Перейти до змісту

Проблеми української книги


PR-Nick

Рекомендовані повідомлення

Президент України Віктор Ющенко вважає, що 2008 р. має стати роком нової політики підтримки українських книговидавців.

Про це він повідомив під час всеукраїнського форуму інтелігенції. На його думку, потрібно припинити дискусії щодо того, чи досить 20 млн на рік для фінансування програм підтримки українського книговидавництва. На думку президента, ця сума має бути збільшена в 3-4 рази і вже в 2008 р. біля 100 млн грн мають бути виділені для тих видавців, хто хоче видавати книги українською мовою. В.Ющенко у котрий раз повернувся до питання національного інформаційного простору, відзначивши, що воно має бути дійсно національним.

Насправді: Гроші до видавців або не доходять, або доходить маленька частина. Все інше розкрадається. Крім того, державні установи тиснуть на видавництва за допомогою інших установ: фонду держмайна, податкової, прокуратури...

Що Ви думаєте з цього приводу?

Poster_Ushchenko_215x230.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гроші давати непотрібно, бо згідний з топікстартером, що все розкрадуть, потрібно змінити податкове законодавство в сторону заохочення випуску україномовної продукції.

Це одне питання, а якщо подивитись в перспективу, то не бачу я там книжок. Наголошую - це моя думка. Хоч як це прискорбно не звучить, але книжка у вигляді твердої палітурки і аркушиків паперу, дуже швидко повинна віджити (так само віджився папірус як носій інформації). Людство нарешті чи нажаль винайшло інше джерело накопичення інформації, незрівняно дешевше і об'ємніше, від формату книги будь-якої мови. В електронних книжках можна спокійно носити всю бібліотеку Вернадського і це поміщається в кишені. Письменникам прийдеться переходити в новий формат донесення своїх творів до читачів і тут без інтернету не обійтись. З одної сторони буде незвично, але й цільова аудиторія в мільйони разів більша. І не уявляю в майбутньому, щоб першокласники ходили в школи з десятикілограмовими портфелями.

Думаю так бо читаю виключно електронні книжки: умовно безплатні і завжди можна знайти все, що тільки можеш уявити. Можливо це піратство і незаконно але такі реалії сьогодення :)

P.S. Я за українську книгу!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Президент України Віктор Ющенко вважає, що 2008 р. має стати роком нової політики підтримки українських книговидавців.

Мабуть Ющенко живе ще в 2007 році :)

ця сума має бути збільшена в 3-4 рази і вже в 2008 р. біля 100 млн грн мають бути виділені для тих видавців,

Ахто це передбачив в бюджеті на 2008рік?

ІМХО-брєд і популізм.Чи може Ющенко хоче збільшити надходження в свій карман від власних наукових!!!! публікацій?Оце вже більш вірогідно.

Перефразуючи одну притчу:"давайте виділимо цього року в 3-4 рази більше коштв,для закупки нових черпалок для вичерпування води з нашого дірявого човна!"А на те щоб його залатати треба в 100 раз меньше.То де розум?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

и почему президент глаза спрятал? глаза спрятал - значит врет :)

а вообще-то я не ожидал от Инициала такого прокола...

или они намекают на невыполнение обещаний? так у нас все политики только обещают...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а вообще-то я не ожидал от Инициала такого прокола...

А про який прокол йдеться?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а назвіть що вони хорошого кому видали?

Видали вони близько 60-и різних книг...

Це не рахуючи брошур, каталогів, буклетів

Крім того тільки за минулий рік "Ініціал" виступив співзасновником, спонсорував та підтримав близько 30 різноманітних акцій

від "Форпосту" та "Бендерштату" до джаз-фестивалів та мистецьких акцій.

Надіюсь, що на форумі є люди, які чули про спонсорську діяльність компанії "Ініціал"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто я ні... але якби вони друкували блокбастери минулого року, типу Брауна та Гаріка Плотера ;) укр. мовою було б набагато цікавіше...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

заборонити російську мову взагалі!!Бо укр. книги виштовхуються помаленьку з ринку!!Скоро Шевченка будем по рос читати!!геть мову окупанта

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
заборонити російську мову взагалі!!Бо укр. книги виштовхуються помаленьку з ринку!!Скоро Шевченка будем по рос читати!!геть мову окупанта

Откуда сведения? Регулярно посещаю книжные магазины и могу сказать что ситуация обратна.

А вы видели хоть одну книгу компьютерной направленности украинским языком?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А вы видели хоть одну книгу компьютерной направленности украинским языком?

моя видеть один такой книжка и даже читать мал мал - учебник информатики для средних школ.

дать почитать?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То є неправда. Є люди, які прагнуть читати хороші книги українською. Біда в тому, що вони не створюють платоспроможний попит. А те що лежить на поличках книгарень - переважно, масово-бредове чтиво. Що і відштовхує українського інтелектуала від українських же авторів.

Приклад: поставив собі за правило мінімум раз в місяць купувати українську художню книжку. Що я маю в результаті?

Жадан - напівголодні алкогалюцинації, Дереш - інфантильні підліткові фантазії, Карпа - No Comment, Ірванець - вроді нічого але явна калька з Войновича, Олді пишуть російською...

Порекомедуйте, будь-ласка, хорошу українську книгу українського автора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
Жадан - напівголодні алкогалюцинації, Дереш - інфантильні підліткові фантазії, Карпа - No Comment, Ірванець - вроді нічого але явна калька з Войновича, Олді пишуть російською...

Порекомедуйте, будь-ласка, хорошу українську книгу українського автора.

а як щодо Андруховича чи Іздрика?

а на рахунок того, що ніхто не хоче читати українською, дозволю собі не погодитись з Вами, пане andynd, особисто я надаю перевагу саме українським книгам, бо читати російською мовою мені важко, незважаючи на те, що нею я добре володію. Якщо ж розглядати не лише людей "читаючих" як складову суспільства, а суспільство вцілому, то, звичайно, багато хто не хоче читати українською мовою, бо старше покоління якщо і читало, то лише російською, нав’язаною Совком, а в молоді читати зараз не модно :) ..в тому то вся проблема...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...