Перейти до змісту

Порадьте рюкзак для пластунки


jack74

Рекомендовані повідомлення

Запитання поради досвідчених туристів - який рюкзак порадите для дівчинки 14 років для походу. Літрів на 40-60. Вона пластунка, і планує вперше спробувати себе в зборах (таборування в них називається).

Порадьте як функціональну складову, наскільки, наприклад, необхідні бічні лямки для прикріплення чого-небудь, чи верхні-нижні (каремат кріпити...), може які ще особливості є,

так і виробника, місця дешевших продажів, і т.д.

Зрозуміло, що мова йде поки не про самі круті рюкзаки на "100років+1000походів", а про щось в міру поціні/функціональності.

 

Знайшов українські недорогі, але там ніяких додаткових кріплень не бачу (а може вони й не особо треба?... мож то  лише прибамбас?...)

Ще ось такий побачив на OLXі, але в нього нема нижньої поясної лямки...

Ось такий "тактичний" сподобався, лише об'єм не той  (всього 30л).

 

Короче, на знаю куди кинутись, так як сам туристичного досвіду (пішого) на маю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Рюкзак має бути якісним з поясним підтримуванням

2. Питання дорого відносно, рюкзак купується не на 1 раз.

3. Є фірми різні "Оспрей", "Дойтер", "Терра Інкогніта" (укр. виробник)...

 

Якісний рюкзак буде радувати, та правильно тримати спину (розгружати навантаження).

 

І подумайте що дешевше потім масажі на спину робити, чи купити якісний рюкзак.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, jack74 сказано:

Знайшов українські недорогі, але там ніяких додаткових кріплень не бачу (а може вони й не особо треба?... мож то  лише прибамбас?...)

Ще ось такий побачив на OLXі, але в нього нема нижньої поясної лямки...

Ось такий "тактичний" сподобався, лише об'єм не той  (всього 30л).

Якщо хочете дитині зіпсувати бажання ходити і надалі у походи, то оберіть один із цих варіантів

 

Від вибору рюкзака багато чого залежить. Адже доведеться кілька днів з ним йти, ще й нести немалу вагу. Тому до вибору потрібно підійти серйозно

 

Зорієнтую по ціні - більш-менш якісний рюкзак можна купити від 1500-2000 грн

Якщо це для вас занадто дорого - позичте у когось або візьміть на прокат

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще щодо літражу... 40 л буде замало для кількаденного походу. Тим більше що дитина йде вперше. З часом кількість речей у поході зводиться до мінімуму, а якісне спорядження легше та займає менше місця

Дивіться на рюкзаки мінімум від 50 літрів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рюкзак для походів
http://olx.ua/obyavlenie/ryukzak-dlya-pohodv-IDkvMZs.html

Проверьте, чтоб были жесткие вставки в спине. И подгоните размер спинки под рост.

Хороший рюкзак, по хорошей цене.

Мама ходит с похожим loap.

Ну и желательно купить или сшить рейнковер, если его нет в комплекте.

Ярких впечатлений туристке ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То, что вы привели в ссылке, как укр рюкзаки - дешевый китай, ни конструкция ни материалы, ни фурнитура не идут в сравнение с нормальными. Мама тоже начинала с таких, но когда появился нормальный, очень ругала себя за мучения с дешевыми. Зайдите в магазины Альпинист, Миклухо-маклай и Анамандрию, будете иметь представление о правильных туристических рюкзаках. Бу можете посмотреть на старом рынке в секондах и на ул. Глушец  недалеко от старого рынка есть магазин военной экипировки. Ну и на сайтах олх, тревел , харьков турист, райберт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, дорогі, якісні, не на один рік і т.д. - це все зрозуміло і без форуму, але зара мова йде не про життя "туризм навіки", і не про багатоденні переходи (там би я не сумнівався)... Мова йде про одиничний (принаймні поки) випадок, і рюкзак використається два рази - для донести речі до табору (1-2км, а може й того менше) і потім в кінці таборування теж саме в зворотньому порядку.

В принципі, я думав і над варіантом прокату, але поки не знаю де... Ось щось знайшов, але не бачу там ні фоток рюкзаків, ні хоча б опису... Ніхто не користався їхніми послугами?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Указанные спортивные магазины предоставляют услуги проката инвентаря, цены чуть разные, как и инвентарь. Правда, если, как вы говорите, чтоб донести вещи до лагеря от автобуса, а потом обратно, то чем обычная сумка для переноски вещей не устраивает? Тогда и смысла нет оплачивать кучу денй аренды.

А вот если придется носить вещи больше 4 часов в день, то ребенок наследущий день может лежать со спиной, и удовольствия от похода не будет. Фишка нормального рюка, в том, что система распределяет вес, большая часть идет на таз, а плечевые лямки только придерживают.

Ну и вопрос, что нести, если только одежду и косметичку, то одно, а если еду, одежду и снарягу, то другое.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, romanc сказано:

 чем обычная сумка для переноски вещей не устраивает?

бачила у горах людей чемоданами на колесиках :))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чемодан на колесах і рюкзак з колесами то різні речі

 

До речі, в одному з туристичних магазинів міста бачила подібний рюкзак відомого бренду

Із мінусів вага та ціна - більше 10К грн

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і я напишу.

в першому пості @jack74 говорить про "рюкзак для походу"

в пізніших про якийсь рюкзак для 1-2 км "донести речі". то вже трохи різні поняття.

моя порада: не купуйте лайна - візьміть якийсь "більш-менш" рюкзак на прокат.

раптом дитині сподобається і вона захоче займатись туризмом чи ходити в походи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Якщо дитина вже "вляпалась" в Пласт - то це не буде одиничний похід, і походи далі стануть довші і складніші. Тому я б радив зекономити і взяти зразу нормальний якісний рюкзак, а не купляти щоразу новий під конкретні умови конкретного походу.

Якщо треба дешевші - можна подивитись військові б/у на ОЛХ чи на Старому ринку, наприклад Берген британський, ціна порядка 650грн., але для дитини завеликий, 90л, але це лише приклад. Військове НАТОвське спорядження мало чим програє туристичному по зручності, а по надійності - ще краще.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, Rockbesst сказано:

Військове НАТОвське спорядження мало чим програє туристичному по зручності, а по надійності - ще краще.

Категорично не погоджуюсь. Особливо по-першому пункту.

Можливо військове спорядження й надійне в якійсь мірі і для якихось цілей (правда тижневі походи рідко ставлять за ціль при розробці військових рюкзаків - це швидше мішок для переноски вантажів, а не річ що повинна забезпечувати комфорт в тому ж таки поході). Чи комфорт - фігня, спина доці - потерпить, економія - понад усе?

Знаю, бо ходив і з військовими (тими ж НАТО), і з радянськими (Єрмак), зараз ходжу з нормальним туристичним (тобто розробленим спеціально для походів) рюкзаком Osprey. Тому можу думати що знаю про що кажу.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минуты назад, Demeter сказал:

Категорично не погоджуюсь. Особливо по-першому пункту.

Можливо військове спорядження й надійне в якійсь мірі і для якихось цілей (правда тижневі походи рідко ставлять за ціль при розробці військових рюкзаків - це швидше мішок для переноски вантажів, а не річ що повинна забезпечувати комфорт в тому ж таки поході). Чи комфорт - фігня, спина доці - потерпить, економія - понад усе?

Знаю, бо ходив і з військовими (тими ж НАТО), і з радянськими (Єрмак), зараз ходжу з нормальним туристичним (тобто розробленим спеціально для походів) рюкзаком Osprey. Тому можу думати що знаю про що кажу.

 

В мене британський Берген. По надійності скажу, шо в поході рюкзак нормально тримає карпатські дощі без рейнкавера. Не всякий туристичний рюкзак водостійкий, інакше на хіба тоді рейнкавер=)

Я не знаю з чим ходили Ви (Єрмак - то явно не те, теж в дитинстві доводилось тягати=)), але Берген (не інженерний, а похідний) - це не просто мішок, це дійсно похідний наплічник, призначений для транспортування речей в рейдах, тому в плані комфорту теж достойний уваги=)

Про радянські рюкзаки взагалі мова не йде, з ними за два дні ходу мабуть хребет в порошок зітреться=), мова саме про НАТОвські більш-менш сучасні, хоча б 2000-х років. Тут єдиний нюанс - менше 80-літрових я їх не бачив)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 02.07.2016 at 09:18, Rockbesst сказано:

Якщо дитина вже "вляпалась" в Пласт - то це не буде одиничний похід, і походи далі стануть довші і складніші.

я вже вище пояснював, що це не похід, а таборування - на автобусах їх везуть майже на саме місце стоянки - до сусіднього села, звідки вони трішки (для годиться) йдуть пішки на місце табору, а там вже два тижні на місці на власному забезпеченні. Тобто рюкзак тут, в основному, для зберігання речей (ну не з пакетами ж вони мали їхати), так би мовити для атмосфери походності та відірваності від цивілізації.

Вона вже там (дозволили взяти шкільний рюкзак), тому суто це нагальне питання вже відпало, але я не проти і надалі читати поради і аргументи стосовно справжнього рюкзака, бо бажання є :)
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 02.07.2016 at 09:56, Rockbesst сказано:

В мене британський Берген

а вага як?

 

Я розумію що накачані чоловіки можуть дозволити собі носити натовські рюкзаки, брезентові намети, натовські спальники (маю знайомого, який переконаний, що його 6 кг спальник бест оф зе бест) та ще багато інший потрібних і не зовсім потрібних у поході речей

Але радості від того буде набагато, я певна

 

Отож, декілька слів про вагу...

Для нетренованої людини максимальна вага рюкзака у поході складає 25 % від маси тіла. Для тренованої - до 33 %

 

Для дітей та підлітків - максимум 15 %. Це пов"язано з тих що кістково-м"язева система ще не сформована і перенесення великої ваги може завдати шкоди хребту дитини

 

On 02.07.2016 at 09:56, Rockbesst сказано:

в поході рюкзак нормально тримає карпатські дощі без рейнкавера. Не всякий туристичний рюкзак водостійкий, інакше на хіба тоді рейнкавер=)

 

 

Туристичні рюкзаки мають жорстку спинку, поясний ремінь та інші необхідні прибамбаси - що самі по собі нелегкі. Щоб зменшити вагу рюкзака використовують легкі тканини. Так, багато з них промокають. Тому й використовують рейнкавери - чохли на рюкзак вагою 100-200 грам. Не розумію що в цьому поганого

Є рюкзаки, які мають водонепроникне просочення. Є й рюкзаки які не промокають, але ціна їх...

 

Вага нормального туристичного рюкзака об"ємом 60 л близько 2 кг

Є й значно легші рюкзаки, але легкоходство це вже інша тема... 

Та й треба вважати, що чим менша вага спорядження, тим воно дорожче

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось в цьому є :)

 

Цитувати

Собрали девочку в поход. А по деньгам как замуж выдали…

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Невеличкий :offtopic:

 

На жаль, багато людей надто легковажно ставляться до гір

 

Так, у місті треба гарно виглядати і обов"язково мати фірмові джинси, кросівки, сукню, телефон і т.п. 

А у гори можна піти і у старих кедах, одязі, який зносився і виглядає неестетично у місті тощо. У гори ж на кілька днів всього. Згодиться будь що

 

А гори це завжди небезпека. Навіть якщо 5 разів у поході все було гаразд. На 6-й раз може раптово початись гроза, ви можете заблукати чи трапитись якесь ЧП

І тоді від вірно вибраного спорядження залежить не лише здоров"я, але й життя

 

У горах, коли ти наодинці з природою, всі рівні, гроші нічого не вирішують

Важлива лише фізична, психологічна підготовка та оптимально підібране спорядження

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 часов назад, lilechka сказал:

Туристичні рюкзаки мають жорстку спинку, поясний ремінь та інші необхідні прибамбаси - що самі по собі нелегкі.

Ну, про шкоду хребту вже писали вище, тому такі конструкційні особливості - не прибамбас, а необхідність. Все-таки якщо тягнути на горбу 20кг - то краще щоб на рюкзаку були і правильний каркас, і поясний ремінь=)

Щодо ваги Бергена - точно не скажу, зараз влом його розпаковувати щоб зважити, але вага самого рюкзака в принципі не є проблемою. Сама рама з дюралюмінію доволі легка. Матеріал самого рюкзака 1000D кордура, дійсно трохи важча за тканину для туристичних рюкзаків, але при цьому можна не паритись що рюкзак промокне в дощ, плюс по витривалості цій тканині мабуть немає рівних. І сама фішка цих рюкзаків - б/у Берген коштує в середньому 700грн. Знайдіть мені достойний туристичний рюкзак на 100 літрів за таку ж ціну - тоді можна буде про щось говорити=)

 

16 часов назад, lilechka сказал:

легкоходство це вже інша тема... 

Тут не поспориш) Не бачив легкоходів зі 100-літровими рюкзаками:D

16 часов назад, lilechka сказал:

його 6 кг спальник бест оф зе бест

:blink:це якийсь 4-місний спальник? Чи для умов крайньої півночі?)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...