Перейти до змісту

Луна и Юпитер. Вчера, 2-го сентября.


Рекомендовані повідомлення

Кто заметил вчера вечером яркое звёздочко по имени Юпитер под почти полной Луной? :)

jupiter030.png

(в центре картинки)

Хотел сфотографировать, но не было аппарата, а когда приехал домой, выйти на улицу не вышло :)

Вот такая и похожая картинки наблюдались:

luyu1.jpg

А это Юпитер со спутниками (в телескоп):

yu1.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Она и позавчера была, и неделю назад была, и сегодня будет примерно в том же районе неба. Ну и ещё какое-то время будет видна. Хм, женский род поменять на мужской, всё-таки о Юпитере речь :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

цікаво, звісно! десь кілька років тому я спостерігав ще цікавіше явище - Сатурн з'єднувався з Місяцем менше ніж на діаметр останнього. Ото було класно!..

Пан Ursa має телескоп? А які характеристики? Що і де спостерігаєте?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не, к сожалению, нет у меня телескопа :(

У знакомых есть что-то похожее, иногда посматриваю :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

спостерігала ту картину цілий вечір, а потім ще пів ночі, бо у вікно світить :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Луна около полуночи 3 сентября (почти полный лунный диск (Ф= 0,97)) сблизится с Юпитером и Нептуном, пройдя в 2 градусах севернее планет. Вскоре после этого сближения Луна покинет созвездие Козерога и перейдет в созвездие Водолея, где примет фазу полнолуния вечером 4 сентября.

:)

Так что сегодня ещё можно посмотреть :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А на улицу выйти, не? ;)

Дааа, дымка всё испортила... А когда ещё было светло - Луна так красиво всходила... Эх...

post-419-1252003183.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був на вулиці, то в цій димці з правої сторони від Місяця видна зірка (вона в принципі і єдина) -- мож це і є той самий?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зікра може бути і венера, але точно не знаю чи це той період. Але мені цікаво. Ця димка і є "Гало", чи ні? З тренування повертався, місяць гарний, повний...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хух, заспокоїв. Ато вчора ця зірочка переміщувалась з місяцем візуально і синхронно знаходячись якраз під ним, яскравість мала таку, що поневолі починав задумуватися про її штучне походження, а фотоапарат як назло забутий в машині :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зікра може бути і Венера...

Наскільки мені відомо, то Венеру якщо видно, то вона знаходиться ближче до горизонту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, а народ :) Ну Юпитер это, Ю-ПИ-ТЕР. 254% :)

Венера сейчас видна утром. И так как она достаточно яркая - её можно видеть даже днём, до обеда - только нужно знать, где её искать :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Днем, як відомо простим оком Венеру не побачиш? Бо сонце ріже в очі, + можливі хмари, +треба дивитись через фотоплівку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Увидишь. Для ослабления фона голубого неба берёшь красный или оранжевый светофильтр - и всё. Она же не всегда прямо возле Солнца ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, а народ :) Ну Юпитер это, Ю-ПИ-ТЕР. 254% :)

А якщо придивитись, то червона пляма ще видна ;)

Марс і Венеру бачив, тепер ще й Юпітер. Ще можна щось видивитись? (Сонце, Місяць і комети не пропонувати)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юпітер можна бачити і серед ночі... На відміну від Венери та Меркурія, видимих зранку або ввечері. Неозброєним оком плями не побачите )) Навіть телескоп має бути хорошим... Не знаю, чи вчора ввечері гало... Ми називаємо його "надутим Місяцем", який віщує негоду.. Гляньте зараз на небо.. до вечора і дощ має бути... Та димка навколо Місяця вчора - дрібні хмарки... водяна пара...вона розсіює світло Місяця, і з-за того зірки погано видимі (при ясному небі і при повному Місяці їх видно не найгірше, хоча, звичайно, далекр не всі...). А Юпітер моє засинання супроводжує десь тижнів 4-5..... ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Юпитер ще там, мені здається шо ми до нього навіть трохі блище підлетіли, чи то він до нас прибіг...

а, неа, то ми зарас віддаляємся - певно небо чисте то його так добре видно, а ще й світиться весь,

а найблище він до нас був 15 серпня в 3:30, якихось там 4 а.о. =) дострибнути і потрогати мона було...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...