Перейти до змісту

Як проводиться зміна призначення земельної ділянки?


jack74

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Цікавить не практичне виконання пруфу (я не шукаю рєшал чи фірми, котрі це вирішать), а чисто теоретичний бік, тобто які закони (підзаконні акти) це регулюють і яка офіційна законна процедура зміни цільового призначення земельної ділянки з сільськогосподарського на "під  будівництво" (які органи це перевіряють, вирішують, реєструють і т.д.)

Звичайно, що я і сам паралельно штудіюю інтернет, але можливо хтось знає цю кухню, проходив, чи займається цим юридично, розтолкуйте "чайнику", якщо не ліньки

Опубліковано

Тут немає єдиної процедури на "всі випадки".

Якщо ділянка на території сільради (в межах населеного пункту - села), то найкраще піти туди й проконсультуватись. Якщо немає ніяких підводних каменів, і мова про "звичайну" ділянку площею 10 "соток" - то рішення сільради зазвичай безкоштовні, тех.документація буде коштувати 5-10тис.грн. (+/-), і займе по часу декілька місяців з нормальним підрядником. Це якщо в селі немає ГенПлану, або якщо по ГП ділянка повинна мати призначення "під забудову".

Якщо ділянка в місті - раджу відразу йти до землевпорядних організацій на консультацію. Надто багато нюансів.

 

Можна й самому пробувати читати Земельний кодекс, і т.д....

Опубліковано
  В 19.03.2018 в 11:42, rrid сказав:

Якщо ділянка на території сільради (в межах населеного пункту - села), то найкраще піти туди й проконсультуватись.

Показати  

:) (скептично посміхаюсь) По суті своєї роботи я постійно (вже років 10) спілкуюсь з землевпорядниками сільських рад і от якраз вони ну точно не проконсультують :) Ті, котрі далі від міст, на "неприбуткових" селах, ті самі не знають цієї процедури і що в них робиться "немісцевими" власниками, котрі повикуплювали паї в людей,

а ті, котрі вже тут під містом, "прикормлені", ті "вмикають окуня" типу "нічого не знаємо, в нас нема ніякого генплану, ми не знаємо, як вони попереводили свої землі під будівництво! А що, попереводили?!" (типу вони не в курсі). Так що сільрада - не консультант. Принаймні, безкоштовні консультації не роздають ;) 

 

  В 19.03.2018 в 11:42, rrid сказав:

Якщо немає ніяких підводних каменів, і мова про "звичайну" ділянку площею 10 "соток" - то рішення сільради зазвичай безкоштовні,

Показати  

в принципі мова про "звичайні" ділянки, про колишні паї. Тобто цікавить стандартна процедура, а "підводні камені" і нюанси, то вже друге питання.

Рішення сільрад так, безкоштовні, але хіба ж це на сесії вирішується? Зміна призначення, маю на увазі... Сумніваюсь, тому як в багатьох випадках землевпорядники не знали, що якісь ділянки вже переведені під будівництво (ну чи робили вигляд, що не знають, але якби таке рішення приймалось би сесією, депутатами, то землевпорядник не міг би сказати, що "не знаю").

От тому й хочу взнати законний процес, процедуру, щоб вияснити, хто, де і на підставі чого має право змінювати...

 

 

Опубліковано
  Цитувати

в принципі мова про "звичайні" ділянки, про колишні паї. 

Показати  

Колишніх паїв не буває, земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства можуть бути як городами так і паями, але між ними велика різниця щодо зміни цільового.

Опубліковано

при чому тут різниця між городами і паями? Я ж про інше. Наприклад, був пай, півтора гектари, а тепер він розділений на 12-15 ділянок, ще й з дорогою посередині (вулиця з будинками получилась), і всі ці ділянки преведені в призначення для "будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)". А сусідні паї як були "для ведення особистого селянського господарства", так і лишились паями.

Опубліковано

Зміна цільового призначення паїв, наскільки мені відомо, заборонена. Але якщо це город (в приватній власності)  цільове міняєть по заяві власника + розробляється детальний план земельної ділянки (на який береться дозвіл на сесії сільської ради і затверджується тамже), далі висновок держгеокадастру і затвердження проекту на сесії. Да і ще, якщо земельна ділянка розташована на особливо цінних землях тоді ще  "київська" експертиза.

Опубліковано
  В 19.03.2018 в 15:26, kavkaz сказав:

Зміна цільового призначення паїв, наскільки мені відомо, заборонена.

Показати  

Я теж таке чув, але по факту маємо "сплош і рядом" отакі "перероблені і розділені паї", а також ділянки поблизу сіл, котрі спритники отримували в сільській раді для "ведення особистого селянського господарства" чи для "ведення товарного сільськогосподарського виробництва", а потім ті ділянки чудним і невідомим (типу невідомим) землевпоряднику і голові фокусом перетворювались в "для будівництва"...

 

  В 19.03.2018 в 15:26, kavkaz сказав:

Але якщо це город (в приватній власності)  цільове міняєть по заяві власника + розробляється детальний план земельної ділянки (на який береться дозвіл на сесії сільської ради і затверджується тамже), далі висновок держгеокадастру і затвердження проекту на сесії.

Показати  

Така процедура - це точно? Бо

1. "цільове міняєть по заяві власника" - по заяві власника куда? Кому? В сільську раду несе? А як же тоді обходять С/Р? Випадків таких тьма.

2. "розробляється детальний план земельної ділянки (на який береться дозвіл на сесії сільської ради і затверджується тамже)" - припустимо, хоча сумніви ті ж - про багато випадків змін призначень сільська рада нічого не знає. Чи каже, що не знає, але якщо б це вирішувалося б офіційно на сесіях/комісіях, то вони не могли так відмазуватись "незнайками".

3. "далі висновок держгеокадастру" - якого? районного, міського, обласного... Чи будь-якого, де вдалося, аби "держ..."? 

Далі цй "висновок" куди йде, в сільраду? На затвердження сесією? Тобто знову ж типу сільрада має знати про всі ці випадки? І десь це має бути офіційно зафіксовано в сільраді? А якщо в сільраді нічого такого нема, а в людини на руках земельний акт є, то як?...

 

Повторюсь, от тому й хочу взнати законний процес, процедуру, щоб вияснити, хто, де і на підставі чого має право змінювати... Де, в кого які документи мають бути, де, в яких установах мусять лишатись "кінці"...

Опубліковано
  В 19.03.2018 в 15:16, jack74 сказав:

при чому тут різниця між городами і паями? Я ж про інше. Наприклад, був пай, півтора гектари, а тепер він розділений на 12-15 ділянок, ще й з дорогою посередині (вулиця з будинками получилась), і всі ці ділянки преведені в призначення для "будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)". А сусідні паї як були "для ведення особистого селянського господарства", так і лишились паями.

Показати  

 

  Цитувати

15. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, не допускається:

{Абзац перший пункту 15 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законом № 107-VI від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008; в редакції Закону № 309-VI від 03.06.2008; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1783-VI від 19.01.2010; в редакції Законів № 4174-VI від 20.12.2011, № 5494-VI від 20.11.2012}

а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

{Підпункт "а" пункту 15 в редакції Закону № 309-VI від 03.06.2008}

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Показати  

Тобто, законно і прозоро:

  В 19.03.2018 в 09:44, jack74 сказав:

яка офіційна законна процедура зміни цільового призначення земельної ділянки з сільськогосподарського на "під  будівництво" (які органи це перевіряють, вирішують, реєструють і т.д.)

Показати  

 - ніяк, якщо мова про паї! діє мораторій.

Опубліковано
  В 19.03.2018 в 11:42, rrid сказав:

читати Земельний кодекс

Показати  

 

  В 19.03.2018 в 16:58, jack74 сказав:

Це цитата з Земельного Кодексу? Перехідні положення?

Показати  

інколи, в правильно поставленому запитанні міститься більше, ніж половина відповіді :)

  В 19.03.2018 в 16:58, jack74 сказав:

з якого року той мораторій?

Показати  

якщо я вірно пам'ятаю, то вже при прийнятті Земельного кодексу, був передбачений мораторій на продаж паїв до 1.01.2005р., який потім неодноразово продовжувався. Але в першій редакції п.15 Прикінцевих положень тоді

  Показати контент

ще не було заборони на зміну цільового призначення, це обмеження з'явилось десь пізніше.

на сайті ВРУ можна подивитись різні редакції (з моменту набрання чинності відповідних змін) Земельного кодексу (і не тільки)

Опубліковано
  В 20.03.2018 в 08:42, rrid сказав:

інколи, в правильно поставленому запитанні міститься більше, ніж половина відповіді :)

Показати  

Оооо... До відповідей ще дуууже далеко в цьому питанні... Можна сказати, що поки що ще взагалі нічого не вияснили з того, що я запитую... Так що поки що ще питання не зняте і відкрите :)

Опубліковано

Отже, що я трішки вияснив... Насамперед, всі данні по земельних ділянках знаходяться в державного реєстратора (тобто все фіксується в державному реєстрі, в так званому обмінному файлі). Там фіксується все - хто власник, хто робив документацію, хто давав дозволи і т.д.

 

На зміну призначення дійсно є мораторій, але маємо те, що маємо - тобто в Україні, як і було, є каста тих, кому закони не вказівка.

 

Отже, якщо земельна ділянка (приватна земельна ділянка) знаходиться в межах населеного пункту, всі рішення йдуть через сільраду (ну я про село, в основному), тобто все це фіксується в протоколах сесій і мусить бути вказано у відповідному Рішенні (тобто, це, типу, вирішують депутати на сесії). Значить, спочатку власник зем.ділянки пише заяву в сільраду про надання йому дозволу.

Далі сесія погоджує (чи не погоджує) і надає дозвіл на виготовлення Проекту детального планування території (так, здається).

Після цього власник шукає проектну організацію, котра має відповідні ліцензії і котра розробляє йому цей Проект.

Далі цей Проект йде типу на експертизу в "архітектуру" району, тобто погоджується там (чи затверджується, як там правильно воно в них називається...)

Після цього, власник зем.ділянки з цим затвердженим Проектом знову звертається в сільраду, де йому вже надають дозвіл на розробку і виготовлення Проекту відведення земельної ділянки.

Зазвичай, та ж проектна організація (але ліцензія ту вже, вроді як, інша, тому має бути) розробляє вже цей Проект, котрий вже проходить "екпертизу" в держкомземі.

Після цього вже розробляється Технічна документація по встановленню та відновленню меж землекористування і вже створюється отой "обмінний файл" (це вже раніше він мав бути створений?..) проектною фірмою і заноситься в держкадастр.

 

Якщо ж зем.ділянка поза межами населеного пункту, то тут вже не юрисдикція сільради, тут вже все вирішується через "район", а тому дійсно можливі моменти, коли сільрада "нічого не знає" і типу "не при ділах" офіційно.

 

ПиСи: Да, ще має бути генплан, якщо це в межах н/п, але то вже нюанси, котрих там, певно, багато

Опубліковано
  В 23.03.2018 в 10:05, jack74 сказав:

то вже нюанси, котрих там, певно, багато

Показати  

 

  В 19.03.2018 в 11:42, rrid сказав:

немає єдиної процедури на "всі випадки"

Показати  

:)

п.с. в цьому пості (вище) - описана в загальних рисах певна ситуація, яка може бути іншою, але в контексті теми - це все-таки офф-топ, бо це описано один з варіантів отримання (присвоєння) кадастрового номеру (через процедуру відновлення меж), а не як провести зміну цільового призначення земельної ділянки ))

Опубліковано

мені це описали (принаймні, починали :)) якраз як процес зміни призначення... Хоча дійсно, можливо й так... можливо ми в ході бесіди звернули на інше, а я не відчув :) не уточнив, в якому місці, на якому етапі йде зміна призначення. Ну, разом з тим, я ще в процесі :), продовжую штудіювати питання 

Але те, що вирішує і дає дозвіл на зміну сільрада, якщо в межах н.п., або "район", якщо поза межами н/п - таке звучало. І що цей момент зміни полюбому відображений в отому "обмінному файлі", котрий видає при потребі (по офіційному обгрунтованому запиту) реєстратор

Опубліковано

Випадково натрапив на сайтик якоїсь рєшальної конторки "землеустроительной организации, которая уже долгие годы работает на рынке юридических услуг по землеустройству, геодезии и оценки недвижимости", там ось такі тексти:

  Цитувати

Изменение целевого назначения земли
Изменено 2017-02-16 

Каждый земельный участок изначально имеет своё определённое целевое назначение, которое даёт возможность использования земельного участка под определённые нужды. Если у Вас возникает необходимость использовать участок для нужд, не предусмотренных существующим целевым назначением, собственник земельного участка может инициировать изменение целевого назначения земли (изменение целевого назначения участка, изменение целевого назначения земельного участка) на желаемое. Однако действующие законы и кодекси Украины устанавливает определенные ограничения и требования для того чтобы изменить целевое назначение земли.

Список документов необходимых для изготовления проекта землеустройства (а посилання перекидає на проект отвода земельного участка) по смене целевого назначения земли:

  1. Заявление владельца земельного участка на разработку проекта землеустройства по изменению целевого назначения земельного участка;
  2. Нотариально заверенная копия государственного акта (свидетельства) на право собственности на земельный участок;
  3. Градостроительное обоснование (в отдельных случаях);
  4. Копия всех страниц паспорта Заказчика или нотариально заверенные копии всех учредительных документов юридического лица;
  5. Копия идентификационного кода Заказчика.
Показати  
  Цитувати

Проект отвода земельного участка
Изменено 2017-02-16 

Проект отвода земельного участка (укр. проект відведення земельної ділянки або проект землеустрою) — это землеустроительная документация, которая разрабатывается при первоначальном оформлении прав собственности или пользования (аренды) на землю, при смене целевого назначения земли и др. Основанием для разработки проекта землеустройства (укр. розробка проекту землеустрою) является заявление заказчика и разрешение соответствующего органа местного самоуправления на разработку проекта отвода земельного участка.

 

Проект отвода земли (укр. проект землеустрою) разрабатывается в следующей последовательности:

1.      Изучение документов и графических материалов, которые обосновывают размер и границы запроектированного к отводу земельного участка;

2.      Разработка проекта отвода земельного участка, а именно:

   2.1.   Составление пояснительной записки;

   2.2.   Изготовление кадастрового плана;

   2.3.   Изготовление плана отвода земельного участка с нанесением границ ограничений и сервитутов;

   2.4.   Вычисление площадей земельных участков и составление экспликации по угодьям согласно ф. № 6-зем;

   2.5.   Изготовление чертежа переноса проекта в натуру.

 

Согласование с местными государственными органами границы земельного участка, который проектируется к отводу. После принятия решения соответствующими городскими, поселковыми, сельскими советами об утверждении проектной документации все материалы по проекту отвода передаются на постоянное хранение в районное управление Госгеокадастра.

Показати  


 

Опубліковано
  В 27.03.2018 в 08:55, jack74 сказав:

Випадково натрапив на сайтик якоїсь рєшальної конторки "землеустроительной организации, которая уже долгие годы работает на рынке юридических услуг по землеустройству, геодезии и оценки недвижимости", там ось такі тексти:


 

Показати  

А хіба ці тексти стосуються паїв?

Опубліковано

Це загальні тексти, котрі трііііііішечки проясняють момент процедури "переводу".

Паї теж, виявляється, є різні, від цього і можливості "шахєр-махєрів" є різні... Трохи почитав, трохи почув, зара писати нема коли, в самого в голові все переплуталось... Але буду потроху розбиратись

Опубліковано
  В 27.03.2018 в 15:18, jack74 сказав:

Це загальні тексти, котрі трііііііішечки проясняють момент процедури "переводу".

Показати  

Описані законні методи зміни цільового призначення земель, яким можна міняти цільове призначення. Паїв це не стосується. 

Опубліковано
  В 27.03.2018 в 15:18, jack74 сказав:

Це загальні тексти, котрі трііііііішечки проясняють

Показати  

Це надто загальні тексти, більш схожі на якусь дурню.

Наприклад:

  В 27.03.2018 в 08:55, jack74 сказав:

Список документов необходимых для изготовления проекта землеустройства (а посилання перекидає на проект отвода земельного участка) по смене целевого назначения земли:

  1. Заявление владельца земельного участка на разработку проекта землеустройства по изменению целевого назначения земельного участка;
Показати  

Заява - кому ця заява має бути адресована? Від правильної відповіді на це запитання сильно залежить розуміння "як проводиться зміна" ;)

 

  В 27.03.2018 в 08:55, jack74 сказав:

Нотариально заверенная копия государственного акта (свидетельства) на право собственности на земельный участок;

Показати  

брехня

  В 27.03.2018 в 08:55, jack74 сказав:

Копия всех страниц паспорта Заказчика или нотариально заверенные копии всех учредительных документов юридического лица;

Показати  

брехня (взагалі - як це собі уявити: "нотариально заверенные копии всех учредительных документов юридического лица"???)

(доводилось займатись супроводом поновлення меж, тому слово "брехня" писав з досвіду, а не з теорії).

 

ось це:

  В 27.03.2018 в 08:55, jack74 сказав:

Разработка проекта отвода земельного участка, а именно:

   2.1.   Составление пояснительной записки;

   2.2.   Изготовление кадастрового плана;

   2.3.   Изготовление плана отвода земельного участка с нанесением границ ограничений и сервитутов;

   2.4.   Вычисление площадей земельных участков и составление экспликации по угодьям согласно ф. № 6-зем;

   2.5.   Изготовление чертежа переноса проекта в натуру.

Показати  

це просто дурня, навіщо замовнику взнати всі деталі внутрішньої кухні землевпорядної організації? вони беруться робити "під ключ" (крім погодження меж, наприклад), і нормальні контори беруть або 100% передоплати і гарантують результат до обумовленої дати, або беруть оплату по факту виконаної роботи (наприклад, оплата після проходження "екстериторіальності"). а що входить в склад проекту (в т.ч. ПЗ, КП і т.д., чи треба там ПДП, чи не треба і т.д., і т.п. - нюансів дуже багато, залежно від конкретної ситуації) - то всі ці технічні деталі повинні хвилювати тільки підрядника (в т.ч. замовнику має бути по-барабану - чи буде підрядник малювати спочатку все від руки, а потім наймати когось, хто сформує йому обмінний файл, чи відразу все буде робити на компі).

 

щоб більше не писати.

дозвіл на зміну цільового призначення видає відповідний орган, який "закріплений" за тією ділянкою. якщо закон прямо забороняє певні дії із тією ділянкою, ти законослухняний, не блатний, не маєш впливу на прокуратуру, тобі відмовили в тому відповідному органі і т.д. - законного механізму зміни цільового конкретно для тебе на актуальний момент не існує. крапка.

якщо б ти був (сам, чи родичем) високопоставленого корупціонера - міг би змінити в незаконний спосіб (але, підозрюю, ти б не гуглив сайтів лівих фірмочок в такому випадку)...

Опубліковано
  В 28.03.2018 в 13:46, rrid сказав:

але, підозрюю, ти б не гуглив сайтів лівих фірмочок в такому випадку)

Показати  

я не гуглив ту фірмочку, я ж написав, що випадково на неї натрапив. Я шукав як правильно називається отой "реєстратор" і точну адресу, і от видало сторінку тієї "фірмочки"

 

  В 28.03.2018 в 13:46, rrid сказав:

щоб більше не писати.

якщо закон прямо забороняє ..., ти законослухняний, не блатний, не маєш впливу на прокуратуру, тобі відмовили в тому відповідному органі і т.д. - законного механізму зміни цільового конкретно для тебе на актуальний момент не існує. крапка.

якщо б ти був (сам, чи родичем) високопоставленого корупціонера - міг би змінити в незаконний спосіб 

Показати  

:) ти трішки забув пруф теми :)

  В 19.03.2018 в 09:44, jack74 сказав:

Цікавить не практичне виконання пруфу (я не шукаю рєшал чи фірми, котрі це вирішать), а чисто теоретичний бік, тобто які закони (підзаконні акти) це регулюють і яка офіційна законна процедура зміни цільового призначення земельної ділянки з сільськогосподарського на "під  будівництво" (які органи це перевіряють, вирішують, реєструють і т.д.)

Показати  

Я не збираюсь змінювати ніяких земельних ділянок, я навпаки, шукаю ЯК деякі г...ни змінили, а тепер пальці розчіпірюють. Вірніше, шукаю процедуру, щоб зрозуміти, куди копати, з кого питати, кого змушувати (і як) виправляти ситуацію... По таких територіях прокладені наші кабельні лінії, і от тепер всюди починають вилазити отакі "землевласники"... Але то вже інша тема

Опубліковано
  В 28.03.2018 в 14:39, jack74 сказав:

Я не збираюсь змінювати ніяких земельних ділянок, я навпаки, шукаю ЯК деякі г...ни змінили, а тепер пальці розчіпірюють. Вірніше, шукаю процедуру, щоб зрозуміти, куди копати, з кого питати, кого змушувати (і як) виправляти ситуацію... По таких територіях прокладені наші кабельні лінії, і от тепер всюди починають вилазити отакі "землевласники"... Але то вже інша тема

Показати  

Що ж ти зразу це не написав. Раніше були одні схеми, зараз інші. Раніше можна було від пая "відрізати" шматок і змінити цільове призначення на "для будівництва". Ніби для того, щоб я міг хату собі побудувати і жити біля власної землі, а коли в тебе є участок для будівництва його можна продати. І знову та сама ситуація, є пай хочу біля нього жити. Фірмочка відрізала від пая шматок, приватизувала, продавала і знову відрізала, приватизовувала і продавала. За ніч нарізався і продавався весь пай. На ранок масив ділянок для будівництва.

Опубліковано

А зараз трішки накидаю сюди копіпастів з різних сайтів, сам їх ще поки не читав, але вкладки висять, то поки тут зберу, а аналізувати буду потім.

 

Цільове призначення земельної ділянки та порядок її виділення єдиним масивом

(якась дипломна робота, чи курсак, чи стаття...)

  Показати контент

 

Зміна цільового призначення земельної ділянки. Порядок 2018

(сайт "фірмочки")

  Показати контент

 

Визначення цільового призначення земельних ділянок при видачі селянам державних актів на право власності на землю 

(по матеріалах газети "Юридичний вісник України" від 9-15 жовтня 2004 р. № 41)

  Показати контент

 

Зміна цільового призначення земельної ділянки: з особистого селянського господарства (ОСГ) на житлове будівництво

(сайт якоїсь адвокатши, який рік тексту - невідомо)

  Показати контент

 

Зміна цільового призначення земельної ділянки 13.04.2015

(сайт "фірмочки", але якщо перейти за посиланням, то там є запитання-відповіді, може там щось цікаве буде)

  Показати контент

 

будівництво на землях сільскогосподарського призначення

(це гілка форуму Фастова, за 2009й рік, якісь посилання на закони є, можливо ще актуально)

 

Закон Украины "О личном крестьянском хозяйстве" и извлечения из законодательства Украины по получению земельного участка для обустройства родового поместья

(теж гілка якогось чудного форуму (секта? :)), за 2008-й рік, теж якісь посилання на закони є, можливо ще актуально)

 

Опубліковано
  В 28.03.2018 в 15:05, nickel сказав:

Що ж ти зразу це не написав.

Показати  

взагалі-то, я зразу й написав... самі перші слова самого першого речення першого посту цієї теми... 

 

  В 28.03.2018 в 15:05, nickel сказав:

Раніше можна було від пая "відрізати" шматок і змінити цільове призначення на "для будівництва".

Показати  

Наскільки "раніше"? Що значить "Відрізати"? Як офіційно процедура називалась? Якими нормативами регулювалась? Розмовними жаргонами я і сам знаю, що "раніше нарізали", я з цим "сплош і рядом" стикаюсь вже багато років, але чим далі, тим проблема більше радикальнізується, так би мовити... Тому мені потрібна конкретика... Юридична, законодавство, розумієш? Бо так, поговорити, то то як Гройсман з телевізора нам втирає "Вони там на місцях мають знати і виконувати", і що далі? Куди його оці слова прикласти, щоб "вони там на місцях знали і виконували"...

Опубліковано
  В 28.03.2018 в 15:14, jack74 сказав:

Наскільки "раніше"?

Показати  

Я почув про таку схему років 5-10 тому

  2 часа назад, jack74 сказал:

Що значить "Відрізати"?

Показати  

Змінити цільове призначення на частину пая.

  2 часа назад, jack74 сказал:

Як офіційно процедура називалась?

Показати  

Зміна цільового призначення. Робився проект відводу.

  2 часа назад, jack74 сказал:

Якими нормативами регулювалась?

Показати  

Тими, що ти вище цитував, для земельних ділянок іншого цільового призначення.

  2 часа назад, jack74 сказал:

Юридична, законодавство, розумієш? Бо так, поговорити, то то як Гройсман з телевізора нам втирає "Вони там на місцях мають знати і виконувати", і що далі? Куди його оці слова прикласти, щоб "вони там на місцях знали і виконували"...

Показати  

Людина писала заяву в сільську раду про зміну цільового призначення частини паю. Так не можна, але своїм людям дозволяли. Отримавши дозвіл людина зверталася в землевпорядну фірму, для розробки проекту відведення. Так не можна, але своїм людям робили. Держгеокадастр це все реєстрував. Так не можна, але своїм людям робили. Зазвичай в такій схемі задіяна купа людей. Фірма-рішала, належить якомусь начальнику відділу земельних ресурсів чи начальнику управління держгеокадастру області. Тобто за порушенням закону стоять ті, хто має слідкувати за його дотриманням. Твоя фірма мутить, а ти, як державний чиновник, прикриваєш мутку.

Ніяких підзаконних актів, ніяких ссилок, цитат і т.д. Ніколи це не було законно, навіть тимчасово. Мутка, на те вона й мутка. Якщо якась скарга і приходить перевірка, перевіряючий отримує одну чи декілька ділянок і ніяких порушень не знаходить. Попадеться впертий і чесний прокурор, то ділянку отримає менш впертий і менш чесний суддя і знову не буде ніяких порушень.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...