор а не "більший" трансформатор

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вопросик к знатокам:

Существует освещение, которое регулируется резисторным выключателем.К нему подключен трансформатор 220V 60W, который обеспечивает работоспособность трём лампам 12V 20W.

Все работает и радует мой взгяд, но вот при изменении подачи напряжения на всю сеть, естественно и на трансформатор.

Лампочки на 220 V и лампочки на 12 V, приятно меняют свой накал, а трансформатор начинает "нервничать" и злясь гудеть в мою сторону.

Можно ли сие пофиксить? В голову пришла мысль взять трасформатор побольше. Но поможет ли.

Заранее спасибки за ответ!

Я бы так не делал, из-за понижения напряжения, растёт ток через обмотку трансформатора, а ток зависит от диаметра проволки и параметров трансформатора, трансформатор начинает плохо себя чувствовать, происходит перегрев провода обмотки и т.д.

Мощный трансформатор имеет как раз больший диаметр провода обмотки, соответственно может дать бОльший ток, но хватит ли его... Или поменяй лампы на 220вольт и выкинь трансформатор.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут тобі поможе стабілізатор а не "більший" трансформатор

Серёг, относительно стабилизатора мысль проскакивала, но напряжно мне его на шкаф купе запихивать.

Можно ли сие пофиксить? В голову пришла мысль взять трасформатор побольше. Но поможет ли.

Заранее спасибки за ответ!

Я бы так не делал, из-за понижения напряжения, растёт ток через обмотку трансформатора, а ток зависит от диаметра проволки и параметров трансформатора, трансформатор начинает плохо себя чувствовать, происходит перегрев провода обмотки и т.д.

Мощный трансформатор имеет как раз больший диаметр провода обмотки, соответственно может дать бОльший ток, но хватит ли его... Или поменяй лампы на 220вольт и выкинь трансформатор.

Сиба за совет, попробую втулить туда что-нить поболе

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:):ok::) Мені подобаєтся коли люди самі собі створюють проблеми і потом героїчно їх преодолівають ))))))))) Найпростіше рішення вимикач типу вкл/викл ))))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Ні маньяк, ти неправий.

Просто дядькові ФФ не треба було економити :)

20 грн всетаки, недасть ніяких гарантій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я купив восени вимикач, котрий:

1. Включається/виключається натисненням однієї клавіші або (!!!) з будь-якого пульта ДУ (навести на вимикач, нажати будь-яку клавішу і потримати 4 сек)

2. Регулює рівень освітлення не "крутілкою" резистора, а довгим утриманням клавіші. Подвійне натискання клавіші відразу включає максимальну яскравість.

3. Має "коридорний" режим -- плавно виключається через 20 сек. після ввімкнення

4. Має режим "спати" -- яскравість світла плавно зменшується від вибраного рівня до нуля (до повного викл.) на протязі 5 хвилин

5. Має режим "а я вдома!" -- включає/виключає світло через випадково вибрані проміжки часу. Тіпа щоб злодії думали що хтось є вдома, хоча насправді ви в Оболоні з друзями пиво п'єте :)

6. НЕ ГУДЕ, так як все зроблено без трансформатора

7. Всі ці режими під час роботи позначаються іншим миганням світлового індикатора, який грає роль підсвітки при вимкненому світлі.

Все це чудо вітчизняного електронопрому запихнуто в симпатичний корпус від вимикача MAKEL і продавалось на варшавці (там де продають супутникові антени/тюнера та радіодеталі між кліткою і приміщенням базару) здається за 50 грн.

Є всього два недоліки.

По-перше -- досить незручний в керуванні :) Мої батьки так і не звикли ним нормально користуватись, постійно бурчать щоб зняв.

По-друге, звісно, не дружить з лампами денного світла і з "економічними" лампами, про що чесно написано в інструкції (цей мінус стосується всіх вимикачів, які мають регулювання яскравості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні маньяк, ти неправий.

Просто дядькові ФФ не треба було економити :)

20 грн всетаки, недасть ніяких гарантій.

Ви не зрозуміли! гуде сам транс, а не резисторний вимикач.

А гуде через нехватку йому напруги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ИМХО дядя Федор, проблема с "гудежом" нерешаема.

1. стабилизатор будет выравнивать(повышать) напряжение на входе транса, чем сведет на ноль само присуццтвие такого выключателя(плавно понижающего вольтаж).

2. лампы галогенки на 220В - убийство! горят - шо спички!

так что...

ЗЫ особенно классно Plum'овский выключатель в режиме

"спати" -- яскравість світла плавно зменшується від вибраного рівня до нуля (до повного викл.) на протязі 5 хвилин

при этом трансформатор плавно начинает гудеть...:))))))))))))) классный отход ко сну!)))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ИМХО дядя Федор, проблема с "гудежом" нерешаема.

1. стабилизатор будет выравнивать(повышать) напряжение на входе транса, чем сведет на ноль само присуццтвие такого выключателя(плавно понижающего вольтаж).

Шось я не в'їхав. На вході транса 220В. Якщо їх застабілізувати, то чим це погано ?

Проблема на виході транса, як я розумію. Скоріше за все при зменшення напруги весь струм переводиться на регулюючий резистор вимикача. Можливо його опір замалий, або він несправний, і транс занадно грузиться (малий опір - великий струм), тому транс і гуде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
Шось я не в'їхав. На вході транса 220В. Якщо їх застабілізувати, то чим це погано ?

Проблема на виході транса, як я розумію. Скоріше за все при зменшення напруги весь струм переводиться на регулюючий резистор вимикача. Можливо його опір замалий, або він несправний, і транс занадно грузиться (малий опір - великий струм), тому транс і гуде.

Я теж стормозив, регулятор в нього стоїть до первинної обмотки трансформатора.

і коли регулятором зменшує напругу на цій обмотці, транс починає гудіти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шось я не в'їхав. На вході транса 220В. Якщо їх застабілізувати, то чим це погано ?

у чому суть стабілізатора? коли напруга падає до 210В він старається підтримати її на 220В. Так?

То шо ж він буде робити, коли ФФ свідомо на його вході буде робить 210-200-190-180 і т.п. ? :ok:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шось я не в'їхав. На вході транса 220В. Якщо їх застабілізувати, то чим це погано ?

у чому суть стабілізатора? коли напруга падає до 210В він старається підтримати її на 220В. Так?

То шо ж він буде робити, коли ФФ свідомо на його вході буде робить 210-200-190-180 і т.п. ? :D

Якщо регулятор стоїть на первинній обмотці, то так. Я думав, шо той регулятор на вторинній.

І то, якшо вліпити стабілізатор до регулятора (між ним і мережею 220В), то буде працювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
Шось я не в'їхав. На вході транса 220В. Якщо їх застабілізувати, то чим це погано ?

у чому суть стабілізатора? коли напруга падає до 210В він старається підтримати її на 220В. Так?

То шо ж він буде робити, коли ФФ свідомо на його вході буде робить 210-200-190-180 і т.п. ? :sm128:

Якщо регулятор стоїть на первинній обмотці, то так. Я думав, шо той регулятор на вторинній.

І то, якшо вліпити стабілізатор до регулятора (між ним і мережею 220В), то буде працювати.

Гуде трансформатор не від того. Я б ставив регулятор на вторинній обмотці і в крайньому положенні регулятора потрібно щоб був вимикач яким і вимикати подачу напруги на первинну обмотку. Так буде правильно. Тому що проста і тупа схема того трансформатора не розрахована на динамічну зміну напруги і розраховується виходячи з подаваємої напруги, магнітопровода и того що треба отримати на вторинній обмотці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо регулятор стоїть на первинній обмотці, то так. Я думав, шо той регулятор на вторинній.

І то, якшо вліпити стабілізатор до регулятора (між ним і мережею 220В), то буде працювати.

Гуде трансформатор не від того. Я б ставив регулятор на вторинній обмотці і в крайньому положенні регулятора потрібно щоб був вимикач яким і вимикати подачу напруги на первинну обмотку. Так буде правильно. Тому що проста і тупа схема того трансформатора не розрахована на динамічну зміну напруги і розраховується виходячи з подаваємої напруги, магнітопровода и того що треба отримати на вторинній обмотці.

ух... ;)

Це мені можна було б простіше зробити і регулюванням самих 12 V. на виході з транса. Але не маю фізичної можливості.

Власне цікаво, при заміні трансформатора на 500 ват, глюк з гудінням залишиться чи ні ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це мені можна було б простіше зробити і регулюванням самих 12 V. на виході з транса. Але не маю фізичної можливості.

Власне цікаво, при заміні трансформатора на 500 ват, глюк з гудінням залишиться чи ні ?

2Fedor

лампа вийде не переносна а перевізна на спеціальній тележці.

якщо хто бачив старі лампові кольорові советські телевізори ,то там силовий трасфарматор має потужність близько 300 ват, ;)

щоб убрати гудіня трансформатора ,є старий радіолюбительский способ.

береться лак ,можна мебельний ,нагріваєм ,і в тару з лаком кладем трасформатар, в підігрітому лаку

трансформатор має полежати з годину ,потім транс просушуємо і маємо тихий трансформатор.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щоб убрати гудіня трансформатора ,є старий радіолюбительский способ.

береться лак ,можна мебельний ,нагріваєм ,і в тару з лаком кладем трасформатар, в підігрітому лаку

трансформатор має полежати з годину ,потім транс просушуємо і маємо тихий трансформатор.

Це правильно, якщо гуде неякісний сердечник або обмотка.

Але перенавантажений транс буде гудіти навіть якщо зроблений він якісно.

Хоча я те ж схиляюсь до першого. Перенавантаження там малоймовірно, особливо якщо регулятор на первинній.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...