Перейти до змісту

Причини нинішньої політичної ситуації в Україні


zaHARE

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
Сучасна епоха: зі всіх відомих законів життя сьогодні найкраще працюють закони оптиміста Мерфі. Але не все так страшно

Зікора Антон

Найпоширеніша реакція простих людей на те, що відбувається навколо, – подив. Рядові споживачі політичного продукту все частіше ставлять собі запитання: чому так несправедливо влаштований світ? Чому політики, яким ми віримо, дорвавшись до влади, стають негідниками? Чому ми не живемо як нормальні люди? Чи буде долар дорівнювати дев'яти гривням і чим узагалі ми завинили перед Богом?

Відповіді на всі ці запитання дали тисячі років тому в індійських ведах, книгах, «яснопочутих» святими мудрецями далекого минулого. Отже, згідно зі світоглядом індуїзму, ми зараз проживаємо так звану Калі-югу, епоху богині Калі. У «Махабхараті», епосі, який іменують «п'ятою Ведою», сказано: «у Калі-югу на три чверті переважає беззаконне». Калі-юзі характерне посилення пристрасті й неуцтва, внаслідок чого люди все далі й далі відходять від розуміння своєї справжньої духовної сутності. Це час боротьби за матеріальний добробут, тому ми такі нерозбірливі в засобах його досягнення. Нашу епоху характеризує суміш добра і зла.

Кастове безладдя

Калі-юга називається Залізним часом, а кілька тисячоліть тому були ще бронзові, срібні й навіть золоті дні. В нашу епоху немає справжніх керівників, тому народ голосує не за ту людину, яку він хотів би бачити на високому посту, а за ту, яка, на його погляд, завдасть менше шкоди. З усіх відомих законів найкраще сьогодні працюють закони Мерфі: «Якщо якась неприємність може статися, вона обов'язково стається». А Мерфі, як відомо, був оптимістом.

Також для розуміння політичної ситуації в Україні важливо знати, що веди поділяють людей на п'ять ос­нов­них каст. Це шудри – ті, хто працює фізично фізичної праці, вайш’ї – дрібні торгівці й ремісники, кшатрії – воїни, раджі – правителі, браміни – священнослужителі. Представники кож­ної касти проходять свій життєвий шлях у колесі народжень і смертей, рухаючись від нижчих утілень до вищих. Перехід із однієї касти в іншу можна побачити й на прикладі одного життя однієї людини. Наприклад, пре­подоб­ний Нікола Святоша, Печерський чудотворець, народився в сім’ї раджів. Чернігівський князь, він був правнуком великого князя Ярослава Мудрого. 17 лютого 1106 року Нікола, залишивши сімейство, прийняв постриг у Києво-Печерській обителі. Преподобний Нікола був першим українським князем, котрий став ченцем.

У фільмі Акіри Куросави «Сім самураїв» головний герой розповідає про своє кастове місцеположення в цьому житті. Він малює шість самураїв і селян, яких вони зі зброєю в руках захищають. Самураїв-кшатріїв показано над селянами-шудрами, між цими двома групами головний герой малює себе – людину, народжену в сім’ї шудр. Але він обрав шлях кшатріїв. Недаремно Куросава говорить саме про сім самураїв: героїчна смерть персонажа автоматично переводить його в розряд воїнів.

В Індії вважають, що обов’язок нижчих – покірливо нести свій хрест. Так, великий просвітлений Махатма Ганді змушував шудр виносити за ним помиї, ще й посміхатися при цьому. Проте трапляються персонажі, котрі закликають до ­насильницької зміни природного устрою. Наприклад, італійський фашист Юліус Евола мріяв про суспільство, в якому керували б кшатрії. Але керувати – це не справа кшатрія, для цього є раджі.

«Спасибі» більшовикам

Комуністи провели неймовірний експеримент, проголосивши диктатуру шудр. Бо п'ятикутна зірка в сакральному прочитанні означає людину, червона зірка – людину фізичної праці, шудру. Звичайно, більшовики обмовилися, що пролетаріат повинна очолювати прогресивна інтелігенція, але від катастрофи це не врятувало. Комуністи випустили руйнівну енергію нижчих каст і спрямували її в певне русло. Робітники і селяни, замість того, щоб виносити з посмішкою помиї та удосконалюватися духов-

но, пішли вбивати своїх панів. Щоправда, було це цілком виправдано, враховуючи той факт, що ці самі

панове не впоралися зі своїм становим – кастовим – обов’язком. Замість того, щоб допомагати простим людям нести важкий тягар Калі, вони вдавалися до неробства й купалися в розкошах.

Не дивина, що так само чинять і нинішні наші правителі. Крім того, є думка, що більшість керівників вищої ланки в Україні не раджі, як має бути, а кшатрії – таке відлуння більшовицького експерименту. В мирний час воїн може бути великим бізнесменом або керівником. Узагалі-то кшатріїв створили, щоб вони билися зі злом. Але оскільки (див. вище) добро й зло змішалися на рівні окремих представників дому Облонських, кшатрії б'ються один з одним. А вже як б'ються депутати Верховної Ради чи Київради, ви знаєте самі. Життєве завдання кшатрія – навчитися не боятися смерті. І, певна річ, багато громадян із задоволенням дізналися б, як народні обранці повбивали одне одного. Проте – пам'ятаєте про закони Мерфі і що тепер панує Калі-юга? Отже, як мовиться, не при нашому щасті.

«А що ж робити?» – запитає простий читач. По-перше, не варто забувати, що Калі-юга – це не просто час зла, а час суміші зла з добром. Тобто добро, звичайно, є, але його складно відокремити від зла, тому нічого однозначного в природі сьогодні просто немає. Наприклад, дії будь-якої людини, і політика зокрема, яким би він нам не здавався поганим, несуть у собі також щось позитивне. Крім того, не слід забувати, що негативним він нам тільки здається (адже в нас теж усе змішано), причому така картина спостерігається лише зараз. Те саме з позитивними персонажами, яких, однак, у жодному разі не варто ідеалізувати. Інакше вони буквально в один день можуть стати «негативними». Прояв Калі-юги в конкретній людині влучно описано Достоєвським: «Широка людина, дуже навіть широка, я б звузив». До речі, якщо згадаєте, найглибші художні твори показують неоднозначність окремої особистості. Розуміння сутності сучасної епохи дає мудрість і дає змогу спокійно сприймати все, що відбувається, та переживати будь-які кризи.

Ангели Апокаліпсису

Богиня Калі – уособлення нинішньої епохи – виглядає на зображеннях дуже страшно. У верхній лівій руці вона тримає скривавлений меч, котрий руйнує сумніви та подвійність, у нижній лівій – голову демона, що символізує відсікання его людини. Верхньою правою рукою вона робить захисний жест, і це проганяє страх, тоді як нижньою правою рукою благословляє на виконання всіх бажань. На ній пояс із людських рук, вони позначають невблаганну дію карми. Її темно-синій колір – колір вічного часу та смерті.

Гірлянда черепів, якою вона прикрашена, означає низку людських втілень. Черепів точно 50 – за числом літер санскриту, криниці сили й знання. Голова, що її несе Калі, є его, ідеєю «я є тіло», яку вона знищує. Скуйовджене волосся богині Калі є таємничою завісою смерті, котра закутує все життя. Труп, на якому вона стоїть, вказує на скороминущий і нижче поставлений характер фізичного тіла. Калі – недосяжна краса, ненагороджена любов. Калі символізує вічне життя. Погодьтеся, насправді не все так жахливо. В християнській термінології функції богині Калі виконують ангели Апокаліпсису.

взято ТУТ

Опубліковано

Я не індієць - 1

а 2 то треба срочно шукати Мойсея щоб нас поводив по Поліським лісам і Таврійським степам років сорок

ну в крайньому випадку хтось мусить стати Буддою. Іінакше прийде Ктулху :-)

Думаю все можна підстроїти під любу релігію.

Опубліковано

Все, що я зрозумівв зі статті - цьому "українському тижню" саме місце на гвіздочку в сільському тувалєті. Там він хоть користь приноситиме ;) (без зайвих образ, ок :))

Опубліковано

Макаров... це той, хто на поводку у Путіна бігає і виступаючи по "Свободі" звертаэться до спів-розмовників(які спілкуються на Укр. мові) "Вы хахлы поганые, что русски забыли"? Чи то інший Маккаров? Вже стілки лизоблюдів Путін біля себе розвів, що путаєш одну партійну жопу з іншою*

* - Фраз з Жванецького, аднака :dont:

Опубліковано

Верджіл, ти своїм цитуванням будь-якого класика споганиш:rolleyes:) Прізвище персонажа, якого ти маєш на увазі- Сєргєй Марков:) А це Юрій Макаров, колишній ведучий 1+1, тепер головний редактор журналу Український тиждень:)

Енді, рілекс, не можна весь час читати тільки серйозну аналітику, часом можна почитати і "навколополітичну развлєкуху":)тим більше, про наших політиків говорити серйозно- це уже яксоь навіть несерйозно:))

Опубліковано
да ну нічого собі развлекуха?????

мої прадід і прабаба були селянами - за логікою "майже дворянина"  чи то "недодворянина" макарова - я теж повинен бути найнижчою безмаєтною кастою без права перходу у якусь вищу!

ця кастова теорія дуже зручна для тих, хто не має жодних достоїнств, крім походження та усі свої невдачі виправдує "вискочками" - які виявилися більш енергійними і життєздатними у боротьбі під сонцем.

стаття - примітив. 

сьогоднішні події так само за вуха можна притягнути до в принципі будь-якого періоду історії будь-якого народу та до будь-якого міфу, схожості обовязково знайдуться - але це ПРИМІТИВНО.

я теж походжу не з дворян, а з поліських та карпатських селян:)але мене чомусь ця стаття зовсім не ображає:)перехід в іншу касту треба заробляти роботою над собою, а не всі наші правителі здійснили її:)

Опубліковано

Другі мої, справа в тім, що нашим нижнім типу кастам ще треба рости-рости і рости до усвідомлення - не варто обирати бандюків, нікчем і популістів.

А верхнім "кастам" т.н. - "елітам" - до розуміння, що коли безперервно хлебтати з "корита" то морда тупо може тріснути :)

Опубліковано
а поділ людей на касти - гірше расизму: вивчіть питання, панове, не на рівні гламурної казочки глянцевого журналу, а всерйоз. 

дійсно,вивчіть питання,а не керуйтесь емоціями.

Кілька питань:

Якщо бізнесмен прийде до влади,що він буде робити?Правильно-бізнес,що ми й бачимо на прикладі наших політиків при владі.А якщо ці бізнесмени,ще й мають низькі моральні якості та принципи,то ми маємо нинішню ситуацію.

А що буде робити при владі так званий шудра?Керувати?Ні,він не навчений,він буде пить,гулять,добра наживать і казати:"Сам дурак!"

Стаття чітко пише-що головний обов'язок людини при владі піклуватись про тих,хто нижче за статусом(хоч яким би дворянином я не був,але я нижче за статусом від Ющенка-факт і мене це ніяк не принижує) і тих хто від неї залежить.І якщо в країні вбивають,вмирають від голоду,холоду,бомжують і діти не мають прихистку і захисту,то хіба наші правителі раджі?По моєму вони шудри.

Але якщо в мене(нижчого за статусом) нагодовані,захищені,задоволені ті про кого я піклуюсь і які від мене залежать(старенькі батьки,діти,та навіть домашні тварини),то хіба я шудра?

Питання не в тому хто ким народився.А хто ким є насправді.Хіба діти сучасної "еліти" ведуть себе достойно,по дворянськи?Та ні,гірше від холопів.Порушують постійно закон і ховаються за своїм статусом та товстим гаманцем.

Стаття якраз і пише,що не все те золото,що блищить.Зараз дійсно часи не найкращі,негідники видають себе за праведників,а про праведників розповідають,які вони не гідники.А праведники не можуть себе захистити,бо благородні.І в результаті ми думаємо,що обрали достойних,а вони при владі знімають маски і "бьють" нас по морді та лізуть в нашу кишеню.

Ось в чому суть статті.

ЗІ:не розумію,що такого де хто з вас знайшов образливого? :ok:

Опубліковано
уся справа у тому, що перехід із касти у касту неможливий. яким би ти добрим і мудрим шудрою не був.

а ми тут із вами декларуємо рівність прав.

і чому такі висновки?Можна вдягнути генеральську форму,але це не означає,що я зможу командувати дивізією.

Мова про те,що кожен повинен займатись тим,що в нього найкраще виходить.Пасічник повинен збирать мед.Бо в нього душа до цього лежить.Але жадібність може штовхать його в політику,в якій він ні бельмеса не торопає.

Навіщо шудрі лізти в королі?Бо шудра бачить поверхню,як король насолоджується багацтвами і коли раптом стає королем,то починає насолоджуватись,бо він не знає,що король це важка праця.Королю не потрібно знати як шити чоботи,чи виплавляти сталь.Йому потрібно знати як зробити так,щоб ті хто шиє чоботи і виплавляє сталь знали,що їх робота потрібна,вона достойно оплатиться і можна сміливо планувати своє життя на роки вперед,не боячись,що одного разу король скаже:"Нам не потрібні наші чоботи і наш метал,нам дешевше китайці зроблять,тому шукайте іншу роботу,наприклад,йдіть продавати китайські чоботи."

Опубліковано
Мова про те,що кожен повинен займатись тим,що в нього найкраще виходить.Пасічник повинен збирать мед.Бо в нього душа до цього лежить.Але жадібність може штовхать його в політику,в якій він ні бельмеса не торопає.

аплодирую, какой тонкий намек!

по теме - стадо баранов руководимое львом, всегда крепче, сильнее и организованней, нежели стадо львов, руководимое бараном.

Опубліковано
Мова про те,що кожен повинен займатись тим,що в нього найкраще виходить.Пасічник повинен збирать мед.Бо в нього душа до цього лежить.Але жадібність може штовхать його в політику,в якій він ні бельмеса не торопає.

аплодирую, какой тонкий намек!

по теме - стадо баранов руководимое львом, всегда крепче, сильнее и организованней, нежели стадо львов, руководимое бараном.

ну, натяк не тонкий, а "товстий". на зразок того, що спитати жіночку що ви уявляєте, коли бачите банан. затасканий такий натяк:(

Опубліковано

Енді, не сприймай кастовість буквально:)я це сприймаю як метафоричну форму опису розвитку людини. Патон чи Ломоносов були шудрами за народженням, але працювали над собою і стали раджами не тільки за статусом, а за духом, змістом своїм своїм:)а наші шудри назвались раджами, стали ними за статусом, але шудрами лишились у душах своїх мізерних:)ось про що мова. Суспільство пропускає нагору тих, хто не вартий цього. Тих, хто не усвідомлює відповідальність свою за перебування нагорі.

Опубліковано

А це реальний український поділ:

Ті, що не мають ні хліба, ні сала – ледацюги.

Ті, що мають хліб, але не мають сала – середній клас.

Ті, що мають хліб і сало – багаті.

Ті, що мають щось, окрім хліба і сала – олігархи.

Ті, що дають хліб, а хочуть взяти сало – банкіри.

Ті, що збирають сало, а дають хліб – бюджет.

Ті, що стережуть сало за хліб – міліція.

Ті, що возять хліб, а вивозять сало – інвестори.

Ті, що давали нам трохи хліба, трохи сала, яке ми проїли – МВФ. :lol:

Опубліковано
Перехід із однієї касти в іншу можна побачити й на прикладі одного життя однієї людини.

На мою думку раніше (кілька тис.років) це було виключенням з правила, а на сьогодні - основне правило

в даному вченні. Інтенсивність енергетики людини така велика, що за своє життя людина вспіває поміняти

декілька каст, але це може зробити тільки той, хто хоче мінятись (чи кого судьба підштовхує в спину).

ІМХО - останнім часом ця тітка інтенсивно підштовхує майже все людство.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...