Перейти до змісту

Для тих, хто ще не знає: безпека коштів на картках.


Shipshinka

Рекомендовані повідомлення

Не знаю, де краще створити тему... тому тут.

Сьогодні приходить до мене сусід, із запитанням. Чи є в мене банківська картка.

Він продає телефон на олх, і є покупець, який хоче придбати, запитує куди переказати кошти. Ну, кажу, дзвони та кажи, що картка є.

Набирає номер, повідомляє покупця, що картка є. Передає мені трубку, приблизно така розмова: покупець(п) - я(я)

П- Добрий день, як вас звати?

Я- Добрий, Олексій...

П- Дуже приємно, мене Станіслав. Мені потрібен номер картки, куди я зможу переказати гроші.

Я- диктую...

П- Термін дії до?..

Я- !?, диктую...

П- Переверніть картку на зворотній бік...

(диктує 4 перші цифри під магнітною стрічкою. Він називає цифри (швидко), я стверджую. Після четвертої цифри мовчить, чекаючи, що я продовжу...

П- (після паузи) Назвіть будь ласка три останні цифри.

Я- Для чого вам цифри, введіть номер картки, і з'явиться моє прізвище, вам цього достатньо.

П- Назвіть три останні цифри, щоб я впевнився, що ви власник картки.

Я- Вам достатньо знати номер рахунку.

П- Яка сума на вашій карті?

Я- Не пам'ятаю...

П- Мені треба пересвідчитись, що це ваша картка, назвіть три останні цифри.

Я- Вам не потрібні ті цифри.

П- У вас є якась недовіра до мене?

Я- Так, є.

(починає щось морозити, про те що він юр-особа, купує на фірму, і т.п.)

П- Назвете три останніх цифри?

Я- НІ, вони вам не потрібні.

П- Тоді я не впевненний що ви є довірена особа, тому купувати не буду.

Я-...

Приблизно така відбулася розмова. Три цифри, це CVV-код. Знаючи номер картки, термін дії, та CVV-код. Можна робити платежі в інтернет, не маючи (фізично) картки. І при цьому не потрібен пін-код.

Для того, щоб переказати на картку гроші, потрібен тільки номер рахунку та прізвище власника (для виключення помилкового введення номеру), все!!!

Будьте уважні, а якщо Вашу картку, беруть сторонні особи (при розрахунках), затріть CVV-код та термін діі, на картці. Я на своїй затер...

P.S. У сусіда картка теж є. Але "покупець" поцікавився чи є там кошти. Сусід відповів що є... 40коп. "Покупець" сказав, що не може перекинути гроші на рахунок з таким балансом, та порадив знайти довірену особу з карткою...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Shipshinka, ти просто адміральний генерал майор очевідность, стопіцот раз усі банки нагадують своїм клієнтам про нерозголошення таких даних даних третім особам, нікому і ніколи.

Давати свою картку лапати постороннім? Хм, цікаве хоббі :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про це треба розповідати, розповідати, розповідати...

Тоді шахраям не буде шансу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну а привязка до номеру телефона і смс з кодом?

Це працює в приват24. А якщо купувати поза П24, то немає смс. Якщо є ці дані по картці, то шахраї обходять, і проблему з підтвердженням по смс.

Shipshinka,

Давати свою картку лапати постороннім? Хм, цікаве хоббі :)

Якщо розраховуєтесь, в магазині, ресторані, картку беруть...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це клієнти самі пхають в жменю офіціянтці яка либиться, а тра підняти зад і підійти самому до терміналу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, зокрема, в Там-Тамі на касі продавець бере вашу картку і проводить через термінал, а над нею вісить камера. Я думаю ви здогадуєтеся, що там взнати всі реквізити картки не важко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ці

Про це треба розповідати, розповідати, розповідати...

Тоді шахраям не буде шансу.

ТС (точніше сусіду) попався слабенький шахрай. Туго у нього (шахрая) з логікою. Для шахрайства краще підходять старші люди, які на свою біду вирішили щось продати на ОЛХ. Саме серед цієї категорії продавців найлегше знайти необізнаних з такою формою шахрайства.

Старші люди навряд чи будуть продавати мобільні телефони. Щось дачне, запчастини до старого авто і т.д.- це товари, які може продавати старша людина. Тому невірну товарну групу обрав шахрай. У цій групі товарів продавці - це переважно молоді хлопці, які про такі "фокуси" вже чули і спроба шахрайства 99% буде невдала.

З власного досвіду. Щонайменше двічі стикався з такими "покупцями". Один (як він сказав чистою рос мовою з Рівного) хотів купити для свого "клієнта" стару неприглядну шафу (її доставка у Рівне коштувала б дорожче за саму шафу). Типу він посередник!!! купує шафу, яке вже сподобалася клієнту у Рівному. Брєд. Скажу чесно, вже хотів повідомити номер картки, але був не у Луцьку... Думаю, окрім номера картки нічого не повідомив би.

Другий випадок відносно нещодавно. Не пам"ятаю якого "барахла" стосувався інтерес "покупця". Кажу йому "відпишіть мені через на ел/пошту (в оголошенні є така опція), повідомлю номер картки щоб не помилитися, напишете куди висилати". На що він мені відповів "У нас в офісі немає інтернету (чи то ел пошти)". Мало стримав себе щоб не сказати "А у офісі ваші колеги не в полосаті костюми одягнуті?".

Спільне, що помітив у дзвінках шахраїв:

1. Не цікавляться деталями товару. 2. Мова специфічна, характерна для "мешканців" місць позбавлення волі. 3. Тиснуть, вимагають під різними причинами інформацію про картку як-найшвидше. 4. Видають себе за представників бізнесу (менеджерами), а цікавилися барахлом, орієнтованим на дачників, пенсіонерів і т.д.

У мене інше питання - на якому етапі шахраю можна підкинути невірну інформацію, що б він "попалився" і бажано мав проблеми? Чи можливо підставити шахрая? Як це зробити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, зокрема, в Там-Тамі на касі продавець бере вашу картку і проводить через термінал, а над нею вісить камера. Я думаю ви здогадуєтеся, що там взнати всі реквізити картки не важко.

Так вже давно зі спутника газети читають, так що каси то вже прошлий вєк)) Ви під тотальним контролем...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, зокрема, в Там-Тамі на касі продавець бере вашу картку і проводить через термінал, а над нею вісить камера. Я думаю ви здогадуєтеся, що там взнати всі реквізити картки не важко.

роздільна здатність камери спостереження дозволяє при маханні картою засікти 16 цифр номеру-рельєфу і CVV?

там точно камера, чи лабораторний мікроскоп?:)

смішно, ну їйбо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене інше питання - на якому етапі шахраю можна підкинути невірну інформацію, що б він "попалився" і бажано мав проблеми? Чи можливо підставити шахрая? Як це зробити?

Ну, хіба тільки, балакати як лох, який повівся. І надати непривдиву інфу, що до терміну дії картки, та CVV-коду. А коли хитрий, введе і зауважить, що щось не вірно, послати нах...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене інше питання - на якому етапі шахраю можна підкинути невірну інформацію, що б він "попалився" і бажано мав проблеми? Чи можливо підставити шахрая? Як це зробити?

Ну, хіба тільки, балакати як лох, який повівся. І надати непривдиву інфу, що до терміну дії картки, та CVV-коду. А коли хитрий, введе і зауважить, що щось не вірно, послати нах...

Послати нах... і номер мобільного з відповідними коментарями пустити по безмежних просторах Інтернету - це програма - мінімум. Хотілося, що б шахрай засвітився на камери банку чи ще якось "влетів". Загалом такі шахрайства можливі в тому числі через те, що сім-картки у вільному продажі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, зокрема, в Там-Тамі на касі продавець бере вашу картку і проводить через термінал, а над нею вісить камера. Я думаю ви здогадуєтеся, що там взнати всі реквізити картки не важко.

роздільна здатність камери спостереження дозволяє при маханні картою засікти 16 цифр номеру-рельєфу і CVV?

там точно камера, чи лабораторний мікроскоп? :)

смішно, ну їйбо...

Ну може й так, я дав версію, після свят перевірю (в мене над касою FullHD IP-камера висить).

Думаю навряд чи хтось тут таке робив і на всі 100% сам перевірив і впевнений, що нічого не видно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене інше питання - на якому етапі шахраю можна підкинути невірну інформацію, що б він "попалився" і бажано мав проблеми? Чи можливо підставити шахрая? Як це зробити?

Тут, на борді, вже хтось писав: підключити на телефон тариф із бонусами за вхідні дзвінки (наприклад, лайф :)) і дати побалакати людям які мають "час та натхнення". Як мінімум...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

По замовчуванню інтернет-платежі в Приватбанка вимкнені

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По замовчуванню інтернет-платежі в Приватбанка вимкнені

Напевно, це не єдиний шллях отримання коштів "нашаріка". Або шахраі, спонукають до підключення такої послуги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, зокрема, в Там-Тамі на касі продавець бере вашу картку і проводить через термінал, а над нею вісить камера. Я думаю ви здогадуєтеся, що там взнати всі реквізити картки не важко.

Вже колись обговорювали щось подібне, як цього уникнути. Я роблю так

http://board.lutsk.u...entry1053140370

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене завжди при покупках в інтернеті приходить смс з кодом-підтвердженням(щось типу сек'юріті коду) і тільки після введення правильних циферок знімаються гроші. Хоча, коли просто поповняєш телефон, підтвердження не потрібно, напевно, просто платіжний сервіс інший.. Portmone наприклад.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

взагалі на цю тему я вже якось думав)

можна розводілу і самого розвести якщо язик підвішений:

коли дзвонять і починається взнавання лєвої інформації можна вмикати 'менеджера' і спробувати швидко нагрузити

- ну знаєте я немаю достовірної інформації по балансу але точно платежі приходили, давайте ви залишите своі контактні дані і наша фірма зателефонує, булоб непогано якщо визалишите номер карти з якоії буде проведено оплату за товар так ми швидше обробимо ваше замовлення і відпрвимо товар

якщо є досвід триндіння на дроті з клієнтами то це не проблема

можна їхні схеми на них і застосовувати, як то кажути клин клином)

булоб цікаво так пару разваділ попалити з полічним)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені здається, що сучасний нарід, який з інтернетами на ти, простіше об"єгорити, ніж бабулю з глухого села, заміною гривні на євро з потретом Кучми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...