Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні вночі згоріло 2 датацентри, мої співчуття - тим хто тримав там сервери і не робив бекапів на сховища в інших ДЦ ;)

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда це реальна печалька, в них сервіс був скажем так не надто дешевим, вони відшкодують збитки клієнтам я думаю - хоча не факт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, MACCEN сказано:

вони відшкодують збитки клієнтам я думаю - хоча не факт

відшкодують час простою, ніхто не буде відшкодовувати втрачену вигоду та вартість інфи. В кого були бекапи на їхніх серверах - вже плачуть крокодилячими сльозами. Не працють кілька тисяч магазинів які крутились на shop-script (webasyst), obmenka.ua та ще багато хто постраждав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бізнес не маленький, при цьому жлобитись на нормальну систему пожежогасіння....

так само і при будівництві, є технології, коли пожежа не поширюється по всій будівлі

короче економлять на всьому, а потім пожинають плоди

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Львівська міська рада: 

У зв’язку з пожежею, яка виникла сьогодні вночі у дата-центрі SBG1 у Страсбурзі, не працює GPS-зв'язок на комунальному транспорті міста. Тобто його не можна відслідкувати на жодному мобільному додатку чи на табло.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доречі, зранку на наших надрозумних зупинках теж не показувало час прибуття. "луцький" трекер теж там хостився?

Піду робити бекапи своїх серваків....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, laser сказано:

Доречі, зранку на наших надрозумних зупинках теж не показувало час прибуття. "луцький" трекер теж там хостився?

там багато хто орендував серваки виключно під обчислення, сервіси, проксі, впн і т.п. Тому зараз спостерігаються глобальні глюки, навідь cloudflare - глючив, я вже не кажу про різні там впн)) В мене в OVH сервер був, парсери крутились - результати зберігались в іншому місці, вже все розгорнув в іншому ДЦ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а от цікаве питання: при проектуванні таких дц досить багато уваги приділяють плануванню системи автоматичного пожежегасіння, і така ситуація не мала б статися взагалі. Це ж не Росія і Україна - де всьо стирили, але відзвітувалися що "все є все працює". Що пішло не так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vampirich сказано:

Це ж не Росія і Україна - де всьо стирили, але відзвітувалися що "все є все працює". Що пішло не так?

в українських ДЦ, якщо і бувають проблеми, то тільки з сбушниками (які серваки забрати можуть), або злодії кабель можуть порізати, хоча - це вже не так страшно, бо є резервні канали. На "від*бись" - не вигідно ДЦ будувати, це я про нормальні ДЦ, а не про "мамкіних хостерів" ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

OVH сообщил, что поднять пострадавшие ДЦ (и то лишь то, что уцелело) планируется лишь к 19 марта.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vampirich сказано:

а от цікаве питання: при проектуванні таких дц досить багато уваги приділяють плануванню системи автоматичного пожежегасіння, і така ситуація не мала б статися взагалі. Це ж не Росія і Україна - де всьо стирили, але відзвітувалися що "все є все працює". Що пішло не так?

могло горіти  адмінприміщення. Не обов'язково сама "серверна". 

Або (одна із цікавих версій), комусь це було потрібно.   Зараз скажуть - неполадки в електриці. Страхова виплатить збитки, щоб не стати банкрутом.

(впевнений, що бекапи і дубльоване сховище десь таки було!)

 

Я свої серваки бекаплю з закордонного сервака локально у 3 місця. :)

Да я задрот.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Я свої серваки бекаплю з закордонного сервака локально у 3 місця. :)

Да я задрот.

3-2-1?  :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на рахунок пожежогасіння автоматичного і так далі, могла система спрацювати але може вона була не підготовлена до того, чи давно не тестувалась. Плюс могло бути таке возгорання що система не справилась і посипалось все як карточний домік.

 

Типічна ситуація на деяких фірмах, є генератор за кучу туйову грошей, але його ніколи не тестують і не перевіряють, тому коли нема світла всі ждуть коли якийсь Фєдя заправить його солярою і запустить.

 

На рахунок бекапування і так далі, скажу так. Що мало хто вкладає гроші в це, бо всі типу економлять і не думають що може бути капець всьому. Плюс бекапи десь треба час від часу розгортати та тесутвати. Буває таке що бекап є, але розгорнутись не реально, бо десь тагнулась якась помилка система яку ніхто не вицепив.

 

Вірус Пєтя взагалі мало кого навчив робити копії і так далі.

І задумайтесь про хмарні рішення в яких зберігається скажем так наше все життя, фоточки і може ще відосіки які пропадуть і хер де востановиш. Але на все треба час, навіть на те, щоб зливати на якийсь вінт і час від часу його міняти на новіший і т.д.

 

Коли в тебе пару терабайт бекапів то стає якби важко то все тестувати й перевіряти й надія що все буде ОК.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 хвилин тому, Zheny@ сказано:

(впевнений, що бекапи і дубльоване сховище десь таки було!)

Згоріло 2 датацентри з 4-х на цьому майданчику, один ДЦ - дедіки, тобто відповідальність за бекапи - на користувачах, хоча, дехто - самі дешеві дедіки, якраз використовувая як бекап. Другий ДЦ - OVH Cloud, тут трохи легше, ніби то - бекапилось на сховище в іншому ДЦ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не так давно згорів крупний дц в одесі. Таких випадків по світу певно багато. Ніхто не захищений від форс мажорів., доречі якщо це прописано в договорі, то відповідальність там буде відсутня. Хоча фінансові та репутаційні втрати, звичайно, колосальні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 хвилин тому, laser сказано:

Таких випадків по світу певно багато.

щось не бачив, OVH - вже були проблеми, років 3-4 тому...

"по світу" - щось не пригадую...

P.S. Рузьких - не рахуємо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, Bliksss сказано:

"по світу" - щось не пригадую...

я просто читнув кілька сторінок і бачу, що НП не поодинокі. звичайно не пожежами єдиними.

https://www.computerra.ru/249823/polnyj-proval-10-epicheskih-avarij-i-otklyuchenij-data-tsentrov/

https://telecombloger.ru/130563

https://habr.com/ru/company/kingservers/blog/260357/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, laser сказано:

звичайно не пожежами єдиними.

ну вот, не горіло ж? кабель в "шахті" може загорітись, можуть маргінали вирізати, але щоб ДЦ - горів? Тим більше, там - не "водою" гасять..

P.S. щодо, вирізання кабелю - потрібно вже з першого класу пояснювати в школах, де - мідь, а де - лишній гемор у вигляді оптоволокна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вже найшли причину

 

Озвученная главой OVH вероятная причина возгорания выглядит вполне убедительно, поскольку утром в день пожара UPS7 обслуживал техработник. В то утро в дата-центр прибыл поставщик UPS, заменил много частей в UPS7 и перезапустил устройство. В то время все выглядело нормально, и блок бесперебойного питания работал без сбоев до тех пор, пока не начался пожар.

 

Технік за все відповість напевно :(

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...