Перейти до змісту

"Зроби подарунок Україні до Нового року - переходь на українську мову" - така акція розпочалася у Києві


Zevs_Isver

Рекомендовані повідомлення

"Зроби подарунок Україні до Нового року - переходь на українську мову". Акція під такою назвою розпочалася у Києві. На центральних вулицях столиці волонтери роздали 5 тисяч брошур із закликами спілкуватися та писати інтренет-відгуки українською.

Допомогти мешканцям Києва почати говорити українською - головна мета акції, до якої долучилися мовознавці, музиканти та громАдські діячі. У посібнику, який волонтери роздалИ на Хрещатику, зазначили місця, де збирається україномовна молодь та подали кілька варіантів подолання мовного бар'єру.

Денис Семигін, координатор акції: "Людина має переймти на українську мову у спілкуванні із тими людьми, де їй перейти найбільш комфортно. Люди, давайте хоч почмнемо з декількох слів говорити українською, давайте декілька фраз говорити, давайте хоч одну бесіду на місяць провадити українською. змішуйте лова, але все ж таки починайте.. не бійтеся української мови..."

Лідер гурту "Мандри" Фома розповів, як сам перейшов на українську. Каже, головне - не боятися і не зважати на мовні помилкИ. Адже у процесі спілкування ці недоліки зникають. Музикант переконаний, більшість мешканців столиці спілкуються між собою саме українською.

Фома, музикант: "Касирка сидить і говорить зі своєю подругою. каже: ну ти іспити вже здала?ну і шо там в тебе... І в той час дає мені чек - с вас десять рублей. Я встав, заліз в кишеню, і амене це почало дратувати... Я привіз з Москви 10 рублів і коли мені шось таке кажуть я кажу - беріть. А вона мені - нє, я мала на увазі гривні...А гривні, я кажу - це інші гроші"

Утім кияни заклики розмовляти українською сприймають по-різному. Одні кажуть: радо при нагоді перейдуть на рідну мову. А от дехто кардинально відмовляється змінювати мову спілкування.

Люди: "Я виросла в Криму і русский язык - мой родной. Мне сложно перейти на украинский, хотя украинский язык мне нравиться."

Люди: "Я розумію укранську мову і по-українськи може розмовляти,але практики мало."

Люди: "Я - державний службовець і спілкуюсь українською. "

Люди: "Я і тою, і тою користуюся...де треба російською - де треба українською."

Це вже не перша акція, організована активістами громадського руху "Не будь байдужим". Восени молоді люди дарували книжки українською мовою шкільним бібліотекам невеликих міст та закликали відмовитися від читАння російських глянсових журналів. Обіцяють - пропагуватимуть українську і надалі.

Орислава Жеребецька, Кирило Шапарь, 5 канал

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 66
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

А я погано розмовляю російською. Приблизно на тому рівні як більшість східних українців розмовляють українською. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гарна акція. Молодці ! :)

Якщо я погано володію українською мовою і не можу перейти на неї одразу?

Ти можеш обрати один із чотирьох варіантів поведінки: „Максимум”, „Чемний”, „Симпатик” та „Мінімум”.

1. Максимум. „Я розмовляю українською”. Ти завжди говориш по-українськи, крім двох випадків: по-перше, коли Ти не хочеш, по-друге, коли співрозмовнику важко розуміти українську.

2. Чемний. „Я відповідаю українською”. Ти говориш українською з усіма, хто до Тебе звертається по-українськи. А також пишеш повідомлення в Інтернеті українською мовою.

3. Симпатик. „Я симпатизую українській”. Ти розмовляєш російською, але симпатизуєш українській. Намагаєшся створити собі україномовне середовище. Заохочуєш своїх дітей вивчати українську.

4. Мінімум. „Я поважаю право людини говорити своєю мовою”. Ти ставишся з розумінням до людини, яка говорить українською чи суржиком.

Більш докладно тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всетаки ми Українці, а Українська мова Рулить!

Хто незнає Укр. мови, то хай вивчить якщо це йому цікаво!

А розмовляйте мовою якою хочете(як вам зручно) головне щоб вас розуміли оточуючі....

А акція патріотична.... ЗАЧОТ!!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:):):smile-zachot: по більше б таких акцій

Я вважаю, що кожна поважаюча себе людина, яка живе в Україні, повинна досконало знати її мову

А в побуті кожен має право користуватись тою мовою, якою йому зручніше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я погано розмовляю російською. Приблизно на тому рівні як більшість східних українців розмовляють українською. :smile-zachot:

ну и что, мы друг друга не поймем? и стоит делать из этого проблему...

по моему это на руку только политикам...

Звичайно зрозуміємо. Я до того веду, що не треба заставляти всіх розмовляти українською мовою. Бо це інколи смішно виглядає. Мені часто доводиться спілкуватися з київлянами. Окремі з них як переходять на українську (бо я не переходжу на російську) виглядають дещо дивакувато, навіть нагадують іноземців з незрозумілим акцентом. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну я как где, в юнивере, на улице по украински говорю, а дома или с друзьями по русски. Но в основном перехожу на язык собеседника.

Думаю нестоит делать так чтобы все по украински разговаривали, как сказал Таурус-- некоторые говорят с таким уже акцентом по украински, что лутшеб уже молчали (многим людям очень плохо даются языки, как не учи а нормально говорить не будут.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну я как где, в юнивере, на улице по украински говорю, а дома или с друзьями по русски. Но в основном перехожу на язык собеседника.

Думаю нестоит делать так чтобы все по украински разговаривали, как сказал Таурус-- некоторые говорят с таким уже акцентом по украински, что лутшеб уже молчали (многим людям очень плохо даются языки, как не учи а нормально говорить не будут.)

Це добре, що ти можеш вільно говорити на обох мовах! Тобі ж краще, так як знання іноземної мови, яка б вона не була, ніколи не буває лишнім.

Ніхто не робить так щоб всі розмовляли по-українськи, та й ніколи не зробить!

Якщо говорять з "таким вже" акцентом по-укр., то думаю і по-рус. в них краще не получиться...

А взагалі ніхто нікого не заставляє говорити по-укр. Це тільки акція! А в таких акціях пропонують, закликають!

Тай останнім часом все більше й більше фільмів перекладаються укр. мовою тай мають на пару десятків процентів більші касові збори ніж їх аналоги на рус. мові! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А взагалі ніхто нікого не заставляє говорити по-укр. Це тільки акція! А в таких акціях пропонують, закликають!

Погоджуюсь. Акція направлена на те, щоб не соромитись говорити українською, якщо вважаєш її рідною мовою Якщо вважаєш рідною російську, спілкуйся російською. Просто треба знати державну мову. Така акція дуже корисна, бо багато мешканців навіть Західної України приїзджаючи в Київ, починають чомусь переходити на російську, ніби вважають, що це так вони будуть більш модно виглядати. Але їхня російська просто смішна, одразу видно що приїхав полішук чи лемко. Якщо ти належиш до якоїсь нації, ти маєш знати свою мову і не соромитися її.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Акция идиотов. Какая разница кто на каком говорит? Прежде всего, нужно сделать язык престижным. Стимул нужен. В Элладе такой палочкой волов погоняли. Во-первых, украинский язык не технический язык, не приспособлен к современным реалиям и терминологии, которой зачастую нет на корню. Литературу на украинском печатать невыгодно - во-первых, затраты высоки из-за отсутствия льгот, как в соседней России для книгоиздателей, во-вторых, просто нет нормальных переводчиков, чтобы хотя бы с русского перевести. Читал на украинском "Собор Парижской Богоматери" Гюго - это ужас. И эту книгу я взял в областной библиотеке, издание 2005 года.

И все эти акции - политический шаг, не более того.

Зроби подарунок Україні до Нового року - переходь на українську мову

Я бы перефразировал - "заплати все налоги с зарплаты". Это был бы действительно подарок. А не что-то эфемерное. От того, кто на каком язык говорит, дороги лучше не станут. Как и пенсии старикам. И жизнь лучше не станет.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читал на украинском "Собор Парижской Богоматери" Гюго - это ужас.

Гюго я не читал,

но украинские переводы фильмов и сереалов - супер

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я за українську мову, російську вроді добре знаю. І що я скажу про подібну акцію.

Не по тих б'єте, молодчеги. Та людина, яку виховали в такому середовищі, що не було чути української не може і навіть не схоче переходити на чужу мову. Проблема в нас інша: люди, які виросли в україномовному середовищі, яким рідна мова українська, але яким вона не несе цінності. У своєму побуті вони вживають російську тільки для того, щоб втертися в колектив і тп. Такі люди характерні для великих міст, треба ж справити враження ділової людини, понт. Складається стереотип, що росіяни не розуміють мови українців, тому другі переходять на їх мову. Маразм і дурні отмазки. Але попри все, зцим не вдасться боротись. Хай так і буде.

Просто тра зробити умови для розвитку української: україномовний переклад, газети, книжки, а головне - телебачення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Російської мови більше в Україні ніж Української особливо на телебаченні! Хотілось би Укр. мови на телебаченні побільше (проти російської нічогно немаю!) Класні переводи фільмів на Укр. мову(особливо матюки)! А ця акція це популяризація Укр. мови серед росіяно-мовних українців....

Ця акція не заставляє вчити Укр. мову а вона пропонує її вивчити! (А кому цікаво той буде вчити.....)

Говоріть на тій мові на якій вам зручно!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте на офіційному рівні добавимо в нашу мову форумного лексикону і можна буде нею росію заразить, уявіть - через пару років проводиться акція в росії - Гаварым па руськы гаспада.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Акция хорошая, но главное без фанатизма. Я про что если я общаюсь с человеком и мне приятно его общение, например неделю назад было общался с преподом, і коли він мені говорить "Діма ти ж нормальній хлопець, так гарно розмовляєш українською, чому ти розмовляєш російською", честно говоря я даже и не заметил как перешел на Украинский. Но когода я в своем родном городе (заметте не во Львове) говорю что-то своему новому соседу по лестничной площадке на своем разговорном (русском) и оно мне отвечает "Я не розумию по російські", так и хочется в табло дать. Зачем так акцентировать на этом внимание. Я тоже за то чтобы украинский больше распростронялся, я тоже за то чтобы фильмы были на украинском ("Тачки" вообще пушка, такой национальный колорит, прям наши снимали), я тоже за то чтобы было больше укр. книг (которых почти нет), я тоже против ввода 2-го русского, я тоже за то чтобы мой ребенок говорил на украинском и я буду говорить с ним на украинском, НО Я ПРОТИВ того чтобы какой то урод в моей стране запрещал говорит мне, моим близким и друзьям на том языке на котором он хочет и на котором он привык с самого детства. Не надо переучивать поколение которое есть, надо ему хорошо подавать, а учить надо новое поколение.

Уф, ну вобщем так, можете пинать :rotate:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
Акция хорошая, но главное без фанатизма. Я про что если я общаюсь с человеком и мне приятно его общение, например неделю назад было общался с преподом, і коли він мені говорить "Діма ти ж нормальній хлопець, так гарно розмовляєш українською, чому ти розмовляєш російською", честно говоря я даже и не заметил как перешел на Украинский. Но когода я в своем родном городе (заметте не во Львове) говорю что-то своему новому соседу по лестничной площадке на своем разговорном (русском) и оно мне отвечает "Я не розумию по російські", так и хочется в табло дать. Зачем так акцентировать на этом внимание. Я тоже за то чтобы украинский больше распростронялся, я тоже за то чтобы фильмы были на украинском ("Тачки" вообще пушка, такой национальный колорит, прям наши снимали), я тоже за то чтобы было больше укр. книг (которых почти нет), я тоже против ввода 2-го русского, я тоже за то чтобы мой ребенок говорил на украинском и я буду говорить с ним на украинском, НО Я ПРОТИВ того чтобы какой то урод в моей стране запрещал говорит мне, моим близким и друзьям на том языке на котором он хочет и на котором он привык с самого детства. Не надо переучивать поколение которое есть, надо ему хорошо подавать, а учить надо новое поколение.

Уф, ну вобщем так, можете пинать :)

Я українську мову знаю і володію нею досконало, но всёравно общаюсь на русском языке. И это никакие не панты........как тут говорили-это просто такой менталитет в стране, я общаюсь на 4 языках и меня понимает полмира, а дома нет-вы сами посудите-это же просто смешно!!!!.Просто с исторической точки зрения в Украине много чего не сложилось-язык это одна из первых проблем. Такие акции были, есть и будут, если бы только толк был с них. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Українська мова потрібна зараз Україні. Її не треба нав'язувати, лише підтримувати. Найкраще це виходить через телебачення і інші засоби інформації.

Українська мова починає втрачати вигляд фільмів періоду УТ-2. Хорошим прикладом є Штольня, серіал "Леся та Рома". Українською можна робити хороший продукт, але чомусь дуже мало вкладають в це гроші, а зря. Не крутити по нашим каналам "Солдати", "Кадети", "Бідні Насті", "Зцілення коханням"... Українські канали навіть коли самі беруть участь у зьйомках цих же серіалів, роблять це не на Українській мові, чому?

Проти російської мови я проти нічого не маю. Сам декілька періодів свого життя розмовляв нею, але зараз обрав українську, бо я живу в Україні і вона мені більше подобається. А такі акціїї потрібні, хоч вони дають мало результату.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чому б не підтримати акцію і розмовляти на форумі українською?

Принаймні тим, хто завжди спілкується і думає українською, а на форумі чомусь переходить на російську, коли повідомлення російською...

Адже в Луцьку точно всі розуміють українську мову, тут аргумент "мене не зрозуміють" не діє. Мені здається, треба мати сильну позицію щодо мови: якщо твоя рідна мова українська - говори українською на своїй землі, якщо російська - говори російською, але знай державну.

Ще раз наголошую, я не вимагаю від російськомовних форумчан взяти і з сьогоднішнього дня перейти на українську, я пропоную лише мати чітку і впевнену позицію україномовних. Бо коли хтось, наприклад, з Києва зайде на форум, може часом подумати, що Луцьк - це переважно російськомовне місто! І все через нашу "толерантність"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

патріот.... ні Патріот... звучить гордо. як там в Арії : " кто не помнти корней - не помет". Так от дорогі камради соучаснєгі вас тут патріотів багато. От скажіь мені чому ми такі розумні - говорим українською, а вони тупі - російською. Ми всесильне добро і непримінно знищимо темні легіони російськомовних ( ака невірних), ми навернемо їх до істиної мови , відкриєм очі - бо ми Патріоти. Ми будемо боротись, бо наша мова - права.

Ми, патріоти, потрібні державі. Без нас вона всього шматок землі, на картах відділеного тонкою лінією від інших. Ми пишаємось своєю історією - темною і примарною славою давно мертвих лицарів. Ми знаємо, що наша держава - най-най у світі. Ми ляжемо кістками, але ніколи не дозволимо ворогу поглумитись над нами і слава наша навіки зостанеться в памяті людей...

Знаєте що тут не так?

ВОНИ теж у все це вірять, тільки замість МИ напишіть ВОНИ і все стане на свої місця. Історія - це інструмент. Кожен, хто має хоч якісь зачатки сірої речовини в свої голові, буде намагатись з допомогою цього інструменту кувати нових патріотів. Ось затерти одну сторіночку - і ми герої, ми світило наукової думки, ми приклад доброти і справедливості... Але абсолютного зла, як і добра немає. Якщо ми віримо у щось, значить комусь вигідно, щоб ми у це вірили, значить хтось для цього робить усе. ( Якшо зірки запалють, значить це комусь треба? треба, треба за це вже заплатили ). Те що ми чуємо чи бачимо - це тільки чиясь субєктивна думка.

Всі грали Цивілку? або щось схоже. та будь-яку стратегію... так от - ми такі собі юніти, а хтось рамочкою виділяє - і ну туди, або сюди : робіть те і те, слухайте це і це.

а кіно, книжки.... це ринок, це гроші. Є попит і є пропозиція. Хто перший зрозуміє, що ми готові купувати україномовний продукт - той і виграє ( Фільми от як переводять... і взагалі, я безмежно радію коли в неті натикаюсь на україомовну сторінку, а козаки другі декілька раз перепройшов, тільки через те що українські).

Я знаю, що мені з піною біля рота будуть доказувати, що я неправий, що я не справжній українець і т.д і т.п. Все розумію. З радістю прийму будь - яку критику. Я теж людина, і цілком ймовірно, що помиляюсь ( ох як хотілось би цього - щоб російськомовні перейшли на українську, а в росії поводилась акція - Гаварім па рускі....). З цим дозвольте відкланятись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...