Перейти до змісту

Потрібна порада по точці доступу або роутеру з WiFi ac


Рекомендовані повідомлення

На даний момент основним пристроєм для покриття будинку мережею WiFi є роутер Mikrotik RB951G-2HnD. Однак, чим далі, тим менше він мене влаштовує обмеженістю стандартів (лише 2.4GHz, немає WiFi ac і т.д.).

 

Тому, помаленьку починаю обирати якийсь девайс для його заміни. Основні вимоги -- гігабітні провідні порти, WiFi g/n/ac, обов'язкова одночасна підтримка і 2.4, і 5GHz діапазонів, оскільки не всі домашні "клієнти" вміють працювати з 5GHz.

 

По суті, мені там не потрібен роутер, потрібна якась точка доступу, чи щось таке. Він і працює зараз фактично в режимі точки доступу і як Ethernet-switch: в ньому відключено DHCP, Firewall, вся маршрутизація -- цим всім займається інший роутер, Mikrotik RB2011UAS-2HnD, який стоїть на іншому поверсі.

 

І ще одне питання по кількості провідних портів. Зараз в тому роутері в мене використано три порти, максимум мені там може бути потрібно 4. Чи варто шукати точку доступу з такою кількістю провідних портів, чи краще поставити там якийсь простий гігабітний switch і вже в нього включати і точку доступу, і всі інші провідні клієнти? Як буде правильніше, надійніше і як буде дешевше?

 

Хто що може порадити для таких умов використання, щоб відносно не дорого, але разом з тим -- щоб надійно і добротно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з власного досвіду про свічі. Чим їх менше тим краще. На 4-тому послідовному свічі в хаті вже може не бути мережі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Не такий вже й великий вибір для дводіапазонної з гігабітними портами точки доступа, але мені по опису подобається

DrayTek VigorAP900

В якості універсального комбайна пропонують ASUS RT-AC87U

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
35 хвилин тому, ThinkMaster сказано:

Unifi AP AC-LR або інші з тої серії

 

а ця AP точно буде працювати сама?

Цитувати

System Requirements:
UniFi Controller software v4.7 or higher (available at: downloads.ubnt.com/unifi)

 

Network Topology Requirements:
• A DHCP-enabled network (for the AP to obtain an IP address
as well as for the wireless clients after deployment)
A management station running the UniFi Controller

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, serega сказано:

DrayTek VigorAP900

 

В ньому лише WiFi n, немає WiFi ac

 

23 хвилин тому, serega сказано:

ASUS RT-AC87U

Ціна... :blink:

 

21 хвилин тому, ThinkMaster сказано:

Unifi AP AC-LR

Ще більша ціна...
 

 

Схоже, поки буду на WiFi n 2.4GHz

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

DrayTek VigorAP900

Цитувати

Concurrent Dual Band 802.11n AP
802.3af Power over Ethernet (PoE-PD)
Wi-Fi multimedia (WMM) quality of service features
Comprehensive and trusted security
4 SSIDs for each band (2.4G/5G)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Wifi 802.11n 5GHz це не те ж саме, що WiFi 802.11ac 5GHz

 

 

А що скажете про Linksys WUMC710? Чи це щось зовсім не те?

 

А ще -- хто в курсі, чи вміють роутери типу Linksys EA6400 працювати в якості такого собі провідного+безпровідного світча, а не роутера?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Варто врахувати, що 5GHz поглинається перешкодами набагато сильніше ніж 2,4, тому навряд одного пристрою вистачить на 2 поверхи.

Ось 2 варіанти від Mikrotik.

hAP ac lite (price)

hAP ac (price)

 

Якби обирав пристрій для організації впевненого покриття, обрав би Unifi UAP-AC (price) і Ubiquiti ERPoe‑5 (price)

Роутер з вбудованим Unifi контролером та гігабітним PoE.

Варіант не з дешевих, але все компактно та функціонально.

Можна взяти такий же роутер, але без РоЕ, скориставшись адаптерами з комплекту антен. (price)

Unifi не звертається до контролера постійно. Він потрібен для першого налаштування та внесення якихось змін у конфігурацію, або ж збору статистики.

З лінійки 2,4 усі продукти налаштовували через контролер під Windows а потім точки працювали автономно.

 

Більше практиків можна знайти тут.

А тут можна придбати б.в, або ж нове по адекватній ціні.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Unifi AP AC-LR - в мене зараз працює сам, контролер потрібен для авторизації по карточкам наприклад. Доречі вони випустили компактний апаратий контролер, тому це вже не проблема.

Великий плюс Unifi AP в тому, що потім коли ти все таки захочеш поставити другу, третю точку в себе, то не буде проблем з переключенням між точками, буде тіпа безшовний роумінг.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Безшовність досить умовна.

Її якість залежить від клієнтського пристрою, а саме наскільки швидко він переключається між точками.

На Mikrotik можна встановити нижню планку сигналу при якій він скине клієнта і той змушений буде переключитись на іншу точку.

Хоча в роботі Unifi дійсно дозволяє переміщатись між точками без помітного розриву зв'язку у viber або skype.

 

Раджу для ознайомлення відео. У тому числі зачепили тему помилки конструкції тих же unifi або cap.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...