Перейти до змісту

Спадщина без спадкоємця


Профессиона́л

Рекомендовані повідомлення

Ситуація: 

Є дві дачні ділянки, які розташовуються поруч. Років з 8 тому я, власник однієї, і сусідка - Марія Андріївна, власниця іншої, разом в один день подали документи на приватизацію ділянок. Приватизували, отримали правостановчі документи на руки. Але пізніше виявилося, що на публічній кадастровій карті ділянки перепутані. Тобто якщо ввести номер моєї ділянки, то на карті показує сусідчину, і навпаки.

Сусідка Марія Андріївна померла два роки тому. Родичів в неї в Україні немає. Колись давно чоловік та син загинув в ДТП. Але є внук, який живе в Москві, в Україні ні разу не був і приїздити сюди не збирається. Відповідно спадщину на нього не оформлено і вона йому байдужа. В сусідки також була/є квартира в центрі Луцька, але вона до суті справи не має відношення.

В Марії Андріївни була/є подруга, якій понад 70р, яка після її смерті забрала собі ключі від її квартири а ключі від дачі передала своїм знайомим, які минулого року почали ділянку обробляти  і оплачувати членські внески.  

Все б нічого, але тепер ці люди почали себе по-хамськи вести, гуляти голосно до ранку зі своїми знайомими, грубіянити. Ну і дачу вважають своєю, завезли свої речі і роблять там якісь перепланування. 

І от сьогодні я стикнувся ще з однією  проблемою - щоб внести зміни в кадастрову карту, просять подати мою заяву і заяву/згоду власника цієї сусідньої ділянки. А юридично власника нема.

Питання:

Як цю ділянку можна забрати в державну власність сільської ради або переоформити на когось іншого?

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повідомити про це орган місцевого самоврядування та фіскальну службу. Попередити, що якщо не вживатимуть заходів по набуттю майна в комунальну (державну) власність - настукаєш на них в прокуратуру.

 

Але в цілому ситуація може ускладнитися тим, що нових "дачників" прийняли в члени кооперативу. 

 

Цікаве питання :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так і буде, бабка одна померла мала дві квартири в центрі, то родичи не схотіли їхати, то держава забрала собі, та й врятлі дала малоімущим :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В сільській раді сказали, що в них поки немає юриста. І ситуацій без спадкоємців ще не було. Порадили отримати письмову відмову від внука, нотаріально завірену в Україні )))  "Mission Impossible"

Кажуть, що термін отримання спадщини 6 місяців від дати смерті, але спадкоємці можуть отримати спадщину й через роки в судовому порядку. 

Чомусь сумніваюся, що терміни такі необмежені.  

Цікавить як запустити процедуру передачі такого майна державі. Якщо хтось знає, поділіться інформацією, буду дуже вдячний!

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 05.06.2019 at 23:14, Yarchik сказано:

Повідомити про це орган місцевого самоврядування та фіскальну службу. Попередити, що якщо не вживатимуть заходів по набуттю майна в комунальну (державну) власність - настукаєш на них в прокуратуру.

 

Але в цілому ситуація може ускладнитися тим, що нових "дачників" прийняли в члени кооперативу. 

 

Цікаве питання :)

1. Зробив висновок, що сільській раді пофіг. Для них це лишній гємор. Але в процесі спілкування з представником сільської ради,  він посилив мою зацікавленість  в ініціативі передачі, звернувши увагу на цікавий момент -  що якщо ділянка перейде в державну власність, то висока ймовірність того, що її передадуть мені, як учаснику АТО ) 

В реєстрі ділянка й досі числиться на Марії Андріївні. В садівничому товаристві також. Внески платяться від її імені.

2.  По квартирі, наскільки мені відомо, там ніхто не проживає, лише заборгованість за комунальні накопичується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 05.06.2019 at 12:01, Профессиона́л сказано:

І от сьогодні я стикнувся ще з однією  проблемою - щоб внести зміни в кадастрову карту, просять подати мою заяву і заяву/згоду власника цієї сусідньої ділянки. А юридично власника нема.

Питання:

Як цю ділянку можна забрати в державну власність сільської ради або переоформити на когось іншого?

можна спробувати ще два варіанти. 1. подати заяву від себе, в якій зазначити, що власник сусідньої ділянки помер, і додати копію свідоцтва про смерть (витяг з реєстру, і т.п.). 2. подати клопотання на сільраду (отг), шоб вони видали довідку, що вони не проти внесення змін в кадастрову карту, у зв'язку з наявними неточностями та смертю сусідки (тобто замінити згоду сусідки на згоду сільради).

якщо це не працює - то як писав вище

On 05.06.2019 at 23:14, Yarchik сказано:

Повідомити про це орган місцевого самоврядування

письмово, звісно

якщо сільрада й далі буде спати -

On 05.06.2019 at 23:14, Yarchik сказано:

в прокуратуру.

 

якщо 15 років нічого не робити - то через 15 років після смерті власниці нові користувачі зможуть переоформити землю на себе

 

якщо на приватизованій дачній ділянці зареєстроване нерухоме майно - то навряд чи таку ділянку віддадуть комусь просто як землю, бо права на землю будуть похідними від прав на будівлю.

якщо на будівлю документів немає - то можна "закрити очі" на наявність будівлі, але потім все-одно можуть бути неприємні нюанси.

 

On 05.06.2019 at 12:01, Профессиона́л сказано:

ці люди почали себе по-хамськи вести, гуляти голосно до ранку зі своїми знайомими, грубіянити.

це можна вирішити офіційно, через поліцію і сільраду - заява про самозахоплення ділянки, вони (грубіяни) не зможуть показати жодних документів, а сусід ;) збоку підтвердить, що їх не знає, і що нови не є членами кооперативу, заодно може й справа зрушиться з місця щодо визнання відумерлої спадщини... хоча я не став би гарантувати, що в котрійсь із сусідніх дач після того не виб'ють вікна, наприклад...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а якщо спадкоємцям пояснити що наприклад квартира та земля коштує енних доларів, ви якось з ними укладете году (хз як то робиться) що ви будете представляти їх в інстанціях і так далі, за певну долю, вже як домовитесь, так може прийдеться злітати до спадкоємців на тиждень часу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, MACCEN сказано:

що ви будете представляти їх в інстанціях і так далі,

оскільки минуло понад 6 місяців, поновити право на спадщину можна тільки через суд. для поновлення треба мати вагому причину, що малоймовірно, або купити рішення суду. тільки після того можна йти "в інстанції".

заплатити спочатку "на суд", потім "представнику", щоб на вихлопі отримати (можливо отримати, бо гарантій ніяких "представник" не дасть) одну чи навіть декілька місячних московських зарплат - і для цього варто москвичу займатись якимось Мухоср*нськ*м, й давати нотаріальні довіреності й гроші? чи "представнику" за свої гроші башляти по чужій спадщині?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Збір інформації по даній дачній ділянці з підтвердженням прострочення термінів отримання ділянки в спадок призвів до зацікавлення голови садівничого товариства в, цитую: "анулюванні приватизації ділянки і подальшою реалізацією майна товариством".

Голова товариства  сьогодні заявив, що, в даному випадку, ділянка з неоформленим садовим будинком буде передана в користування товариству, а не сільській раді.  Сільська рада дану заяву не підтверджує і не спростовує, оскільки з таким ще не стикалася і не компетентна в даному питанні. 

Потрібне роз'яснення юриста.

 

PS. Вияснилося, що люди, які  користуються і оплачують внески, минулого року голові товариства надали недостовірну інформацію, що вони орендують ділянку у внука Марії Андріївни. Голова попросив надати підтверджуючі документи, яких вони не мають.

Ну і буквально через 30 хв. після розмови з головою садового товариства, в мене на порозі появилися ці люди. Спочатку на емоціях казали, що я негідник, тому що підняв дане питання і за мене їх викрили на брехні. Що вони тепер через мене зобов'язані викупляти ділянку за величезні гроші, яких в них нема. А вкінці, заспокоївшись, обіцяли не шуміти, гарно себе вести і жалісно висвітлювали свої сімейні проблеми, які зникають при відпочинку на дачі...

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Профессиона́л сказано:

А вкінці, заспокоївшись, обіцяли не шуміти, гарно себе вести і жалісно висвітлювали свої сімейні проблеми, які зникають при відпочинку на дачі...

І ти розчулився, поспівчував  і вибачив?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини" (ст. 1277 ЦК України).

Простими словами, вся ініціатива має йти від Луцької міської ради, оскільки місцем відкриття спадщини являється квартира в Луцьку, в якій проживала померла. Рік пройшов, заборгованість по квартплаті росте, тому рано чи пізно, міська рада змушена буде подавати до суду і розпоряджатися майном. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Садівниче товариство не вправі анульовувати приватизацію. Якщо майно у власності особи (навіть коли вона померла) - то позбавитити права власності може лише суд. Але не товариство. 

Так що тут треба виясняти, кому і як та ділянка належала.

 

Інше питання, що навіть такі сумнівні дії товариства створюють перешкоди опонентам. Взагалі ситуація непроста, з багатьма варіантами розвитку подій. Їх всіх передбачити важко, а описувати - довго.

 

Матимеш бажання детально поспілкуватися - телефонуй 050 5237979. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Короче пройшов рік. Сільська рада і садівниче товариство ніфіга не зробили. Лише на моє письмове звернення УСНО повідомили, що в якомусь там реєстрі значиться, що в минулому році була відкрита спадкова справа на подругу померлої, по дорученню від її внука. Квартиру відключили від комунікацій за величезні борги. Все майно досі числиться на померлій. Спадщина не оформлена 4 рік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...