Перейти до змісту

CRPG


sku

Рекомендовані повідомлення

Всім шанувальникам жанру RPG прошу відмітитись тут!

Від себе - опишу кілька ігр, котрі грав і котрі вважаю кращими з класики жанру.

Fallout 1-2. "War... war never changes..."

Старенькі гри 1997/1998 року, що оповідають про події після ядерної війни, стали просто-таки культовими в широкому колі шанувальників, зруйнувавши міф про те, що RPG - це фентезі. Чудова на той час графіка (і навіть на тепер цілком непогано), цілковита свобода дій (отримав майнквест - і крутись як знаєш, ніяких сюжетних "рельсів"), а найголовніше - неповторна, вражаюча радіоактивна атмосфера Пустоші, підсилена звуковим амбієнтом... Наш герой - "людина нізвідки" - досліджує нові території, спілкується з персонажами, воює з чудовиськами і ворогами, і, врешті-решт, рятує світ. До речі ігри можна пройти нікого не вбивши - розвиваючи шпигунські чи дипломатичні навики.

Planescape: Torment. "What can change the nature of man?"

Ця гра на Infinity Engine настільки ж не схожа на на своїх "сестер про движку", наскільки незвичний на "класичне" фентезі світ в ній описується. Сеттінг Planescape об'єднує світи AD&D в дивовижний калейдоскоп з власною, досить незвичною атмосферою. Гра дуже дивна і на перший, і на другий погляд. Головний герой - безіменний і безсмертний, котрий не пам'ятає свого минулого, і в процесі гри повертає собі пам'ять, розплутуючи таємницю свого минулого. В грі настільки багато складних діалогів, що її можна назвати інтерактивним романом. Сюжет розпочинається з того, що герой прокидається в морзі, котрий обслуговують зомбі, і в напарники до нього нав'язується літаючий череп Морте, а на спині - татуювання з вказівками до дії. Сигіл, місто дверей, котрим править Леді-Біль, світ Хаосу, Лабіринти, місто Карст, що провалилось в Гадес, колона черепів в самому Пеклі, світ негативної енергії - це все відвідає головний герой в пошуках самого себе, спілкуючись з демонами, небожителями і ще безліччю найдивовижніших істот, а також з своїми попередніми інкарнаціями і власною смертністю... Сюжетна лінія, хоча й досить лінійна, дуже сильна, і окрім того є в наявності величезна кількість побічних квестів, котрі здатні змінити світогляд героя.

Arcanum: the Steamworks and Magic Obscure.

Гра від тих же товаришів котрі виготовили Fallout, в трохи незвичному стилі паропанку - паровози, дирижаблі, літаки-етажерки, електричні ліхтарі на вулицях, телеграф, магазинні гвинтівки і револьвери - милий серцю світ для шанувальника Герберта Уеллса і Жюля Верна. Однак в світі Arcanum є ще й магія, і типові фентезійні раси як хоббіти, гноми і т.п. Магія протистоїть техніці, і це вирішувати гравцю - по якій лінії розвивати персонажа. Магом грати простіше, однак техніком - значно цікавіше. В грі - величезний простір для дослідження, багато персонажів (наприклад монополіст Гіл Бейтс... нікого не нагадує? :) ), широкий вибір напрямків розвитку персонажа, можливість виконувати квести різними способами, неповторна атмосфера кінця 19 століття.

далі буде...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 77
  • Створено
  • Остання відповідь

Мені більш до вподоби ігри в стилі Action/RPG. Кращими вважаю:

Star Wars: Knights of the Old Republic - за небувалу атмосферність

Sacred (Князь Тьмы) - за величезний пропрацьований світ і хохми на могилах аля Fallout (але могил тут значно більше)

Gothic - Gothic 2 - за чудову атмосферність, живий світ, класний сюжет.

Да і ще багато. Описувати ці ігри нідля чого адже вони вишли в світ не так давно і всі поціновувачі щанру вже встигли з ними ознайомитись і ще не забули що це таке.

А Arcanum для мене став зачарованою грою. Я його починав проходити разів з 10 (кожен раз грав по годин 10 не меньше) але постійно щось заважало. То глючна версія яка постійно вилітає то ще щось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Sacred (Князь Тьмы) - за величезний пропрацьований світ і хохми на могилах аля Fallout (але могил тут значно більше)

Ха! Писати хохми на погилах - це хобі девелоперів. Таке є і в Арканумі, і в Baldurs Gate, і ще мабуть багато де.

Да і ще багато. Описувати ці ігри нідля чого адже вони вишли в світ не так давно і всі поціновувачі щанру вже встигли з ними ознайомитись і ще не забули що це таке.

Та я просто намагаюсь підняти тему, та й заодно зацікавити тих хто ще не грав. Класика, так би мовити, для гравців нового покоління.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Продовжимо.

Baldur's Gate 1-2

"Класична" фентезі, чудова ілюстрація до описаного в численних книжках світу Forgotten Realms - реалізована ігрова механіка AD&D2 на Infinity Engine. Надзвичайно гарна тайлова графіка, стильна середньовічна музика, велика кількість локацій, безліч монстрів, заклинань і зброї, динамічний сюжет. Головний герой намагається розкрити таємницю свого походження, і в процесі, звичайно ж, стати неймовірно крутим і покарати Зло!

Оце і всі, напевне, RPG класичного стилю (не суміжні з іншими жанрами), що я грав, варті того щоб ними захоплюватись. Якщо хтось знає ще кандидатів, прошу доповнити список!

silia назвав: Star Wars: Knights of the Old Respublic. Далі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, зараз, кажуть, достойна річ вийшла, називається Fable: the Last Chapter. Хтось уже щупав? Можна вживати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В клубі "Нео" вже є ця гра - ось там і запитай. Я збоку дивився - ніби достойна уваги. Інсталяшку маю теж завдяки цьому клубу. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В клубі "Нео" вже є ця гра - ось там і запитай. Я збоку дивився - ніби достойна уваги. Інсталяшку маю теж завдяки цьому клубу. :)

Викласти ISO-шку можеш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

достойна річ вийшла, називається Fable: the Last Chapter. Хтось уже щупав?

Да брат пройшов. Затянула по самі вуха. Але прощупується трошки лінійність, ну і трошки швидко проходиться.

А взагалі пристойна річ...

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Безумовно Gothic. Цю гру зможе перевершити хіба що Gothic III.

А ще відмітив би КР2 (Космічні рейнджери 2). Гра з 2D графікою (не рахуючі планетарні бої) реально мене захопила. Гра , яка поєднує у собі RPG/Quest/Strategy. Хтось грав?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 рази пройшов. 4 вінда полетіла і я вже не востоновлював. Дуже толково зроблена.. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я то раз, бо мене на більше в багатьох іграх не вистачає - проходити ще раз чомусь стає не цікаво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось ніхтоне згадав про Корсари. Це теж бомба. Граєш і хочется вернутись в часі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я грав перші КР - вищий бал! А другі, на мою думку, надто якісь... другорядні, чи що? Нічого нового там немає окрім планетарних боїв, а з мене ніякий стратег :) Та й текстові квести в КР2 якісь... нагадують задачки з підручника арифметики, чи що? В КР1 значно прикольніші були.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, продовжим тему :) Зараз перечислю кілька достойних ігр з змішаних з РПГ жанрів

Deus Ex (Action-RPG). Класичний кіберпанк. "Небо над портом нагадувало екран ненастроєного телевізора..."

Надзвичайно атмосферний світ близького майбутнього в стилі техно-нуару на движку Unreal. Терористи, епідемія, всесвітній заговор, наноімплантанти, кіборги, штучний інтелект з власними планами - у всій цій карколомній суміші треба розібратись головному герою Джей Сі Дентону - агенту-кіборгу, співробітнику контр-терористичної організації UNATCO. Однак, він дізнається, що в його керівництва зовсім не такі благородні наміри - а не більш і не менш аніж світове панування. І саме його дії визначать майбутнє цивілізації.

Не можу втриматись від цитати: "Аквінас говорив про міфічне Місто-На-Схилі. Воно вже є, і ми будем у ньому царями. Ні, більше ніж царями - богами!"

Anachronox (J-RPG)

Візьмем т.зв. "японську RPG" - JRPG - викинем звідти весь пафос і "рожеві соплі", добавим гору гумору, місцями досить-таки чорного, оригінальний технологічний світ і масу прикольних персонажів - і отримаєм Anachronox! Це штучна планета, світ-артефакт Предтеч з рухомою поверхнею, зеселений людьми і численними негуманоїдами. Планетою править мафіозі, і в головного героя - приватного детектива - проблеми - він винен воротилі БАГАТО грошей. Власне гра починається з того що герой отримує по морді і його ставлять на "лічильник". Хочеш не хочеш - відривай задницю від дивану і вирушуй заробляти! Ну і Галактику врятуєм заодно, як же без того? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

По можливості буду постити новини "в топік":

Трейлер до пост-апокаліптичної гри від Troika Games

тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Панове анімешники!

Часом у вас не найдеться гама з серії Final Fantasy або Septerra Core?

На рахунок FF одразу скажу що підійде будь-яка з більш-менш останніх "серій" поскільки не бачив ні одної.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По можливості буду постити новини "в топік":

Трейлер до пост-апокаліптичної гри від Troika Games

тут

Тройку вже з місяців 6 як розігнали. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Fallout 2 - rulezzz foreva!! пару раз пройшов. культова ігруха. раджу.шкода, що не бачив першої частини, досі шукаю.

ше дуже сподобалась Космічні Рейнджери, особливо квести.;)

із серії Action/RPG - Blade Of Darkness (трохи файтинг та квест) - пройшов енну кількість разів, досі шпілю, коли вже зовсім хрєново.;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Fallout 2 - rulezzz foreva!! пару раз пройшов. культова ігруха. раджу.шкода, що не бачив першої частини, досі шукаю.

http://game.lutsk.ua/game/Возрождение/ - тут обидва Фолаути

із серії  Action/RPG - Blade Of Darkness (трохи файтинг та квест) - пройшов енну кількість разів, досі шпілю, коли вже зовсім хрєново.;)

Викласти можеш? Мене теж ця тема зацікавила! ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Залю.

Одразу після НФС і Фабла.

ЗІ Дайте мені право дозакачки ато по 2 - 3 рази запускаю закачку тих самих ігор (Нфс залив 3 образа робочих і 3 по половині ;) решту ніяк долити неможу)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2sku (нарахунок F i F2)

ага, я там вже давно набачив, кожен раз як гляну, аж шось робиться мені, але в мене діалап неширокий і казенний, сильно не розкачаєшся. Веду пошук "на руках".

нарахунок BOD - робили якісь іспанці, в тітлах мелькає Codemasters.

Якщо чесно гра справляє враження трохи недоробленої та сирої (та і стара вже, років 2-3 їй), АЛЕ є модні на ті часи штуки - тіні в реальному часі, можна багато чого брати та кидатися ним у ворогів (стільцями наприклад :glare:, або відрубаними перед тим кінцівками ), причому предмети майже реалістично відскакують від стін та котяться.

Спочатку дуже важко навчитися нормально шпілити (схоже на бійку п'яних), але з часом тільки бошки летять на всі боки.

Така сама трабла - залить проблематично.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2sku (нарахунок F i F2)

ага, я там вже давно набачив, кожен раз як гляну, аж шось робиться мені, але в мене діалап неширокий і казенний, сильно не розкачаєшся. Веду пошук "на руках".

F i F2 понимать как Fallout 1-2 ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...