Перейти до змісту

Проблема з розподілом трафіка


Olexxxander

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт!!!

Така ситуація :

Є домашня сєть (8 комп'ютерів підключених до світча через один інтернет канал , тобто модем теж підключений до світча і сервера немає ) , проблема в тому що коли хтось із сєті починає качати з торентів з максимальною швидкістю то у всіх інших не вистачає навіть на нормальну загрузку сторінок .

Хотілось щоб порадили якісь програми(бажано з коротким факом установки) які б розділяли рівномірно на всі комп'ютери всю швидкість інтернету .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як розподілити інтернет трафік без срвера??

При твоїй схемі - ніяк.

Запропоную пару варіантів:

1. В налаштуваннях фаєрволу модема увімкнути політику блокування і в дозволені додати тільки декілька портів/протоколів - 21, 25, 53, 110, 143, 993, 995, 80, 443, 5190, 8000. Можна доукомплектувати цей список за потребами користувачів. (додавши порти різноманітних клієнт-банків і тд)

При такому варіанті торренти качатись практично не будуть.

2. Встановити сервер. Для мережі такого розміру підійте старенький офісний комп.

На нього встановити pfsense, або mikrotik.

3. Прикупити дорожчий свіч з можливістю встановлення швидкості на портах.

Найдешевший це звичайно перший варіант, але найоптимальніший другий :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Хаха три рази, почалось. Да ми, да ваші домашні мережі, да ми самі ...

От тепер і виникають такі питання, як забезпечити роботу n-кількості користувачів на одному каналі. Ще трішки і нарешті дійде в ці голови, що такий сервіс повинен бути не стихійний, і краще буде віддатись в руки провайдеру.

Або самому стати провайдером а не один модем, свіч, і 10 користувачів.

маршрутизатори, білінг, автономна система, зваємодія з іншими операторами по протоколам динамічної маршрутизації, монтери, чергові, адміни, ліцензії, статути, акціонери, війни провайдерів, з державою, ...і т.д. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хаха три рази, почалось. Да ми, да ваші домашні мережі, да ми самі ...

От тепер і виникають такі питання, як забезпечити роботу n-кількості користувачів на одному каналі. Ще трішки і нарешті дійде в ці голови, що такий сервіс повинен бути не стихійний, і краще буде віддатись в руки провайдеру.

Або самому стати провайдером, а не один модем, свіч, і 10 користувачів.

маршрутизатори, білінг, автономна система, зваємодія з іншими операторами по протоколам динамічної маршрутизації, монтери, чергові, адміни, ліцензії, статути, акціонери, війни провайдерів, з державою, ...і т.д. :)

тут звичайно всі розуміють шо ти адмін! но помоєму питалися як поділити порівну швидкість на n-кількість користувачів а не якій принцип роботи провайдера, в даному випадку ДГ

як на мене 3 варіант саме то!

не нада буде шукати місце для хлама(в даном случаї комп"ютера) а просто замінити свіч на більш дорожчій!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сервак є сервак - гнучко, зручно і надійно. (дешевше, бо свіч такий, як нада, буде вартувати як комп, а комп лишиться компом. )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну сервак то сервак тільки вот задався я думкою про його наточування і варіанти підйому в разі жосткого падіння.. топікастер навіть варіантів не знає про нарізку каналу в самий простий спосіб.. що ж він із сервером буде робити ?

З.І. Краще в такому випадку варіант 3..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
тут звичайно всі розуміють шо ти адмін! но помоєму питалися як поділити порівну швидкість на n-кількість користувачів а не якій принцип роботи провайдера, в даному випадку ДГ

Прошу не утотожнювати мене з "Датагруп". Я до цієї фірми не маю відношення, і зарплату мені там не платять.

А чому так написав? Бо знаю десяток таких організаторів "домашніх мереж" і те, що з ними стається, коли один починає заважати іншому, аж до рукоприкладства.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
З.І. Краще в такому випадку варіант 3..

Думаю що такий варіант не пройде, адже вони беруть 8 мегабіт в укртелекома і кожного з 10-ти користувачів підключають за умови що кожному буде по 8. :)

Тут треба конкурентно ділити канал а не просто статичне обмеження швидкості в кожен порт.

А потім телеком подивиться на досвід світових суперпровайдерів і прикрутить к-ть одночасних tcp/udp сесій на кожного абонента. Хоча це і так робить сам адсл модем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є домашня сєть (8 комп'ютерів підключених до світча через один інтернет канал , тобто модем теж підключений до світча і сервера немає ) , проблема в тому що коли хтось із сєті починає качати з торентів з максимальною швидкістю то у всіх інших не вистачає навіть на нормальну загрузку сторінок .

Хотілось щоб порадили якісь програми(бажано з коротким факом установки) які б розділяли рівномірно на всі комп'ютери всю швидкість інтернету

І нічого ти не зробиш. Оскільки принцип торентів 1 до всіх відповідно створюється купа підєднань з малою швидкістю. Крім того в самому модемі є ліміт підєднань і його процесор просто не в стані обробити більше. І навідь якшо канал вільний модем не буде обслуговувати клієнтів так як ліміт підєднань вичерпався. Тому або лімітуйте торенти по швидкості і підєднанням або чекайте поки торенти скачаються. І сервак вам не допоможе.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо модем в бріджі буде?
А яка різниця? На це хіба ресурси модема не витрачаються?

Якщо ви знайомі з *нікс то маєте знати як створюється інтерфейс БРІДЖ і що трафік в любому випадку крутиться через кернель. Тільки в режимі роутера додається НАТ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Крім того в самому модемі є ліміт підєднань і його процесор просто не в стані обробити більше. І навідь якшо канал вільний модем не буде обслуговувати клієнтів так як ліміт підєднань вичерпався. Тому або лімітуйте торенти по швидкості і підєднанням або чекайте поки торенти скачаються. І сервак вам не допоможе.

я такого ще не чув.. жжЁшЪ чулавєГ..10 клієнтів для модема забагато ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я такого ще не чув.. жжЁшЪ чулавєГ..10 клієнтів для модема забагато ?
Кожен з клієнтів по 10 конектів длявеб-серфа і того 100 відкритих конектів. На кожен торент по 10 конектів по 10 торентів на клієнта і того 1000 напів відкритих конектів. Додай пару вірусів які як правило гуляють в таких мережах... далі розказувати?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В самих популярних торрент клієнтах, по дефолту, глобальний ліміт під'єднань складає приблизно 600.

Припустимо качає торрентом 2-4 людини + програмне забезпечення інших користувачів.. і хай в сумі вийде 3к одночасних під'єднань.

Модем в бріджі не пережує 3к підключень? ;)

Якби він NAT`ив це все то ліг би на третині.

А на серваку можна обмежити кількість тих самих підключень, увімкнути фільтри протоколів і приотеризувати трафік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А да додай тих торетн-клієнтів які ломляться ззовні, на порт який прослуховує модем.

Я описав чисто модель звідки можуть влятися купа підєднань. Да і АДСЛ модеми як правило проектуються для 1ого домашнього користувача. І тут економлять на всьому або модем коштує дорого і не по кишені користувачу. В результаті ми маємо обмеження. 6000 конектів це забагато. Як правило модем дає не більше 1024.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хто заставляє модем слухати порт?

Без прокинутого, для торрента, порту послуга користувачам надається.

Як правило модем дає не більше 1024.

Current count: 1930

DSL 2500 зверху pfsense.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хто заставляє модем слухати порт?

Без прокинутого для торрента порту послуга користувачам надається.

Я не буду тут читати лекції по основах мережевих протоколів. Якщо Вас це цікавить інфи є купа в інеті. Але як правило порт він слухає для/по запиту торент-клієнта чи ще якогось софта.
Модем в бріджі не пережує 3к підключень? wink.gif

Якби він NAT`ив це все то ліг би на третині.

А на серваку можна обмежити кількість тих самих підключень, увімкнути фільтри протоколів і приотеризувати трафік.

Обмеження стоять в кернелі.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

народ давайте вернемось до теми:

однозначно варіант з упр свічом не підійде, оскільки буде все впиратись тоді в модем...

а якшо буде сервак і модем в брідж, то все буде ок...

до висловлювань шо "сервак не поможе", то це дуже сумнівно, якшо правильно все налаштувати, то він як раз таки поможе...

на крайняк, можна обмежити сесії по користувачам і рішаться всі спори відносно конектів...

при варіанті модем в режимі моста, він взагалі нічого практично не слухає.... і захаває ну дуже багато конектів, оскільки основне навантаження і вся робота проходить на серваку....

якшо топік стартер сам особисто не може це діло зробити, я думаю тут знайдуться люди які допоможуть ;-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Current count: 1930

DSL 2500 зверху pfsense.

Коутнт чого? Всього? Чи одночасних? Я не спрою, що є модеми, які вже дають більше конектів. Я лише припускаю, що ліміт конектів в модемі може бути одною з причин тормозу інету. І взагалі, що хотіти від модема за 300грн, і чому такі фірми як Континіум, наприклад, купують модеми не за 300грн а за 3000.
до висловлювань шо "сервак не поможе", то це дуже сумнівно, якшо правильно все налаштувати, то він як раз таки поможе...

на крайняк, можна обмежити сесії по користувачам і рішаться всі спори відносно конектів...

топік стартер сам особисто не може це діло зробити, я думаю тут знайдуться люди які допоможуть ;-)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, шас будуть репресії. Швиденько всі вгомонились і говоримо по темі, а не вийожуємось, які ми умні, а всі тупі.

Для прикладу, в мене та ж схема шо і в Тумана і в мережі зара 16 користувачів. Чоловік 5 юзають торенти активно і ше ніхто не жалувався шо комусь не хватає швидкості. Просто торент трафік має найнижчий пріоритет і все. всі щасливі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, шас будуть репресії. Швиденько всі вгомонились і говоримо по темі, а не вийожуємось, які ми умні, а всі тупі.

Для прикладу, в мене та ж схема шо і в Тумана і в мережі зара 16 користувачів. Чоловік 5 юзають торенти активно і ше ніхто не жалувався шо комусь не хватає швидкості. Просто торент трафік має найнижчий пріоритет і все. всі щасливі.

Нічо не маю проти. Але говоримо ми про те чи топікстартер зможе в модемі правильно налаштувати все як адмін. І про можливі причини його тормозів.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ. Останнє китайське. Припиняємо виясняти хто кручу і т.п., бо буду банити і то надовго.

З.І. SysR прощається з нами на тиждень. Йде пити корвалол і вчитися нормально спілкуватись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мда... Було багато чого написано, всім дякую, але тут таке діло) світч модем і 8 компів і крапка, ніхто нічого докупляти не буде це знаю точно) Ніяких серваків і тим більше дорогих світчів. Зрештою в нас дома не комп'ютерний клас), до того ж щоб ставити сервер потрібно щоб він робив постійно, тоді буде розподіл. А модем у нас телекомовський стандартний що вони пропонують орендувати. Callisto 821+R3 - такий

Мене більше цікавить чи можна розподіл зробити програмно (як приклад программа TMeter). Також розглядається варіант установки двох мережевих карт на комп до якого безпосередньо буде підключений модем, питання в тому чи будуть ці дві карти взаємодіяти.

І доречі, в нас домашня мережа, ми не перепродаемо трафік телекомовський, кожен платить порівно і до таких проблем як "рукоприкладство" думаю не дійде і торентами в мережі не качають так як було описано вище (пост 13). Качати може 1 користувач, але коли він не ставить обмеження то це вже проблема для всіх навіть для того хто просто грузить сторінку на якій навіть не має графічних об'єктів, а вона грузиться 50 секунд)

Хотілось би почути щось про программу TMeter, можливо хтось мав з нею справу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Контроль це коли незалежно від бажання користувача він буде отримувати те, що йому дозволено.

Досягти цього можна єдиним способом - вводячи обмеження на стороні вхідного обладання.

Ставити любий софт користувачам і забороняти його відключати - це єресь.

Мене більше цікавить чи можна розподіл зробити програмно (як приклад программа TMeter). Також розглядається варіант установки двох мережевих карт на комп до якого безпосередньо буде підключений модем, питання в тому чи будуть ці дві карти взаємодіяти.

А любий розподіл є програмним.

Комп з 2ма мережевими картами, софтом типу TMeter і буде виконувати функції роутера, але ж він також повинен бути постійно увімкнений, бо саме через нього буде проходити весь трафік.

Роздача віндою не кращий вибір.

світч модем і 8 компів і крапка, ніхто нічого докупляти не буде це знаю точно)

Лісом. Страждайте далі :)

Успіхів у пошуках фекальних балістів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...