Перейти до змісту

Банкрутство по українськи


Jack

Рекомендовані повідомлення

Ще один банк ліквідовується:

http://unian.net/ukr/news/news-328276.html

Тобто, думка, що банки не зникають, а просто перепродаються, виявилась незавжди правильною.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 126
  • Створено
  • Остання відповідь
В Західінкомі новий адміністратор

А хто?

Национальный банк Украины решил сменил временного администратора в КБ "Захидинкомбанке", прекратив полномочия Валентины Малютиной, назначив вместо нее Анну Ярошенко. Об этом говорится в официальном сообщении НБУ в газете "Урядовий кур'єр" N134 от 28 июля 2009 года.

"Постановлением правления Национального банка от 23 июля 2009 N422 прекращены полномочия временного администратора ООО КБ "Захидинкомбанк" Малютиной Валентины и назначен временным администратором банка физическое лицо - независимый эксперт Ярошенко Анна", - говорится в сообщении НБУ.

Национальный банк Украины ввел в "Захидинкомбанк" временную администрацию в лице В.Малютиной с 13 февраля 2009 года.

По состоянию на 1 апреля 2009 года активы "Захидинкомбанка" составили 1,020 млрд.грн., кредиты и задолженность клиентов - 1,153 млрд.грн., собственный капитал - 182,236 млн.грн. Чистая прибыль по итогам января-марта (I квартала) 2009 банка составила 3,382 млн.грн. За 2008 год банк получил прибыль 22,7 млн.грн.

тепер скажіть хто це і звідки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на черзі банк "Європейський"?

http://smi.liga.net/articles/IT094538.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

НБУ решил ликвидировать банки "Европейский" и "Национальный стандарт"

http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2009/08/19/168882

бачу щасливі обличчя вкладників цих банків, які чують такі новини....

NEXT?

а дехто весною казав, що банки не зникають, а просто викупляються іншими....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бачу щасливі обличчя вкладників цих банків, які чують такі новини....

ФГВ именно в таком случае и будет выплачивать депозиты.

в противном, когда временная администрация, рекапитализация и пр. - фонд к выплатам не подключается.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

НБУ ліквідував ще 2 банки: київський АКУБ "Відродження" та ужгородський ЗАКБ "Лісбанк"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

"УКРПРОМБАНК" ЛИКВИДИРУЮТ, А СЧЕТА ЕГО ВКЛАДЧИКОВ ПЕРЕВЕДУТ В ДРУГОЙ БАНК

Роберт ВАСИЛЬ "ФАКТЫ"

Принято окончательное решение относительно судьбы одного из крупнейших проблемных банков - "Укрпромбанка". На заседании Экспертно-аналитического совета по вопросам участия государства в капитализации банков было решено не рекапитализировать это финансовое учреждение, сообщает газета "Дело".

Эксперты пришли к выводу, что возродить "Укрпромбанк" уже невозможно, и приняли решение его ликвидировать. В то же время счета вкладчиков банка будут переведены в одно из государственных финансовых учреждений. Туда же будут переданы качественные активы "Укрпромбанка".

В настоящее время еще окончательно не решено, какой из банков будет вести дела с сегодняшними вкладчиками и заемщиками "Укрпромбанка". Претендентов двое - Ощадбанк и банк "Родовид". По сообщениям СМИ, более высокие шансы у "Родовода". Напомним, что этот банк еще совсем недавно и сам был проблемным. Однако, получив рефинансирование от государства, начал выплачивать депозиты своим вкладчикам. В настоящее время "Родовид" является практически государственным банком, так как в обмен на рефинансирование государству было передано 99,97 процента его акций.

В случае, если будет принято окончательное решение о переводе всех вкладчиков "Укрпромбанка" в "Родовид", рассчитаться с ними банку будет довольно сложно. Ведь объем депозитов физических лиц в "Укрпромбанке" намного больше, чем в банке "Родовид". По данным сайта банка, на 1 августа нынешнего года в "Укрпромбанке" хранилось 6 миллиардов 782 миллиона гривен. На то же число в банке "Родовид" находилось всего 2 миллиарда 495 миллионов гривен вкладов граждан.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"УКРПРОМБАНК" ЛИКВИДИРУЮТ, А СЧЕТА ЕГО ВКЛАДЧИКОВ ПЕРЕВЕДУТ В ДРУГОЙ БАНК

В то же время счета вкладчиков банка будут переведены в одно из государственных финансовых учреждений. Туда же будут переданы качественные активы "Укрпромбанка".

А буде що переводити ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Банк "Надра" назвав своїх боржників поіменно

Банк "Надра" пішов на безпрецедентне порушення прав своїх клієнтів і розкрив конфіденційну інформацію про проблемних позичальників. Посилаючись на указ президента Віктора Ющенка №813 від 8 жовтня, банк на своєму сайті обнародував списки 42 тис. позичальників - фізичних осіб, малого і середнього бізнесу, корпоративних клієнтів, - що мають прострочену заборгованість. Установа розголосила назви і організаційно-правову форму компаній, а також прізвища, імена і по батькові своїх клієнтів.

В тексті указу немає вимоги або дозволу банкам, в які введена тимчасова адміністрація, робити таку інформацію публічною. Згідно з документом, банки можуть створювати реєстри недобросовісних позичальників і щонеділі інформувати громадськість про стабілізацію ситуації в установах. Намір зобов'язати Нацбанк оприлюднити списки неблагонадійних позичальників пан Ющенко висловив тільки усно на зустрічі 7 жовтня з позичальниками і керівниками банку "Надра" і Укрпромбанку.

Загальний борг позичальників перед банком "Надра" складає 8,5 млрд грн., з них 6,4 млрд грн. винні корпоративні клієнти, 658 млн грн. - малий і середній бізнес, 1,5 млрд грн. - населення. У списку боржників "Надра" опинилися 283 компанії, 106 з яких банк пов'язує з різними бізнес-групами.

Найбільше число боржників виявилося в групі Іллі Сегаля (22 компанії), якого учасники ринку раніше називали співвласником банку "Надра", і в групі "Континіум" Ігоря Єремєєва (11). Заборгованість перед банком на 1 жовтня також мали ВАТ "Толіман ЛТД" Вадима Альперіна (вважається власником судна Faina); ПП "Квадро" (торгівля олійними культурами) Олега Гринька; ТОВ "Гранітний кар'єр" і ТОВ "ТД 'Демидівський кар’єр'", що входять до групи Володимира Галицького (глава Державної служби зайнятості) і Володимира Майстришина (депутат Верховної ради IV скликання); експортер зернового і олійного насіння ТОВ "Рудіс" групи Віталія Бабича; ЗАТ "Райз" аграрної групи Віталія Цехмістренка; ТОВ "Вільний вітер" співвласника торгівельного центру "Метроград" Мстислава Скоробогатова. У прес-службі "Надра" не змогли уточнити, 6,4 млрд грн. винні всі 283 компанії чи підприємства є злісними боржниками. Більше ТУТ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.dsnews.ua/finance/art41626.html

Проще говоря, если ипотека оформлена на 20 лет, то даже если заемщик долгие годы не платит по ней, нотариусы не имеют права давать добро на отчуждение банком недвижимости

ща начнутся невозвраты...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.dsnews.ua/finance/art41626.html
Проще говоря, если ипотека оформлена на 20 лет, то даже если заемщик долгие годы не платит по ней, нотариусы не имеют права давать добро на отчуждение банком недвижимости

ща начнутся невозвраты...

скорее бум коллекторских и анти-коллекторских контор. в общем, штопка на латку и на заплатку :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Експерти говорять, що Ющенко не пустив до країни 5 мільярдів дол.

Економічні експерти вважають, що підписання Президентом України Віктором Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів стало причиною припинення співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною.

Так, в коментарі УНІАН директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський зазначив, що головним приводом для замороження співпраці України і МВФ стало ухвалення так званого закону про підвищення соціальних стандартів.

"Це не означає, що МВФ проти підвищення соціальних стандартів, - сказав експерт. - Він проти того, аби це робилося без врахування реальної економічної ситуації".

Другою причиною є неузгодженість позицій представників української влади, підкреслив Бураковський. "Власне, відповідальним за фінансову і економічну політику є уряд та НБУ, яким переважно не вдається погоджувати свої позиції. Крім того, на це поле часто заходить Президент. Тому МВФ незрозуміло, чому не виконуються погоджені домовленості", - зазначив експерт.

Очевидно, сказав Бураковський, наслідком такого рішення МВФ стане втрата довіри до України як партнера, а це створить проблеми, зокрема, для бізнесу і співпраці з іншими міжнародними фінансовими організаціями.

"Наприклад, Єврокомісія пропонувала надати близько 500 млн. євро для підтримки банківського сектора України, але умовою надання цієї допомоги була співпраця з МВФ", - підкреслив Бураковський.

МВФ також служить орієнтиром для багатьох рейтингових агентств. Так, Standard & Poors вже знизило суверенний рейтинг України, нагадав експерт.

"Сьогодні ціна питання заморожування співпраці з Міжнародним валютним фондом становить близько 5 млрд. доларів, - зазначив Бураковський. - Це гроші, які могли бути направлені для мінімізації наслідків економічної кризи. І тепер Україна не матиме такої можливості. Крім того, цілком очевидно, що на валютному ринку пануватиме невпевненість і падіння довіри до гривні".

Завідуючий відділом економічної і соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило вважає, що рішення про припинення співпраці з МВФ прийняла саме Україна, коли парламент прийняв, а Президент підписав закон про підвищення соціальних стандартів. Експерт нагадав, що відміна цього закону була однією з умов продовження співпраці з МВФ.

Крім того, на думку Жалила, в передвиборний період неможливо виконати і більшості інших вимог МВФ, оскільки вони передбачають непопулярні заходи.

Експерт зазначив, що найбільша потреба в коштах - саме сьогодні, в пік виплат із зовнішніх зобов'язаннях України, а після виборів потреба в запозиченнях від МВФ буде не такою гострою. "Саме цими думками, вочевидь, керувалися політики, фактично приймаючи рішення про відмову від коштів МВФ", - сказав Жалило.

Економічний експерт Школи політичної аналітики при НАУКМА Сергій Кисельов нагадав: "МВФ давав досить чіткі сигнали, що президентові Ющенку не варто підписувати економічно украй незважений закон про підвищення соціальних стандартів, адже він несе істотні ризики з точки зору інфляції і зростання безробіття". За підрахунками МВФ, підписання цього закону може призвести до зростання дефіциту державного бюджету до 7-8% ВВП, зазначив експерт.

наслідком замороження співпраці з МВФ, на думку Кисельова, стане ослаблення гривні на валютному ринку. Це призведе до проблем в банківському секторі, де може збільшитись частка "поганих" кредитів (зараз таких близько 5%), постраждають родинні бюджети тих сімей, які брали кредити, номіновані в доларах або євро.

"Через це рішення МВФ, Україну також позбавляють додаткової страховки у виконанні держбюджету, - сказав Кисельов. - Адже на фінансування дефіциту бюджету із коштів МВФ було направлено 4,7 млрд. дол. Ще одна страховка покриття дефіциту держбюджету - надходження коштів від приватизації - також заблокована президентом Ющенком. Вочевидь, що підписуючи закон про соцстандарти, президент керувався мотивами, пов'язаними з політичною боротьбою. Адже навіть економісти з Секретаріату Президента свого часу прогнозували, що В. Ющенко накладе вето на закон про підвищення соціальних стандартів, як що не має реального економічного обґрунтування".

На переконання економіста Віктора Лісицького, припинення співпраці з МВФ призведе до виключно негативних наслідків. "Останні місяці виплати пенсій і зарплат в бюджетній сфері великою мірою залежали від допомоги МВФ, - нагадав експерт. - Зараз уряду Юлії Тимошенко знову доведеться в надважких умовах знаходити кошти для цих виплат".

За його словами, останньою краплею для МВФ стало підписання Ющенком ухваленого на вимогу Партії регіонів закону про підвищення соціальних стандартів. "Фахівці МВФ бачать, що темпів одужання української економіки поки що недостатньо для забезпечення таких рішень. МВФ позичало гроші на оздоровлення економіки, а не на популістське проїдання", - підкреслив Лісицький.

Він зазначив, що "свого часу Ющенко не зрозумів, що Тимошенко, за темпераментом і характером - самостійний політик. І останній рік Ющенко робить все, аби її як політика знищити - байдуже, що при цьому він знищує і Україну". (с) УНІАН

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Raiffeisen скоротить штат в Україні

Raiffeisen International знову скоротить число робочих місць в Україні, оскільки політична невизначеність в країні велика.

Про це заявив фінансовий директор групи Мартін Груелл, пише газета "Дело". ТУТ

...Раніше цього року Raiffeisen повідомляв, що скоротить штат в 18 тис. чоловік приблизно на 10%...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

— 11.12.2009 16:37 —

Украина запросила экстренную помощь у МВФ на $2 млрд

Украина запросила экстренную помощь у Международного валютного фонда (МВФ) в размере $2 млрд. Об этом сообщает The Financial Times со ссылкой на заявление вице-премьера Украины Григорий Немыря.

По его словам помощь Украине требуется для урегулирования «экстремально сложной ситуации» с погашением внешнего долга.

В пятницу МВФ отказал Украине в перечислении последнего из четырех траншей на $3,8 миллиарда .

«Следующие три месяца решающие», - заявил Немыря после визита украинской делегации в Вашингтон. По его мнению, без помощи МВФ Украине будет тяжело выплачивать пенсии и зарплаты госслужащим, а также своевременно гасить задолженность переде Россией

http://www.gazeta.ru/news/business/2009/12/11/n_1434551.shtml

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

— 11.12.2009 16:37 —

Украина запросила экстренную помощь у МВФ на $2 млрд

Не можна вічно перекривати старі борги за рахунок нових запозичень, рано чи пізно ця схема зупиниться. І тоді наступить ...опа. Що буде після виборів - страшно подумати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

"Союз-Віктан" банкрутує свої компанії в Україні та Росії

Алкогольна група "Союз-Віктан" вирішила припинити свою діяльність, - розповів її співвласник Андрій Охлопков. Він стверджує, що ТОВ "Союз-Віктан ЛТД" (виробничі потужності в Сімферополі) теж може бути визнана банкрутом: 24 листопада Господарський суд Києва прийняв рішення про порушення відповідного провадження, ввів мораторій на виконання вимог кредиторів, зупинив виконання боржником зобов'язання зі сплати податків і зборів. Крім того, сьогодні буде направлено заяву до Арбітражного суду Московської області про визнання банкрутом головної компанії в Росії - ЗАТ "Союз-Віктан". За даними "СПАРК-інтерфакс" на 30 вересня, на балансі ЗАТ перебували основні російські активи групи - власний завод в підмосковній Рузі (за дев'ять місяців 2009 року виробив 1,84 млн дал горілки, з середини вересня виробництво було зупинене) і недобудованому майданчику в Литкаріно. На початку 2009-го на Рузу припадало до 60% всього виробленого "Союз-Віктаном" алкоголю.

За словами джерела, близького до "Союз-Віктану", серед основних кредиторів групи - українські підрозділи ОТП-банку, Сбербанку, Альфа-банку. У листопаді Альфа-банк вимагав через Московський арбітражний суд з виробника 697,311 млн руб. (приблизно $22 млн) за кредитом - позови були подані на адресу українських ТОВ "Фірма 'Союз-Віктан Лтд'", ЗАТ "Завод марочних вин і коньяків 'Коктебель'", ТОВ "Союз-Віктан Трейд" і російських ТОВ "Союз-Віктан" і ЗАТ "Союз-Віктан". Загальний кредитний портфель групи співрозмовники Ъ в банках оцінювали в $170-200 млн. (С)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кабинет Министров принял решение о переводе вкладов физических лиц из банка «Надра» в Родовид Банк.

Об этом сообщила премьер-министр Юлия Тимошенко на брифинге.

«Мы приняли сегодня решение, что мы также как по «Укрпромбанку» переводим вкладчиков «Надра банка» физических лиц вместе с частью активов в Родовид Банк. Мы идем на этот шаг и рекапитализируем Родовид банк, чтобы рассчитаться с теми людьми, кто держал депозиты в «Надра Банке», - сказала Тимошенко.

«После нашего решения физические лица могут получить свои депозиты в банке «Надра». Но надо, чтобы такое решение НБУ еще принял. Мы подписанное решение Кабмина передадим в НБУ. И надо, чтобы управляющий «Надра банком» передал в Родовид банк счета физических лиц и передал активы», - сказала Тимошенко.

При этом она отметила, что персонально за банкротство Надра банка несет ответственность Партия регионов во главе с ее лидером. «За банкротством персонально стоит Партия регионов с ее лидером. Это господин Фирташ и вся компания», - отметила премьер.

Также она пообещала, что после завершения президентской компании «мы вернем людям все депозиты, которые они потеряли в обанкротившихся банках».

©

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

НБУ ліквідовує Східно-Європейський банк

Національний банк України 18 грудня вирішив ліквідувати АКБ Східно-Європейський банк.

Про це йдеться в листі НБУ, повідомляє агентство "ЛігаБізнесІнформ".

"З 21 грудня 2009 року відкликана банківська ліцензія в АКБ Східно-Європейський банк та ініційована процедура його ліквідації", - йдеться у документі.

Як відомо, 5 жовтня 2009 року в банку введена тимчасова адміністрація на чолі з колишнім членом правління Енергобанку Андрієм Загороднім.

АКБ "Східно-Європейський банк" заснований в серпні 1993 року. Найбільшим акціонером Східно-Європейського банку в жовтні було ТОВ "СТДК-Фінанс" із частко 15,28%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Східно-Європейський банк - С'Єбанк, що ж тут неясно? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хоча в нас ще відносно м'яко з боржниками... популізм один

Близько п'ятисот естонських сімей позбулися житла через борги з іпотеки

Очікується, що в 2010 році їх кількість не стане меншою, а може, навіть збільшиться.

Портал Dv.ee відзначає, що йдеться про сім'ї, житло яких було відчужене і виставлене на примусовий продаж банками Swedbank і SEB. У інших банках число боржників також обчислюється десятками.

Керівник Swedbank Прійт Перенс побоюється, що наступного року в примусовому порядку доведеться продавати навіть більше об'єктів, ніж в 2009-му. За його словами, кількість приватних осіб, які не в змозі розплачуватися по своїх позиках, хоч і демонструє ознаки зниження, проте продовжує залишатися досить високою.

Нагадаємо, що, згідно з дослідженням консалтингового агентства Knight Frank, вартість житла в Естонії в III кварталі впала на 35,8% відносно того ж періоду 2008 років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Национальный банк Украины решил ликвидировать банк «Украинская финансовая группа», сообщил регулятор в письме коммерческим кредитно-финансовым учреждениям.

"Согласно постановлению правления НБУ от 28 декабря 2009 года №784 с 5 января 2010 года отозвана банковская лицензия и инициирована процедура ликвидации КБ «УФГ»", - указывается в письме (№55-012/21-55).

Напомним, что Нацбанк ввел временную администрацию в банк «УФГ» с 14 сентября 2009 года.

ООО «КБ «УФГ» основано в 2004 году. На 1 октября его единственным участником являлся Валерий Бабич, сообщает УНИАН.

Согласно данным Нацбанка, на 1 октября 2009 года по размеру общих активов (135 млн грн) банк «УФГ» занимал 170-е место среди 182 действовавших в стране.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

УФГ лиш вестернами і валютою займалась. Це й банком назвати важко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фраза із даної статті: "... Внешние кредиторы надеялись, что статус банка не даст ему упасть, государство вмешается и поможет, но этого не произошло. В проигрыше все, кроме собственников "Укрпромбанка".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найближчим часом група "Приват", що контролює "Нафтохімік Прикарпаття" (Надвірна) і "Галичина" (Дрогобич), зупинить ці два НПЗ через їхню збитковість.

Про це заявив колишній голова правління "Галичини" і екс-директор нафтогазового департаменту Мінпаливенерго Леонід Косянчук, пише видання "Дзеркало тижня".

"Після одержання доступу до "Укртатнафти" два старі НПЗ у Західній Україні втрачають для оператора будь-яке значення", - говорить спеціаліст.

За його словами, сьогодні в них потрібно вкласти приблизно стільки ж, скільки вони коштують на ринку.

"Тобто майже 500 млн. дол., тоді як в "Укртатнафту" можна майже нічого не вкладати і задовольняти всі потреби в поставках палива", - пояснив Косянчук.

За словами директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, відсутність достатніх капіталовкладень зробила заводи найбільш відсталими у вітчизняній нафтопереробній галузі.

Заводи не можуть переробляти практично нічого, крім нафти з українських родовищ, оскільки використання будь-якого більш сірчистого сорту нафтосировини, наприклад, російського Urals, одразу спричиняє наднормативне перевищення частки сірки в дизпаливі, пояснив експерт.

Як відомо, група "Приват" контролюється українським бізнесменом Ігорем Коломойським.

У разі перемоги Юлії Тимошенко на виборах, радник премєр-міністра обіцяв повернути державний контроль над потужними компаніями з видобутку і переробки нафти ВАТ Укрнафта та ЗАТ Укртатнафта.

Група "Приват" контролює 60% Урататнафти.

http://www.newsru.ua/finance/23jan2010/npz.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...