Перейти до змісту

Невіддають заробітну плату


Sashkajek

Рекомендовані повідомлення

Проблема в тому що працював не офіційно...(і не я один).Працював у підприємця(виробництво офіційно оформлене на його тата...) близько року(2013-2014р.)почав затримувати з.п за місяць потім за 2....Запропунували другу роботу пішов туди....Той підприємець крутив мені обіцянки що розрахується, майже рік...весь час в нього проблеми +мала дитина...я душа добра то і не насідав конкретно...останній місяць телефон взагалі вимкненний ....заїжав на виробництво його нема....тільки його тато гайки крутить від скуки....Які в кого думки?Що робити..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з законних методів, імхо не допоможе вже ніщо, нема документальних доказів, що вам хтось щось винен, а незаконні методи радити, якось не тойво, та й ви самі мабуть про них знаєте

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З доказів хіба пробувати чере секретаршу(якщо вона ще є) відксерити журнал з.п....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скажи що підеш з заявою в прокуратуру і податкову що вони зп платять в конверті. ці органи такі штуки люблять. і може в цього більше бажання віддати зароблене виникне.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо виробництво згорнуте й підприємець винний не тільки вам, то навряд чи той журнал ще *живий*, хіба з необачності

Скажи що підеш з заявою в прокуратуру і податкову що вони зп платять в конверті. ці органи такі штуки люблять. і може в цього більше бажання віддати зароблене виникне.

чим докажеш ? виробництва вже нема, написала ж людина, було б діюче, то ще куди не йшло

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Воно то э,просто працівників нема нікого...як заїжав то розминався з укр почтою...яка регулярно привозить почту...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Покази свідків як варіант. Чи є ще хтось з колишніх колег, яким не виплатили з.п. або затримуюють виплати?

Пропоную наступний алгоритм:

1. Спробувати вийти на контакт та переконати у справжності своїх намірів йти до кінця. Запропонувати розумні строки, коли має відбутися розрахунок. Якщо не допоможе -

2. Скарга в податкову (http://vl.sfs.gov.ua/okremi-storinki/struktura/115221.html) про заробітну плату в конверті + Скарга в прокуратуру (http://vol.gp.gov.ua/ua/subordinate_offices_.html) + Скарга в Держінспекцію з питань праці (http://dpu.gov.ua/Lists/RegionalInspectorate/DispForm.aspx?ID=27)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо виробництво згорнуте й підприємець винний не тільки вам, то навряд чи той журнал ще *живий*, хіба з необачності

Будуть обшуки, і дома, і на роботі. І блокування рахунків.

І камери спостереження, якщо є. І конфіскація компютерів із відновленням даних. І допити в міліції. Хтось да розколеться. І щось скаже. І кому воно тра?

Не вартуватиме воно 2-місячної зп.

А до працівника ніяких санкцій не застосують?

Наприклад?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вивісять фото на дошку пошани в податковій )

як в муку!

Чоловік прийде "здавати" грубого порушника законів, що ухиляється від сплати податків, і не платить навіть не офіційного, але заробленого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

все це робиться дуже тихо.

Чув про акцію від Майкрософт "приведи друга", тобто "здай" друга. Не чув? А є така. можна заявити вказати на порушника законодавства.

Так і тут.

Я розумію, може ти пожартувати хотів, але чоловіку не до жартів. Якщо за 2 місяці заборгував - то це може бути від 6до 10к грн. немало. зовсім немало!. В наш то час!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чоловік прийде "здавати" грубого порушника законів, що ухиляється від сплати податків, і не платить навіть не офіційного, але заробленого.

Я тільки за, якщо ТС отримає недовиплачені йому кошти.

Але мова йде навіть не про "конверти", а про те, що чоловік прийде "здавати" грубого порушника законів, і при цьому він такий самий "грубий порушник", оскільки працював без будь-якого оформлення.

На момент свого "працевлаштування" вони обидва добровільно погодилися стати "порушниками", не оформивши офіційно свої стосунки як найманий працівник і роботодавець.

Тобто:

- батрачу за кеш без паперів - круто, нах ті податки в державу платити, наверху одні крадії.

- зароблений кеш не віддають - а, пля, роботодавець андон, а я ляля, піду но здам його податковій.

Чув про акцію від Майкрософт "приведи друга", тобто "здай" друга. Не чув? А є така.

Гм, дійсно не чув. Як ти кажеш називається контора, на якій ти зараз офіційно працюєш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

він такий самий "грубий порушник", оскільки працював без будь-якого оформлення.

Тут вже як подивитися. Працювати без оформлення не є порушенням закону, я от наймати людей на роботу взагалі без будь-яких гарантій - це порушення.

На момент свого "працевлаштування" вони обидва добровільно погодилися стати "порушниками",

Лише один. Той, що завідома не збирався нікого оформляти і сплачувати податки.

- батрачу за кеш без паперів - круто, нах ті податки в державу платити, наверху одні крадії.

- зароблений кеш не віддають - а, пля, роботодавець андон, а я ляля, піду но здам його податковій.

Нє. не так. Порушення зі сторони робочого - немає. Йому запропонували роботу і оплату. Він погодився. Тут 2 варіанта, або роботодавець прогодиться на будь-яку угоду (паперову), або шукай роботу деінде.

Розумієш, працювати неоформленим можна. І роботодавець може не офіційно наймати людей. Тут ризики наступні:

- для працівника. ніяких відрахувань на пенсію і т.д.

- для працівника. Ризик, що роботодавець не заплатить.

- для роботодавця. Ризик зі сторони податкової і інших контролюючих органів.

Ось гарна стаття.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

Розумієш, працювати неоформленим можна...

...

Ось гарна стаття.

Ну значить я не маю рації, а Женя має :)

От тільки якщо я, наприклад, працюю неоформленим (але не на одного дядю, а на кількох різних :) , при цьому не сплачую жодних податків) - то значить тут теж ніякого криміналу немає і податкова фіг мені що зробить, так? Нехай ті дядьки, яким я надаю послуги, переймаються тими податками...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

(але не на одного дядю, а на кількох різних :) , при цьому не сплачую жодних податків)

Єдине, що ти не платиш, як податок, то це податок на прибуток. Можеш і сам платити ходити в податкову ,якщо є совість. :)

Все решта відрахування на пенсію, страховку і т.д.

Давай приклад.

Ти успішний ЧЕСНИЙ бізнесмен. Сплачуєш усі податки. на тебе ЧЕСНО працюють люди.

Але ти настільки успішний, що будуєш будинок. В 2,5 поверхи. 16х18м. Все гуд.

І ти чесно пішов на фірму, і кажеш, порахуйте мені, скільки буде коштувати збудувати будинок (роботи виключно)

Ну, фірма також чесна. Порахувала. вийшло Овер 1 млн грн тіко за роботу.

Ти такий, ох жеж ніфіга собі! Не піде. Я найму шабашників.

Прийшли хлопці шабашники, кажуть 200 000 грн візьмемо за роботу.

Ти такий О! в 5 разів дешевше. Працюйте.

тут 2 варіанта. Даже 3.

- працюють чесно із договором, згідно якого ти їх найняв. І маєш заплатити.

- працюють хлопці, які є підприємці (типу) і сплачують самі податки.

- тупо працюють як і всі шабашники і ти їм просто платиш за виконану роботу.

Де порушення?

Ти підприємець? - так!

Платиш податки? - так!

в чому проблема ?

апд.

теоретично - кожну зароблену повз чесну ЗП (пенсію) гривню - потрібно оподатковувати. Але законодавство настільки недосконале, що чіткого механізму - просто не існує.

Тому й парадокс. Якщо ти працюєш без оформлення і не вимагаєш і тебе це влаштовує - це не порушення.

А якщо твій роботодавець тебе взяв на роботу платить "ЗП" і не сплачує податків, бо йому дорого - то він порушник закону.

(я щойно з кадровичкою розмовляв, спеціально спитав!)

в США (здається) все просто. Купуєш кросівки за 100 у.о. - одразу на касі 7% податку. Все прозоро і просто.

Там ти можеш працювати за одні чайові. І тебе ніхто не спитає. Бо ти підеш їх витрачати - і одразу податок і заплатиш!

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в США (здається) все просто. Купуєш кросівки за 100 у.о. - одразу на касі 7% податку. Все прозоро і просто.

Там ти можеш працювати за одні чайові. І тебе ніхто не спитає. Бо ти підеш їх витрачати - і одразу податок і заплатиш!

:)

А в нас купуєш кросівки і на касі зразу 20% - все те ж прозоро і чисто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в США (здається) все просто. Купуєш кросівки за 100 у.о. - одразу на касі 7% податку. Все прозоро і просто.

Там ти можеш працювати за одні чайові. І тебе ніхто не спитає. Бо ти підеш їх витрачати - і одразу податок і заплатиш!

:)

А в нас купуєш кросівки і на касі зразу 20% - все те ж прозоро і чисто.

20% це пдв. а 7% це податки в окремих штатах на одяг, взуття, ювелірку і так далі. в одному штаті є в іншому немає. Я так розумію там це додатковий податок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

скажу простіше, тобі нічого не світить:

1. законних підстав немає

2. рік вже тебе водить за носа

3. та й тривогу треба було бити тоді коли він тільки почав боргувати (вас походу було декілька чоловік, могли і сказати що роботи стали)

4. не псуй собі нерви, люди вчаться виключно на своїх помилках.(прийми як гіркий досвід)

5. напиши підприємця чи назву кантори яку необхідно обходити стороною, люди будуть вдячні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20% це пдв. а 7% це податки в окремих штатах на одяг, взуття, ювелірку і так далі. в одному штаті є в іншому немає. Я так розумію там це додатковий податок.

Не так розумієш. В Штатах немає ПДВ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Правильно твій "роботодавець" робить, що тобі не платить. Як би ти був законнослухняним громадянином України, ти не пішов би працювати без трудової книжки або договору. Якщо запису в трудовій немає (або договору) це все з твоїх слів (таких може бути і 10 і 20 і 100) я наприклад скажу я теж працював. На місці роботодавця, якого ти не вказуєш дав би тобі "лящя", бо таких як ти багато, буду працювати без трудової тільки платіть гроші, а звільняє так пішли скарги , може спитати в роботодавця як ти робив, що, наскільки якісно і відповідально. Одним словом не позорся і мовчи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Правильно твій "роботодавець" робить, що тобі не платить. Як би ти був законнослухняним громадянином України, ти не пішов би працювати без трудової книжки або договору.

який ти бл*жад правильний.

Коли твої діти хочуть їсти, тобі буде глибоко насрати є там офіційне оформлення чи немає. Бо дітям пофіг на твій стаж. Вони голодні.

На місці роботодавця, якого ти не вказуєш дав би тобі "лящя"

Клічко ти доморощений, лящів роздвати буде. Не забувай, що той роботодавець серед людей живе, і "слава" про нього піде. Та й Луцьк не таке вже й велике село, щоб ввечері того ляща віддати. ЧИ прислати міліцію, прокуратуру, та піти зняти побої після ляща.

Одним словом не позорся і мовчи.

От ти точно не позорся і мовчи! Бо якщо не петраєш в питанні хоча б трошки - не лізь, де дорослі дяді говорять. Іди вчити уроки!

а звільняє так пішли скарги , може спитати в роботодавця як ти робив, що, наскільки якісно і відповідально.

Перший пост прочитай.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дорослий дядя Zheny@ (без образ) я особисто працював в одному з контролюючих органів міста, через мої руки пройшло немало подібних судових справ, поясню, людина яка працює неоформлена офіційно, законодавством не захищена, тому і сама винна, а про голодних дітей мені не кажи, всім їсти треба. Працівник який приховував, що працює не офіційно сам себе позбавив трудового стажу та зарплати. Тут не поможе на Податкова ні Інспекція праці на Пенсійний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фірма "Сенс"...знаходиться біля колишнього Каскаду.. До внучка -добре що ти такий законо слухяний і так класно виконуєш свої зобовязання....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...