Перейти до змісту

Огірочеки із бочки, а також із банки.


Luychi

Рекомендовані повідомлення

Цьогоріч огірки вродоли неабияк. Сестра замучила пропозиціями переслати мішечками, бо самій дівати нікуди. І хоч сама я в "живому" вигляді полюбляю помідори, але от квашені-мариновані, краще таки огірки. Та й чоловік мій вважає, що кращої закуски не придумаєш. :)

Хоч консервування, не є моїм улюбленим заняттям ("закатую" лише гриби і іноді варення), але цього літа і я вирішила запастись огірочками на зиму. Пропоную швидкий і дешевий рецепт, в надії, що ви поділитесь своїми.

В банку (1л.) викладаємо помиті огірки з відрізаними "попами". Туди ж додаємо шматочок перцю чилі, зубок часнику, 100 г солі і заливаємо холодною водою, можна з-під крану.

Накриваємо кришками і витримуємо в темному місці 3 дні. Потім рідину зливаємо, кип'ятимо і заливаєм в банки з огірками. Охолонуть і можна їсти. Тримати треба в холодильнику і необов'язково герметично закривати, можна використовувати капронові кришки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luychi, якщо у Вас власна скважина, то можна заливати і з під крана.

А якщо тим що ми пємо в місті (за рідким виключенням), то ліпше привезти гарної води для цього діла.

Повірте - власний досвід. І сіль нейодована повинна бути (це так на всяк випадок нагадую). Ще добавляю хріну та листя смородини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luychi, якщо у Вас власна скважина, то можна заливати і з під крана.

А якщо тим що ми пємо в місті (за рідким виключенням), то ліпше привезти гарної води для цього діла.

Повірте - власний досвід. І сіль нейодована повинна бути (це так на всяк випадок нагадую). Ще добавляю хріну та листя смородини.

Вода має бути холодна, Ваша справа із скважини чи привозна.

А про сіль - я колись дивилась передачу де розказували, що не має значення якою сіллю консервувати/солити/квасити овочі. Дехто ж вважає, що йодована сіль погано впливає на якість домашніх заготовок. Хто як робить, що використовує?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чув, що в банку з огірками ще деколи кладуть дубове листя. Сам так не робив, але кажуть це для того щоб були хрумкими.

І про йодовану сіль: колись так вийшло, що половина всіх закритих огірків були з йодованою, а половина з нормальною сіллю, так в тих, що з йодованою майже всі кришки повздувались. Чому так? - не знаю. Але факт. Мабуть не в солі причина, але з того часу до йодованої ставимось забобонно :)

пс: обожнюю квашені огірки!!! Можу їсти літрами! :smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я поки що не навчилась консервувати. Добре, що мама добра і ділиться:g05:

Цього року всім роздаю мамин рецепт консервованої квасолі-шпарагівки:

стручки відварити хвилин 5-7, далі такий маринад - на літру води беремо

2 столові ложки солі, 200 г цукру, 200 г оцту (хто не любить гостре, досить буде 100 г).

Маринад довести до кипіння і дати схолонути.

На дно банки кладемо кілька горошин чорного перцю, зубчик часнику,

лавровий листочок. Заповнюємо банки відвареною квасолею,

заливаємо маринадом. Стерилізуємо 15 хв і закручуємо металевою кришкою.

Взимку ми робили з цієї квасольки такий салат: розсіл зливали, додавали куряче м"ясо і

порізані варені яйця, заправляли майонезом. Дуже смачно:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В стерилізовані літрові банки кладуться малесенькі огірочки без дупок, нарізається кружальцями цмбулька (щоб краще виглядало я беру кущовку, бо вона невелика), морква, додається гілочка молодого кропу, 3-4 горошинки перцю, 2 рівних чайних ложки солі і 3 повних ложки цукру, 50 г. оцту. Все це заливається окропом і вариться 10 хв.

А взагалі закрутки, в які додається оцет, дуже шкідливі для організму, тому найкраще огірки просто квасити - з них і розсольник можна зварити, і в салати вони годяться, і просто так їх можна їсти :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Огірочки квашені завжди смачніші за мариновані,тому в більшості випадків квашу.

а маю ще такий рецепт:

У банку(3л)складаємо огірочки

Додаємо: 100г солі, 100г часнику(часник бажано на часникодавку чи просто подрібнити)

Заливаємо все холодною водою з-під крана(кому не подобається з-під крана - можна з джерела).

Закриваємо капроновими кришками.

Банки з огірками зберігати в прохолодному місці (холодильник, підвал чи льох, якщо є)

Я такі огірки складаю в літрові банки,щоб зручно було зберігати в холодильнику. Хрумкі,смачні, з"їдаються на "ура".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я поки що не навчилась консервувати. Добре, що мама добра і ділиться:g05:

Сьогодні вперше вирішила спробувати щось зробити з огірками.

Переведіть мені хтось будь ласка 100гр солі в столові ложки (з чубком, чи без).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://otvet.mail.ru/question/26738921/

Сколько граммов воды, соли, сахара или крупы вмещается

в чайной или столовой ложке — как отмерить нужный вес продуктов

1 чайная ложка (наполнена "без горки"/"c горкой") содержит:

воды - 5/- г (грамм)

молока - 5/- г

растительного масла - 5/- г

сахара - 5/7 г

соли - 7/10 г

муки - 4/5 г

риса - 5/8 г

лекарственная трава - 2/3 г (вес сухой травы)

1 столовая ложка, наполненная "без верха"/"с верхом", вмещает (весит в граммах, для полноразмерной ложки с длиной черпала 7 сантиметров и шириной - 4 сантиметра):

воды - 18/- г

молока - 20/- г

растительного масла - 17/-

сахара - 20/25 г

соли - 25/30 г

муки - 10/15 г

риса - 15/20 г

молотых орехов - 10/15 г

сухой травы - 5/10 г

свежей травы - 10/15 г

Вместимость для меньшей по размеру (пятисантиметровой длины) столовой ложки:

воды - 12/- г

молока - 12/- г

сахара - 10/15 г

соли - 14/20 г

муки - 7/12 г

риса - 12/17 г

молотых орехов - 8/12 г

сухой травы - 4/6 г

сырой травы - 8/10 г

Примечание:

как правило, если говорится "одна столовая (чайная) ложка", речь, скорее всего, о полной ложке - "с горкой"

1 стакан ("до риски"/"до края") содержит продуктов в граммах:

воды - 200/250 г (максимальный вес в 250 грамм (= 250 миллилитров) - стакан полный, наполнен до верха)

сахара - 200/250 г

соли - 290/320 г

муки - 140/150 г

риса - 210/230 г

манки - 200/220 г

толчёных орехов - 140/150 г

1 стакан ("с горкой") вмещает:

11 столовых ложек крупы

10 столовых ложек сахара или соли

1 грамм воды = 1 миллилитр воды = 1 кубический сантиметр воды, по весу (то есть, имея стандартный шприц на двадцать миллилитров с обычной водой, можно получить эталонный вес от 1 до 20 грамм с точностью до долей грамма, а также - объём до 20 куб. см.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В стерилізовані літрові банки кладуться малесенькі огірочки без дупок, нарізається кружальцями цмбулька (щоб краще виглядало я беру кущовку, бо вона невелика), морква, додається гілочка молодого кропу, 3-4 горошинки перцю, 2 рівних чайних ложки солі і 3 повних ложки цукру, 50 г. оцту. Все це заливається окропом і вариться 10 хв.

Огірочки за цим рецептом дійсно суперові. Їв би і їв :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Цьогоріч огірки вродоли неабияк. Сестра замучила пропозиціями переслати мішечками, бо самій дівати нікуди. І хоч сама я в "живому" вигляді полюбляю помідори, але от квашені-мариновані, краще таки огірки. Та й чоловік мій вважає, що кращої закуски не придумаєш. :)

Хоч консервування, не є моїм улюбленим заняттям ("закатую" лише гриби і іноді варення), але цього літа і я вирішила запастись огірочками на зиму. Пропоную швидкий і дешевий рецепт, в надії, що ви поділитесь своїми.

В банку (1л.) викладаємо помиті огірки з відрізаними "попами". Туди ж додаємо шматочок перцю чилі, зубок часнику, 100 г солі і заливаємо холодною водою, можна з-під крану.

Накриваємо кришками і витримуємо в темному місці 3 дні. Потім рідину зливаємо, кип'ятимо і заливаєм в банки з огірками. Охолонуть і можна їсти. Тримати треба в холодильнику і необов'язково герметично закривати, можна використовувати капронові кришки.

Шановні господарочки,а рецептом аджики,бажано гострої,можете поділитися? Зазделегідь дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...