Jump to content

Українців попереджають про можливі припинення електропостачання


taurus07

Recommended Posts

Відкрию отаку тему, можливо вона комусь допоможе при виборі виду опалення.

Яценюк в одному інтерв"ю сказав що варто відмовлятись від газу і переходити на електроопалення, і люди масово ринулись купувати електроплити, котли та бойлери. Однак Путін дотягнувся і до світла. Вугілля немає, східні ТЕЦ стоять, електроенергії уже не вистачає. Якщо дефіцит електроенергії досягне критичної межі, уся енергосистема може повністю розвалитись. Тому, щоб не залишитись зовсім без світла, уже зараз рекомендується добровільно обмежувати користування приладами в години максимального навантаження, з 21.00 до 22.00.

Якщо нашої свідомості не вистачить, повернуться примусові вечірні відключення, як це було в 90-ті...

Більше тут

Серпень зустрів неочікуваним повідомленням — волинянам необхідно до мінімуму скоротити споживання електроенергії в години найбільшого навантаження, аби уникнути збоїв у роботі єдиної енергосистеми України. Через бойові дії на Сході України на теплових електростанціях вже відчувається брак вугілля, відсутні й поставки газу. Єдиним чинником, який може запобігти системним аварійним вимкненням, є щоденне дотримання встановлених граничних величин споживання електро-енергії. Що це означає конкретно для кожного споживача і до чого може привести ігнорування такої вимоги, розповідає директор з технічних питань ПАТ «Волиньобленерго» Володимир Перчук

— Проблему перевищення ліміту потужності та перевантаження мереж фахівці, зазвичай, прогнозують на опалювальний сезон, коли споживачі вмикатимуть обігрівальні прилади, електрокотли. Чому ж ця проблема постала у найспекотніший місяць літа — серпень?

— Боюся, що тільки серпнем ця проблема не обмежиться. Склалася дуже непроста ситуація, коли кілька проблемних факторів, які впливають на роботу енергооб’єктів, співпали. Ми не вперше переживаємо спеку, не вперше електромережі витримують велику кількість увімкнутих кондиціонерів. Цього літа в обласному центрі додалася ще одна проблема: через відсутність гарячого водопостачання розпочався справжній «бойлерний бум». Це також чимале додаткове навантаження на мережі, але і з ним можна було б ще впоратися. Та з кінця 90–х років Україна вперше стикається з реальною проблемою дефіциту палива на теплових електростанціях. Імпорту газу немає, інфраструктура Донецької та Луганської областей, де знаходиться абсолютна більшість вугільних шахт, зруйнована. Найгірше те, що паралізоване залізничне сполучення. Тому вугілля, яке ще можна видобувати, просто нічим доставити на електростанції.

— З повідомлення Міненерговугілля відомо, що для Волинської області введені обмеження потужності. Наскільки відчутними вони можуть стати для життєдіяльності регіону?

— Відчутність наслідків залежатиме від того, чи сприймуть і підтримають споживачі наше прохання про обмеження споживання в пікові години. Абсолютна більшість електроенергії на Волині використовується населенням — 53 відсотки, тому все у наших руках. Одразу хочу наголосити, що ПАТ «Волиньобленерго» зовсім не закликає вимкнути електроприлади і жити в темряві. Ми всі сучасні люди і прагнемо до комфорту в побуті. Повністю відмовитися від пральної машинки, кондиціонера чи комп’ютера ніхто не змушує. Але щоденний моніторинг споживання показує, що у нас чітко вимальовуються так звані пікові години споживання електроенергії, які й потрібно «розвантажити». До традиційно пікових вечірніх годин (з 21.00 до 22.00) тепер додався ще час із 12.00 до 17.00, коли ми на роботі і масово вмикаємо кондиціонери, офісну техніку. Погодьтеся, якщо кожен вимкне зайву електрожарівку в порожньому коридорі або телевізор, який ніхто не дивиться, не покористується деякий час кондиціонером, нічого ж катастрофічного з людиною та її комфортом не відбудеться. Якщо ж населення проігнорує прохання — не виключаю, що можливі навіть введення в дію графіків аварійних вимкнень, які ми вже колись пережили.

— Невже вимкнення одного-двох приладів спроможне вплинути на загальну картину електроспоживання області?

— Мені хочеться донести просту істину: це саме той випадок, коли спрацьовує приказка «З миру по нитці — голому сорочка». Україна вперше реально бореться за свою незалежність, в тому числі енергетичну, і в наших силах її прискорити. Вимкнули зайвий прилад, не покористувалися годину кондиціонером у час пік — допомогли. Збільшили навантаження в недовантажені нічні години (з 22–ї до 6 год.) — теж посприяли покращенню енергетичної ситуації в Україні. Як аналогічний приклад — ситуація з допомогою Збройним силам України. Усі ми щоденно долучаємося до їх підтримки. Хто п’ятьма гривнями, хто бронежилетом чи сухпайком. І як результат — за кілька місяців з нуля ми спільно зуміли створити боєздатну армію. Це такий же випадок, коли кожен може спрацювати на допомогу державі в складний час.

— Чи не буде ефективнішим почати економне споживання електроенергії з обмежень на великих підприємствах?

— Обмеження потужності на великих підприємствах уже введені в дію. Маємо приклади, коли керівники переплановують роботу змін, більшість переводять на роботу в нічні години, коли менше навантаження. Але зрозумійте правильно: якщо в сьогоднішніх непростих умовах підприємство скоротить виробництво, воно отримає менше прибутків, заплатить з них менше податків, менше коштів виділить бюджет на ті чи інші потреби держави, в тому числі оборонні, від яких, як бачите, сьогодні залежить практично все. Та й Волинська область не є промисловим регіоном, і частка споживання підприємствами становить всього-на-всього п’яту частину від загального обсягу відпущеної в мережу електроенергії. Тому наголошую, що в першу чергу саме населення спроможне сьогодні врегулювати цю непросту ситуацію.

— Чи можна хоча б приблизно спрогнозувати, на який час такі обмеження залишатимуться актуальними?

— На жаль, ні. Бойові дії на Сході тривають, тому до повноцінної роботи вугільні шахти повернуться ще не скоро, як і не скоро відновиться повноцінне залізничне сполучення з тепловими електростанціями. Чи вирішиться питання з поставками газу, на сьогодні не відомо. Тому краще готуватись до складної ситуації з енергоносіями в Україні на цей осінньо–зимовий період.

— Якщо розглядати більш песимістичний варіант, коли вимкненням окремих приладів не вдасться вкластися у відведений ліміт потужності, яким чином ПАТ «Волиньобленерго» регулюватиме ситуацію? Чи дійсно можливе повернення до «віялових» відключень, які були наприкінці 90-х років?

— Не хочеться наперед нагнітати ситуацію, але такий варіант з відключеннями ми розглядаємо і до нього вже готуємося. Дай Бог, щоб він не знадобився, бо тоді мова йтиме не про годину без кондиціонера чи вимкнення бойлера, а про значно більший час вимкнень.

— Є категорія споживачів, для яких вимкнення електроенергії рівнозначне повній зупинці роботи: лікарні, каналізаційно-насосні станції, шахти. Чи варто і як саме їм готуватися до найгіршого варіанта з «віяловими» відключеннями?

— Ці споживачі виведені у нас в окрему категорію і їх живлення є пріоритетним. Звісно, перевірити свою готовність до роботи в екстреній ситуації, переглянути і випробувати резервні системи живлення треба. Якщо наше прохання економного електроспоживання населення почує і підтримає, критичних ситуацій вдасться уникнути.

За матеріалами інтернет-видання "Волинь" >>>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

мені здається що відсоток споживання електроенергії (як і газу) для побутових потреб населення значно менший ніж "заводів Ахметича".....

їх і треба відмикати першими

офтопп:

але при тому всьому використання 2х-3х зонних лічильників для населення значно покращило б ситуацію

Link to comment
Share on other sites

мені здається що відсоток споживання електроенергії (як і газу) для побутових потреб населення значно менший ніж "заводів Ахметича".....

їх і треба відмикати першими

На Волині населення більше бере... нема вже тієї промисловості що раніше.

Заводам само собою обмеження ставлять, але якщо стане промисловість, не залежно від того хто там власники, то державі п.....

Ні зарплат, ні продукції, гривня прощай....

Link to comment
Share on other sites

ще і знову всплив закон Азарова про штрафування боржників. щось правда не чути про реформи в ЖКГ і т.д.

Яценюк гандон не кращий за Азарова) зп обвалили, нові податки виписали ще і штрафи. БАНДУ ГЕТЬ?)

Link to comment
Share on other sites

офтопп:

але при тому всьому використання 2х-3х зонних лічильників для населення значно покращило б ситуацію

Вигідно якщо електроопалення є і воно акумулююче, тобто основний нагрів води відбувається вночі.

Ціни на сайті Волиньобленерго : 1 фазний - 980 грн, 3 фазний - 1592 грн

Link to comment
Share on other sites

а прикольно було,коли кожну п'ятницю виключали світло... сиділи на вулиці під під'їздом і байки травили =)

зараз телефони і планшети.... :)

а є статистика по споживанню підприємствами і населенням електроенергії? по Луцьку і області?

Link to comment
Share on other sites

а прикольно було,коли кожну п'ятницю виключали світло... сиділи на вулиці під під'їздом і байки травили =)

одне добре - люди френдитись будуть не через соцмережі а вживу ))

Link to comment
Share on other sites

а є статистика по споживанню підприємствами і населенням електроенергії? по Луцьку і області?

в інтерв"ю під спойлером вказано що населення 53 % по області.

Link to comment
Share on other sites

Жодного разу не було ні найменшої заборгованості за електроенергію і комуналку взагалі (і перевищення лімітів по електроенергії)... Холодильник, комп'ютер, і т.д. Арсеній Петрович готовий купити взамін тих, які з ладу від такого "сервісу" вийдуть? (При існуючому курсі долара за з/п це буде практично нереально) Прийшов з роботи о 20-й і, не вечеряючи, навпомацки марш спати? Бойлерів, котлів, електроплит - немає (газова колонка, і газова ж плита). Де економія? Не видно. А відверто свинське відношення до людей, з презирливою гримасою типу "перетопчуться" - в повний зріст! Ну, зате частенько серед білого дня вуличне освітлення світить - то нормально! Не допоможе така дурня! Ну, немає світла з 9 до 11 та з 20 до 22 - народ тими ж електрокотлами і бойлерами наковбасить до 9, вдень і після 22. А от чітко визначені ліміти споживання (реально продумані, а не такі знову ж, щоб телевізор/ПК/лампочку включати на велике свято, і в тому числі економія самою державою і промисловістю) допоможуть 100%. При чому більшість населення за той ліміт ніколи не вилазить. Ну і боротьба з "хитрими дядями", які поза лічильником (в багатоповерхівках рідше) аж до станків і подібного енергоємкого обладнання включають (був на дачі пару років тому випадок, зловили "героя", там пару станків якраз і було). Про масштаби крадіжки енергії "фірмачами" з обладнанням на зразок тихенько схованої пилорами - мовчу.

Link to comment
Share on other sites

Ціни на сайті Волиньобленерго : 1 фазний - 980 грн, 3 фазний - 1592 грн

просто "купляєш" і "ставлять"? чи треба гору довідок збирати?

Пишите заяву що хочете перейти на зонний облік. Отримуєте дозвіл (видається безкоштовно!). Купуєте у них лічильника і приходять електрики і встановлюють.

Link to comment
Share on other sites

Літом можна змиритися з таким розкладом,а от взимку сидіти без світла в вечірній час - не дуже приємна перспектива...

Вже розглядали втілення автономного будинку з вітряками та сонячними батареями ,бачу треба до цього питання знову повертатися

Link to comment
Share on other sites

а на який хєр працюють енергоблоки довбаних атомних станцій, я манав сидіти без електрики, коли її продають за кордон, це нагадує 30ті роки СРСР, власний народ з голоду пух, а європа жерла український хліб, нехай переводять усе населення на використання власної електроенергіЇ, за яку народ платитиме, а не за кацапське голубе бздо по 500 у.є

Link to comment
Share on other sites

а на який хєр працюють енергоблоки довбаних атомних станцій

Наші атомні працюють на москальському паливі поставки якого х**ло може в будь-який момент зупинити так само як і поставки газу.

Link to comment
Share on other sites

щось мені ця ситуація банки нагадує.....

поки все добре - кришать капусту, а як тільки якість труднощі - то зразу "ми вас всіх нахер повимикаємо"

а на який хєр працюють енергоблоки довбаних атомних станцій

Наші атомні працюють на москальському паливі поставки якого х**ло може в будь-який момент зупинити так само як і поставки газу.

мериканчикі давно нам пропонували свої ТВЕЛи

але вгадайте яка буда відповідь?

p.s.

так-так, я знаю що вони іншої форми

Link to comment
Share on other sites

Сподівання на самосвідомість як і слід було очікувати, виявились марними.

свіже повідомлення:

У зв’язку з недостатньо ефективним введенням графіків обмеження споживання електричної енергії та графіків обмеження споживання електричної потужності Міненерговугілля погодило застосування графіків аварійних відключень побутових споживачів.

ПАТ „Волиньобленерго” повідомляє, що споживачі області значно перевищують ліміт потужності, виділений для енергопостачальної компанії. У зв’язку з цим відключення будуть відбуватися за погодженими з органами місцевої влади «Графіками аварійних відключень» в час ранкових та вечірніх пікових навантажень, орієнтовно о 9:00-11:00 і о 20:00-22:00. уже з першого вересня цього року. Вимкнення побутових споживачів будуть виконуватися лише на вимогу диспетчера Західної електроенергетичної системи НЕК „Укренерго.”

У зв’язку з важливістю даної ситуації енергетики звертаються до споживачів Волині з проханням максимально обмежити споживання електроенергії у години пікових навантажень. Адже зараз ідеться не про питання особистого комфорту, а про забезпечення надійної роботи енергосистеми нашої держави в цілому, та особливо в осінньо-зимовий період.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Create New...