Перейти до змісту

Альтернативні джерела енергії


bohgdan

Рекомендовані повідомлення

Загалом така проблема. На даний момент немеє можливості подключитись до електро мережі, є думка поставити вітрову елктро-станцію. Моливо хтось використовує озвучте її мінуси по можливості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та загальною інформацією я володію, але завжди є різні нюанси про які не знаєш поки не покористуєшся річчю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а тепер шановний обгрунтуйте за що ж ви мені поставили "-"? Те що ви

загальною інформацією я володію
, у першому пості не описували, це по-перше, а по-друге
але завжди є різні нюанси про які не знаєш поки не покористуєшся річчю
ну а про ці нюанси будете взнавати, ясна річ що не від мене. А смої емоції та гостроту потрібно тримати при собі
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Я знаю чоловіка який в себе колись ставив саморобний вітряк, здається зроблений на генераторі від москалика чи жигуля. Але потім знаяв.

В наших краях з вітром трохи туго, але якшо ше використати акумулятори, то для освітлення ну і шоб телевізор подивитись, має хватити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

без акумуляторних батарей вітряк сенсу нема ставити - дуже сильні коливання напруги.

Сам цю тему обсмоктую зі всіх сторін.

Цікава стаття - http://www.rlocman.ru/shem/schematics.html?di=61074

тут також цікава стаття про використання вітрової енергії під Києвом. тутможна поставити питання автору статті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну коливання напруги це не надто страшно, якщо використовувати низьковольтні мотори, то все одно потрібно ставити перетворювач, а функцію стабілізування напруги можна запросто реалізувати в перетворювачі.

Тут є інший нюанс, в наших краях дуже часто буває штиль або дуже слабкий вітер (от і зараз за вікном листя ледь-ледь колихаються), а залишитись в такі моменти без світла якось не хочеться, причому за моїми спостереженнями штиль найчастіше буває зранку і у вечері.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Lisovic, я ж не просто так кажу ;)

1. стабілізатор передбачає наявність зовнішнього джерела енергії для підтримки сталих параметрів електромережі(беремо випадок, коли напруга падає нижче необхідної - в зворотньому напрямку просто будемо гріти повітря). де ти його візьмеш?

2. акумулятори якраз і дозволяють:

- накопичити енергію коли є вітер і видати коли його нема

- витримати навантаження, яке в декілька раз перевищує потужність джерела струму (вітряка) (вітряк - 0,5кВт, система - до 2кВт)

Це тобі не бензогенератор, тут зовсім інший принцип передачі енергії.

А вітряки без акумуляторного блока - цяцька на погратись.

Знаю, що на Світязі стоять вітряки, але параметрів, нажаль, мені не озвучили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виходить ми трохи не зрозуміли один одного.

Про акумулятор я з Вами згідний, без нього вітряк втрачає зміст, оскільки світло буде тільки коли буде вітер, да і коли буде вітер то всеодно всю енергію використовувати не будемо.

А про стабілізатор от шо я мав на увазі, припустимо вітряк видає напругу 10В при мінімальних обертах, і нехай 50В при максимальних. А нам потрібно отримати 220В, спростим собі трохи життя і будем вважати що форма напруги і частота нам не принципово.

Так от берем імпульсній перетворювач і при проектуванні закладаємо туди можливість стабілізаціїї за рахунок ШІМ (широтно-імпульсної модуляції), так як зроблено в імпульсних блоках живлення. В результаті КПД блока при мінімальній і максимальній вхідній напрузі буде майже однакове і нічого гріти не будемо. От шо я мав на увазі говорячи про стабілізатор.

Крім вітряка дуже добре було б ще й сонячну батарею використати, але ціни на них зараз неадекватні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У Луцьку є така собі фірма "Solar-Pol". Вони можуть проконсультувати і запропонувати варіанти. Знаходиться в районі "Срібних лелек". Я колись зв'язувався з ними по номеру 067-332-34-48, щоправда це було рік тому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Тема бютжетненького "вітряка" цікавила давно :)

Варіанти з чого робити:

1. Генератор.

Бачу такі 2 варіанти - шукати двигун постійного струму з звичайними магнітами на роторі або використати  автомобільний генератор. Плюси першого: , вищий ККД, не треба подавати струм на обмотку збудження, плюси другого - ідеальна ремонтабельність та взаємозамінність, штатна робота в широкому діапазоні швидкостей та температур, менше проблем з перетворювачами (нижче) 

До речі, 2Lisovic - не знаєш, чого твій знайомий закинув свій вітряк? ;)

2. Перетворювач енергії. 

а) Акумулятор 12 в. та інвертор 220v.

б) Комп'ютерний UPS з додатковим автомобільним аккумом (хто знає, які моделі годяться для такого?)

Пристрої імхо рівноцінні, вар. а. подобається більше в силу кращої ремонтнабельності ;)

3. Вітряк

а) горизонтальний post-78-1273836532,77_thumb.jpg

б) вертикальний post-78-1273836557,81_thumb.jpg 

ККД обох  відрізняються неістотно,  але  другий ніби краще - безшумний, можна розмістити генератор та й редуктор внизу ("запускається" від меншого вітру, легше і простіше захистити важливі механізми від несприятливих зовнішніх впливів). Також імхо простіше організувати автомат зміни кроку гвинта, але чи воно потрібно - вел. питання, у випадку сильної бурі вітряк і так треба зупиняти.     

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому зняв не знаю, то було дуже давно. Знаю шо поставив він його бо не було можливості провести світло. Зараз він провів лінію, думаю зняв бо вже нема необхідності.

Як генератор я думаю можна використати генератор від автомобіля добавивши редуктор, і звідти ж взяти схему стабілізації і зарядки акумулятора. А як перетворювач використати блок безперебійного живлення із синусоїдальнім виходом. Просто і надійно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Загалом така проблема. На даний момент немеє можливості подключитись до електро мережі, є думка поставити вітрову елктро-станцію. Моливо хтось використовує озвучте її мінуси по можливості.

Для проектування такого агрегату для початку потрібно визначити потребу у споживаній потужності. Якщо на дачі час від часу ввімкнути лампочку і невеличкий телевізор - вітряк+генератор+випрямляч+акумулятор, якщо треба більшу потужність, то звичайно ж краще поставити дизельний електрогенератор і не паритись.

Для постійного користувння вдома забезпечити себе в електричній потужності необхідний потужний вітряк, що немало коштує (якщо купувати його). Можна комбінувати різні джерела - вітрову з дизельною електростанції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  Для сучасної техніки (ноут, ж/к телевізор, "економні" та світлодіодні лампочки) енергії потрібно зовсім небагато. Думаю практично вистачить 0.5-1 квт., як у посиланні, що я давав.     

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

почти в виде оффтопа:

ветровое электричество хорошо использовать для обогрева,

так как "тэны" не так чувствительны к всяким "неровностям" и не требуют стабилизации

так вариант можно теплицы обогревать

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хватить и меньше, ноут или простенький комп будуть максимум 150Вт, телевізор десь 50-60Вт ну і плюс лампочки, можно запросто і в 500Вт вложитись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Біля володимирського кільця на новобудові стоїть вертикальний вітряк, досить часто крутится

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в ровенской области есть дом из "стекла", и питается от ветряка и только

отапливается тепловым насосом с питаловом от того же ветряка

по ТВ была передача

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І основне: має бути вітер))

Ну так на випадок штиля є акумулятори, головне шоб вітру протягом дня вистачало для їх зарядки. Ну а на крайній випалок можна і дизель-генератор встановити.

Біля володимирського кільця на новобудові стоїть вертикальний вітряк, досить часто крутится

Я кожен день по ковельській їжджу і все думав шо то за фігню там поставили, спочатку думав шо то антена, а виявляється он воно шо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У смене з вітром проблем немає будинок в омелянику (лінія електропередач там буде не скоро так як потрібно ставить трансформатор -за свої кошти + тягнути лінії) стоїть на гірці і вітер навіть у сонячну погоду присутній для вітряка потрібно вистачити. Навіть незнаю напевно через будову рельєфу (сквозняки) але вітер є завжди. Цікавився цінами але в середньому на вітряк + інвертор потрібно десть 10 000ує якраз ціна і стримує. Шукаю альтернативу)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну тоді думаю варто спробувати використати генератор від автомобіля із схемою стабілізування, акумулятор і безперебійник в якості інвертора. Якщо вийде і буде себе виправдовувати, то можна буде декілька таких вітряків поставить, тим самим збільшивши потужність всієї системи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...