Перейти до змісту

ондулін чи профнастил


r0ma

Рекомендовані повідомлення

збираюся поміняти покрівлю, яка зроблена за типовою для радянського часу схемою: крокви - обрешітка з досок - руберойд - шифер. кут нахилу ~ 30

вибираю між ондуліном і профнастилом. хочу почути думки людей сприводу плюсів/мінусів першого і другого. буду вдячний за інформацію

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ондулін потребує більш густішої обрешітки але не такої міцної, профнастил - трішки іншої, прям як в шифері.

Ондулін гарний матеріал, дуже легкий в монтажі бо легкий але всетаки горить і підходить для гострих шатрових дахів. Бачив я як під снігом прогинався. всі можуть це побачити на криші офісної будівлі по вілиці Рівненській напроти та недалеко Волиньавто, там повний ....ь. З фіз. властивостей стверджу що чим гостріший дах тим довговічніше покриття ондуліну.

Профнастил це класичне покриття, замовляється під конкретні розміри і швидко монтується але з більшими силовими затратами. може піддаватись корозії і текти при неправильному монтажі.

Всі ці матеріали мають достатню гамму кольорів і наслідують своїх прародичів. - бляху (профнастил) і шифер (ондулін).

В мене є фотки як ми робили і те і те.

Отже, в твому випадку я краще взяв би профнастил.

ПРОФНАСТИЛ

Промбудівля, правда не обійшлось без приколів, накривше 4/5 даху за ніч після урагану завернуло кусок даху. Прийшлось перероблювати трохи.

post-25-1268547164_thumb.jpg

post-25-1268547203_thumb.jpg

post-25-1268547633_thumb.jpg

post-25-1268548244_thumb.jpg

ОНДУЛІН

Котекдж, правда тут обрешітка була зроблена під більш важкий матеріал на майбутнє.

post-25-1268548093_thumb.jpg

post-25-1268547853_thumb.jpg

Ось такі справи.

post-25-1268548011_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ондулін не рекомендую взагалі. Г-но рідкісне. Коли він тільки з'явився то був шикарний, а зараз нормального ондуліну немає. Через кілька років на ньому починає рости мох.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мох росте....
і тільки із-за цього гамно??? треба знати просто як і де застосовувати. а мох росте і на стінах і де тільки можна подумати.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я як покрівельщик з невеличким стажем повністю згоден зі сказаним вище. Ондулін служить довго тільки на дахах з великим ухилом і на густій обрешітці. При інших обставинах він гнеться, викручується... Та й не міцний він.

А взагалі-то, ондулін прийшов до нас з Європи, де він гарненько використовується як "вторинний" матеріал для покрівлі ферм, складів... А у нас ним на УРА котеджі криють. :huh:

На одному сайті виробника ондуліну вичитав цікаву інформацію. Вони не приховуючи кажуть, що з часом мода змінюється на все і на покриття дахів теж, тому через невеликий період ви викинете ондулін і накриєте чимось МОДНІШИМ.(зсилки зараз не знайду).

На рахунок монтажу, то з профнастилом може й простіше як з ондуліном. Він ж і не важкий, і листи йдуть відразу в розмір скату даху. :)

Так що обирай- ПРОФНАСТИЛ!!! B)

Але тут теж є маленьке але. Уважно обирай виробника, бо можна взяти дешевий польський металопрофіль з китайського тонюсінького металу з недостатнім вмістом цинку. І тоді через рік прийдеться знову перекривати дах. :_04:

Тому краще віддати перевагу крупним українським заводам!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я вот отказался от профнастила в пользу еврорубероида. Но у меня будет мансардный этаж, а в дождь или град без хорошей звукоизоляции профнастил превратится в барабан. Да и как-то проще с еврорубероидом работать, мне кажется. Приятель за день накрыл себе (подготовленную крышу) дом, сам.

Какие будут мнения?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо маєш грошей трохи то візьми бітумну черепицю, "бардолін" називають її хфранцузи. Одна із перших криш що я накрив була саме з нього, він ще був тоді оригінальний зі всіма необхідними складовими.

А нарахунок барабана то можна клеїти чи набризкувати бітумну безшумку, половину децебел зразу зніме.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В порівнянні ондулін чи профнастил я віддаю перевагу останньому. Років 2-3 назад на Ювілейному ондуліном накрили козирки в магазині "Сова". Я не знаю де вони взяли той ондулін, але він витримав тільки один сезом (спочатку після першої зими потріскав, а після першого літа повикручувався та поспучувався). Пожливо попався брак...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Свого часу стояв перед дилемою ондулін - металопрофіль . В результаті вибрав шифер . Правда шифер безазбестовий і з заводським пофарбуванням (казали - нагарячо).

Крім вказаних вище недоліків ондуліну - металопрофілю зважав на спосіб монтажу . Для металопрофілю правильний монтаж - в низ профілю (де тіче вода) з кроком близько 25 см. По суті - решето , дирки закриті гумою , гума має властивість старіти і тріскати ,особливо на сонці . По ондуліну - через рік-два лист розпрямляється і кріплення "вилазить".

По ціні майже те саме.

Стоїть всього рік . Висновки робити рано.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А нарахунок барабана то можна клеїти чи набризкувати бітумну безшумку, половину децебел зразу зніме.

Вмене металопрофіль на даху, а можна більш детальніше про безшумку, де? і яка орієнтовно ціна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Безшумка така сама як для автомобілів :-), тут є на борді человечек який цим займається, шумоізоляція в авто в розділі реклама. Поклеїти сам зможеш бітумні листи, тобі буде потрібен тільки фен, а якщо є щось типу уфото ще швидще піде робота.

Потім є пористі під розпилювач, також в балончиках. АЛЕ це ОФТОП! прошу не продовжувати саме тут. створіть нову тему.

Там на котеджі безпроблемно живе і працює ондулін починаючи з літа 2007 року. Три літа три зими. Які питання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я, чесно кажучи, схиляюся в бік ондуліну лише тому, що не хочеться знімати старий руберройд (його стан прекрасний) і перебивати обрешітку (доска шириною 30-35 см з кроком 20-30 см). горище в мене не житлове і неутеплене, використовується виключно як склад барахла.

ще є мислі на рахунок безасбестового кольорового шиферу (мій сусід возить його з німеччини і демонстрував його властивості: легкий, трошки гнучкий, тому не тріскає навіть при сильних ударах - бачив наочно), але не чув про нього ніяких відгуків. може хто дасть ссилочку, або хоч як він правильно називається

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще є мислі на рахунок безасбестового кольорового шиферу (мій сусід возить його з німеччини і демонстрував його властивості: легкий, трошки гнучкий, тому не тріскає навіть при сильних ударах - бачив наочно), але не чув про нього ніяких відгуків. може хто дасть ссилочку, або хоч як він правильно називається

це те ,про що я писав. Тільки роблять його ,здається , в Івано-Франківську. І казали ,що експортують в Німеччину.

Колись знаходив сайт виробника . Погугли .

Якщо треба ,можу спробувати пошукати тел. хлопця ,який привозив мені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Робить його ВАТ "Івано-франківськцемент" http://www.ifcem.if.ua/ Експортують його багато куди.

До шиферу є спеціальні кріплення, фактично це саморіз з резиновою прокладкою, що дає змогу "грати" шиферу і немає необхідності потім його дотягувати. Ще одне, ті кріплення не забиваються а сверляться, це так для інформації, бо наші майстри нароблять...

Цей шифер безазбестовий, правильна назва волокнистоцементний , і ті кріплення є під колір шиферу. Також є коньки під цей шифер і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ухти, а що за волокно там замість азбестового? бо азбест це теж волокно :-))

на сайті є ціни, еко-дах як я зрозумів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Торгова марка eco-dach. Напевно там все з цементу якщо волокнистоцементний, це австрійська технологія.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кілька днів роздумів, пошуків і я скоріше всього оберу ECO-DACH. мій сусід зараз возить листи 1х1,09 м (до речі з І.-Франківська а не з Німеччини, то я щось наплутав), каже, що ці розміри найвигідніші по ціні. 49 грн в нього, 42 грн роздрібна ціна на підприємстві.

виробник дає гарантію 15 р.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

всі цементобтони файно малюються акрилом, такшо вперед. Можу помалювати в любий колір і не буде мох рости.

але якщо той ееко дах покритий якоюсь глазурю то це просто люкс.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я, по ходу, буду кольоровий брати. а на рахунок моху - то ці листи майже гладенькі (сам мацав), то може не буде рости, як на шифері.

ще один вагомий для мене аргумент за еко-дах - мені не потрібно буде переробляти обрешітку і гідроізоляцію (економія грошей і часу). а вигляд буде досить сучасний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ціну перерахуй не в штуках ,а за метр квадратний. Я свого часу брав великий . Виходило дешевше. Врахуй ще перекриття листів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так. сірий (без барвника) значно дешевший (ціна метрового на підприємстві 29 грн, в нього - не знаю)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...
  • 3 тижня потому...

так, продовжу тему ,вірніше почну розпитувати ;) хто вже крив Еко-дахом ? кольоровим ? хочеться почути відгуки ,і де його можна купити в Луцьку ?

ось на цьому сайті є багато цікавих статей про покрівлю http://pokrivelniymir.net/ :0011:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так, продовжу тему ,вірніше почну розпитувати ;) хто вже крив Еко-дахом ? кольоровим ? хочеться почути відгуки ,і де його можна купити в Луцьку ?

ось на цьому сайті є багато цікавих статей про покрівлю http://pokrivelniymir.net/ :0011:

я почав крити в середу. монтаж майже ідентичний до шифера, різниця лише в елементах кріплення (шурупи з головкою на 10 і гумовою заглушкою), під шурупи листи треба свердлити. покраска дуже легко царапається, так що треба делікатно. я ще брав в комплекті коньки до нього.

де купити: 050 760 24 86 Андрій, але шурупи, здається, дешевше взяти на базарі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...