Перейти до змісту

Як підвищити ККД каміна?


druid

Рекомендовані повідомлення

Маю конкретне практичне завдання. Треба порада спєців та фізиків як краще то зробити.

Суть проблеми:

Планую в новобудові зробити камін. Десь в мудрій книзі прочитав, що ККД звичайного каміна в середньому 15%. От я і задався питанням як підвищити цей ККД, щоб зусилля, затрачені на заготівлю дров мали більшу користь.

Оскільки камін для мене на першому місці має естетичне значення, то відразу відкидаю варіант з грубкою-каміном. Так само мені не подобається варіант каміна з підвищеною тепловіддачею. Мав справу з таким - не подобається і не дуже допомагає та тепловіддача.

Придумав варіант поєднати нагрівання кімнати відпритим вогнем з системою парового опалення.

Плюси:

- майже не втрачається естетика;

- є можливість захопити обігрівом інші кімнати.

У вкладеному файлі - робоча схема, за якою я можливо буду втілювати цю ідею.

Схему робив на свій хлопський розум, тому відразу виникло ряд запитань:

1. Чи працюватиме взагалі така схема?

2. Чи є ймовірність закипання води в системі? Тобто як вирахувати мінімальний обєм води, щоб вона не нагрівалась вище конкретної температури.

3. Чи нагріватиметься в такій схемі бачок?

4. Чи може труба, яка відходить вліво від бачка бути пластиковою?

5. Чи не пошкодиться система при відкритому вогні, якщо в ній не буде води?

іт.д.

Фізики-конструктори, допоможіть....

post-2316-1274100884,12_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так само на хлопський розум - закипіти може навіть і при великій кількості води.

тому в котлах і є датчики, які вимикають газ при певній температурі води в системі.

тобто тут наступний підводний камінь - якщо вода надто нагріється то вже не буде естетики від каміна, так як палити в ньому поки вода трішки не остигне не варто буде

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так само на хлопський розум - закипіти може навіть і при великій кількості води.

тому в котлах і є датчики, які вимикають газ при певній температурі води в системі.

тобто тут наступний підводний камінь - якщо вода надто нагріється то вже не буде естетики від каміна, так як палити в ньому поки вода трішки не остигне не варто буде

Воно то так. Але мене втішить розрахунок, що наприклад для того, щоб нагріти 100 літрів води до температури 100% потрібно спалити камаз дров.

Тоді я зрозумію, що закипіти реально воно зможе тільки теоретично. І це при тому, що система не лише нагрівається, а й охолоджується через радіатори.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ти тим каміном будеш користуватися максимум 5 раз на рік, знаю з власного досвіду що спочатку це прикольно , а потім він так надоїсть шо капєц, то навіщо тобі замрорчуватися з тою системою водогагрівання?

краще вже поставити котел на твердому паливі якщо тобі важлива витрата заготовленого деревного палива

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

те, що втебе 1 - зазвичай називається розширювальним бачком, а заливати воду можна і через 4, навіть треба - так повітря буде виходити вверх без проблем.

теплообмінник 2 замалий, якщо буде на відкритому вогні, вода в ньому може справді закипіти. Взагалі для такої системи треба примусова циркуляція води. тоді можна і таким залишити.

по темі об"єму води і пластикових труб в системі:

беремо питому теплоту згорання того палива яке будеш використовувати, свій об"єм системи, приблизну тепловіддачу радіаторів і швидкість руху по трубі. Будеш мати орієнтовні данні.

по трубі - коефіціент теплопередачі сталі, з якої труба/бак і рахуєш яка температура на відстані від вогню по твоїй схемі, враховуючи загальну температуру системи. Сучасні труби м"якнуть при 147 градусах вроді, але треба дивитись конкретно по трубі.

ЗІ всі ці розрахунки будуть приблизними, але загальну картину ти отримаєш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знаю мій знайомий до задньої стінку каміна поставив металеву плиту 14 мм точщиною під кутом здається 45 градусів - в результаті тепло відбиваючиьс від плити йшло у кімнату а не в гору

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Известно, что классические камины имеют достаточно низкий КПД - в смысле имеют низкую теплоотдачу. Обычно на обогрев помещения расходуется только 10-15% выделяемого тепла, все остальное улетает "в трубу". Стоит учесть, что температура горения топлива в камине может достигать до 1300 0С. Как можно более рационально использовать такой температурный потенциал?

Предлагаемое решение возможно для планируемых каминов на стадии проектирования. Действующие камины придется перекладывать - только если действительно есть необходимость

39.jpg

Не трудно заметить изменение в конструкции камина. Предусмотрено специальное пространство между топкой камина и его корпусом. Холодный воздух естественным образом засасывается в нижнее отверстие, а нагретый выходит через верхнее этого же канала.

Точно также устраивается канал нагрева воздуха в области, примыкающей к дымоходу. Стоит заметить, что воздух в данном случае нагревается, проходя в промежутке между кладкой трубы и дымоходом, представленным в виде стальной трубы (лучше из нержавейки до 1 мм толщиной). У стальной трубы должно быть плотное герметичное соединение с топливником. Третий чертеж на рисунке отображает вариант стыковки стальной трубы с топливником посредством стального дымосборника.

Такое усовершенствование конструкции камина даст дополнительно гарантированных 10% к уже имеющимся процентам КПД.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знаю мій знайомий до задньої стінку каміна поставив металеву плиту 14 мм точщиною під кутом здається 45 градусів - в результаті тепло відбиваючиьс від плити йшло у кімнату а не в гору

твій знайомий дарма кинув школу після 4-го класу ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найкраще для каміна це наявність люфтів (беруть повітря знизу, обволікають димохід, видають зверху), натур. каменів та шибера (камні нагрілись, шибр закрився і тепло не уходить в стратосферу), а також герметичної шкляної дверцяти (тоді камін можна зробити трохи схожим (а взагалі то і не трохи) на грубку, але тоді для кльового ефффекта тре його драїти час від часу і топити дровами без смол..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...