Перейти до змісту

Шукаю рослину іван чай


lanima

Рекомендовані повідомлення

Маю двох дуже  хороших знайомих професорів біологів. Вони розшукують цю рослину. Можливо хтось її бачив цього року, підкажіть будь-ласка, де росте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Полісся.

Любомильський район, Шацький - скільки захочете.

П.С. Колись Царська Росія була екеспортером № 1. і він був в Англіі замість традиційного чаю

Досить гарний на смак і корисний.

Любить північ. думаю Маневичі-Любешів теж достатньо є

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хай ідуть в сторону Ківерець-Колок, або на світязь(згорани) там екологія краща.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та вони вже половину луцького і ківерцівського району проколесили. Треба точне місце, що ось в такому то лісочку на такому то горбочку росте. 

Я знаю, що вторік бачила в воротнівському заказнику. А цього року знайти не змогла. Можливо хтось має  дачу на масиві воротнів і там цю рослину бачили поблизу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це дуже гарні люди, з того вимираючого виду професорів, які дітей вчать, а не хабарі беруть.

Тому хочеться їм допомогти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені з села з під Любомлю сушений передали, але це напевно далеко. Я його там багато бачив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добавлю трохи іншу фотку, тут краще видно всю рослину (не лише цвіт):

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /disk2/www/board.lutsk.ua/imgstore2/includes/template.functions.php on line 53027523163.jpg

Далі по темі. Ця рослина, в основному, росте на Поліссі, любить згарища і вирубки лісів. Раніше біля Луцька іванчай не зустрічав. Зараз ситуація помінялася, перестали косити сіно біля річок. Тому зараз ця трава є в басейні річки Чорногузка. Якраз зараз іванчай цвіте, час його збирати. Тиждень тому я його збирав на болоті біля ставка в селі Баїв. Також його можна пошукати в Голешесі, Полонці, Гіркій Полонці, Городищі-1 або далі проти течії річки Чорногузки. В крайньому випадку, можу показати іванчай в Баєві, це 100 метрів від скважини, де беруть воду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@lanima

 

на Варшавці схоже бачив, може запитайте в бабок... принесуть.

 

це на гербарій чи як?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Oli сказано:

@lanima

 

на Варшавці схоже бачив, може запитайте в бабок... принесуть.

 

це на гербарій чи як?

 

Не знаю точно, не розпитувала. Швидше всього розшукують місця де росте для якоїсь наукової праці. Для гербарію можна де завгодно взяти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напишіть в ПП Павлу ODZER - це заступник керівника парку "Цуманська Пуща". Він як раз недавно про іван-чай писав, що його в їх парку багато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сьогодні був в гостях у свого кума, так за його будинком, помоєму росте іван чай, гірка полонка, поворот на оздів. 

50°41'02.2"N 25°15'00.3"E

Я не експерт в травах, але якщо людям дуже потрібно то можуть поїхати перевірити. якщо всетаки це те що їм треба, то це всеж ближче чим Любешів;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні ходив в зоопарк. Перед зоопарком (якщо йти навпростець від центрального входу біля фонтанів) є місток типу арка, через канаву в якій качки плавають. Так от перед тим містком біля канави є це зілля. Можу помилятись бо дуже схоже. Хто побачить відпишіть в темі буде цікаво всім знати яким він є Іван-чай. Якщо воно то весь не виривайте лишіть як зразок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 минуты назад, morokk сказал:

сьогодні був в гостях у свого кума, так за його будинком, помоєму росте іван чай, гірка полонка, поворот на оздів. 

50°41'02.2"N 25°15'00.3"E

Я не експерт в травах, але якщо людям дуже потрібно то можуть поїхати перевірити. якщо всетаки це те що їм треба, то це всеж ближче чим Любешів;)

Вчора також був в цьому місці, тільки з другої сторони Чорногузки, в багатьох місцях росте іван-чай. Але потрібно поспішати, тому що через тиждень він вже перецвіте (спекотне літо).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бачив іван-чай справа по ходу руху на Рівне дороги Луцьк-Рівне між Піддубцями та Звіровом, там рубку дерев вели, то на тому місці вирубки він і є (на чай його би, звісно, не брав, траса все-таки).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...