Перейти до змісту

Вибиває ПЗВ у щитку під'їзда


"ALEX"

Рекомендовані повідомлення

Суть питання: вибиває ПЗВ в щитку під'їзда, в квартирному щитку ПЗВ - ані ворухнеться.

Закономірності спрацювання не вивчені - може і коли вмикаєш пралку, може і коли посудомийка працює, а може і посеред ночі, коли працює тільки котел та холодильник.

Вихідні дані:

Проводка в квартирі перероблена повністю власними силами, зроблений квартирний щиток за схемою - вхідний кабель з під'здного щитка - реле напруги "ЗУБР" 32А, диф. автомат 25А, 30мА - автомати розеточних груп та освітлення.

В під'Їздному щитку: вхідний автомат - лічильник - ПЗВ 25А, 30мА, автомат 25А - мій кабель в квартиру. Є ще 2 автомати на 10А (освітлення, не викоростувую) та 16 А (були розеточні групи), зроблені забудовником по старій схемі проводки - вимкнені.

Автомати в квартирному щитку справні - під час монтажу освітлення зробив КЗ - вибило одразу разом з квартирним диф.автоматом. Диф.автомат в квартирі також справний - якщо землю торкнути з нулем - одразу спрацювання, кнопка тест - також відпрацьовує.

Проблему виявив десь в середині вересня, після того як штукатурно-плиточні роботи були завершені і я приступав до підлоги та косметичних робіт, але тоді вона була раз - два в тиждень, списував на погано заізольовані провода в розеточних шахтах, але коли вже понавозив побутової техніки та вселився проблема загострилась і почала проявляти себе раз-два на добу (особливо коли посеред ночі встаєш через те що прохолодно, світла немає - котел не працює).

Що робив:

Вимикав всі прилади окрім котла опалення з розеток, вимикав по-черзі автомати, щоб знайти в якій групі проблема, перевертав вилки в розетках (з порад на форумах), ревізував всі розетки (думав заземлення чи нуль торкається корпуса розетки чи бетону) - нічого не допомагає.

Будинковий електрик сказав - раз проводку робив сам, значить шукай граблі з заземленям, або я знімаю тебе з будинкового ПЗВ і будеш мати спокій.

Питання:

1. Є струми витоку на землю у мене в квартирі (але моє ПЗВ мовчить)?

2. Сумарний струм витоку проводки та пристроїв накопичується більше межі спрацювання ПЗВ і вибиває (потрібне ПЗВ на 100мА в під'їздному щитку?)?

3. Як усунути проблему повністю?

Прошу допомоги, якщо хто може приїхати і остаточно вирішити проблему - щедра винагорода гарантована.

 P.S. Я не електрик, просто питання так дістало, що перечитав багатенько статей та форумів.

P.P.S. Прошу не флудити та писати чисто по-темі, для Вас це може бути розвага - для мене серйозна проблема. Дякую.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, S30 сказал:

В підїзді лише твоя квартира?

Ні, 4, живуть тільки 2 разом з моєю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я би спробував ще такі варіанти:

1. Поміняти місцями пзв підїзного щитка та дифавтомат квартирного,  поспостерігати що буде вибивати. 

2. Замінити пзв в підїзному щитку на аналогічне інше та поспостерігати.  Може справа в самому пзв. 

3. Спробувати в підїзному щитку встановити пзв на більше мА. Але якщо я правильно зрозумів то на пзв в підїзному щитку тільки ваша квартира,  тому мабуть  міняти на пзв з більшими мА недоцільно.  

Взагалі,  пзв або дифавтомат призначений для реагування на струм витоку,  зокрема при витоку на корпус струмоприймачів або не дай бог на тіло людини.  І якщо у вас в квартирному щитку є справний дифавтомат,  то не бачу крайньої потреби в пзв в підїзному щитку. 

Спробуйте спочатку варіант перший,  бо другий  і третій затратні. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо на підїзному пзв висить ще й сусідські квартири,  то я думаю воно має бути на більше А та більше мА

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо людською,, то до щита підімкнені чотири квартири. В двох з них ніхто не живе 100% і не споживають ел. енергію.

Твоя і сусідська підімкнена і споживає. Гарантуєш, що в сусіда все ОК і на батарею (землю) ніц не кидає?

Скаржишся лише ти, він ні? В нього все пучком? Не вірю.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, S30 сказал:

Якщо людською,, то до щита підімкнені чотири квартири. В двох з них ніхто не живе 100% і не споживають ел. енергію.

Твоя і сусідська підімкнена і споживає. Гарантуєш, що в сусіда все ОК і на батарею (землю) ніц не кидає?

Скаржишся лише ти, він ні? В нього все пучком? Не вірю.

 

Чи сусід скаржиться то ХЗ - практично не бачимось.

В кожної квартири свої ПЗВ та набір автоматів, тобто на моєму тільки моя квартира (якщо електрики нічого не наплутали).

Земля так, у всіх загальна в під'їздному щитку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була схожа ситуація, рандомно вибивав автомат, причиною було кз в розподільчій коробці в одній із кімнат (там ще й скрутка мідь+алюміній була).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Після підїздного пзв нуль і земля не повинні бути об'єднані.  І у квартирному щитку вони мають бути роздільні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 минут назад, prijmak сказал:

Я би спробував ще такі варіанти:

1. Поміняти місцями пзв підїзного щитка та дифавтомат квартирного,  поспостерігати що буде вибивати. 

2. Замінити пзв в підїзному щитку на аналогічне інше та поспостерігати.  Може справа в самому пзв. 

3. Спробувати в підїзному щитку встановити пзв на більше мА. Але якщо я правильно зрозумів то на пзв в підїзному щитку тільки ваша квартира,  тому мабуть  міняти на пзв з більшими мА недоцільно.  

Взагалі,  пзв або дифавтомат призначений для реагування на струм витоку,  зокрема при витоку на корпус струмоприймачів або не дай бог на тіло людини.  І якщо у вас в квартирному щитку є справний дифавтомат,  то не бачу крайньої потреби в пзв в підїзному щитку. 

Спробуйте спочатку варіант перший,  бо другий  і третій затратні. 

Мене найбільше тривожить чи є струми витоку в квартирі (як перевірити в домашніх умовах то ХЗ, спец. приладів немаю), бо якщо є то це великі граблі (але тоді чого диф. автомат в квартирі мовчить?).

Найпростіший варіант, то як казав електрик, зняти квартиру з пзв в під'їздному щитку, але чи є норми що це регламентують? в Росії є ПУЕ, там чітко прописано, що має бути протипожежне ПЗВ в щитку під'їзду, а в нас?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, alexvvv сказал:

Була схожа ситуація, рандомно вибивав автомат, причиною було кз в розподільчій коробці в одній із кімнат (там ще й скрутка мідь+алюміній була).

Як знайшли?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, S30 сказал:

Що стоїть між дифавтоматом підїзда і твоїм? Схема яка?

Автомат 25А, автомат 16А в щитку під'їзду (паралельно), включений тільки 25А, в квартирі - реле напруги ЗУБР 32А і далі мій диф. автомат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, prijmak сказал:

Після підїздного пзв нуль і земля не повинні бути об'єднані.  І у квартирному щитку вони мають бути роздільні

Тут все ясно, якби так було то ПЗВ і диф. автомат не піднімалось би взагалі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, "ALEX" сказано:

Як знайшли?

В тій кімнаті пропало світло, так і знайшов, але то в мене старий будинок більше 60 років, зараз може розумніше все роблять

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Викинь но зі схеми, для початку, релле напаруги Зубр.

Якщо я вірно зрозумів по опису воно між твоїм і підїздним дифавтоматом.

Або змонтуй його після свого дифрелле. Але спочатку викинь і поспостерігай деякий час.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маю отаке саме пзв як в оголошенні 

https://www.olx.ua/obyavlenie/prodam-pzv-uzo-25-0-03-schupa-nmechchina-IDuOWXV.html

Але на 40 а.  300 ма.  

Можу дати на пробу на день-два.  Як буде вибивати,  назад заберу,  якщо непошкоджене буде,  щоб товарний вид і справність були. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оновлю.

Вчора дружина пробувала вмикнути пралку в розетку 3 рази - всі 3 вибивало світло.

Вранці я особисто вмикаю в розетку - бац, світло пропало, вилку лишаю в розетці, вмикаю ПЗВ в щитку - є, і пралка працює, більше не вибивало.

Мав розмову з будинковим електриком, він каже що то я не перший в будинку з такими граблями - то електрочайник в людей вибиває, то пралки, та інші пристрої, аргументує, що пускові струми обладнання завеликі і ПЗВ спрацьовує по витоку на землю. Про мою пралку казав, що вона несправна, але коли послухав що вибиває і посеред ночі, коли тільки котел та холодильник в розетку під'єднані, то версії про несправне обладнання в квартирі відкинув.

Домовились відключити мене з будинкового ПЗВ, лишити на квартирному.

Спеціально ще раз звіряв підключення свого щитка в квартирі зі схемами - все зібрано вірно, бо я вже думав, що десь з нулем накосячив, пускаючи його поза моїм реле напруги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Новобудова? Чув два рецепти від спеців лікування таких "блукаючих" ПЗВ (я не електрик).

1. Дрібні/непомітні пошкодження кабеля/коробки/скрутки/спайки, наслідок - витоки струму через штукатурку (вологу/свіжу/сиру/невистояну рік) - спонтанне спрацювання захисту. Лікується через рік-два самостійно через повне висихання новобудови.

2. Поміняти у підїздному щитку (і у "домашньому" щитку, звісно) порядок підключення жил фаза/нуль/заземлення (специ знають як). Залежно від зміни поведінки "блукаючого" ПЗВ робити висновки де і що зіпсуте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фірма пзв в щитку на площадці? тіпа нашкітай аско/ієк?

в квартирі яке поставив?

щось я фамілій не бачу

викінь його нафік і його там не треба взагалі

і в Україні теж  є ПУЭ, називається ПУЕ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ПЗВ в щитку E.NEXT, в себе поставив всі автомати і диференційне реле Schneider Electric.

Наразі добу живемо поза під'їздним ПЗВ - політ нормальний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
7 часов назад, Jack сказал:

На мою думку лишіть без підїздного пзв.

Так і зробили - жодного разу з того часу не вибивало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене на вході в будинок ПЗВ стоїть.Так ще при будівництві не змогли на ньому котел і водяний насос(скважина)запустити,мусив окремо в підвалі підключення зробити.Довго  електрик мудрував,все перевірив,так і не запустив.Вже більше 10 років-все нормально.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...