Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Однією з головних причин смерті від ран є втрата крові. В організмі людини міститься 3-5 літрів крові. Крововтрата більше 1,5 літрів для людини є смертельною. Простий обиватель навряд чи замислюється про те, що вогнепальне або осколкове поранення в кінцівку може стати смертельним.Але це факт - артеріальна кровотеча настільки сильна, що людина може стекти кров'ю за 10-15 хвилин. Єдиний спосіб зупинити кровотечу - накласти джгут.

Довгі роки в збройних силах різних країн використовувалися гумові кровоспинні джгути. Західна промисловість вже давно зробила крок далі. І тепер у більшості армій НАТО в індивідуальній медичній розкладці є ось такий ось «турнікет» (tourniquet - джгут, англ.). Є кілька моделей, але найпоширеніша - Combat Application Tourniquet (CAT).

rj8tm.jpg

CAT являє собою 96-сантиметровий нейлоновий рукав з нейлону з джгутом усередині, що має 3 пряжки, невелику ручку і обмежувальну застібку-велкро. Ширина рукава становить 38 мм, ширина джгута близько 10 мм.

Механічно CAT являє собою воріт - закручуючи джгут ручкою як важелем, ми затягуємо його все сильніше при мінімальних зусиллях. Обмежувальна пряжка дозволяє зафіксувати джгут в затягнутому стані. Примітно, що дві інші пряжки дозволяють використовувати і зберігати джгут для одноручного і дворучного використання. Зрозуміло, що більша перевага надається одноручному способу, так як в такому варіанті солдат зможе самостійно накласти собі джгут, навіть якщо поранений в руку.

1LbEv.jpg

Q0C1k.jpg

MfrnI.jpg

AFQNz.jpg

до речі, це не винахід натівців, в Радянському Союзі теж був схожий турнікет - джгут НИИСИ РККА

0wH52.jpg

НАТівці використовують два варіанти джгутів - CAT і SOFTT

zGat.jpgalRkA.jpg

Сам по собі такий турнікет нескладний за конструкцією, і люди роблять свої варіанти на зразок цього

icAt7.jpg

hqi4y.jpg

TMNQ0.jpg

Материалы: плотная стропа 50мм и 25мм, мягкая стропа 25мм, полукольца "дюрафлекс" (DuraFlex, Фурнитура TATONKA не уступает YKK), медная трубка (стенка около 1мм) и две пластиковых трубки от катушек ниток (с удобным таким рифлением).

На концы ручки еще оч хорошо подошли пробки от пакетов с кетчупом.

И цвета медицинские - белое и красное.

На фотах он слегка помят - это я его уже тестировал. На левой бицухе до сих пор кровоподтек. Работает.

Из нюансов стоит упомянуть, что сама "закрутка" д.б. из мягкой стропы или подобной ленты, чтобы закрутиться хотя-бы на 1.5 - 2 оборота.

Затяжка из двух полуколец держит не хуже "патентованного крокодила с закруткой", как у фирменных турникетов.

А шьется очень просто, надо только понять его механику - стропа (мягкая) с одного конца (там, где полуколец больше) пришита, потом идет "ручка", потом еще кус мягкой, а дальше к ней пришита уже плотная стропа, скользящая в плоской "трубе" из 50мм стропы.

В принципе, можно обойтись одной 25мм стропой, но с "погоном" из широкой стропы меньше надавливает - больше площадь.

чи взагалі спрощують

Sk0UY.jpg

yMqhX.jpg

nH5ud.jpg

dOiLZ.jpg

6ejid.jpg

в відрізку пластикової трубки підходящою металевою полосою проплавляється проріз під стропу. Все інше видно з фото

ну але зрозуміло, що це більше для туризму, ніж для війни...

(пишу продовження, бо всі фото не влізуть в одне повідомлення)

Опубліковано

Про НИИСИ РККА вперше чую, дякую, загуглив.

А по темі - завтра приїжджає партія САТівських реплік по 75 грн. - навряд чи хто зможе зробити в домашніх умовах щось наближене до цієї ціни/якості.

Опубліковано

Вчора продовжити не міг, так як новостворена тема сховалась на премодерацію... Отже, продовжу

Ще трішки фоток CATів, SOFTів, SWATів та інших різновидів турнікетів

dFHTZ.jpg

ЖГУТ КРОВООСТАНАВЛИВАЮЩИЙ РЕЗИНОВЫЙ ТИПА «ЭСМАРХА»

T7QA.jpgyKftu.jpg

ЖГУТ С ДОЗИРОВАННОЙ КОМРПЕССИЕЙ

9icM.jpgFzNl4.jpgrgi9E.jpg

АТРАВМАТИЧНЫЙ КРОВООСТАНАВЛИВАЮЩИЙ ЖГУТ «АЛЬФА»

ZHs4L.jpg

L34f9.gif

ну і інші

fcm2z.gif

CAT Tourniquet производства NA Rescue (США)

tDB2c.gif2DWaM.gif

KZump.jpgmJXYG.gif

SOFT Tourniquet производства TacMedSolution (США)

TYRnt.gifcvu5C.gif

9GYyv.jpg

dJYZe.gif

SWAT Tourniquet производства TEMS Solutions (США)

lRh7u.gify4W7A.gif

AykB.gif

і це, звичайно, не вичерпний перелік різновидів...
Опубліковано

Ще один різновид тактичного турнікету знайшов буквально ось зараз

Rapid Application Tourniquet System (R.A.T.S.)

Q1jwZ.jpg

HESC.jpgEF6Om.jpg

BaOMP.jpghsfar.jpg

Виглядає просто (спеціальний джгут і спеціальна штампована пряжка), швидко, надійно.

На OLXі бачу продають такі по 85 грн.

Опубліковано

В світлі останніх неприємних подій наші вітчизняні виробники та волонтери теж долучились до комплектації аптечки бійця і почали виготовляти схожі до CATів репліки.

Ось багатофункціональний джгут-турнікет "УКРОСПАС", розроблений Олександром Кобиляковим

V5J7v.jpg

odln.jpg

Багатофункціональний турнікет (джгут) УКРОСПАС, розроблений Олександром Кобиляковим, призначений для зупинки кровотечі при пораненнях чи травмах, а також здатний виконувати ті завдання, які не може виконати жоден в світі турнікет. Виготовляється з якісної стрічки, вздовж всього турнікету вшита внутрішня стрічка, що дозволяє розподіляти рівномірне навантаження на тканини кінцівок, які затискаються. Вороток з алюмінієвого сплаву, легкий та міцний, на якому знаходиться рифлення, що допомагає утримувати механізм при затягуванні. Всі шви прошиті міцною, якісною ниткою. Загальна довжина турнікету 1,32 – 1, 35 м., ширина 50 мм., що дозволяє накласти турнікет взимку на теплий одяг, також турнікет можна накласти на будь-яку частину тіла постраждалого (кінцівки, шия, груди, таз, артерії в області тазу). З легкістю накладається однією рукою. Пряжка закрита клапаном, для захисту м'яких тканин. Конструкція пряжки дозволяє зафіксувати турнікет при накладанні на шию чи груди без застосування текстильної застібки (липучки). Фіксатор затяжного механізму виготовлений із сталі. Унікальне ребро жорсткості, не дозволяє значне деформування основи турнікету при затисканні та слугує для додаткової фіксації воротка, тобто, якщо навіть під час затискання вороток зіскочить з руки, він не розкрутиться. Присутній маячок, для записування часу накладання та кишенька, для невеличкого олівця. Розміри в складеному стані 170х50х50 мм., вага 0,16 кг.

Таким чином турнікет може працювати, як 6 в одному:

- ефективний засіб для зупинки кровотечі;

- при накладанні шини;

- тиснуча пов'язка, або для підтримки бандажу;

- фіксація тазу при переломах та накладання для зупинки артеріальної кровотечі в області тазу;

- один - три турнікети можна використовувати, як евакуаційну петлю;

- два - чотири турнікети, як ноші;

Тел. +380971071101

На сьогоднішній день, в зв'язку з підняттям цін на матеріали, ціна складає 120 грн. Постачальники матеріалів не змогли надати нам знижку, не дивлячись на те, що ціна джгута є волонтерською та складається лише з витрат.

Опубліковано

Ще одна вітчизняна репліка - джуг-турнікет "СІЧ" ("СІЧ" у ФБ)

1.jpg

Кровоспинні джгути "СIЧ-Турнікет"

Швидко накладається, навіть однією рукою!

Липка "робоча поверхня "СІЧ-Турнікету" має кращу адгезію і повноцінно працює в мокрому та засніженому стані, на відміну від оригінальної липучки "Velcro" face to face.

Металева фурнітура "СІЧ-Турнікету" має беззаперечну надійність при будь-яких температурних умовах і навантаженнях.

Параметри:

  • Довжина: 93 см
  • Товщина: 4 см
  • Турнікет постачається в застебнутому стані і готовий до накладення однією рукою. Це Обов’язкова форма відпустки виробу.

150 грн

Опубліковано

також додам сюди нещодавню новину, про виготовлені репліки собівартістю 3$

"Всего 3 доллара, чтобы помочь спасти жизнь воину", - в Украине появились отечественные кровоостанавливающие жгуты САТ. ФОТОрепортаж

Благодаря волонтерам и добрым неравнодушным людям решить проблему обеспечения украинских военнослужащих специализированными кровоостанавливающими жгутами CAT (Combat-Application-Tourniquet) стало гораздо проще.

Как сообщила на своей странице в социальной сети "Фейсбук" волонтер группы "Підтримай армію України" Анна Сандалова, отныне такие жгуты производят в Украине и цена вопроса всего 3 доллара.

"Все тайное всегда становится явным. Вот и не скрыть уже больше, что в стране появился CAT по $3! Мы сделали это благодаря нашему скромному спонсору и грамотной разработке от commandor.com. Сейчас первая партия заканчивает полевые испытания, а мы пакуем первые отправки сразу в поля", - отметила Анна Сандалова.

По вопросам приобретения - прямо в commandor.com

Заявки от воинских частей собирает - Tetiana Kaminska

Цель волонтеров - турникет у каждого бойца.

CAT (Combat-Application-Tourniquet) - специализированный жгут для остановки жизнеугрожающих кровотечений, который на данный момент является самым распространенным средством для проведения окклюзии магистральных артерий. Особенность конструкции позволяет использовать турникет одной рукой.

640x480.jpg640x854.jpg640x854.jpg

Опубліковано

Cаме проблемне в виготовленні даного джгуту це липка стрічка в якої "папа і мама" зміщені в одну. В Україні її не виготовляють, а під замовлення з штатів ціна космос виходить.

Опубліковано

Порівняння реплік ужгородським активістом Віктором Апполоновим (більше на каналі

на ютубі)

Для тестування та порівняння використали найбільш поширені з них — C.A.T (Combat Application Tourniquet, виробництва США), джгут ПВКФ «Бджілка» — українського виробництва та взірець з Китаю — NONAME.

Ще декілька фото порівнянь оригінала CATа і китайської репліки (фотки великі)

bqndl.png

jeDEB.png

C0swG.png

sV7uQ.png

a1sOq.png\

SkZvu.png

дефект "китая"

APin.png

KkHj.png

Опубліковано

для чого тема? толком і не поясню... З одного боку, щоб зібрати в одному місці те, що познаходив по цій темі... З іншого - може когось надихне на створення свого, можливо простішого, можливо дешевшого... Кожному бійцю потрібно мати мінімум два джгута... Я пробував робити на доступних пряжках (відносно доступних, як виявилось), але поки виходило все не зовсім те... Якщо гарно затискає і тримає, то однією рукою не хоче легко затягуватись, якщо легко затягується, то тримати не хоче.... Правда я ще не використовував "ліпучку". Буду пробувати далі.

На рахунок тієї специфічної "крилатої" пластмасової "пряжки-фіксатора", яка використовується в CATі, вона виконує декілька функцій... І зрозуміло, що такого не знайдеш ніде. Але ж в Луцьку теж є пластмасове виробництво! Є ж і "Луцькпластмас", є і якась іграшкова фабрика на Вишкові (на Авіаторів, здається), яка має потрібне устаткування... Може хто, хто там працює, побачить цю тему, і долучиться до цієї потрібної справи...

Опубліковано

Навряд чи візьмуться за виготовлення пластмаси((( Саме перше що потрібно то ліпучка якої, як вище писав, ціна космос. Рамку двощілеву як варіант можна взяти металеву, думаю буде нічим не гірша (окрім ваги). А зробити опорну площадку з алюмінію мабуть більш реально ніж з пласмаси в наших реаліях.

Опубліковано

не треба там така ліпучка (до речі, зветься вона "velcro back-to-back"). Там якраз потрібна з порожниною всередині, в яку вшивається вужча і м'якша, що тягнеться воротком. От така "кишка" і виходить при зшиванні ліпучок "спиною до спини". Ти ж бачиш, що там не на всю довжину вона двостороння, а тільки в потрібному місці.

Двощілинна пластмасова рамка якраз не проблема, в нас продають.

А от "зробити опорну площадку з алюмінію мабуть більш реально ніж з пласмаси в наших реаліях" - не думаю. В одиничному виробі - так, а щоб багато... Прес-штамп, алюмінієвий лист (ДЮРалюмінієвий)... нереально...

Опубліковано

Не смішіть! Ліпучка там треба 100 %. Не обійдетесь Ви без "velcro back-to-back" . Порожнина в середині утворюється методом нашивання на "velcro back-to-back" тонкої ремінної стрічки, а в середину дається вужча ремінна стічка. Думали ми над таким виробом, шукали всі комплектуючі, стрічку контактну знайшли(дорого), ремінна стрічка також не проблема. Проблема лише в пласмасі. Маю на зразку оригінальний Combat Application Tourniquet, при бажанні можу зустрітись з Вами показати як там що і до чого..

Опубліковано

Зараз їду получати 100 турнікетів по 3 долара. Бек-ту-бек там на всю довжину, пряжка - італійська, литво пластику - вітчизняне, можливість пошиву - біля 3000 на тиждень. Нашо отой велосипед придумувати :)

і шиє мій швагро )))

  • 2 місяця потому...
Опубліковано

замовний ролік :) Ці турнікети випробували вже п"ять груп медиків, в т.ч. НАТОвських - пальот нармальний.

Пальцем йому не піддівається... А джгут 80 року, який рветься на відірваній руці йому файний???

Опубліковано

все може бути (я про "замовний"), я сам їх не пробував, і, як кажуть, "редакція може не поділяти думку авторів" :)

Про відео якраз і можуть судити тільки ті, хто в темі, а мені просто попалось по темі, тому й сюди додав. Тай автор, вроді, нормально раніше тестував (раніше є його відео)

  • 2 місяця потому...
Опубліковано

Дима, не кипишуй. Минобороны будет закупать качественный аналог по цене около 250 гривен. И слава богу. Наш производитель не хочет идти на тендеры, он просто шьет и продает волонтерам по себестоимости. У "нашего" турникета есть недостатки, у закупленного МО - практически нет. "Наш" продается волонтерам за собранные деньги, поэтому он должен быть максимально дешевым и эффективным, а то, что закупает МО - однозначно должно быть КАЧЕСТВЕННЫМ, на цену - плевать.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...