Jump to content

Як «державний» «Ощадбанк» краде гроші бюджетників


TimchenkoN777

Recommended Posts

З лютого цього року життя українських бюджетників суттєво змінилось, адже за рішенням уряду всі виплати бюджетним організаціям міста Києва відтепер здійснюватиме «Ощадбанк».

І все б нічого, однак така пертурбація місцевого значення стала проблемою для великої кількості людей, особливо пенсіонерів, про яку вперто не хочуть згадувати у провладних коридорах.

Головними критеріями відбору банку для обслуговування лікарів, вчителів, пенсіонерів стало те, що, по-перше, це − державний банк, якийвходить до трійки лідерів вітчизняного банківського ринку, має найрозгалуженішу мережу філій та мав би згідно із Законом України «Про банки і банківську діяльність» гарантувати на державному рівні повне збереження грошових вкладів громадян. Особливої ваги тут, власне, й додає приставка – «державний».

Однак мало хто знає, що додавати це вагоме слово «державний» в свої реквізити ПАТ «Ощадбанк», котрий досі був по-суті приватною комерційною структурою, зміг лише тоді, коли передав у власність держави частину своїх акцій. Однак сьогодні сама держава не має жодного права втручатися в господарську діяльність «Ощадбанку». Іншими словами, правління «Ощадбанку» на власний розсуд здійснює свою діяльність, а контрольно- ревізійне управління може перевірити лише цільове використання державних коштів, перерахованих з держбюджету на державні програми, а випадку банкрутства цього банку держава може гарантувати лише виплату вкладів за депозитамилише після процедури банкрутства та продажу майна банку і то без нарахованих за вкладами громадян відсотків.

Тож називати «Ощадбанк» державним банком– рівнозначно лукавити перед мільйонами бюджетників.

Спроби монополізувати обслуговування бюджетних організацій «Ощадбанком» були і раніше. Так, свого часу голова правління банку Олександр Морозов надіслав листа Віктору Ющенку. В ньому йшлося про те, що «З 56 банків, уповноважених Мінфіном на виплату зарплат працівникам бюджетних установ, тільки «Ощадбанк»належить державі і володіє держгарантією щодо коштів фізичних осіб згідно ст.57 «Закону про банки». Однак тоді представники комерційних банків, послалися на постанову Кабміну №318 «Про удосконалення механізму виплати зарплат співробітникам бюджетних установ», яка передбачало конкурсний відбір уповноважених банків і пригрозили «Ощадбанку» застосуванням антимонопольного законодавства.

Однак попри всі обставини «Ощадбанк» таки отримаву своє обслуговування ряд «багатих» клієнтів, зокрема Пенсійний фонд України, ДП «Енергоринок», НАК «Нафтогаз», УДППЗ «Укрпошта», ВАТ «Укртелеком». Безперечно вибір перелічених вище клієнтів швидше за все базувався на інформації, яку надав сам «Ощадбанк», бо в одному із його прес-релізів йшлося про те, що банк «зайняв друге місце в рейтингу стійкості банків за версією порталу«Мінфін». Однак цедалеко не той критерій, за яким потрібно обирати банк, адже вибір надійності банку перш за все базується на підставі комплексної оцінки йогостресостійкості, а також лояльності вкладників і відображає рівень привабливості депозитних продуктів.

Тому, якщо ми візьмемо за основу ці критерії, то наш «Ощадбанк» переміститься з другого та шістдесяте! місце із 77 представлених українських банків. (за даними сайту «Банки.ua»).

Виникає риторичне питання: звідкіля ж узялась така лояльність вкладників? На головній сторінці сайту «Ощадбанку» у розділі «Корпоративні принципи» особливу увагу відведено безпеці та конфіденційності, однак відгуки клієнтів говорять про, м'яко кажучи, дивне ставлення працівників банку до цих непорушних норм. Зокрема, багато-хто з клієнтів банку наголошує про несправність банкоматів, ліміти в 1000 грн., а для пенсіонерів похід в «ощадбанк» взагалі перетворився на пекло, адже люди хочуть забрати не 1000 грн., а усю пенсію.І щоб їх забрати свої «кровні» пенсіонерам часто доводиться вислуховувати у грубій формі відмови касирів, доводити, що вони – пенсіонери, у присутності сторонніх повідомляти свій пін-код, а подекуди працівники банку взагалі не беруться видавати гроші з їхніх карток. І це – не поодинокий випадок, а масове явище на всіх без винятку відділеннях «Ощадбанку».

Останніми місяцями почастішали скарги на працівників «Ощадбанку» і від вчителів шкіл та гімназій. Проблеми почалися відразу ж після переведення їх на обслуговування цієї фінансової установи. Уже в лютому учителя дізналися для себе багато нового і цікавого. Наприклад, що СМС-повідомлення (прописане в договорі з банком) про надходження зарплати на рахунок може приходити після 8-10 днів після фактичного зарахування коштів. Про те, що тепер банкомати «Ощадбанку» не можуть видавати більше 2000 гривень на добу по одній картці, що банкомати «Ощадбанку» заряджені лише купюрами номіналом 100 - 50 гривень, а про залишки доведеться взагалі забути надовго. Або – в гіршому разі – просто не заряджені грошима і в касі їх вам не дадуть. А у випадку, якщо у вас вкрали картку, то нову вам зроблять не раніше ніж через місяць. Що працюючі пенсіонери, які раніше отримували відсотки на залишок зарплати на картці, в «Ощадбанку» за відсотками не отримають ні копійки ...

Тож, схоже керівництво ПАТ «Ощадбанк» чітко усікли сучасну тенденцію - став на сильного, плюй на слабкого. І все буде в шоколаді. І хто це заборонить «державній» установі?

Link to comment
Share on other sites

пост схожий на вброс, а ось це взагалі відверта брехня

Про те, що тепер банкомати «Ощадбанку» не можуть видавати більше 2000 гривень на добу по одній картці, що банкомати «Ощадбанку» заряджені лише купюрами номіналом 100 - 50 гривень, а про залишки доведеться взагалі забути надовго. Або – в гіршому разі – просто не заряджені грошима і в касі їх вам не дадуть.

Ліміт 2000 грн - це правда, але я користуюсь картками кількох банків (ощадбанку серед них нема) і найближчий до мене банкомат саме ощадбанку, так там навіть по 10грн. купюри завжди є

Link to comment
Share on other sites

А яким боком луцькі бюджетники до Київських? Ви форумом не помилились?

Коли війна була в Чечні, Ми всі сиділи та співчували, бо це десь там! В даному випадку цей єксперемент, з переводом бюджетних коштів в державні банки дасть поштовх для коливання банківськіх індексів і як слідство, внутрішні негаразди зваляться на наші з Вами голови. Як що Ми не зупинемо цей хаос то біда буде в кожній хаті, рядового споживача. Ви готові спостирігати за цим, та чекати коли це дійде до Вас?!!!

Link to comment
Share on other sites

Коли війна була в Чечні, Ми всі сиділи та співчували, бо це десь там! В даному випадку цей єксперемент, з переводом бюджетних коштів в державні банки дасть поштовх для коливання банківськіх індексів і як слідство, внутрішні негаразди зваляться на наші з Вами голови. Як що Ми не зупинемо цей хаос то біда буде в кожній хаті, рядового споживача. Ви готові спостирігати за цим, та чекати коли це дійде до Вас?!!!

давайте, розвивайте думку, бо дуже схоже що "методичкою" користуєтесь

Link to comment
Share on other sites

Коли війна була в Чечні, Ми всі сиділи та співчували, бо це десь там! В даному випадку цей єксперемент, з переводом бюджетних коштів в державні банки дасть поштовх для коливання банківськіх індексів і як слідство, внутрішні негаразди зваляться на наші з Вами голови. Як що Ми не зупинемо цей хаос то біда буде в кожній хаті, рядового споживача. Ви готові спостирігати за цим, та чекати коли це дійде до Вас?!!!

Текст - копіпаста голіма. І 100500 помилок.

Тільки не потрібно розказувати х*ню, типу спішив. Коли спішив, то очіпятки. А коли безграмотна школота - тоді:

Якщо Ми не зупинеимо цей хаос, то біда буде в кожній хаті, рядового споживача
спостиерігати

Так, була спроба перевести бюджетників із приватних банків у державні, зокрема, Ощад. Але хто не хотів - той не перевівся.

Link to comment
Share on other sites

Поочитав перші два абзаци, і бачу, шо це хуйня, яка ніяк не пов'язана з реальністю

Я прочитав перш пост Толіка, а потім 2 абзаци і... я згідний )))

Якесь мурло просто написало чорну статтю.

І так, почнемо:

1. Скільки я працюю в ощадному (майже 4 роки) він був АТ "Ощадбанк". Але ніяк не ПАТ. ПАТ він був при Смолярчуку В.І, а це було за царя гороха.

2. ЛІміти по АТМ. Доволі дивно не спитати в банку "чого такий ліміт в 2000грн"? Вам би відповіли - для вашої ж безпеки. будь-яке обмеження, в т.ч. зняття готівки, к-сть трасакцій в день ви можете зняти на добу(разове зняття при покупці дорогого товару, або ж просто треба гроші) або ж назавжди, подзвонивши на гарячу лінію. Останній випадок не рекомендується, так як при втраті картки (яку частіше за все носять з пін-кодом) зловмисник зніме одразу всі Ваші гроші.

3. Номінали в АТМ. Ну хто ти такий, щоб такі речі говорити? номінали в АТМ змінюються оперативно у відповідності до вимог дислокації АТМ. Можу запевнити, що по Луцьку номінали від 10 і до 500 грн. І не треба тут п******. При чому номінали уніфіковані для всіх АТМ Луцька.

По районам, я не бачу неохідності впіхувати 500 грн, де середня зарплата 1500-2000. Там номінали закінчуються 200грн. тобто можна зняти від 10 і до скільки Вам там треба.

Зокрема, багато-хто з клієнтів банку наголошує про несправність банкоматів, ліміти в 1000 грн., а для пенсіонерів похід в «ощадбанк» взагалі перетворився на пекло, адже люди хочуть забрати не 1000 грн., а усю пенсію.І щоб їх забрати свої «кровні» пенсіонерам часто доводиться вислуховувати у грубій формі відмови касирів, доводити, що вони – пенсіонери, у присутності сторонніх повідомляти свій пін-код, а подекуди працівники банку взагалі не беруться видавати гроші з їхніх карток. І це – не поодинокий випадок, а масове явище на всіх без винятку відділеннях «Ощадбанку».

4. несправність АТМ. Техніці властиво ламатися... для ремонту АТМ по Луцьку виділяють 24 години, район - 48. При тому в Луцьку АТМ розташовані по маршруту маршруток(вибачте за тавтологію), і, якщо так трапилось, що АТМ на профілактиці, або зломаний - будь ласка, спитайте у відділені де найближчий АТМ, або ж дзвоніть мені на худий кінець!!!!

5.Бабульки і АТМ... тут ситуація спірна і "щекотлива". пенсіонери до 60 років нормально справляються з зняттям готівки, якщо ні - зав. відділенями, або ж консультанти "на залі" за їх проханням завжди допоможуть.

6.Вийняткові ситуації в банку. Я не хочу і не люблю хвалитися, але у ситуаціях, коли людина приїхала з іншоїї області, або вагітним, або тим же пенсіонерам, які якимось чином провтикали картку в АТМ і їм ну просто ніяк немає часу кататися і писати заяви на повернення картки - дістаються на місці з АТМ (при наявності паспорта). Пишемо без черги заяву, +1 до карми і "дякую" від клієнта.

7. Депозити. Тут, шановні, кожному своє. Ви або кладете під 25% в комерційні банки і молитеся, щоб вони не закрилися, або ж під 18-20% в держбанк. (Ощад,ексім) і спите спокійно (прямо як в рекламі)

Я не кажу, що Ощад - панацея, але і обсирати не дозволю. Там працюють нормальні професіонали, хороші люди.

Link to comment
Share on other sites

По всьому сперечатись не буду, але ось це

1. Скільки я працюю в ощадному (майже 4 роки) він був АТ "Ощадбанк". Але ніяк не ПАТ. ПАТ він був при Смолярчуку В.І, а це було за царя гороха.

- не згідний, бо згідно даних в ЄДР (тут - шукаєте по коду ЄДРПОУ 00032129) Ощадбанк має організаційно-правову форму ПАТ - публічне акціонерне товариство.
Link to comment
Share on other sites

в Україні всі банки ПАТ вже кілька років.

про так звану безпеку моїх грошей - коли мені у ВАБі ввели ліміт на зняття - то геморою більше було ніж безпеки.

Угу, згідно ч.1 ст.6 ЗУ "Про банки та банківську діяльність"

Link to comment
Share on other sites

а щодо працівників - так, люди хороші працюють, але рівень технологій у банку і зп такий низький, що працівники немотивовані і слабоосвідченні у процесах роботи. у порівнянні до освітнійх закладів - тягнуть не більше ніж на ПТУ, в той же час коли інші банки мають рівень університету.

Link to comment
Share on other sites

модери гляньте з якого ІР писака, українського??? бо це робота ФСБ на розхитування паніки серед людей.....ТЕКСТ - 100%%% копіпаст і заказуха, вже розміщений на багатьох сайтах!!!

Link to comment
Share on other sites

рівень технологій у банку

а шо по рівню?

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 1999 року на виконання розпорядження Президента України від 20 травня 1999 року Державний спеціалізований комерційний ощадний банк України перетворено у відкрите акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" (скорочена назва – ВАТ „Ощадбанк”). На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2011 р. №502 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2003 р. №261” 7 червня 2011 року здійснено державну реєстрацію змін до Статуту ВАТ “Ощадбанк”, які стосуються, в тому числі, найменування банку. Відповідно до п. 4 Статуту АТ „Ощадбанк” повне найменування Банку: публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України", скорочене- АТ”Ощадбанк”.

Link to comment
Share on other sites

Бюджетники виступили проти держбанків

Бюджетники, які вчора вийшли на мітинг під стіни Київської міської ради, пояснили свої мотиви тим, що вони не хочуть, щоб їхні зарплати переводили на обслуговування в ощадкаси, а також тим, що державні банки мають надто низький рівень сервісу та поваги до своїх клієнтів.

Близько 400 працівників соціальної сфери, учителів, лікарів, пенсіонерів та активістів громадських організацій зібрались вчора під будівлею КМДА. Бюджетники дуже незадоволені і виступили проти того, що їх в примусовому порядку змушують переходити на обслуговування до державних банків, зокрема «Ощадбанку», «Укрексімбанку» і «Укргазбанку».

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Create New...