Перейти до змісту

Якщо міняти мат.плату, оперативку, та проц


Рекомендовані повідомлення

ок, хто з юзерів SSD може сказати - твердотілий - лайно, я шкодую що переліз з традиційного вінта, гроші на вітер, краще б докупив ОЗУ/відяху/пива :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мля. Часом шкодую, що продав свій ССД-шник. :)

От зараз я міг би точно перевірити.

Файл подкачки перенёс на HDD

Нафуя він нада після 4-6 Гб ОЗУ?? Щоб сповільнювати роботу??

Я вимикаю на ХР після 1 ГБ оЗУ. 2 то й подавно.

на 7-ці після 4-х Гіг.

Файл підкачки трошки вбиватиме ССД. Тому його й переносять. Але не бачу смислу його тримати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оскільки форум технічний, продовжимо полеміку тут, щоб не заводити окремої холіварної теми!

Шукаю на роботу вінта, на заміну в псевдо-сервер-файлопомийка.

Надивився цікавий варіант: Seagate Constellation ES.3 2TB 7200rpm 128MB ST2000NM0033 3.5" SATA IIl

Став шукати інфу про нього. І нарив цікавий факт: Інтеловська ССД-шка, в деяких тестах повільніша на 25%!

Це безумовно круто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а можна "тупе" питання до ТСа - навіщо вам потрібно розганяти проц ? просто так, щоб показати комусь на форумі ? ви плануєте міняти платформу, ну так беріть з запасом .. поставте ССД і для чого вам гнати проц ? в іграх ви приросту не побачите (при умові що відео хороше) ... замінили платформу, переставили вінду .. драйвера поставили з дисків що в комплекті .. потім оновили систему (вона сама доставить потрібне і оновить драйвера, які знайде) і все ...

як нащо? той пеньок саме для розгону випущений. з розблокованим множником. по тестах при розгоні виходить непоганий приріст.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

краще складати систему так, щоб вона не потребувала розгону ...

І мала запас! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я розумію, але для чого ? щоб в іграшці замість 80 ФПС було 100 ? різницю між якими ви всеодно не побачите ? краще складати систему так, щоб вона не потребувала розгону

а якщо в іграшці різниця буде 20 фпс проти 30 з розгоном?

тоді питання до вашої рекомендації про ссд,

ну навіщо він, ну загрузиться вінда на 20 секунд швидше, ну стартоне іграшка на 1 хв швидше, а сенс, всеодно фпс то не додасть.

так що краще потратити гроші на память, на відуху, на радіатор до проца (при розгоні обовязково має бути кращий).

запас по потужності ніколи лишнім не буває, звичайно, якщо комп тупо для ворда і серфінгу, то це гоніво його гнати)

от я свого першого q6600 гнав на 40-50% і все треба було, і робив комп 4 роки і нічо, для рендеру забагато не буває,

да і для ігор, особливо зараз коли множник в автоматі скидається на мінімум при малому навантаженні.

до речі перевіряв амперметром, якщо фіксувати множник, але не давати навантаження то споживає стільки ж як і з мінімальним множником.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну стартоне іграшка на 1 хв швидше, а сенс, всеодно фпс то не додасть.

Буду спорити. Бачив очевидну різницю! Одна і та ж сцена в Батлфілді. З харда - були "фрізи", то з ССД - гладенько і швиденько.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну якщо ігри на 10-20 гіг ставити на ссд то звичайно, буде приріст в підгрузці текстур, але підгрузка текстур не збільшисть фпс, хоча і не допустить падіння фпс в момент підгрузки)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хоча і не допустить падіння фпс в момент підгрузки)

признав таки :)

просто швидкість загрузки тих же текстур в рази швидша! Тому й ФПС - НЕ ПАДАЄ. немає жорсткого просідання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

такого не буде ... навіть якщо ви розженете проц на 50% він не дасть приросту в грі на 50% ФПС, краще відео взяти потужніше одразу ніж думати про розгін проца на старті ... для рендерінга - там є смисл, для ігор - не бачу ніякого ...

Якщо гра впирається в відеокарту, то розгін проца нічого не дасть. Якщо ж можливості відеокарти обмежуються швидкодією проца, то розгін останнього ще й як додасть FPS у грі. Тому у розгоні процика все ж таки часто є смисл.

Буду спорити. Бачив очевидну різницю! Одна і та ж сцена в Батлфілді. З харда - були "фрізи", то з ССД - гладенько і швиденько.

Тут ще багато чого залежить від іншого заліза в системі. 3570K + Radeon HD 7950 + звичайний вінт САТА3 - ніяких фрізів в Батлі 3.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну якщо ігри на 10-20 гіг ставити на ссд то звичайно, буде приріст в підгрузці текстур, але підгрузка текстур не збільшисть фпс, хоча і не допустить падіння фпс в момент підгрузки)

Приріст буде тільки, якщо встановлена убога відеокарта з малим обємом памяті. В більш-менш сучасних картах стоїть 2+ ГБ памяті GDDR5, чого достатньо для Full HD. І їм абсолютно паралельно з SSD йде підвантаження, чи зі звичайного HDD

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ММО "Алоди" ... система одна і та ж ... при роботі з звичайного вінта - в містах підторможує ( при великій кількості людей, лаги і на локаціях) ... при перенесенні на ССД - все літає і загружається швидко ...

Оголосіть склад всієї системи. А то якось нелогчіно виходить, виробники випускають потужні проци і відеокарти, а виявляється треба всього-навсього поставити SSD і все буде літати.

таке враження що ви не пробували ставити ігри на ССД а говорити виключно дивлячись на деяку інфу з інета .. приклад з власного досвіду

Пробував ставити на SSD, кількість FPS на екрані не змінилася. Більше того, при потужних процику + відеокарті вона і не повинная змінитися.

мова зовсім не про те ... як вже писав вище - краще скласти збалансовану систему з запасом ніж одразу думати про розгін проца, який фактично ніде буде використовувати ..

Деколи краще купити дешевший проц і збільшити його швидкодію шляхом розгону, ніж платити більше грошей за дорожчий проц.

Для прикладу, розгін нещодавньо вийшовшого процика FX-8320E з 3200 МГц до 4600 МГц збільшує продуктивність системи в середньому на 30%.

приріст буде дуже малий і мало помітний ... якщо погана відеокарта - жени проц чи ні, всеодно буде тормозити ...

А чому ви не розглядаєте варіант, якщо буде хороша відеокарта? Якщо ви не бачите смислу в розгоні, це не значить, що його нема в принципі. Навіть я на своєму 3570К бачу різницю між 3,4 і 4,4 ГГц.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

краще зібрати комп, який в іграх видасть нормальну якість ніж одразу думати про його розгін, тому що всі женуть і це круто і дасть приріст ...

Не завжди фінанси дозволяють зібрати комп, який відразу видасть нормальну швидкість. А розгоном це трохи можна наверстати. До того ж можливість розгону - це запас на майбутнє. Припустимо, виходить нова відеокарта і ви хочете поапгрейдитись, обмежившись мінімальними витратами. Просто розганяєте процика на 1-1,5 ГГц, щоб він не обмежував можливості нової карти і все, не треба купувати новий процессор чи інколи навіть цілу платформу.

ось приклад доцільності розгону процесора в іграх, заодно можна і порівняти приріст в ФПС при розгоні - http://www.overclock...4_Vypusk_6.html або http://www.overclock...rocessorov.html

Ви просто, мабуть, не в курсі, хто криється за ніком "Фенікс" (автори тих оглядів) і не знаєте, що ті графіки, як правило, не мають нічого спільного з реальністю. Там навіть тести не проводяться, а підставляються цифри, які вигідні для тієї чи іншої компанії.

Я згоден, що розгін проца на 50% не приведе до збільшення FPS у грі на 50%, але результат буде і деколи, навіть, дуже відчутний. Візьму в якості прикладу той же FX-8320E. Його розгін на 43% (з 3200 МГц до 4600 МГц) приводить до зростання продуктивності у грі F1 2012 на 27%, у грі R.U.S.E. - на 18,5%, у грі Batman Arkham City - на 8,5%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

наведіть кількість ФПС не в % а в цифрах

Конкретно, по вище згаданим іграм і процику FX-8320E:

F1 2012 - було 60,5 : стало 77

R.U.S.E. - було 33,5 : стало 39,7.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо мова йде про 20-30 (було 20, стало30) - різниця буде відчутна .. але якщо про 70-100 - ви візуально нічого не побачите, крім самих значень ФПС .. тому в такому розгоні нема практичності ...

По-перше, ви розглядаєте тільки межі, 20-30 FPS і 70-100 FPS. Багато ігор попадає в проміжок 30-60 FPS. І от там, навіть додаткових 5 FPS буде відчутно і видно на око. Вище говориться про середній показник FPS, а є ще таке поняття як мінімальний. І оті лишні 5 FPS не дуже суттєво вплинуть на середній показник, зате суттєво піднімуть мінімальний FPS, за який мимоволі чіпляється око.

По-друге, не зовсім неправильно говорити про кількість FPS, не вказуючи налаштування графіки і розширення екрану.

і якщо в вас 20-30 ФПС в іграх

По-моєму, я такого ніде не писав.

то вам варто думати про апгрейд або розгін відеокарти а не процесора ...

В моєму випадку відеокарту треба міняти на щось типу GTX970 чи R9 290X. Radeon 7950 вже давно морально застаріла і розгоном її швидкодію можна довести максимум до рівня якоїсь R9 280X, що теж, мяко кажучи, "не фонтан"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і ви хочете сказати, що ви відчули велику різницю ? в першому випадку - точно ні (читайте мануали про ФПС і частоту моніторів)

По-перше, покази не моєї системи. По-друге, різницю я відчую (описано в наступному пості про середній/мінімальний FPS). По-третє, я так розумію, ви хочете повязати чаcтоту розгортки екрана і FPS, можливо навіть вертикальну синхронізацію згадаєте. То викладіть свої думки тут, а не посилайте по ефімерних мануалах.

в другому випадку можливо пропали фрізи, які були не дуже помітні ...

середній FPS - 33,5 і "можливо пропали фрізи, які були не дуже помітні"? Ви це серйозно? Та ривки нікуди не дінуться навіть при середніх 40-50 FPS. Бо середній, то не мінімальний, ще раз вам кажу. Око чіпляється саме за нього і чим частіше FPS просідає до мінімального, тим більше нам здається, що гра "тормозить".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

dj_design,

Ви мануалами називаєте Вікіпедію? Перед тим, як радити комусь щось прочитати, самі спочатку розберіться як формується кадр на рівні GPU, як організовується передача кадру, що таке Z-буфер, як працює вертикальна синхронізація, чому трапляються розриви кадру і т.д. І не плутайте FPS і частоту розгортки екрану - це різні поняття і аж ніяк не жаргонні, як ви висловились.

Погугліть, як програма рахує середній FPS, питання відпаде саме собою.

і взагалі .. суть питання не в кількості ФПС, а в реальному прирості від розгону процесора .. який саме в іграх (приріст) майже не помітний (при наявності нормального відео) ....

Я вам вже навів декілька прикладів, коли розгоном доцільно займатися, особливо з фінансової точки зору. Те що ви не бачите приросту це не значить, що його немає в принципі. Можливо, в вас просто мало досвіду в цьому питанні, звідси і робите неправильні висновки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я хоча б декілька прикладів навів, а ви просто "цифри з стелі пишите" і доказуєте що той або інший сайт для вас нічого не значить

Ті, "цифри зі стелі" скоро будуть опубліковані на одному вітчизняному IT-ресурсі у вигляді окремої статті, присвяченої процесору AMD FX-8320E. Що стосується статей товариша Фенікса, прочитайте коментарі під ними. Там як правило, зібрані всі протиріччя, які виявлені у статті.

я більш ніж на 100% впевнений, що якщо вам показати одну і ту ж сцену з 50-60 ФПС і з 90-100+, прибрати цифри ...

Взагалі-то мова йшла про трохи нижчі показники FPS. І там різниця дуже навіть відчутна. Бо якщо FPS зашкалює, це значить, що треба підвищувати налаштування графіки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але це поки тільки слова і один процесор

Повторюсь, судячи з отаких слів, в вас мало досвіду в розгоні, тому ви і робите неправильні висновки, щодо його доцільності.

і не треба ще раз мені нагадувати про "середнє, мінімальне і максимальне значення"

Тобто ви свідомо ігноруєте обєктивні показники?

"dj_design" post="1053185281"]

від вас поки тільки слова і ніяких тестів....

Ось вже виклали і тест http://www.easycom.c...8320e/?lang=ru. :_04:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хороша остання таблиця, де вказані результати з розгоном,

R.U.S.E. 33 проти 40 фпс, от де результат буде помітно, хоч він і не буде ідеальним

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так .. я свідомо ігнорую "обєктивні показники"

Ок, після такого не бачу смислу далі з вами спорити. Єдине прохання, не давайте більше порад стосовно розгону :_02:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки пам"ятаю в мене було комп"ютерів всі були і працювали з розгоном. І лише 1 раз за всю історію було що в мене щось згоріло, це тоді коли я сонний, в вночі завалив напруги щоб харкорно розігнати проц Р4 3.0 до 4,35ГГц, а на ранок забув вимкнути після цього згоріла материнка.

Навіть старезний ноут Делл в мене працює під штатним розгоном :)

Логіка навіщо:

В світі будь що робиться з запасом потужності, одне щоб не згоріло інше з маркетингового погляду щоб не підірвати ринок, для лохів тощо.

Тому якщо до будь чого відноситися з розумом завжди можна бути у виграші.

Наприклад в 2010 я збираючи комп не мав грошей на дорогий 350 баксовий процесор C2D E8600, при цьому купив потужну на той час відеокарту HD5770, яку пізніше змінив на HD5850. Тому придбавши прцесор Е5300 за 51доляр розігнавши його на 70% я отримав реальну продуктивність на 15% вищу від того ж 350 баксового Е8600. економія на лице!

Пізніше було придбано Q6600, який і по сьогоднішій день, вже більше 2,5 років працює на 3,33 ГГц. під кулером Noctua NH-D14 в корпусі Zalman Z9

Чи дає приріст? так звісно що є, звісно що не лінійний, але навіть в тих же танках відмічено до 30% приросту від розгону квада. Все залежить що є вузьким місцем вашої системи, але всіма компонентами вважаю потрібно користуватись на повну.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...