Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Надихнувшись розмовою про вибір пралки, вирішив створити ще одну тему для флуду :) і не тільки, сподіваюсь, що й корисної інформації трохи буде.

 

Приходить час оновлювати комптехніку вдома, вирішив почати з ноутів. Дивлюсь на б/в, бо ціни на нові чималі, та й ніяких проривних технологій в ноутах за останні роки не помічав (хіба що в макбуках).

 

Що не потрібно: дискретне відео, ніхто гратися не буде, тому достатньо вбудованого відеоядра.

 

Що потрібно: а) Вінда, точніше є потреба в софті, який працює під віндою. б) екран 15 IPS чи щось схоже, але точно не убогий TN. Зараз в доньки ноут з екраном 14 IPS, все клас, але хотілося б ще трохи більшого.

 

Хотілки: а) Оскільки надворі вже 2022, не бачу сенсу брати проц з 2 ядрами (мова про серію з індексом U, а не HQ, бо бюджет таки обмежений), тому певно не нижче 8-го покоління. б) Батарейку з якнайбільшою ємністю. в) type-c, а ще можливість зарядки через нього від павербанків, хоча це певно фішка останніх років.

 

Оскільки мав справу в основному з DELL, почав свій пошук з них.

Є, наприклад, Dell Latitude e5590 на Core i5-8250u. Цінять такі ноути від 350 до 450 доларів. Все ніби гут, але в англомовних оглядах/відгуках люди пишуть про гівняний екран: він хоч і IPS, але якийсь неяскравий.

 

Якщо хтось останнім часом купував / підбирав / тримав в руках якісь непогані варіанти, підкажіть, на які моделі в цьому бюджеті (чи трішки дорожче) можна дивитися в інших виробників?

 

Дякую)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, yu2007 сказано:

Оскільки мав справу в основному з DELL, почав свій пошук з них.

Є, наприклад, Dell Latitude e5590 на Core i5-8250u. Цінять такі ноути від 350 до 450 доларів. Все ніби гут, але в англомовних оглядах/відгуках люди пишуть про гівняний екран: він хоч і IPS, але якийсь неяскравий.

Років три вже юзаю Dell Latitude E5570 - на два роки старіша модель, але корито ідентичне. В мене екран IPS FHD, мене влаштовує (TN теж не визнаю). Можливо на вулиці яскравості і недостатньо буде, але в приміщеннях переважно ставлю на <50%.

Щодо практичності (без прив'язки до технічних даних)...

Подобається: тачпед (приємне ковзання і роздільні фізичні кнопки), клавіатура (зручна розкладка і хід), пасивність системи охолодження (тиша) без навантажень.

Не подобається: довго стартує біос (хто вже тільки не крутив ті багаті налаштування... безрезультатно, на англомовних форумах теж пишуть про це, без рішення), в умовах носки в рюкзаку інколи з іншими речами з'явилися потертості на екрані від клавіатури та навколо тача на корпусі, якість пластику очікував вищу (нижню частину корпусу вже міняв).

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 minutes ago, MaestroA said:

Років три вже юзаю Dell Latitude E5570 - на два роки старіша модель, але корито ідентичне.

А скільки він реально важить? Бо в одному місці пише 1,88, а в іншому 2,1.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, yu2007 сказано:

Що потрібно: а) Вінда, точніше є потреба в софті, який працює під віндою. б) екран 15 IPS чи щось схоже, але точно не убогий TN. Зараз в доньки ноут з екраном 14 IPS, все клас, але хотілося б ще трохи більшого.

Ти ноут десь переносиш чи постійно вдома лише?  Якщо стаціонарно, то 14 -мало, а коли з ним їздити - багато. В загалі то я юзав досить довгий час ноут 14 + монік 32 для стаціонару. На мій погляд що 14 що 15 - то всеодно дивитись в шпарину (хоча може для проктологів та гінекологів це звично) 

Змінено користувачем alexvvv
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 хвилин тому, yu2007 сказано:

А скільки він реально важить? Бо в одному місці пише 1,88, а в іншому 2,1.

Поважив. Майже 2,4 кг (ssd nvme, без вінта, 2 плашки оперативки).

Для часів 8-го покоління Intel - багато, для 6-го (мого) - більш-менш. 

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 minutes ago, alexvvv said:

Ти ноут десь переносиш чи постійно вдома лише?  Якщо стаціонарно, то 14 -мало, а коли з ним їздити - багато. В загалі то я юзав досить довгий час ноут 14 + монік 32 для стаціонару. На мій погляд що 14 що 15 - то всеодно дивитись в шпарину (хоча може для проктологів та гінекологів це звично) 

Багато, це певно якщо їздити траліком чи ровером, а на авто чи раз-два в рік літаком то норм :) 

Сучасні 15ки за рахунок меншої ніж раніше ваги і менших рамок не сильно відрізняються габаритами від старіших 13ок чи 14ок.

 

Для стаціонару вдома ще є десктоп з моніком, окремим столом, кріслом. А ноути переважно для дивану чи поїздок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо таскати ноута то 14 взагалі класно + щоб був модем 4g вбудований, автономність 4-6 деяких моделей взагалі комфортна робота.

Але зважте на вагу.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

59 хвилин тому, MACCEN сказано:

класно + щоб був модем 4g вбудований

А для чого, якщо на сьогодні будь-який телефон вміє роздавати wi-fi?

Частенько працюю на ноуті в "полях", тому знаю про що пишу.

 

Змінено користувачем MaestroA
  • Подобається 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, MaestroA сказал:

А для чого, якщо на сьогодні будь-який телефон вміє роздавати wi-fi?

коли сидиш з телефона не можна телефонувати, та говорити по ньому, хоча можливо мені попадаються не ті моделі, та я й забув коли останнім часом користувався домашнім інтернетом, "сім пара від Київстару" і інтрента стабільний та всюди.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 хвилин тому, MACCEN сказано:

коли сидиш з телефона не можна телефонувати, та говорити по ньому, хоча можливо мені попадаються не ті моделі

Так, є така фігня. Але мені простіше: в мене окремий робочий телефон. Проте, навіть у випадку одного, простіше перевести середню/довгу розмову в месенджер.

Ноути/планшети з сім-модулем коштують суттєво дорожче + додаткові витрати на сімку. Виправдано лише у випадку, якщо треба бути ноутом в полях в онлайні 6+/24.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, MACCEN сказал:

якщо таскати ноута то 14 взагалі класно

Якщо таскати, я б вибрав щось на 10 чи близько того дюймів. І максимально автономне. Коли працюєш в "полі" хочеться максимум компактного ноута.

Я у свій час взяв HP 2170

Звичайно що це просто моя думка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 1/31/2022 at 9:08 AM, MaestroA said:

В мене екран IPS FHD, мене влаштовує (TN теж не визнаю).

 

Привіт) 

Є прохання: можеш на сторінці техпідтримки DELL за номером сервіс тег знайти специфікацію свого ноута і глянути/скопіювати характеристики матриці.

 

Дивлюсь ноут, продавець вказує що екран 14" Full HD, але не вказує чи IPS, може й сам не знає.

Знайшов специфікацію ноута по сервіс тегу, а там таке:

Spoiler
391-BDKG : 14.0" FHD (1920 x 1080) Non-Touch LCD
НОМЕР ПО КАТАЛОГУ ОПИСАНИЕ КОЛИЧЕСТВО
V1M58 LCD,14.0FHD,AG,EDP1.2,LGD 1
522V0 INFO,SWSI,LCD,14.0,NON-TCH 1

І ХЗ, чи це IPS чи ні?  

 

14" Full HD взагалі просто TN бувають?

Змінено користувачем yu2007
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 хвилин тому, yu2007 сказано:

І ХЗ, чи це IPS чи ні?  

IPS

V1M58

 

522V0

 

Змінено користувачем Bliksss
  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, yu2007 сказано:

Є прохання: можеш на сторінці техпідтримки DELL за номером сервіс тег знайти специфікацію свого ноута і глянути/скопіювати характеристики матриці.

Глянув через AIDA64.

LG Philips LP156WF6 (Dell F7HH2)  [15.6" LCD]

По моделі характеристики легко гугляться - https://www.panelook.com/LP156WF6-SPB1_LG Display_15.6_LCM_overview_24180.html

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Забрав сьогодні з пошти Dell Latitude e5590 на Core i5-8250u.

Брав по низу ринку, тому було кілька нюансів, однак мене вони влаштовували.

Всім задоволений окрім матриці. Хоч вона і IPS, але запас по яскравості дуже маленький. Ну і при яскравості нижче 80% очам вже трохи некомфортно, а "олівцевий тест" свідчить про мерехтіння :( 

Матриця Liquid Crystal Display,15.6FHD,In Plane Switching,AG,EDP1.2,Benjing Opti Electronics

 

Змінено користувачем yu2007
  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


×
×
  • Створити...