Перейти до змісту

Фото


kotykS

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 199
  • Створено
  • Остання відповідь

а ось це фото рарітет - вигляду пивзавода Шнайдера ще не було ніколи - Luck, Spiritusfabrik

Порівняння з фото за 1944 рік. В мене виходить так.

post-6713-0-39043400-1387983101_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це просто неймовірно!!! Хто сподівався, що після років пошуків і після Книги Літевчука ще щось подібне можливе? А таки можливе!! Насправді оці знахідки - дуже революційні в плані ілюстрацій тієї історії, яку раніше вдавалося зобразити лише текстово! Це чудово! Дякую тим, хто періодично слідкує за новинками)))

В інтернеті з’явилися унікальні історичні фото Луцька

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

B15733216T15733222.jpg

як думаєте, що то за така цікава кабіна посеред вулиці. схожа на якийсь трамвай)) видно, що вона до самої бруківки, тобто це не просто кабіна воза...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

може, то такий автобус? бо тодішні автобуси небагато відрізнялися від нинішніх бусів за розмірами. Маршрут Вокзал-Красне пролягав, очевидно, по Лесі ще з 1909 року.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luck, Spiritusbrennerei, Funkstatio

B15733622T15733628.jpg

моє припущення що двохповерховий будинок це теперішній районний пенсійний відділ хибне, так де ж це є ?

чомусь здається що цей будинок є зараз

ще одна деталь - фото пивзаводу Шнайдера (якщо це дійсно він) підписано просто Spiritusfabrik - спиртзавод

а ось це фото Spiritusbrennerei - можна перевести як винзавод

э таке припущення що на фото район біля училища культури і мистецтв, де колись також був спирт склад чи спиртзавод

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так я вже питав раніше http://board.lutsk.u...e__st__120 в посту№121,-де це?.Щось схоже.

точно, схоже, але тільки схоже

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щось не пригадую, чи біля училища збереглася стара труба, або хоч її залишки. то за нею можна було б ідентифікувати.

чи не здається вам, що пропорції труб біля спиртзаводу і на цій фотці різні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як бути з рельєфом місцевості? Щось я не бачу таких прямолінійних ділянок території у цьому місці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як бути з рельєфом місцевості? Щось я не бачу таких прямолінійних ділянок території у цьому місці.

абсолютно не бачу підстав для сумнівів

post-1719-0-29687500-1388406368_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я в цьому будинку колись був. там збереглися автентичні сходи) навіть фотографії є. то виявляється, це в цьому будинку була так звана "польова радіостанція", про яку пише Пясецький, де працював сам академік Вавілов?!! (ну, тоді він ще не був академіком; не той, що генетик, а той, що фізик, його брат :) )

це те, про що я казав. хороше доповнення до історії радіо в Луцьку. Раніше можна було лише коротенким абзацом написати, що перша станція була "на Красному". А тепер, коли з'явилася фотографія і став відомий будинок, який ще й зберігся, то історія стала куди більш цікавою й ілюстративною :) А раз є будинок, є його архітектор, є причини будівництва, є його столітня історія...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оце так фото !

bonik, ви молодець, нагадали що архіви поповнюються час від часу

абалдєнний вигляд каплички Іверської матері

B15733650T15733656.jpg

з місцем в м. Луцьку, де на фото капличка Іверської Божої Матері, повязана містична історія. Працівники громадського харчування м. Луцька ту історію в 60-70 х. роках минулого століття жваво розповідали один одному, і це місце вважали "дуже поганим", і та містична історія обростала новими подробицями. Містична історія повязана із місцем, де до війни була (вона зображена на фото) капличка Іверської Божої Матері, на вул. Лесі Українки (поруч військовий шпиталь). Після радянської руйнації цієї каплички на її місці встановили торговий кіоск. Але в тому кіоску жодна продавчиня не змогла працювати більше двох місяців. (Містичним чином виявлялись недостачі і серйозні проблеми в роботі, продавчинь звільняли за негативними мотивами із серйозними проблемами і великими заборгованостями, кільком продавчиням той кіоск в радянський час зламав карєру і відповідно долю). Кіоск проіснував недовго. В тому кіоску ніхто не хотів працювати продавцем. І невдовзі кіоск знесли, а на його місці встановили існуючий нині памятник Бойку.

(https://www.facebook.com/groups/LUTSKEURO/)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

під'їзд будинку, про який писалося в пості №140. Уже за Польщі такого оздоблення під'їздів не робили. Тому будівлі можна приблизно датувати за цими штуками. Подібне можна зустріти на Лесі, Ковельській, в старому місті, Винниченка тощо...

post-3831-0-18766500-1388498507_thumb.jp

post-3831-0-31529700-1388498524_thumb.jp

post-3831-0-97347500-1388498540_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще про капличку.Ми жили в тому будинку де суд,то мама розповіла,що наняли трьох алкашів ,що би зняти хрести.Так вони на протязі року всі загинули.Про всіх не памятає,але одного трактор задавив на полі.Іще памятає як вітражі знімали дуже обережно,видно цінні були.Довбали капличку довго,нічого не виходило.Потім пішли по сусідах,сказали що би вікна заклеїли і в ночі взірвали.Там теж різні історії про виконавців зносу каплички були.То що памятає,так ні для кого добром той знос не закінчився.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а вітражі в якому напрямку поділися?

Ну НКВД таємниці вміло охороняти.Знаю що вітражі були дуже цінними ,принаймні ходили такі чутки.Але не в Держхран їх забрали,думаю на дачі в якогось НКВДешника стоять.Вміло охороняти таємниці НКВД,але всеж дещо просочувалося.Моя мама через однокласницю(8 школа 1947р)взнала історію про один з Луцьких будинків,де була явочна квартира НКВД,та в підвалах розстрілювали людей.Там ціла детективна історія була,Але який це будинок,розповідати не буду.Там зараз люди живуть,як їм прочитати таке?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та ви що!! не можна такі історії ховати в небуття! (це я про ту квартиру НКВД)

а вітражі вже давно могли продати за кордон. кому вони тут треба? а там гроші платять. для людей - це найбільша цінність. ми тільки зі старих фотографій і поштових карток можемо зробити висновок, скільки всього попропадало, а ще ж є невидимі речі, не відображені на фото - археологічний матеріал. Мені так шкода нас, бо маємо дуже цікаву і багату історію й культуру, але все якось прос..рається...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...