Перейти до змісту

Повістка в суд за порушення ПДР


S-driver

Рекомендовані повідомлення

Отримав повістку в суд:

"Повідомляю, що ..... відбудеться розгляд адміністративної справи щодо вчинення вами правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 3 КУпАП.

Ваша явка є обов"язковою"

Коротко про те, що сталося. Їхав до Києва. Десь поблизу Новоград-Волинського наздогнав вантажівку, яка ледве рухалась, особливо на під"йомі (близько 30-40 км/год). Деякий час не було можливості її обігнати, коли нарешті видимість дороги і розмітка дозволили це зробити. Під час обгону, очевидно, не помітив знака обмеження швидкості (50км/год) (а подібних знаків на трасі Рівне - Житомир зараз дуже багато - йде ремонт дороги), за що і поплатився - був зупинений ДАІшниками, у яких на приладі була зафіксована моя швидкість - 101 км/год. Без всяких скандалів був сладений протокол, в якому самими ДАІшниками мені було запропоновано в поясненні написати: "Поспішав, не помітив знака, прошу обмежитись попередженням".

Питання до знавців - чи є якийсь шанс уникнути штрафу? Адже за таке порушення передбачена чималенька сума - від 510 до 680 грн...

Злісним порушником я себе не вважаю, за 14 років водійського стажу це мабуть перше моє серйозне порушення...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти хоч не повівся на пропозицію дайців (?), бо якщо так, то, фактично, погодився, що порушив ПДР і виграти суд буде проблематично.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так в тому й справа, що не погодитись було складно - їхав справді досить швидко, моє авто було зафіксоване у них на "Візирі", та й справді дуже поспішав - у Києві потрібно було вирішити багато справ і в той же день повернутись додому, тому часу на суперечки не було...

То що, шансів уникнути штрафу немає?sad.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Если ты в протоколе согласился с тем, что ты правила нарушил, то увы.... Если б ты написал что-то в духе: "по суті порушення поясню в суді в присутності адвоката", то ещё можно было бы ссылатся на

33. ДОРОЖНІ ЗНАКИ

3.25 "Обгін заборонено". Забороняється обгін усіх

транспортних засобів (крім поодиноких *, що рухаються із швидкістю

менше 30 км/год).

* Поодинокими вважаються одиночні транспортні засоби,

автопоїзди, а також буксируючий транспортний засіб у

зчепленні з буксированим.

34. ДОРОЖНЯ РОЗМІТКА

1.1 (вузька суцільна лінія) - поділяє транспортні потоки

протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах;

позначає межі проїзної частини, на які в'їзд заборонено; позначає

межі місць стоянки транспортних засобів і край проїзної частини

доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей;

Лінії 1.1 і 1.3 перетинати забороняється. Якщо лінією 1.1

позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з

узбіччям, цю лінію перетинати дозволяється.

Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху,

дозволяється перетинати лінію 1.1 для об'їзду нерухомої перешкоди,

розміри якої не дають змоги здійснити її безпечний об'їзд, не

перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних

засобів, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На тій жеж таки трасі Рівне - Житомир були ми зупинені працівниками ДАІ(з моря їхали).Поблукавши хвилин 10 навколо машини і зрозумівши,що придратися нідочого,цей..._20.gif страж правопорядку на дорогах попросив пройти батька,який був за кермом, до себе в автомобіль,де прямим текстом заявив,що йому на роботі потрібна звітність виконаних робіт,і найменше що він ДЛЯ НАС може зробити це виписати штраф 51 грн за непристебнутий ремінь безпеки!Давай я тобі вже дам тих 50 грн і відстань від мене,на що той відповів що йому на роботі треба протокол показати_14.gif.В результаті він щось там собі написав,а нам просто дав відірваний від листка А4 клаптик паперу,приблизно 7*10 см,на якому з одного боку написано "51 грн 25.08.2010",а з другого боку штамп,на якому ледве щось видно...Так що ще не факт що якби ти його і не обганяв,то не залишився б без штрафу...Тобі треба було б або зразу йому намікнути що ти спішиш-і дешевше було б,і нерви ціліші,в противному випадку в протоколі писати щось типу "з фактом правопорушення НЕ ЗГІДНИЙ,прошу передати справу до суду для подальшого його розглядання...",але ні в якому разі не писати того ,що тобі диктують полосаті.Ну а тепер на суді можеш сказати що ти був п"яний і не розумів що пишеш=)))жарт...Нізчим не погоджуєшся,спішив, але правил не порушував,обганяв вантажівку на швидкості 45 км\год,так як помітив знак обмеження швидкості 50 км\год,просто не було часу розбиратися.Сформульоване і написане мною в протоколі було ініціативою працівника ДАІ.А взагалі по цьому факту тобі краще поспілкуватись з якимось толковим,бажано знайомим,адвокатом,тому що нюансів маса,а ніхто толком всіх і не знає...Хоча під ранок на тій жеж таки трасі сталася аварія,можливо хтось бачив на ТСН,Беха в маршрутку влетіла,водій БМВ мертвий,16 пасажирів маршрутки поранено...Не вважайте це за соціальну рекламу,просто нагадування про те,що не потрібно порушувати ПДР !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дата коли було складено протокол/зафіксовано порушення? Термін давності накладення адмінстягнення 3 міс. з дня вчинення, якщо справа розглядатиметься в суді. Якщо пройде три місяці з моменту вчинення порушення до дня винесення постанови то шанси непогані.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так в тому й справа, що не погодитись було складно - їхав справді досить швидко, моє авто було зафіксоване у них на "Візирі", та й справді дуже поспішав - у Києві потрібно було вирішити багато справ і в той же день повернутись додому, тому часу на суперечки не було...

То що, шансів уникнути штрафу немає?sad.gif

шанси є завжди, просто якщо ти погодився, що порушив, то вони - мізерні. Шукай адвоката серед знайомих, а на майбутнє: ніколи не ведись на "пропозиції" дайців - ми ж, фактично, по різні сторони барикад!

П.С. В протоколі, достатньо написати "не згідний", щоб шанси в суді виросли в декілька раз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В протоколі слід завжди в поясненнях писати "З ВИСНОВКОМ ПРОТОКОЛУ НЕ ЗГІДНИЙ, ПРАВИЛА НЕ ПОРУШУВАВ", навіть якщо ти порушував :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дата коли було складено протокол/зафіксовано порушення? Термін давності накладення адмінстягнення 3 міс. з дня вчинення, якщо справа розглядатиметься в суді. Якщо пройде три місяці з моменту вчинення порушення до дня винесення постанови то шанси непогані.

а не 2 місяці по КУпАП?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а не 2 місяці по КУпАП?

КУпАП

Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині третій цієї статті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а що зараз постанову не разом з протоколом пишуть?

Перевищення швидкості понад 50 км/год - постанову виносить суд

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно повернувся з суду, де відбувся розгляд справи. Мені все ж вдалося довести свою правоту (навіть без адвоката), і суддя вирішив обмежитсь попередженнямsmile-zachot.gif

Так що розгляд справи в суді - справа зовсім не безнадійна, і справедливість все-таки існує!rolleyes.gif

Дякую всім, хто брав участь у обговоренні, тему можна закрити smile.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно повернувся з суду, де відбувся розгляд справи. Мені все ж вдалося довести свою правоту (навіть без адвоката), і суддя ввирішив обмежитсь попередженням.

Якщо попередження - то це означає, що порушення правил дорожнього руху було, і правоту свою тобі не вдалося довести. Просто суд змінив санкцію - зі штрафу на попередження. І це попередження зафіксується десь у ДАІшних базах.

Але, в усякому випадку, гроші платити не доведеться. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо попередження - то це означає, що порушення правил дорожнього руху було, і правоту свою тобі не вдалося довести. Просто суд змінив санкцію - зі штрафу на попередження. І це попередження зафіксується десь у ДАІшних базах. Але, в усякому випадку, гроші платити не доведеться. :)

Я не заперечував, що порушив, але порушення не могло бути таким серйозним, щоб платити за нього як мінімум 510 грн. Не було там перевищення швидкості більш як на 50км/год! А те що попередження збережеться в базах даних, мене не дуже хвилює - як я вже говорив, за 14 років водійського стажу зі мною таке сталося вперше. Звичайно я їзджу акуратно і Правил стараюсь не порушувати.

Головне - гроші залишились цілимиrolleyes.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...