Перейти до змісту

Що залити в акумулятор?


inhelp

Рекомендовані повідомлення

Придбав вчора шахтерський фонар

post-7896-0-72042000-1422544846_thumb.jp

Новий, але з сухим акумулятором...

Знайшов інформацію по акумулятору ... Але не знаю що за електроліт це і де його шукати ... Або куди звернутись щоб заправили... ???

"Никель-кадмиевые аккумуляторные батареи 3ШНКП-10М05 к фонарям поставляются в отформированном виде без электролита в разряженном состоянии. Перед введением фонаря в эксплуатацию необходимо:

1. Протереть его сухой ветошью от пыли и других загрязнений.

2. Вывернуть пробки и прочистить отверстия в них от смазки.

3. Положить батарею отверстиями вверх. Залить в каждый аккумулятор батареи не менее 25 см куб электролита плотностью 1,15 - 1,17 г / см куб. Электролит представляет собой раствор едкого натра (NaOH) ГОСТ 2263-79 марок ТХ и РХ в дистилированной воде с добавкой 10 г на литр моногидрата лития ГОСТ 8595-75.

4. После заливки электролита установить батарею вертикально и выдержать в таком положении не менее 10 часов для обеспечения для обеспечения пропитки пластин.

5. Установить фонарь на зарядную станцию, подключив зарядные борны на крышке светильника к контактам зарядного устройства. Лампа накаливания должна быть выключена.

6. Сообщить батарее 2-3 тренировочных цикла (заряд - разряд) следующим режимом, заряд 12 часов при постоянном напряжении 5,0 - 5,1 В; разряд - 10 часов током 1А до напряжения 3,3 В на борнах батарей. Разряд производить через одноамперную нить лампы фары. При разрядке фонарь отключить от зарядного устройства. Напряжение разряжаемых фонарей измерять контрольным вольтметром через каждый час, начиная с 4-го часа, а в конце разряда после 8-го часа - через каждые 15 минут. Тренировочные циклы производятся с открытыми пробками.

7. После проведения тренировочных циклов из батареи, отдавшей номинальную емкость 10 ампер-часов, необходимо слить электролит. Для этого батарею положить отверстиями вниз и выдержать в таком положении не менее 5 минут.

8. После слива электролита положить батарею отверстиями вверх и залить в банки батареи в каждое отверстие по 25 см куб электролита плотностью 1,15 - 1,17. Проверку уровня электролита выполнить специальной грушей. На трубке груши имеется упор на 45 мм от ее конца, обеспечивающий необходимый уровень электролита в банках батареи. Необходимо трубку груши ввести в отверстие батареи до упора и сделать движение рукой на откос. Излишний уровень электролита при этом отсосется.

9. После корректировки уровня электролита вытереть батарею насухо, завернуть пробки и поставить на заряд - 12 часов при напряжении 5,0 - 5,1 В.

10. Если по какой-либо причине батарея не отдала номинальной емкости 10 Ач, ей необходимо сообщить дополнительно два цикла режимом:

- заряд - 15 часов при напряжении - 5,0 - 5,1 В;

- разряд - 10 часов на одноамперную нить лампы фары, до напряжения 3,3 В на борнах батареи.

После этого батарею обработать в соответствии с требованиями изложенными в пунктах 6. ... 8."

Дякую за допомогу !!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а для чого він такий старий?

напхай туди літію і все.

Він новий, ні разу не заправлявся і не заряджався === планую переробити під світлодіод і для рибалки саме те що треба...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трохи перечитав літератури і погуглив в інтернеті ...

"На 1 литр раствора с требуемой плотностью нужно взять 200г NaOH и 20г LiOH. Если не найдете гидроксид лития, то берите 220г NaOH."

тепер підскажіть де купити каустік (каустичну соду)...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вітаю бро, ти придбав невбиваємий акб 3шнкп, аля сгд5 вроді на мому пише :)

і так з власної практики воскрешання:

раз так 4-5 промити гарненько дистильовкою акб витрусити усе з відти,

1) найти луг(він же щєльоч) на ЛПЕ водиться, мені з відти добрі люди колись 'підігнали'

2) залити і на пару циклів заряд розряд

в мене на дачі лижить такий на всякий пожарний, але він фігня проти мого самокльопного на діодах суперярких і акб ноута, так шо це вже трошки устаріло як некрути

ахтунг!!! не лишай ніколи щєлоч в пластмасі, вона з відти втіче 100% (в мене втекла на миску алюмінієву .... ше подосі згадують)

для цієї зарази тікі скляна тара!!!!

П.С заряжати десь хз де я паркет в одному місті спортив!

я заряжаю в майстені на дачі там бетон, луг точно піде через дірки!

вроді все згадав

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Луг це бррр, опіки на шкірі, на тканині дірки, колись бавився такою канагонкою, одну банку від зарядки роздуло як мячик, ледь дістав з корпуса, тай й тяжкі вони...

Раз надумав діода ставити, то вже і акуми міняй на Li18650 :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вітаю бро, ти придбав невбиваємий акб 3шнкп, аля сгд5 вроді на мому пише :)

і так з власної практики воскрешання:

раз так 4-5 промити гарненько дистильовкою акб витрусити усе з відти,

1) найти луг(він же щєльоч) на ЛПЕ водиться, мені з відти добрі люди колись 'підігнали'

2) залити і на пару циклів заряд розряд

в мене на дачі лижить такий на всякий пожарний, але він фігня проти мого самокльопного на діодах суперярких і акб ноута, так шо це вже трошки устаріло як некрути

ахтунг!!! не лишай ніколи щєлоч в пластмасі, вона з відти втіче 100% (в мене втекла на миску алюмінієву .... ше подосі згадують)

для цієї зарази тікі скляна тара!!!!

П.С заряжати десь хз де я паркет в одному місті спортив!

я заряжаю в майстені на дачі там бетон, луг точно піде через дірки!

вроді все згадав

Дистильовку купував в аптеці на 40-ому б , є ще біля 1,5л ... ( при потребі докуплю )

На рахунок ЛПЕ - не зрозумів де ...

Стосовно ваги - звичайно важкуватий === але мені він для дачі , в якості акума --- світодіоди розведу по "вагоньчику" і буде таке собі автономне освітлення ... ( спочатку планував використовувати для нічної рибалки )

Луг це бррр, опіки на шкірі, на тканині дірки, колись бавився такою канагонкою, одну банку від зарядки роздуло як мячик, ледь дістав з корпуса, тай й тяжкі вони...

Раз надумав діода ставити, то вже і акуми міняй на Li18650 :)

Зараз використовую 18650 і 1-но ватні LED діоди для освітлення , але все таки зупинився на такому акумі --- там 10А ( на довше вистачить ) та й ще при підключенні паралельно 3-х штук світодіодів , хватить освітлювати 3 кімнати. ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10А це що, пусковий ток? :)

якщо мова про Аг - то така ж ємкість набирається на 5 банках 18650 в паралелі, і ніякої хімії та обслуговування.

Ну діло хазяйське, я потішився, більш не хочу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вітаю бро, ти придбав невбиваємий акб 3шнкп, аля сгд5 вроді на мому пише :)

і так з власної практики воскрешання:

раз так 4-5 промити гарненько дистильовкою акб витрусити усе з відти,

1) найти луг(він же щєльоч) на ЛПЕ водиться, мені з відти добрі люди колись 'підігнали'

2) залити і на пару циклів заряд розряд

в мене на дачі лижить такий на всякий пожарний, але він фігня проти мого самокльопного на діодах суперярких і акб ноута, так шо це вже трошки устаріло як некрути

ахтунг!!! не лишай ніколи щєлоч в пластмасі, вона з відти втіче 100% (в мене втекла на миску алюмінієву .... ше подосі згадують)

для цієї зарази тікі скляна тара!!!!

П.С заряжати десь хз де я паркет в одному місті спортив!

я заряжаю в майстені на дачі там бетон, луг точно піде через дірки!

вроді все згадав

Дистильовку купував в аптеці на 40-ому б , є ще біля 1,5л ... ( при потребі докуплю )

На рахунок ЛПЕ - не зрозумів де ...

Стосовно ваги - звичайно важкуватий === але мені він для дачі , в якості акума --- світодіоди розведу по "вагоньчику" і буде таке собі автономне освітлення ... ( спочатку планував використовувати для нічної рибалки )

Луг це бррр, опіки на шкірі, на тканині дірки, колись бавився такою канагонкою, одну банку від зарядки роздуло як мячик, ледь дістав з корпуса, тай й тяжкі вони...

Раз надумав діода ставити, то вже і акуми міняй на Li18650 :)

Зараз використовую 18650 і 1-но ватні LED діоди для освітлення , але все таки зупинився на такому акумі --- там 10А ( на довше вистачить ) та й ще при підключенні паралельно 3-х штук світодіодів , хватить освітлювати 3 кімнати. ...

і там чуваче десь 4,7v не пинайте давно міряв, там три банки нікеля вроді, я теж круто обламався коли свої 12 вольт світодіодік хотів вципити на того акумулятора, ех так і далі стоїть в оригіналі

ЛПЕ- луцьке підприємство електротранспорту, там хімлабораторія є і сила силенна акб і тд і тп, а щєлоч це побічний ефект виробництва якоїсь кислоти якщо память не зраджує,

був я в тій аптеці на прєдложеніє зашаманити дешо по моєму рецепту отправили далеко :)

я ото теж хотів поновити електроліт але за новою формулою

те що читав сам:

http://www.ex-svet.ru/files_lamp/shaht.php

з відти:

Один мой знакомый залил раствор 10%КОН + 2%LiOH. Работает уже 10 лет. Только доливает дистиллированную воду.

от по тій формулі собі....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10А це що, пусковий ток? :)

якщо мова про Аг - то така ж ємкість набирається на 5 банках 18650 в паралелі, і ніякої хімії та обслуговування.

Ну діло хазяйське, я потішився, більш не хочу

Та просто мені цього фонаря нового продали за 50 грн... Можна сказати даром віддали... От і вирішив його використати...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та просто мені цього фонаря нового продали за 50 грн... Можна сказати даром віддали... От і вирішив його використати...

18650 беушних можна теж на халяву дістати. Один стандартний акум від ноута 6 шт. містить, і ємність в районі 1000 міліампер на кожному зазвичай є. Тобто 6 ампергодин, з практично відсутнім саморозрядом і малою масою. можна знайти.

В якості освітлення дачі краще кілька автономних міні світильника на діоді 3HPD-3 або одноватному, з 2-3ма режимами яскравості, мобільність використання вища ,ніж стаціонарно розведених світлодіодів.

Робив автономний світильник на парі 3HPD-3 (в паралель) з трьохрежимним драйвером, на трьох б.у. 18650 в паралель. Так той ліхтар в макс режимі працює години 4, і світла дає достатньо для якоїсь не дуже точної роботи. Племінниця уроки трохи вчила , коли світло вирубали (ліхтар в білу стєлю, і більш-менш прийнятно можна писати і читати). В основному середньому режимі більше 10-ти годин. Зарядка швидка, підзарядка - коли вам зручно, а не після повної розрядки. Можна підмінний акум робити...

Ліхтар робився для нічної рибалки, щоб можна було на одній зарядці всю ніч світити, але знайшов купу інших застосувань.

Короче, гемора менше з літієм, зручність експлуатації вища і дешево.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да, штатний акумулятор там дуже довго живучий, там по моєму нікель кадмієвий, недоліки якого - ефект пам'яті і відносно великий саморозряд.

Варіант з літієм хороший, можна прикрутити зарядку від юсб, невелика вага/розміри і якщо не глибоко розряджати то трохи послужать.

Ще можна пропорційно нарощувати ємність добавляючи акумулятори...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

Нарешті заправив свого фонаря, зарядив --- працює як часики ... ( кому потрібен електроліт -- пишіть в ЛС )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...