Перейти до змісту

Аортокоронарне шунтування серця. Потрібні поради


Skorpio76

Рекомендовані повідомлення

Отже, потрібні поради, відгуки, враження, досвід щодо операції аортокоронарного шунтування серця, яке проводять у обласній лікарні.

Хто робить, чи є черги, чи можна розраховувати на державні (безкоштовні) шунти, чи лише платні?

Коронографія серцевих судин - яка якість і ціна в обласній лікарні і в міській лікарні?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

https://www.facebook.com/groups/lutsk.medicina/?hc_ref=ARTN4mFVhmfd03rL0fplQz5TYtsfMk0paOMLQzsEvvXF-jYmu5u7AGrbm5hnFPgYNOQ

Посилання на групу в соцмережах  "Медицина Луцьк". Думаю, тут на своє питання Ви зможете отримати більше відповідей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, Dorothy сказано:

https://www.facebook.com/groups/lutsk.medicina/?hc_ref=ARTN4mFVhmfd03rL0fplQz5TYtsfMk0paOMLQzsEvvXF-jYmu5u7AGrbm5hnFPgYNOQ

Посилання на групу в соцмережах  "Медицина Луцьк". Думаю, тут на своє питання Ви зможете отримати більше відповідей.

Дякую. Гляну. Але можливо і тут відпишуть (кому зручніше більш анонімно)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 03.04.2019 в 20:44, Skorpio76 сказал:

Хто робить

в цій операції багато хірургів задіяно...

Зав віділення кардіохірургії в обласній Пецентій Володимир. http://vokl.com.ua/strukturni-pidrozdily/cardiosurgery/ Дуже досвідчений і хороший спеціаліст.

 

Цитата

чи є черги, чи можна розраховувати на державні (безкоштовні) шунти, чи лише платні?

За черги не знаю - треба пройти обстеження, може є які протипоказання ризики які потрібно усунути...

А от шунти - це як правило власні вени (свої з ноги), тому безплатні )))

 

Цитата

Коронографія серцевих судин - яка якість і ціна в обласній лікарні і в міській лікарні?

По ціні не знаю... можуть бути "акції". 

По якості також важко сказати... Наприклад 6 років тому в міській тільки почали вчитись робити коронографію і могли ставити стенти (а це може робитись відразу під час коронографії) і з ризиком для життя пацієнта (через відсутніть досвіду). В той час як в обласній уже займались цим біля 10 років... Шарук Олександр зав.віділення інвазивної кардіології в обласній  також дуже досідчений http://vokl.com.ua/strukturni-pidrozdily/invasive-cardiology/

Якщо без стентування, а просто зробити коронографію, то фото і там і там хороші. Можна вибирати де дешевше по ціні...

 

Перезвоніть на всяк випадок (після того як взнаєте розцінки) ще в управління охорони здоровя ВОДА - може в них ще "залишились якісь гроші від грантів"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 06.04.2019 at 22:25, natalka) сказано:

в цій операції багато хірургів задіяно...

Зав віділення кардіохірургії в обласній Пецентій Володимир. http://vokl.com.ua/strukturni-pidrozdily/cardiosurgery/ Дуже досвідчений і хороший спеціаліст.

 

За черги не знаю - треба пройти обстеження, може є які протипоказання ризики які потрібно усунути...

А от шунти - це як правило власні вени (свої з ноги), тому безплатні )))

 

По ціні не знаю... можуть бути "акції". 

По якості також важко сказати... Наприклад 6 років тому в міській тільки почали вчитись робити коронографію і могли ставити стенти (а це може робитись відразу під час коронографії) і з ризиком для життя пацієнта (через відсутніть досвіду). В той час як в обласній уже займались цим біля 10 років... Шарук Олександр зав.віділення інвазивної кардіології в обласній  також дуже досідчений http://vokl.com.ua/strukturni-pidrozdily/invasive-cardiology/

Якщо без стентування, а просто зробити коронографію, то фото і там і там хороші. Можна вибирати де дешевше по ціні...

 

Перезвоніть на всяк випадок (після того як взнаєте розцінки) ще в управління охорони здоровя ВОДА - може в них ще "залишились якісь гроші від грантів"...

Дякую!

Можливо орієнтуєтеся у цінах/витратах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 12.04.2019 в 22:07, Skorpio76 сказал:

Дякую!

Можливо орієнтуєтеся у цінах/витратах?

Зараз ні...

5 років тому коронографія була десь 1,5 тис.грн

операція шунтування - десь 2,0 тис. доларів (це благодійний внесок в обласній + лікарям подяка)

А витрати після того несуться щодня... медикаментозне лікування ...Найдорожчий Plavix...

Ви зрозумійте одне, ця операція не виліковує від причин які призвели до критичного стану (наприклад від холестерину чи від гіпертонії), вона вирішує питання необхідного постачання крові до серця...

І холестерин і тиск залишаються в пацієнта  і після операції... А далі потрібно щодня приймати ліки для розрідження крові,  зниження рівня холестерину, зниження рівня тиску і т.д.... Бо нові судини (шунти) можуть так само швидко "забитися"...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, natalka) сказано:

Зараз ні...

5 років тому коронографія була десь 1,5 тис.грн

операція шунтування - десь 2,0 тис. доларів (це благодійний внесок в обласній + лікарям подяка)

А витрати після того несуться щодня... медикаментозне лікування ...Найдорожчий Plavix...

Ви зрозумійте одне, ця операція не виліковує від причин які призвели до критичного стану (наприклад від холестерину чи від гіпертонії), вона вирішує питання необхідного постачання крові до серця...

І холестерин і тиск залишаються в пацієнта  і після операції... А далі потрібно щодня приймати ліки для розрідження крові,  зниження рівня холестерину, зниження рівня тиску і т.д.... Бо нові судини (шунти) можуть так само швидко "забитися"...

 

Дякую за інформацію

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Робив пластику клапана в Києві на вул. Мельникова 24 цієї зими.

https://cardio.org.ua/

Все дуже сподобалось, особливо, що ""благодійних внесків"" не вимагав НІХТО! деталі в приват.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, Ref сказано:

Завдяки славнозвісній рехформаторці заокеанській Супрун тепер дана операція коштує 5 тисяч зелених  в пакеті при нескладних випадках, в Білорусії при показаннях, безкоштовно роблять.

 

i.gif

 

А до чого тут Супрун? В бацька багато чого не так, як у нас, але вони плотно сидять на дотаціях ерефії.

Загалом тема не про це. Дякую за розуміння.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Skorpio76

Батькові швагра робили.

3 роки тому. Вроді. ~ 30 000 грн, десь обійшлося. В обласній.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Ref сказано:

Тобі розповісти чому її доктор смерть називають, до її реформи  медицина була умовно безплатною, в кишеню лікарю хірургу давали десь такі суми як тут озвучили 30-50тисяч,  ще умовно підйомні суми були і проста сім'я мала взмозі назбирати, тепер офіційно маєм медицину платну і маєм розцінки в 4-5 разів більші,  непідйомні, більшість простих людей зараз просто жде бо немає коштів і цим тільки погіршують свій стан. Мені особисто всерівно на яких дотаціях сидить бацька, але у нього медицина працює на збереження здоров'я населення, і багато рятує життів українців його медицина бо наша неможе через отаких реформаторів. Недай Бог зараз захворіти чимось серйозним, якщо ти всього лише проста людина з середньостатистичною зарплатою,  або вмирай або кредити бери. 

Ви з особистого досвіду? З особистого досвіду - влітку була операція у батька - все "умовно підйомні суми". Ще раз прошу - тема не про Уляну Супрун.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Ref сказано:

для когось 300 000 умовно підйомна сума, а для когось 60 000 не підйомна сума.

Малоінвазивна. Все десь 15-17 тис.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Батькові раз чи два ставили стенти в міській — питань не було, всі лікарі адекватні, молоді (що дуже важливо для таких операцій) та з забугорною практикою (ніби як). Але судини були паскудні і через пів року довелося робити шунтування. Поспілкувавшись з купою народу, вирішили їхати до Львова в кардіологічний центр. Причина — вони проводять такі операції щодня, тому питань до навичок та досвіду не виникало взагалі. Так, до вартості операції добавилася вартість перебування в лікарні протягом тижня з хвостикомта процедури. Хоча кум в іншій лікарні умудрявся порішати недорого щоб написали прописку з Львівської області :) то не платив.

 

Але то все дрібниці, бо дядько в цей же час робив схожу операцію в наші обласній. І питання навіть не в тому що він її не переніс, а в тому що його в морг здали та оформили всі документи ще до обіду, а родичам тільки ввечері повідомили, коли вже кіпішувати почали. Усі сліди заміли та почали морозитися. Могли ж просто сказати що щось пішло не за планом і досвіду не вистачило. Але ж нє, *ля, треба мутити.
Не знаю хто з наших так відмітився, але знаю точно що не порекомендую навіть ворогу лікуватися в тих у*обків. Хоча, тут кожен сам обирає, підозрюю що успішні операції в них теж деколи бувають. Принаймні коли робити приїздять лікарі зі Львова. 

До речі, у Львові в обласній лікарні вже роблять шунтування без відкривання грудної клітки. Думаю за рік вони то відкатали. Не знаю що по ціні, але воно того варте певно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 07.05.2019 в 10:09, Соромітник сказал:

...всі лікарі адекватні, молоді (що дуже важливо для таких операцій) та з забугорною практикою (ніби як). Але судини були паскудні і через пів року довелося робити шунтування....

оце завжди спірне питання. Півроку дуже малий термін: або стенти - "лєві", або якщо судини були паскудні - то чи потрібно було стенти ставити взагалі? Тому що спаскудились вони не за півроку... От в моєму випадку Шарук (обласна) категорично навідріз відмовився ставити стенти (його навіть Сидор викликав на "разборки") і він таки доказав всім недоцільність стентування в конкретному випадку і про наслідки такого стентування. Хоча йому ж яка різниця?- це ж його робота і його гроші... І за що я в принципі йому вдячна (зекономив нам час і кошти, а може і врятував чиєсь життя...).  А в той час в міській мене всі переконували - що давайте стентувати - тільки платіть гроші за стенти... І жодних аргументів.

Тому, я завжди за те, що щоб прийняти остаточне рішення,  потрібно консультацію декількох лікарів/клінік з аргументами...

В 07.05.2019 в 10:09, Соромітник сказал:

Поспілкувавшись з купою народу, вирішили їхати до Львова в кардіологічний центр.

я також спілкувалась з лікарями зі Львова через емейл. На той момент вартість операцій в них була значно вище і наскільки мені повідомляли платили всі (і жителі Львова також)... Про інститут Амосова в Києві також багато чого наслухалась (не дуже позитивного... це стосується післяопераційного періоду). Плюс звичайно добавлялись витрати на переїзд/проживання і т.д. Тому, в моєму випадку вибір між Львовом і Луцьком вирішили гроші, яких було мало...

В 07.05.2019 в 10:09, Соромітник сказал:

успішні операції в них теж деколи бувають. Принаймні коли робити приїздять лікарі зі Львова. 

Насправді такі операції вони роблять майже щодня (здається тільки один робочий день в тиждень вихідний) і вже багато років (з 2002 року)... Статистика в них дуже хороша. З нею ознайомлюють перед операцією і так само визначають індивідуальні ризики у відсотках для кожного пацієнта. І на скільки я знаю там лікарі зі Львова на операції не приїзджають...  Там свої лікарі майже всі проходили стажування за кордоном.

Ну але факт залишається фактом: Ваша історія, то трагедія...

Не знаю що у них там за 5-6 років змінилось (не думаю звичайно що все так критично) але краще й не знати... 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

важлива новина, не помилюсь, якщо скажу, що рівня "життя і смерті"

 

Волинянам із гострим інфарктом робитимуть безплатне стентування

Цитувати

18 грудень, 12:19

Стентування у критичних випадках буде для волинян безкоштовним.
У медзаклади краю надійшло чергове постачання у рамках реалізації субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області».
Це ТОВ «Іридіум» виконало зобов’язання за лотом №7 «Витратні матеріали для стентування та коронарографії». Загальна вартість договору – майже 647 тисяч доларів.
Наразі у Волинську обласну клінічну, Луцьку міську клінічну та Ковельську центральну районну лікарні привезли першу партію – половину від закупленого. Адже набори для стентування непокритими та покритими стентами, а також набори діагностичних та витратних матеріалів для коронарографії з трансфеморального і трансрадіального доступу мають терміни придатності. Тож друга частина придбаного надійде у липні 2020 року.
Завідувач Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології і тромболізису професор Андрій Ягенський, розповідаючи про важливість та вчасність цього постачання, наголосив, що найперше сама людина мусить розуміти, що здоров’я – найважливіше, тож нехтувати першими ознаками серцево-судинних пробем не можна.
«Якщо вас щось турбує, з’явився біль в грудях, неприємні відчуття, задишка – не побійтеся викликати «швидку». Кожна машина обладнана електрокардіографами, вони можуть передавати дані для опрацювання кардіологами. За необхідності пацієнта доставляють до медичних закладів. У нас завдяки субпроєкту – найсучасніша техніка та стенти. Тож звертайтеся вчасно до лікарів», – закликав він.

Довідково. Протягом перших годин пацієнтам із гострим інфарктом потрібно провести операцію – вставити у серцеву судину невеличку металеву сітку – стент. Це називається стентування. Воно дозволяє відновити доступ крові до серця.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...