Перейти до змісту

ESP8266


laser

Рекомендовані повідомлення

Хто в Луцьку цікавиться конструюванням на базі ESP8266 ?

Давайте кидайте ваші конструкції, будемо обсусолювати !

ESp_12_E.png.32dfc424b2a24aeeea9b98427121cb64.png

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Почну з себе. ЕСПшка привабила малим розміром, наявність ві-фі, готовими прошивками, кучою можливостей і копієчною ціною.

Вирішив зібрати метеостанцію, але не просту як більшість в інтернеті а достатньо наворочену, яка практично не матиме аналогів або їх буде мало.

хочу реалізувати підтримку:

  • температура надворі
  • темп. в будинку
  • атмосферний тиск
  • вологість надворі
  • вологість в будинку
  • рівень УФ випромінювання (з можливістю попередження про небезпечний)
  • напрям вітру (поки не придумав як реалізувати, хоча є  багато конструкцій)
  • швидкість вітру
  • освітленість - малоінформативний параметр, але в кого є сонячні панелі, можна збирати статистику сонячних днів та годин на рік. 
  • датчик наявності дощу - в парі з датчиком відкриття мансардного вікна надсилатиме сповідення на телефон про небезпеку затоплення.

з того що б хотілось але впирається в бюджет чи інші проблеми:

  • радіаційний фон (дорогий датчик)
  • кількість опадів (складний датчик дуже)
  • рівень СО2 (дорогий датчик)

ясна річ по максимуму прокачати такими фічами як відправка даних на сайти збору і показу статистики аля народмон.ру, власний веб сайт для виведення інфи, показ інфи на телефоні, загальнодоступність для всіх людей, свій екранчик для показу параметрів датчиків у будинку.

 

на початку зими придбав трохи заліза і сподівався що довгими зимовими вечорами буду це помаленьку настроювати, але дійшли руки тільки зараз

IMG_20170222_195426230.thumb.jpg.d190d973086620414f5b3bf57a2a4dc9.jpg

igz240NX1KY.jpg.e4a5dd587893b24c5f4a48a5244d2792.jpg

зібрав макетку, протестив половину датчиків, прошивку.

купив корпус і буду запускати в роботу частину з цього всього, інше по мірі доведення до пуття конструкції аж поки не впруся межу можливості ЕСП.

згодом ще розпишу бюджет

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

частина обладнання готова, наскору руку скрутив і викінув на дах. тестую стабільність, і правильність замірів. калібрую датчики і так далі.

наразі працює термометр, гігрометр, люксометр, барометр. в процесі відладки датчик наявності опадів

паралельно збираю анемометр і "розовітромометр" =) 

на днях прийде ще датчик УФ. будем міряти ще індекс УФ. що виявляється теж досить корисно буває.

 

також виводяться параметри онлайн на декілька сервісів.

як тільки організую толкову веб морду, так зразу і повністю зроблю публічним. пока нема сенсу, бо дані можуть не відповідати дійсності до калібровки.

загалом весела забава конструювати щось своє.

 

по лінивості і з метою економії часу робиться на базі платної прошивки https://wifi-iot.com/p/esp8266/

IMG_20170301_225851312.jpg

IMG_20170301_225654484.jpg

IMG_20170305_103219915.jpg

IMG_20170301_225837154.jpg

IMG_20170301_225821043.jpg

ESp_12_E.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питаня людини яка “цікавиться”:

Есп-шка, сама дані кудись посилає чи це робить інша дуйна яка збирає обробляє  і відправляє на сервер чи ще кудись?

І скільки разів в годину робиш апдейт даних датчиків на сервері?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сама по собі ЕСПшка не відправляє. це робить прошивка яка на ній стоїть. якшо такої опції в прошивці немає. то нічого не буде.

деякі прошивки також дозволяють працювати і в режимі видачі даних по запросу. наприклад у вас буде мастером "маліна" і "слейвами" купка  еспшок. маліна буде запросами збирати дані з слейвів.

 

прошивка на яку я давав лінк дозволяє обмінюватись даними в одну і в дві сторони з такими сервісами як

  •  Thingspeak.com  
  •  narodmon.ru   
  •  flymon.net   
  •  MQTT client   
  •  MQTT JSON client  
  •  MajorDoMo   
  • та інші, крім того вона дозволяє робити обмін даними між самими ЕСПшками. що є теж дуже цікаво.

є забугорська безплатна прошивка https://www.letscontrolit.com/wiki/index.php/ESPEasy

там трохи обмеженіше з цим ділом. не підтримуються модні у нас СНДшні сервіси ,а більш орієнтоване на своє.

але при бажанні можна запиляти шось своє думаю ручками на основі базових GET запросів чи MQTT

 

є ще якийсь LUA інтерпритатор на ЕСП. но я цю тему не зондував шо там і як організовано

 

прийміть до уваги також те, що ЕСПшка може працювати як ві-фі клієнт (з'єднанан з вашим роутером) так і АР — точка доступа, а також в двох режимах одночасно!

незнаю як вони це зробили, але вражає =) !

 

також щоб мати доступ до ЕСП ззовні треба мати відкритий NAT. чи якось організовувати проброс портів і  т д. ну я думаю це й так зрозуміло

 

мене наразі дуже зацікавив MQTT протокол. хочу в ньому розібратись. це по ходу легко масштабована і конфігурована херня, яка дозволяє на виході отримати бажаний результат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Я на thingspeak відправляю більше року, моніторю дані температури, тиску і вологості... BMP180 i DHT22

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, inhelp сказано:

Я на thingspeak відправляю більше року, моніторю дані температури, тиску і вологості... BMP180 i DHT22

а ви співставляли обоє датчиків поряд. мої дтх22, а вірніше АМ2302 безбожно брешуть. я перечитав багато інфи на цю тему. узагальнено в двох словах:

— бош вмр і вме самі точні датчики.

— і боши і АМ2302 з завода мають іти калібровані, але на практиці АМ2302 чогось не калібровані. до боша претензій немає, працює чітко

— температура як правило завжди показує правильно. розкид по датчиках не більше 1-2°, що в побуті в більшості задач хватає, але для точних вимірювань слабувато

— з вологістю варто пройти повірку, дістати десь зразковий чи більш-менш точний прилад

 

у мене 4 датчика ДТХ22, 3 різні партії. з виду всі однакові, але під корпусом чутливий елемент вологості різний! це мене здивувало. короче китайці штампують фуфло.

з 4х датчиків більш-менш сносно показує тільки 1, інші 3 страшно брешуть, занижуючи вологість.

на своїй метеостанції я потратив тижня два щоб відкалібрувати їх.

АМ2302 мають саморозігрів. причому досить суттєвий. треба почекати кілька годин після включення, шоб почати калібровку.

калібрування вологості проводив в густий туман, коли на дворі було 100%. в результаті корекції мусив додати + 25% до того що він міряє.

 

за цих 2,5 тижні з моменту мого останнього поста я так і грався з тією калібровкою, паралельно підтягуючи програмну частину.

наразі у мене все теж валить на thingspeak та народмон. дані віднедавна в публічному доступі https://narodmon.ru/3580

для себе зібрав також дашборд, де виводяться поточні дані https://freeboard.io/board/IIMxnH

і альманах з показниками за останню добу http://w.denied.org.ua/myesp.html

все це поки ще в режимі відладки, і час від часу може бути не доступне, бо я знімаю щоб щось допрацювати.

наразі з нового появився анемометр зроблений з старого крокового двигуна від якогось СДюка чи ВХС плеєра.

IMG_20170320_183318942.thumb.jpg.9f6aa7d864cafd2d57b27684cc7cfef8.jpg

зверху має ще бути стрілка/датчик напряму вітру. але чекаю мікруху з китаю...

прийшов датчик ультрафіолету. на днях буду пробувати кріпити, треба тільки знайти оптичне скло до нього...

ні в кого немає непотрібних чи розбитих пробірок з борсилікатного чи кварцевого скла?

 

хотілись би сказати пару слів про бюджет.

Тут буде вказано тільки те, що куплялось в магазині та китайців.  Не враховані матеріали, які були дома в загашнику і вартість моєї роботи, ясна річ. Ціни переведені в гривні та округлені для зручності ± :

— датчик УФ ML8511 = 110 грн

ESP8266 = 40 грн

— датчик тиск/вологість/температура ВМЕ280 = 110 грн

— дачтик світла ВН1750 = 20 грн

— Датчик вологість/температура AM2302 аналог DHT22 = 60 грн

— Прошивка Wi-Fi IoT = 60 грн

— Коробка електромонтажна герметична (корпус) = 50 грн

— Датчик дощу = 15 грн

— Розширювач портів GPIO MCP23017 = 30 грн

— сантехнічна труба + заглушка як корпус ∅50 = 20 грн

— Сюди варто також додати вартість макеток/припоя/дротів/резисторів/конденсаторів/LM’ок та іншої розсипухи = хай буде 20 грн.

— ще купляв кульки для пінпонгу для анемометра, але вони надто малі, і не підійшли. потратив 12 грн.

———————————————

ВСЬОГО ±560 грн

 

Вартість можна трохи зменшити, якшо використати дешевші менш точніші датчики вологості/тиску/температури.

далі буде...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...



:D

 

Я думаю що наступним етапом буде човен, але поки що не зовсім розібрався з схемотехнікою, чи прошивкою, тому що стабільність так собі, постійно еспшка повисає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю що проблема по живленню есп, саме коли акум підсажений тоді і починаються "фокуси", та і двигун добряче гадить по живленню, а тут ще просадки при різких стартах.

 

По ідеї треба або збільшувати робочу напругу, наприклад використовуючи 2 аккуми, і потім через стабілізатор живити вай фай модуль, або, якщо дуже хочеться юзати 1 акум то добавити дц дц перетворювач, котрий би робив з 3.7 - 5 В, і з допомогою лінійного стабілізатора назад в 3.3 В, але стабільних, зараз є такі перевторювачі котрі від 1 В працюють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

@laser як там проект, працює, можливо удосконалив, 

теж планую метеостанцію, правда за містом

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

від мого останнього повідомлення зміни є. восени пофарбував і трохи переробив корпус. все працює добре крім датчика температури. не дивлячись на те що він в "термосі" на сонці все таки бреше. + від нагрітого шиферу кілька градусів завищує. треба переносити в тінь.

перед самою зимою шквальний вітер і дощ змили чашечки датчика вітру. від чого цілу зиму так і пробуло.

зараз з першим теплом буду це відновлювати і виправляти.

більш нічого такого критичного не було наче. помоєму ESP раз зависла, але це у мене через те що вона високо і в хмарну суху погоду чи перед дощем дуже сильна статика. треба робити гальванічну розв'язку, чи може навпаки заземленя? пока в роздумах.

прийшли мікросхемки вочдога. планую поставити сторожового пса, хай ресетить її в таких ситуаціях.

також треба покращити герметизацію корпуса і доробити виведення даних флюгера.

в планах під'єднати датчики СО2 і радіації. датчики є, треба настроїти схеми.

можливо реалізую на іншій ЕСП, щоб цю не перенавантажувати. хоча, помоєму має справитись зі всім.

фото яке попало під руку (знято в зливу через вікно) :

IMG_20170427_182755769.thumb.jpg.59766621174436ed81db0d6eb18c217f.jpg

також за рік часу вже можна переглядати якусь статистику.

image.png.fecc0054f00f7cd46b800e3a181bb289.pngimage.png.e4e205174c51b52df38bc0fc2224c07e.pngimage.png.3c3286c7cf21161f3cda65e52b2dcc19.pngimage.png.a1b6b51b937a9314133cb6a85a958ca1.png

роботи багато. часу мало, все як завжди =)

на http://wifi-iot.com появислоь купа нового функціоналу. ще сильно не вивчав. але бачу вставили підтримку телеграм. хочу теж спробувати

freeboard.io повідомили, що тепер тільки платні акаунти. дуже шкода. може найду якусь заміну.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна як новачку,

1)для збору тре опросити всі датчики. раз в скільки часу?

2)інфу тре кудись подіти

3)це все на пририваннях чи просто попорядку?

дані йдуть з есп на сервак чи спочатку хтось проміжний збирає, вебморда генерилась чи немає,

поки з того що зміг то при автостарті є конект до точки і підіймається морда,

в морді є датчик вол. і темп. можливість перемикати релюхи.

 

поки важко з прериваннями...

П.С. LUA + nodemcu :) 

датчик температури як і термометр ставлять в тіньку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. залежно які задачі. у мене опитує раз в кілька секунд. але на сервер дані відправляє раз на 5 хвилин. менший інтервал не приймають сервери з безплатним функціоналом. більший інтервал мені не цікаво, хочу щоб датчики динамічно сповіщали про зміну параметрів.

для менш вибагливих - краще збільшити інтервал до 15-30 хв. це зменшить енергоспоживання, що буде важливим при живленні від сонячної панелі та акумулятора.

 

2. інформація може виводитись на:

- екрани різних типів

любий сервер (сервіс)

- іншу ЕСП

- малину/ПК з встановленою системою розумний дім

- веб-морду ЕСП

- смс/емейл

- телеграм/твітер тощо

- сегментні індикатори

- TTL порт

як окремо так і в різних комбінаціях

 

3. у модулі присутні прості І/О виводи-вводи, універсальні І/О з можливістю перемикання їх в режим:

- АЦП

- І2С шина (паралельна, тобто кілька датчиків зразу)

- ШІМ

- у якості послідовної шини, забув як там зветься вона. тоді тільки один датчик на вивод.

- TTL rx tx

це так грубо кажучи.

 

дані йдуть куди їх направити. ніяких проміжних пунктів. формат любий MQTT, JSON, WEB запити...

 

вебморда може бути, а може і не бути. за вашим бажанням.

 

я з ардуіно не працював. і LUA мені не відома. для багатьох вона легка, а для мене певно надто складна :lol:

 

https://wifi-iot.com/ i https://www.letscontrolit.com/wiki/index.php/ESPEasy творять дива! для чого вигадувати велосипед? якщо його можна взяти і користуватись ним.

 

я собі невеличкий FAQ зібрав. може буде цікавий чи корисний комусь http://radio.denied.org.ua/files/WiFi модуль ESP8266.pdf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

варто зазначити що АМ2321 краще не купувати. температура там ще більш менш, а вологість бреше безбожно. китайці їх взагалі не калібрують. з 4х різних партій 3 вимірюють криво.

купуйте зразу бош ВМ180/380. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я ось такий wifi годинник зробив на Пасху... Час берется з серверів NTP... Початкові налаштування wifi вводяться через програму на смартфоні... Залишилось оформити в гарний корпус і все))) IMG_20180407_170343031.thumb.jpg.11664db71739f3ca9e1153bb04b9c549.jpg

Screenshot_20180407-170251.thumb.png.dbe5ea650f05c8d5e99b37ed8bff9b06.png

IMG_20180408_161452770.thumb.jpg.b716ff3a37c75cd252feade46d7beff9.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як я вище наче згадував фріборд переходить на платні акаунти... виявляється на гітхабі є сирці. залив на свій сайт, переніс панель з їхнього сервера на свій. наче нічого надскладного. є правда деякі відмінності в інтерфейсі, але для моїх задач вистачить. так що все ще їх рекомендую для власних проектів.

https://github.com/Freeboard/freeboard

от би ще свій сервер для обміну даними підняти, щоб ні від кого не залежати, було б супер

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 13.04.2018 at 15:01, laser сказано:

як я вище наче згадував фріборд переходить на платні акаунти... виявляється на гітхабі є сирці. залив на свій сайт, переніс панель з їхнього сервера на свій. наче нічого надскладного. є правда деякі відмінності в інтерфейсі, але для моїх задач вистачить. так що все ще їх рекомендую для власних проектів.

https://github.com/Freeboard/freeboard

от би ще свій сервер для обміну даними підняти, щоб ні від кого не залежати, було б супер

 

Малина вдома? чи щось цікавіше. доречі придивляюсь до якоїсь малинки. але поки тре вирішити проблему сіго іп,  або добю ддврт і пптп або.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я жадіна-гав'ядіна. на малину жаба жме. купив оранж, але підняти потрібні сервіси так і не зміг допоки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я хотів зібрати домашній сервер і підняти там все що на думку спаде водночас. ну і поковирятись в одноплатниках, бо досвіду в цьому немаю.

для економії грошей вибрав оранж, а для продуктивності взяв найновішу потужнішу модель. PC2 https://mysku.ru/blog/aliexpress/49028.html

по ціні порядку 23 у.о. на момент покупки близько 600 грн.

нажаль всі мої старання поки марні, відклав до кращих часів, займаюсь іншими проектами.

модель пока має малу підтримку, всі ОС сирі. от тільки недавно випустили напівсамопальну Armbian. доречі чудова ОС і працює дуже швидко, рекомендую!

наразі в кошику на алі лежить оранж зеро. десь 9-12 дол. залежно від ОЗУ. теж руки чешуться заказати крихітку, є деякі ідеї. але поки це "вологі мрії" ніж серйозні плани.

за роки закупив в китайців тьму барахла під різні проджекти, але коли їх буду втілювати хз... хз...

 

дуже хочу реалізувати APRS трекер чи APRS метеостанцію. чи 2в1 на ESP8266. але у мене навичок програмування нуль. і подібного ще ніхто майже не робив.

є проекти де дані відправляються по вай-фаю в інет. а я хочу через радіоканал. а це протокол передачі AX25, AFSK модуляція... кароч дєбрі повні.

мене дружина і так ненавидить вже, що я більше з електронікою ніж з нею сиджу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 10 місяців потому...

ну скажем так, втягуюсь....

 

намагаюсь прикрутити friboard to my server

а це дані з мого девайсу і сервачка

кодити php це ше та спарва :)

 

tmp.jpg

 

to @laser

хочу повторити твій проект правда трошки по своєму

 

датчик УФ ML8511 = 110 грн

— датчик тиск/вологість/температура ВМЕ280 = 110 грн

— дачтик світла ВН1750 = 20 грн

— Датчик дощу = 15 грн (ху із іт?)

— Розширювач портів GPIO MCP23017 = 30 грн (навіщо він тут)

 

як працює датчик швидкості вітру

що за датчик який міряє радіаційний фон?

 

а в чому проблема з радіоканалом в тебе?

треба рулити самим радіомодулем?

якщо так то зроби дудку яка буде займатись радіоканалом а дані прийматиме чи по і2с чи по рс232 чи 1wire...

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@inhelp

ти компілив через ардуйну чи lua?

юзав gps для супер реального часу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. датчик УФ практично дає мало інформації. я надіявся бачити якісь аномальні сплески чи шось таке, але все дуже монотонно та передбачувано. рівні теж не зашкалюють.

2. датчик світла на перший погляд взагалі не потрібен. але на практиці використовую в формулі підрахунку сприйманої температури. а також є ще плани зробити аналіз накопичених даних і скласти річні кліматичні звіти, в т.ч. кількість сонячних, хмарних і 50/50 днів.

3. датчик дощу так і не встановив. він не міряє кількість опадів а просто чи є дощ чи нема. його видно в третьому пості на фото.  пластина з з контактами. так і не поставив. спочатку його пробував, але він працював некоректно - збиралась вода на краю і він "залипав". короче пока відмовився.

4. розширювач портів я десь просрав =( він мені потрібен, щоб через і2с наростити кількість пінів вхід-вихід. так як ЕСП має обмежену кількість, а мені треба вони для датчика вітру 1 шт, напряму вітру 4 шт, радіації, датчика дощу, і іншого.... тому пока не все задумане реалізовано. але я тепер схиляюсь до того щоб половину функцій перевести на іншу ЕСП. все таки для однієї забагато.

5. датчик швидкості елементарний - кроковий мотор з принтера. видерті всі кишки, тільки корпус. на вал насаджений диск  з отвором. отвір проходить через оптопару з мишки. оптопара заживлена мінімальним струмом для економії (так як у мене їх 5, ще 4 в напряму вітру) і через компаратор LM339 чи шось таке. точно не памятаю. компаратор для усунення дребезга контактів. без нього біда.

механічно до вала "моторчика" закріплено 4 прутки, на кожному 4 чашечки від дитячих іграшок кульок. діаметром близько 5 см. прутки десь такої ж довжини.

нажаль конструкція не надійна. у мене позаминулої осені здуло їх бурею. і тепер цієї весни одну десь забрало... такшо я постійно в пошуках чашечок. моливо колись плюну і куплю готовий китайдатчик.

IMG_20190312_071308863.jpg.1ee2b8853be0b5fc14f725a363ba5551.jpg

6. радіаційний фон ще не реалізовано. є СБМ-20. треба тільки високовольтний драйвер і компаратор. схем в неті валом. формули підрахунку розжовані. я тільки не цікавився на рахунок α, β, γ. що краще і правильніше міряти. але це не проблема.

 

стосовно APRS радіоканалу - треба рулити радіостанцією а не модулем. руління заключається в формуванні звукового коду. Технологія давно відточена, так як дрєвня. але по цій ж причині зараз дуже рідко ким вкористовується. прикладів готових не найшов. самому з нуля важко робити.

пока діло відклав в довгий ящик. швидше за все реалізую на ардуіно з деякими обмеженнями хотєлок.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

to @laser

я пробував твою прошивку, так і невдуплив як воно працює,

там що лише вибираєш в інтерфейсі що куди і як відправляти і все?

типу кодити несильно то і можна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

там кодити взагалі нічого не треба. в цьому її плюс.

єдине що можна конфігурити, так це куди і як відправляти дані на сервер, які дані, і робити певні логічні умови якщо то, то то, якщо сталось те, то роби те.

якщо треба чи є бажання робити самому - гітхаб в допомогу =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...