Перейти до змісту

КС СКАСУВАВ ПОЛІТРЕФОРМУ 2004 РОКУ


Smith

Рекомендовані повідомлення

КС СКАСУВАВ ПОЛІТРЕФОРМУ 2004 РОКУ

Конституційний суд скасував політреформу 2004 року і повернув у дію Конституцію 1996 року. Рішення оголосив голова КС Анатолій Головін.

Рішення КС складається з чотирьох пунктів:

1. Визнати таким, що не відповідає Конституції (є неконституційним) закон України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222-IV" у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття.

2. Закон України "Про внесення змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року № 2222-IV" втрачає чинність з дня ухвалення КС цього рішення.

3. Згідно з частиною 2 ст. 70 закону України "Про КС" покласти на органи державної влади обов'язок щодо невідкладного виконання цього рішення стосовно приведення нормативно-правових актів у відповідність до Конституції України від 28 червня 1996 року в редакції, що існувала до внесення до неї змін Законом України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року №2222-4".

4. Рішення Конституційного суду є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.

Рішення підписали судді: Баулін, Бринцев, Вдовіченко, Виконкуров, Головін, Гултай, Запорожець, Кампо, Колос, Лилак, Маркуш, Овчаренко, Сергійчук, Стецюк, Стрижак, Ткачук, Шаптала Шишкин.

До рішення додаються окремі думки суддів КС. За джерелами УП, окрему думку висловив суддя Шишкін.

Таким чином форма правління в Україні перетворюється з парламентсько-президентської на президентсько-парламентську.

Як відомо, 8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Конституції України" №2222-IV", який передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління.

14 липня поточного року до КС надійшло подання 252 народних депутатів про конституційність цього закону.

УП

Ось так. Укріплюємо вертикаль влади, мля...:angry:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 50
  • Створено
  • Остання відповідь

Це ще питання чи це погано чи добре... Боярє (рада) все рівно продадутся північному сусідові, а царьку може стрельнути щось в голову і він не захоче ділитись владою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Ми скоро ввійдемо в книгу рекордів, як держава з найбільшими правовими абсурдами. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це ще питання чи це погано чи добре... Боярє (рада) все рівно продадутся північному сусідові, а царьку може стрельнути щось в голову і він не захоче ділитись владою.

Тут, max, питання в іншому. Яка тепер політика буде проводитися всередині країни. Те що новий Президент хоче товаришувати з РФ (і в більшості випадків - не на користь економічних інтересів України) - це не новина. Бо від нього не можна очікувати щось передбачуваного. Тому що послідовний... Царя формує оточення. А це оточення більш нагле та жадібне, ніж при Кучмі та Ющенкові.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чесно кажучи з того що стали парламентсько-президентською, покращень я чогось не замітив :glare:

Шо тоді в карман гребли,що зараз, суті це не поміняло....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ми скоро ввійдемо в книгу рекордів, як держава з найбільшими правовими абсурдами.

Я з тобою погоджуюсь, laska. Бо по логіці отримуємо наступне - нинішній Президент був обраний і наділений повноваженнями по КУ з поправкою №2222. Одразу постає питання по легітимності сьогоднішнього Президента. Звичайно, можна навести контраргументи щодо цього ствердження. Але... Тут питання знаходиться більше в політичній площині, аніж в юридичній. Хоча, якщо більш детально підійти до цього (юридичного) питання, то можна і це довести.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Опозиція усе, що можна просрала програла - на всіх фронтах. А те що зараз ЮВТ буде кричати: Макіївський маріонетка почав ГКЧП, то все свинячий голос.

Одним словом, як казав професор (до речі, справжній професор) Преображенський: Поэтому я прекращаю деятельность, закрываю квартиру и уезжаю в Сочи. ©

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Опозиція усе, що можна просрала програла - на всіх фронтах.

я б висловився трохи інакше:

Донецька братва поімела і ЮВТ і решту опозиції у всіх можливих позах і у всі місця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вітаю панове, от тепер почнеться справжній деребан і думаю ВФЯ навіть не буде знати які справи будуть вирішуватись від його імені :friday: хоча простим громадянам це не дуже загрожує так як той хто не мав власності не дуже і відчує це головне щоб не було гірше. Доречі про свободу слова, зібрань і тд можна тепер забути.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тимошенко якраз була противником політреформи в 2004-му.

Знову ж таки погоджуюсь. Я мав на увазі, що опозиція ніяким чином не чинить політичного опору владі, а тільки балаканина.

І ще одна цікава річ: як швидко влада набере реальних 300 голосів для зміни Конституції та ін. законів України? Бо ж "тушки" вже не діють, да іне потрібні вони за новим/старими змінами до Конституції. Ось тепер ми і побачимо - хто з депутатів до кінця приверженець своїх ідей та фракцій. Щось в мене складається враження, що дуже побідніють до "непрілічія" фракції НУНС та БЮТ, як, в принципі, і інші.

І ще. Як зараз себе поведуть комуністи? Виходить так, що вони зараз стають непотрібними ПР.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну от чого все розглядаєсо з контекстом "ми всє умрьом!".

По переше. Ця реформа 2004 - це дібільна параноя розовенького дяді Санича. Був такий пам'ятаеєте? 7% відсотків на виборах, якщо не помиляюсь.

По друге. Читати всім абажатєлям тюльки!! Баба з косою рік назад втіхаря хотіла провести реформу, де вся вертикаль влади переходила прем'єру, а його в свою чергу назначав би парламент. Це не слухи. Такі переговори реально велись з ПР. Ви можете уявити, що б тоді було з так званою "демократією"?

По третє. Для того шоб навести порядок і поставити на місце розшатаних за часів апельсинових царьочків усюди, починаючи з районного рівня і далі, потрібна жорстка вертикаль. Шоб воно дупою не крутило, маєш "бока" значить будеш відповідати.

По четверте. Свобода слова буде. І от враховуючи це, тепер кожен буде труситись за своє крісло. Бо ПР правінівшиєся і осуджені привселюдно не потрібні - портять імідж.

Правову оцінку і аналіз наслідків зробимо пізніше.

Моя думка - жорстка рука зараз потрібна, занадто сильно всі розхитались і відчули безнаказанність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо і жорстка рука, то підтверджена правовим полем, а не правовим невіглаством на державному рівні.

Одні в 2004 пакетом важливу реформу проводять, інші через 6 років судом відміняють.

Завтра виявиться, що Хрущов незаконно Крим відкроїв і т.д. Маразм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну от чого все розглядаєсо з контекстом "ми всє умрьом!".

По переше. Ця реформа 2004 - це дібільна параноя розовенького дяді Санича. Був такий пам'ятаеєте? 7% відсотків на виборах, якщо не помиляюсь.

По друге. Читати всім абажатєлям тюльки!! Баба з косою рік назад втіхаря хотіла провести реформу, де вся вертикаль влади переходила прем'єру, а його в свою чергу назначав би парламент. Це не слухи. Такі переговори реально велись з ПР. Ви можете уявити, що б тоді було з так званою "демократією"?

По третє. Для того шоб навести порядок і поставити на місце розшатаних за часів апельсинових царьочків усюди, починаючи з районного рівня і далі, потрібна жорстка вертикаль. Шоб воно дупою не крутило, маєш "бока" значить будеш відповідати.

По четверте. Свобода слова буде. І от враховуючи це, тепер кожен буде труситись за своє крісло. Бо ПР правінівшиєся і осуджені привселюдно не потрібні - портять імідж.

Правову оцінку і аналіз наслідків зробимо пізніше.

Моя думка - жорстка рука зараз потрібна, занадто сильно всі розхитались і відчули безнаказанність.

Про що ти говориш, Zeuss? Яка свобода слова? Погугли і побачиш який утиск іде журналістів зараз.

Що ви з тією "сильно рукою" носитесь як з якоюсь панацеєю? Хто "сильна рука" - проФФесор, Льовочкін і Ко, Клоюєв, Фірташ, Ахметов? Хто? Влада, яка переписує закони під себе (маю на увазі новий закон про місцеві вибори зі змінами) або проект Податкового кодексу, де є преференції великому бізнесу і тиск на малий бізнес, який у 2004 р. підтримав ЮВА, а ПР цього забути не може і мщу, і мстя моя страшна"? Яка демократія з "сильною рукою"? Російський варіант? Так там хоча б є нафтодолари. А в нас що, окрім дефіциту бюджету і хронічної невиплати зарплати?

Пишучи про опозицію - я не тільки ЮВТ мав на увазі, а й інших.

ПР діє по принципу Франко: Для друзів - все, для ворогів - закон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Как ви мнє дорагі..

Крик душі прям.

Ну я спробую, попорядку.

Так я ношусь з поняттям "сильна рука" як дурень з писаною трубою. Це не самоіронія. Якщо хочеш розкажу чого, але довго писати. Секретарку-стєнографістку поки не завів. Всі прізвища які ти описав фтопку. Тільки дві невеличких поправки. Фірташ це вершина айсбергу, де знизу потужна група людей, ну так вийшло шо він засвітився, Ринат Леонідович досить потужний дядько з досить прагматичними погладами. Мені, наприклад, імпонує Колесніков. Тапками не кидай, бо те що читаєш в медіа це трішки не те. І як ви не можете зрозуміти, що прізвища це просто фігурки. За ними стоїть група людей, може приклад буде не вдалий, так як політбюро.

Утиск журналістів в більшості заказний, це єдине чим можна штиркати народ. Чи ти думаєш шо то так невдало душать, що вся інформація гуляє в інформаційному просторі?

Полатковий кодекс ще не прийнятий. Якщо треба я зроблю розгорнутий аналіз. Не "поблатувати", а реально порівняльну табличку з коментарями "до і після", от тоді і поговоримо.

Опозицію коментувати не буду, пробач, про нездар не варто навіть говорити.

Принцип Франко. ПР реально усвідомлює що сценарію РФ не буде. Тобто рано чи пізно ті закони будуть і проти них. Це не голосні слова. Я готовий аргументовано вести діалог. Починаючи з податкового кодексу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zeuss, правову оцінку будете робити з позиції якої політичної сили?

"Интересный вы человек! Все у вас в порядке. Удивительно, с таким счастьем — и на свободе."(Остап Бендер) :D

А депутати жаліються, що їм проект Кодексу нема на чому друкувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zeuss, якщо в тебе джерела інформації на рівні Льовочкіна або когось такого самого, то я тоді :0011:. Якщо ні, то це все домисли + отримана інформація десь-там-біля-під-когось-від-влади + інформація з інету.

Дискутувати на сторінках форуму в мене немає аніякого бажання - бо будемо говорити вслід кожному і багато чого пропустимо.

Ти знаєш, я теж не вчорашній і розумію, що за такими особами як Клюєв, Колесніков, Льовочкін, Фірташ іще хтось стоїть і не просто люди, а ВЕЛИЧЕЗНІ амбіції та бізнес-інтереси.

На рахунок Податкового кодексу, то він буде прийнятий такий як треба фінансовим групам ПР. Бо в світлі останніх подій важливість дискусій у ВР відпадає сама собою. І малий та середній бізнес буде загнаний під плінтус. Це ти так само скоро (думаю, що через 2 роки після прийняття цього кодексу) сам побачиш.

Про утиск журналістів я з тобою не погоджуюсь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

laska, я нє састаю (на даний момент) в жодній політичній силі.

Даю тверезу і не заангажовану оцінку, на правду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

laska, я нє састаю (на даний момент) в жодній політичній силі.

Даю тверезу і не заангажовану оцінку, на правду.

щоб оцінка була заангажована не обов'язково састаять, достатньо симпатизувати. Ми тут майже всі не састаім, але оцінюємо подію, виходячи з своєї симпатії/антипатії до політичної сили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Smith, ти правий - то мої домисли. Просто у мене фантазія буйна, а те що трохи не в форматі "так як всі" - так, просто, веселіше :smile3:

nickel, на жаль немає такої політичної сили :( Такий формат як зараз, на мою думку (читаємо ІМХО, тому що я не носій істини), кращий ніж той який би створило біле братство. Інших варіантів не-бу-ло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По друге. Читати всім абажатєлям тюльки!! Баба з косою рік назад втіхаря хотіла провести реформу, де вся вертикаль влади переходила прем'єру, а його в свою чергу назначав би парламент. Це не слухи. Такі переговори реально велись з ПР.

Це пропонували якраз в ПР. Тимошенко таку реформу не прийняла. Ти сам подумай: чого це тоді, рік тому, ПР пропонували зробити, по суті, парламентську республіку, а зараз все так швидко в них змінилось.

Так я ношусь з поняттям "сильна рука" як дурень з писаною трубою.

Влада з "сильною рукою" функціонує успішно в Росії і в країнах Середньої Азії з їх Туркмен-Баші, а в Європі - парламентська демократія. Вибирай, де ти хочеш жити - в Європі чи в СНГ?

Утиск журналістів в більшості заказний

Це не утиск журналістів, а утиск свободи слова. Хочу включити канал TVi, а там "синій екран", бо Януковіч його виключив, теж саме він має зробити з 5 каналом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це пропонували якраз в ПР. Тимошенко таку реформу не прийняла. Ти сам подумай: чого це тоді, рік тому, ПР пропонували зробити, по суті, парламентську республіку, а зараз все так швидко в них змінилось.

Новий анекдот. Можна було б посміятись, якби не хотілось плакати.

Думаю шо шльом який тобі наділи непробивний, але так для заспокоєння душі. Проект реформи, я її скромно називаю "Йа царіЦЦа", готував дядя Портнов енд компані, який на той час састаял в білому братстві. З цим проектом тюлька підходила до дяді Віті, мов "дивись як всьо кльово, будеш президентом, а я буду прем'єром - всі довольні, всі сміються". Така галіма розводка на лоха. ПР і дядя Вітя вже тоді були впевнені в виборах і папочка з тим проектом не довго гуляля кулуарами.

Влада з "сильною рукою" функціонує успішно в Росії і в країнах Середньої Азії з їх Туркмен-Баші, а в Європі - парламентська демократія. Вибирай, де ти хочеш жити - в Європі чи в СНГ?

Це не утиск журналістів, а утиск свободи слова. Хочу включити канал TVi, а там "синій екран", бо Януковіч його виключив, теж саме він має зробити з 5 каналом.

Брат, так ти ідєйний. Ох вас там і зашивають.

Я хочу жити в своїй країні, яка називається Україна. В країні, яка будує власний курс розвитку, згідно внутрішніх інтересів, а не інтересів, як ти виразився Європи чи СНГ.

Щодо TVi, а мені пофіг який зараз там екран. Я рідко дивлюсь новини по ТВ, тому що у любого каналу є власник, а власник "нєзавісім" у нас бути не може. Ми ж не про Діскавері говоримо. Там де є новини - є "інтерес".

А вереск журналістів - заказний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, якщо мені не змінює пам'ять, то у 2007 р. Януковіч казав, що відміна політреформи 2004 р. неможлива. Нічого нема в світі неможливого, якщо ти проФФесор. :dont:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...